Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια παιδιά! Περιμένω να μου επιβεβαιώσει την κάρτα το paypal και θα προχωρήσω σε παραγγελία! Πάντως καλώς ή κακώς, το γεγονός ότι από όσα κινητά έψαξα στο forum, αυτό είναι το μοναδικό που μάζεψε 212 σελίδες και συνεχίζει, αποτέλεσε για μένα πολύ βασικό, αν όχι καθοριστικό ρόλο για την επιλογή του!

Άντε τώρα να περιμένω κανένα μήνα μέχρι να μου έρθει... :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έγραψα κι εγω για τη μεγαλύτερη μπαταρία

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει καποια εφαρμογή η πρόγραμμα να μεταφέρω την οθονη του κινητού στο pc με καλώδιο usb και να την διαχειριζομαι απο το pc?

 

Ρίξε μια ματιά στο airdroid.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γράφω για πρώτη φορά και χρειάζομαι βοήθεια παρήγγειλα ενα inew V3 από to2c και ενω γράψανε στο πακέτο 15 δολάρια στο πακέτο και gift (μάλιστα μου πανε οτι γραψανε και gardern toools) με το επιασε το τελωνείο...και μου ζητάνε 135 ευρω επιπλέον (με πηρανε τηλέφωνο) ....Οταν ρώτησα γιατί αφού είναι μικρό το ποσο μου ειπανε οτι πλέον θα ανοίγονται ότι δέματα μοιάζουν με κινητα tablet ηλεκτρονικές συσκευές...Μου αναλύσανε μάλιστα το ποσο ότι καποιο ποσο είναι εκτελωνιστικά εξοδα καποια αποθηκευσης καποια εξοδα για τον εκτελωνιστή και τέτοια....

Δεν ξέρω.....τι να κάνω είμαι σε αναμονή σκέφτομαι να μην το δεχτώ να το πληρώσω επιπλέο και να φυγει πισω να μην το παραλάβω. Μπορώ να πάρω τα λεφτά μου πίσω μέσω paypal??? Η δεν θα αναγνωρίζει η εταιρεία τίποτα???

 

Μάλλον οι χρυσες εποχές τελειώσανε....μέχρι τωρα είχα παρει παρα πολλά πράγματα απο ebay και άλλα site εκτός Ευρώπης...

Link to comment
Share on other sites

Με τι το έστειλαν;

 

Singapore post πήρα κανονικα tracking αλλα όταν εφτασε Ελλαδα με πηρανε τηλέφωνο απο το τελωνειο...δεν κατάλαβα ελτα ήτανε...δεν ξερω ρε παιδια ειμαι σε απόγνωση δεν ξερω αν θα το δεχτω παντως....Μου χε ξανατύχει στο παρελθόν αλλα δέμα απο Αμερική αλλα με UPS. Εντάξει τοτε ήταν κουριερ δεν ήξερα αλλα μέχρι τωρα με singapore post ή honk kong ή china post δεν ειχα ποτέ πρόβλημα...Πάντως αν άρχισαν να ανοίγουν τα πάντα μπορεί να γίνει αυτό??? Ειναι δυνατόν???Ολα τα κουτιά που μοιάζουμε με συσκευές ηλεκτρονικές?? Τι κουφό ήταν αυτό τωρα???

Edited by roidos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γράφω για πρώτη φορά και χρειάζομαι βοήθεια παρήγγειλα ενα inew V3 από to2c και ενω γράψανε στο πακέτο 15 δολάρια στο πακέτο και gift (μάλιστα μου πανε οτι γραψανε και gardern toools) με το επιασε το τελωνείο...και μου ζητάνε 135 ευρω επιπλέον (με πηρανε τηλέφωνο) ....Οταν ρώτησα γιατί αφού είναι μικρό το ποσο μου ειπανε οτι πλέον θα ανοίγονται ότι δέματα μοιάζουν με κινητα tablet ηλεκτρονικές συσκευές...Μου αναλύσανε μάλιστα το ποσο ότι καποιο ποσο είναι εκτελωνιστικά εξοδα καποια αποθηκευσης καποια εξοδα για τον εκτελωνιστή και τέτοια....

