Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα. Να πω προκαταβολικα οτι ειμαι νεος σε ολο αυτο το "πακετο" οποτε ζητω την επιεικεια σας. Πρωτο smartphone, πρωτο android, πρωτη συνναλαγη με Κινα.

 

Σκαλιζοντας λοιπον το V3 και γω επεσα σε ενα apk το Freedom το οποιο κανει εικονικα Purchase σε παιχνιδια που πρηζουν γενικως ζητωντας αληθινα χρηματα. Και οχι μονο σε παιχνιδια. Η εφαρμογη μαλλον Ρωσικη, και στις οδηγιες ελεγε να βαλω ωρα Μοσχας πριν την τρεξω και οτι οσο την εχω δε θα λειτουργει το play store.

 

Ελα ομως που μετα το uninstall το play store συνεχιζει να ειναι νεκρο... και πλεον δεν κανει sync το λογαριασμο μου στο google. Επανεφερα και ωρες και ολα αλλα τπτ.

 

Μπορει να βοηθησει καποιος? Αν επαναφερω εργοστασιακες ρυθμισεις τι θα χασω ακριβως και ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να διορθωθει?

 

Αυτο που βγαζει οταν παω να κανω log in ειναι : Can't establish a reliable connection to the server.

 

This could be a temporary problem or your Αndroid device may not be provisioned for data services.If it continues, call Customer Care.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάτησες stop services στις ρυθμίσεις του Freedom πριν to κάνεις uninstall? Αν όχι, ξανά εγκατάσταση, stop services και μετά uninstall διαφορετικά δεν θα έχεις ίντερνετ.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Πάτησες stop services στις ρυθμίσεις του Freedom πριν to κάνεις uninstall? Αν όχι, ξανά εγκατάσταση, stop services και μετά uninstall διαφορετικά δεν θα έχεις ίντερνετ.

 

 

Τοσο απλο κι ομως αντε να το σκεφτεις....

 

Να σαι καλα φιλε. Ολα οπως πριν. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 εχω να πω, δεν εχω δοκιμασει αλλα καταστηματα αλλα ΜΑΚΡΙΑ απο το to2c.... Αν εχεις προβλημα με το τηλεφωνο κανουν κανονικα τους κινεζους.... Μπορει να συμβαινει και με αλλα ή ολα τα κινεζικα καταστηματα απλα η εμπειρια μου με το to2c ειναι τραγικη και ενιωσα την αναγκη να σας προηδοποησω...
Link to comment
Share on other sites

3 και Χρόνια ασχολούμαι με android και τελικά θα μου βάλει τα γυαλιά Ο νέος.:-) ας μου πει κάποιος με πμ αν είναι ασφαλή αυτό το freedom και αν κάνει δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Υπενθύμιση, για όσους ενδιαφέρονται για μεγαλύτερη μπαταρία. Post #3177, σελίδα 212. Ας το προσπαθήσουμε περισσότεροι. Δεν έχουμε να χάσουμε κάτι. Μόνο, εάν δεν το πράξουμε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κοίτα, για εμένα είναι οκ. Δεν είχα κάποιο θέμα. Δε μπορώ να σου πω, σε σχέση με το S2. Επειδή, όμως, βλέπω ότι το παραμετροποιείς σε σχέση με όροφο πολυκατοικίας, δες post #3116.[/QUOT

 

να σαι καλα θα το κοιταξω .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, την μπαταρία, απο πού αν επιτρέπεται; Θέλω να κάνω και εγώ τη μόντα!

 

Απο το pandawill ψηλέ....

 

Όποιος ενδιαφέρεται για την αναβάθμιση της μπαταρίας με αυτή του thl w8:

 

Υ.Γ.: Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, γι αυτο κρατώ επιφυλάξεις, αν κάποιος το έχει ήδη κάνει ας μας πει μια κουβέντα...

 

 

Και στο tinydeal υπαρχει η μπαταρια του thl w8 με 5 ευρω.

http://www.tinydeal.com/thl-1pcs-37v-2000mah-battery-f-thl-w8-w8s-w8-w8-beyond-p-110411.html

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι πολυ ασχετοσ με παραγγελιεσ μεσω internet θελω μια βοηθεια

εχω ειδη παρει μια καρτα τησ πειραιωσ και εχω φορτωσει 200 ευρωπουλα μεσα

εχω γραφτει pay pal και θελω να παραγειλω το INEW V3 APO pandawill

εχει παραλαβει κανεις το συγκεκριμενο κινητο απο το παραπανω σαιτ , η και καποιο παρομοιο αν ναι ασ μου στειλει μηνημα να μου πει λεπτομερειες και το τι να προσεξω κτλ ..

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και στο tinydeal υπαρχει η μπαταρια του thl w8 με 5 ευρω.

http://www.tinydeal.com/thl-1pcs-37v-2000mah-battery-f-thl-w8-w8s-w8-w8-beyond-p-110411.html

 

Εφυγε η παραγγελία.... Παντως από ότι διαβάζω, η διαφορά των 2 μπαταριών ειναι σημαντική, γεγονός που σημαίνει οτι αυτη του ν3,μάλλον δεν είναι 1830μαω. Εκτος και αν του ω8 είναι πανω απο 2000μιλιαμπερωρια

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι πολυ ασχετοσ με παραγγελιεσ μεσω internet θελω μια βοηθεια

εχω ειδη παρει μια καρτα τησ πειραιωσ και εχω φορτωσει 200 ευρωπουλα μεσα

εχω γραφτει pay pal και θελω να παραγειλω το INEW V3 APO pandawill

εχει παραλαβει κανεις το συγκεκριμενο κινητο απο το παραπανω σαιτ , η και καποιο παρομοιο αν ναι ασ μου στειλει μηνημα να μου πει λεπτομερειες και το τι να προσεξω κτλ ..

ευχαριστω

 

Έχω αγοράσει εγώ από το Pandawill. Σου έχω στείλει pm.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με την αναπαραγωγή video. Έχω δικά μου video και θέλω να τα μεταφέρω στη συσκευή. Θα ήθελα να μου προτείνεται ένα player και τις επιλογές για τη μετατροπή τους σε συμβατή μορφή (αν θα είναι avi η mpeg4, ανάλυση ..) Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με την αναπαραγωγή video. Έχω δικά μου video και θέλω να τα μεταφέρω στη συσκευή. Θα ήθελα να μου προτείνεται ένα player και τις επιλογές για τη μετατροπή τους σε συμβατή μορφή (αν θα είναι avi η mpeg4, ανάλυση ..) Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

drag and drop όπως είναι. εγκαθιστάς και τον mxplayer

Έτοιμος:)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Εφυγε η παραγγελία.... Παντως από ότι διαβάζω, η διαφορά των 2 μπαταριών ειναι σημαντική, γεγονός που σημαίνει οτι αυτη του ν3,μάλλον δεν είναι 1830μαω. Εκτος και αν του ω8 είναι πανω απο 2000μιλιαμπερωρια

 

 

Μάγκες εγώ την πήρα απο Pandawill λόγω του οτι ήθελα και κάτι άλλα... Ώς επι το πλήστον βέβαια να δοκιμάσω και της εν λόγω εταιρίας το shipping...

 

Όσο για την Thl την έχω πολύ σε εκτίμηση όπως και διάφορες άλλες. Πιστεύω οτι όλες οι δευτεροκλασάτες εταιρίες της Κίνας έχουν τραβήξει τα Mah λίγο και οι καλές είναι όσα γράφουν...είδωμεν βέβαια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια επειδη ειμαι πολυ ασχετοσ με παραγγελιεσ μεσω internet θελω μια βοηθεια

εχω ειδη παρει μια καρτα τησ πειραιωσ και εχω φορτωσει 200 ευρωπουλα μεσα

εχω γραφτει pay pal και θελω να παραγειλω το INEW V3 APO pandawill

εχει παραλαβει κανεις το συγκεκριμενο κινητο απο το παραπανω σαιτ , η και καποιο παρομοιο αν ναι ασ μου στειλει μηνημα να μου πει λεπτομερειες και το τι να προσεξω κτλ ..