Δεν ξέρω.....τι να κάνω είμαι σε αναμονή σκέφτομαι να μην το δεχτώ να το πληρώσω επιπλέο και να φυγει πισω να μην το παραλάβω. Μπορώ να πάρω τα λεφτά μου πίσω μέσω paypal??? Η δεν θα αναγνωρίζει η εταιρεία τίποτα???

 

Μάλλον οι χρυσες εποχές τελειώσανε....μέχρι τωρα είχα παρει παρα πολλά πράγματα απο ebay και άλλα site εκτός Ευρώπης...

 

Άσχημο. Με το εταιρεία στο έστειλαν; δεν νομίζω να μπορείς να μην το δεχτείς. Μιλά με το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Άσχημο. Με το εταιρεία στο έστειλαν; δεν νομίζω να μπορείς να μην το δεχτείς. Μιλά με το κατάστημα.

 

Γράφω παραπάνω Singapore post παιδιά κανονικα το στείλανε δεν κάνανε λάθος...βαλανε τιμή 15 δολάρια γραψανε gift και garden tools...(αυτό μου το πανε στην πρωτη επικοινωνία που ειχα μαζί τους) αλλά. Δεν ξερω μάλλον αυτό θα κάνω θα επικοινωνήσω να ρωτήσω αν μπορώ να το στείλω πίσω να δω τι θα μου πουν...

 

Πάντως αυτό που μου είπανε απο το τελωνείο ότι θα ανοίγονται όλα τα δέματα που μοιάζουν με κινητά tablet ή κάθε ηλεκτρονική συσκευή είναι ίσως το τέλος των φθηνών πραγμάτων...που αγοράζαμε απο Ασία...Μονο ευρώπη πλέον τωρα..Αν γίνει αυτό...αστα βραστα...δεν εισαι πλέον για τίποτα σίγουρος....

Edited by roidos
Link to comment
Share on other sites

Έξοδα αποοθήκευσης και εκτελωνιστή βάζει μόνο η DHL. Δεν είναι ΕΛΤΑ με τίποτα αυτό. Άσε που Καθαρά Δευτέρα χλωμό έως πεθαμένο να είναι ανοιχτό τελωνείο... Edited by Asterisd
Link to comment
Share on other sites

Γράφω παραπάνω Singapore post παιδιά κανονικα το στείλανε δεν κάνανε λάθος...βαλανε τιμή 15 δολάρια γραψανε gift και garden tools...αλλά. Δεν ξερω μάλλον αυτό θα κάνω θα επικοινωνήσω να δω τι θα μου πουν... Πάντως αυτό που μου είπανε απο το τελωνείο ότι θα ανοίγονται όλα τα δέματα που μοιάζουν με κινητά tablet ή κάθε ηλεκτρονική συσκευή είναι ίσως το τέλος των φθηνών πραγμάτων...Μονο ευρώπη πλέον τωρα..Αν γίνει αυτό...αστα βραστα...δεν εισαι πλέον για τίποτα σίγουρος....

 

Ναι τοείδαμετά. Με άγχωσες. Περιμένω3 πακέτα και κανένα δεν είναι για μένα αλλά όλα στο όνομά μου! Μιλά πάντως με το κατάστημα. Πες τους ότι δεν θέλεις να παραλάβεις . Και γράψε εδώ για να βοηθηθείς καλύτερα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316&page=1

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

@roidos

Έχεις το τηλέφωνο του τύπου που μίλησες; Αν είναι τελωνείο ή DHL θα μπορούσες (σαμε) να το ψάξεις(ουμε); Μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος και στο έχουν, τελικά, αποστείλει με courier.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Έξοδα αποοθήκευσης και εκτελωνιστή βάζει μόνο η DHL. Δεν είναι ΕΛΤΑ με τίποτα αυτό. Άσε που Καθαρά Δευτέρα χλωμό έως πεθαμένο να είναι ανοιχτό τελωνείο...

 

οχι σήμερα ρε παιδια ενοείτε την Παρασκευή με πήρανε....απλά σήμερα σας βρήκα και εκανα λογαριασμό για να σας πω τον πόνο μου...οχι είναι ταχυδρομείο όχι Dhl

Link to comment
Share on other sites

Δώσε τράκινγκ!