ευχαριστω

 

 

 

 

Ρώτησε τους αν το έχουν σε στόκ! Εμένα στο chat μου είπαν οτι δεν το έχουν....Τέλος εβδομάδας θα έρθει και έχουν βέβαια και τις προηγούμενες παραγγελίες να τακτοποιήσουν πρώτα....:!:

Edited by Nikosni
"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

tiny 5 Euro

panda 15 Euro

μήπως κάτι δεν πάει καλα ?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

tiny 5 Euro

panda 15 Euro

μήπως κάτι δεν πάει καλα ?

 

edit! Ά! στο pandawill είναι 10 και κάτι Ευρώ... 14,5$

 

Άν μπείς και στο ali θα σου δώσει μια γενική εικόνα πιστεύω...κοίτα τα ratings!

Edited by Nikosni
"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

edit! Ά! στο pandawill είναι 10 και κάτι Ευρώ... 14,5$

 

Άν μπείς και στο ali θα σου δώσει μια γενική εικόνα πιστεύω...κοίτα τα ratings!

 

οχι 10 και κατι, κοντά 15 είναι (14,5) είναι σχεδόν στο τριπλάσιο η διαφορά και ανησυχώ μήπως του tiny είναι τίποτα μούφα 1000-1200mah ή θα κρατήσει για 20 φορτίσεις. πάντως απο το

δεν είναι δύσκολη η μόντα.

Στο τέλος εκεί με το κολλητήρι ζεσταίνει και ξεκολλάει τα σιδεράκια από τις επαφές?

ΥΓ έχουμε κάποιον δοκιμασμένο οδηγό για να αλλάξουμε το bootanimation? φτάνει απλά να αλλάξουμε απο τον system folder το bootanimation.zip? και καμιά "αποθήκη" με HD έτοιμα animations :p ?

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το κολλητηρι στο τελος ειναι λιγο θεμα, τι ακριβως κανει, οντως.

 

Σημ: Αυτη εδω ειναι η μπαταρια? http://www.banggood.com/2000mAh-Battery-For-THL-W8-1+4G-1+16G-W8+-Smartphone-p-75760.html

Edited by crash21
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το κολλητηρι στο τελος ειναι λιγο θεμα, τι ακριβως κανει, οντως.

 

 

Το κολητήρι στην μύτη του αναπτύσει μεγάλες θερμοκρασίες και ζεσταίνοντας την επαφή λιώνει η κόλληση της με την μέσα επαφή...είναι σαν εξωτερικό spacer φαντάσου οι έξω επαφές για να έρθει στο ίδιο ύψος με το προστατευτικό που έχουμε ήδη βγάλει....θα λιώσει αλλιώς! :!: Το θέμα είναι οτι θέλει γερό κολλητήρι 1000w και άνω για να "σπάσουν" οι εργοστασιακές κολλήσεις....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οχι 10 και κατι, κοντά 15 είναι (14,5) είναι σχεδόν στο τριπλάσιο η διαφορά και ανησυχώ μήπως του tiny είναι τίποτα μούφα 1000-1200mah ή θα κρατήσει για 20 φορτίσεις. πάντως απο το
δεν είναι δύσκολη η μόντα.

Στο τέλος εκεί με το κολλητήρι ζεσταίνει και ξεκολλάει τα σιδεράκια από τις επαφές?

ΥΓ έχουμε κάποιον δοκιμασμένο οδηγό για να αλλάξουμε το bootanimation? φτάνει απλά να αλλάξουμε απο τον system folder το bootanimation.zip? και καμιά "αποθήκη" με HD έτοιμα animations :p ?