 

Αν το βρω καπου το βαλα στα mail μεσα ουτε θυμαμαι που το βαλα....παντως ξεκινούσε απο RF...SG αρα είναι σίγουρα singapore post παιζει να το άλλαξαν σε αλλη χώρα και να το στειλαν με DHL μα είναι δυνατόν???

Link to comment
Share on other sites

Αν το βρω καπου το βαλα στα mail μεσα ουτε θυμαμαι που το βαλα....παντως ξεκινούσε απο RF...SG αρα είναι σίγουρα singapore post παιζει να το άλλαξαν σε αλλη χώρα και να το στειλαν με DHL μα είναι δυνατόν???

 

Καταλαβαίνω την αγωνία όλων, άλλωστε και εγώ περιμένω το μαύρο για να παραγγείλω! Όμως ας μην ξεφύγουμε από το θέμα για το κινητό με απανωτές ίδιες ερωτήσεις για το τελωνείο. Αν σου είναι εύκολο βάλε τα στοιχεία της παραγγελίας και ενημέρωσε για ό,τι νεότερο. Και αν κάποιος έχει να παραθέσει κάτι, σίγουρα είναι θέμα χρόνου να το πει. Επαναλαμβάνω και μένα με απασχολεί πολύ αυτό που λες, καθώς θέλω να παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

Αν το βρω καπου το βαλα στα mail μεσα ουτε θυμαμαι που το βαλα....παντως ξεκινούσε απο RF...SG αρα είναι σίγουρα singapore post παιζει να το άλλαξαν σε αλλη χώρα και να το στειλαν με DHL μα είναι δυνατόν???

 

Δεν μου αρέσει όπως μας τα λες.........

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δυνατόν ρε φίλε να μην έχεις το t/n ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια συζήτηση έχει γίνει πριν κάποιους μήνες στο θέμα του v967s http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4902879#post4902879 από ότι φαίνεται κάποια δέματα θα σταματήσουν.Αν και ο κώστας εκεί λέει για 20€ συν 20% επι του τιμολογίου και όχι 135€ που γράφει ο roidos.Βέβαια επειδή το πακέτο είναι απο το to2c μήπως τελικά (ξανα)κανανε την βλακεία που έγραψαν κάποια μέλη στο φόρουμ και να έγραψαν 250$ αντι 25$ ;
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δυνατόν ρε φίλε να μην έχεις το t/n ?

 

συνήθως κατα την παραγγελία δεν παρακολουθούσα την πορεία του δέματος μέχρ τωρα ότι παρήγγειλα μου ερχοταν ....Δεν ξέρω αν δεν το βρω το t/n θα στείλω mail στο κατάστημα να μου το ξαναστείλουν...Τι δεν λεω καλα ρε φίλε bill_phone??? ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως όλους.... αλλα είμαι τόσο στεναχωρημένος που ψάχνω εδω και 3 μερες να δω τι θα κανω τελικα...Μαλλον δεν βλεπω να την γλιτώνω εστειλα mail στο κατάστημα ήδη να τους ρωτήσω αν δεν το πάρω και γυρίσει πίσω πιοια η διαδικασία να μου γυρίσουν τα χρηματα αναμενω....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και στην σελίδα του To2c αν κάνει login θα πάει στις παραγγελίες και θα πατήσει view order, εκεί έχει την επιλογή Track your order και δείχνει και το επίσημο site της ταχυδρομικής εταιρίας.

Αν και να πω την αλήθεια μου φαίνεται απίστευτο να μην έχεις το τράκινγκ και κυρίως να μην μπορείς να το βρεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@roidos:

Ο προβληματισμός σου είναι κατανοητός αλλά η συζήτηση έχει εξελιχθεί σε λάθος μέρος. Για θέματα αποστολών από Κίνα συζητάμε σε σχετικό θέμα. Εκεί θα πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς.

 

Εδώ συζητάμε για τη συσκευή του θέματος και μόνο. Οποιαδήποτε συζήτηση εκτός Θέματος θα αφαιρείται χωρίς προειδοποίηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...