 

 

ΔΟΛΛΑΡΙΑ τονίζω πάλι...!!!! :!:

 

http://www.pandawill.com/2000mah-original-battery-for-thl-w8-smart-phone-p73642.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναί αυτή είναι...

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Το κολητήρι στην μύτη του αναπτύσει μεγάλες θερμοκρασίες και ζεσταίνοντας την επαφή λιώνει η κόλληση της με την μέσα επαφή...είναι σαν εξωτερικό spacer φαντάσου οι έξω επαφές για να έρθει στο ίδιο ύψος με το προστατευτικό που έχουμε ήδη βγάλει....θα λιώσει αλλιώς! :!: Το θέμα είναι οτι θέλει γερό κολλητήρι 1000w και άνω για να "σπάσουν" οι εργοστασιακές κολλήσεις....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

ΔΟΛΛΑΡΙΑ τονίζω πάλι...!!!! :!:

 

http://www.pandawill.com/2000mah-original-battery-for-thl-w8-smart-phone-p73642.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναί αυτή είναι...

 

Eχεις δίκιο νόμιζα οτι έκανε κατευθείαν την μετατροπή σε Euros δεν πρόσεξα το $. i stand corrected :happy:

Δηλαδή αν προσπαθήσουμε με κανένα κολλητήρι της πλάκας θα πρέπει να το κρατήσουμε παραπάνω στις επαφές με αποτέλεσμα να κάνουμε ζημιά στο πλαστικό η και στην ίδια την μπαταρία η και κάνα μπαμ:X ?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα 2 inew για φίλους και έτρεξα antutu. Στα αποτελέσματα στο UX runtime σε μένα βγάζει ~ 253 ενώ στα καινούργια ~1054.

H μέτρηση αυτή με τι εχει να κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Είπα γενικάάά τι παίζει με τις εργοστασιακές κολλήσεις...

Συνήθως είναι πολύ καλά κολλημένες και να χρειάζεται δυνατό κολλητήρι που θα ανεβάζει υψηλές θερμοκρασίες για να "σπάσει" η κόλληση...

 

Το προστατευτικό πλαστικό το βγάζεις έτσι και αλλιώς ΠΡΩΤΟ!

 

:!: ΠΡΟΣΟΧΗ! Άν βάλεις κολλητήρι με το προστατευτικό το καλύτερο να σου λιώσει και να τρέχεις και το χειρότερο... ΜΠΑΜ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπουμ όχι, αλλά καμιά φωτιά μέσα στο παντελόνι σου να τσιγαρίσεις το λιλί σου, παίζει...

 

 

:X :X :X :X

 

Καλύτερα θα ήταν να δοκιμάσετε την λύση με το γυαλόχαρτο που είχε στείλει ένας φίλος εδώ πιο παλιά απο ένα Ρώσικο φόρουμ...λιγότερα ατυχήματα!

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε κολλητήρι κάνει δουλειά. Οι θερμοκρασίες λίγο πολύ είναι ίδιες. Για να ξεκολλήσει οποιαδήποτε κόλληση (αν είναι και παλιά) χρειάζεται να λιώσεις λίγη κόλληση πρώτα στο κολλητήρι (γιατί η κόλληση, το σύρμα δηλαδή, περιέχει αυτή την ειδική πάστα που βοηθάει να ξεκολλάς ή να γανώνεις επαφές) και θα ξεκολλήσει αμέσως.

Η πολλή υψηλή θερμοκρασία θα κάψει αυτή την πάστα και θα κάνει την δουλειά πιο δύσκολη. Αν σε αυτό συνυπολογίσουμε ότι ο χρόνος που θα ακουμπάμε το κολλητήρι στην μπαταρία πρέπει να είναι ο λιγότερο δυνατός (για να μην ανεβάσει θερμοκρασία η μπαταρία και βράσει) το κάνει πιο επικίνδυνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...