Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα και από την inew να φτιάχνονται κανονικά, κανείς δε μπορεί να εξασφαλίσει ότι θα είναι τα ακριβώς ίδια εξαρτήματα επάνω.πχ. Το παράδειγμα που ανέφερα με την thl δεν επρόκειτο για συσκευές κλώνους αλλά για κανονικές.τελοσπαντων.Εγώ το ανέφερα αυτό γιατί το έχουμε να δει να συμβαίνει ως φαινόμενο.Επίσης μου κάνει εντύπωση πως ένα μαγαζί όπως το geekbuying εδώ και πολλές ημέρες το έχει out of stock και το μαγαζί που το πήρα εγώ το έχει εξαφανίσει από τον κατάλογο του.ελπίζω να μη με περιμένει καμία δυσάρεστη έκπληξη αύριο που μάλλον παραλαμβανω Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://img199.imageshack.us/img199/405/qlvw.png

 

Μπαταρία μετά απο πολυ gaming και πολύ Internet

 

 

http://img593.imageshack.us/img593/7931/2jwt.png

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μα και από την inew να φτιάχνονται κανονικά, κανείς δε μπορεί να εξασφαλίσει ότι θα είναι τα ακριβώς ίδια εξαρτήματα επάνω.πχ. Το παράδειγμα που ανέφερα με την thl δεν επρόκειτο για συσκευές κλώνους αλλά για κανονικές.τελοσπαντων.Εγώ το ανέφερα αυτό γιατί το έχουμε να δει να συμβαίνει ως φαινόμενο.Επίσης μου κάνει εντύπωση πως ένα μαγαζί όπως το geekbuying εδώ και πολλές ημέρες το έχει out of stock και το μαγαζί που το πήρα εγώ το έχει εξαφανίσει από τον κατάλογο του.ελπίζω να μη με περιμένει καμία δυσάρεστη έκπληξη αύριο που μάλλον παραλαμβανω

 

Καλημέρα σε όλους. Εγώ το παρήγγειλα στις 10 του μήνα από 1949deal.com και δεν μου έχει αποσταλεί ακόμη γιατί όπως μου είπαν η inew απέσειρε όλες τις συσκευές ώστε να εγκατασταθούν σε αυτές οι νέες ρομ μια και αναφέρθηκαν πολλά προβλήματα. Είδωμεν........

Edited by BANDIT7
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω κάποια πράγματα για την φόρτιση της μπαταρίας και δεν εκπλήσσομαι μιας και τέτοια προβληματάκια ειναι συνηθισμένα σε πολλά mtk κινητά.Επίσης αυτό που αναφέρθηκε ότι το κινητό όταν η μπαταρία φτάσει στο 13% κλεινει,το έχετε όλοι;

 

Καλά μιλάμε, αυτοί οι Κινέζοι είναι ότι να ναι. Δεν μας έφτανε η μικρή η μπαταρία του, δεν μπορεί να την φορτίζει πλήρες και από πάνω. Οπότε και μεγαλύτερη μπαταρία να βρούμε δεν κάνουμε τπτ, γιατί δεν θα μπορεί το κινητό να την φορτίζει. Πφφφ....

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε, αυτοί οι Κινέζοι είναι ότι να ναι. Δεν μας έφτανε η μικρή η μπαταρία του, δεν μπορεί να την φορτίζει πλήρες και από πάνω. Οπότε και μεγαλύτερη μπαταρία να βρούμε δεν κάνουμε τπτ, γιατί δεν θα μπορεί το κινητό να την φορτίζει. Πφφφ....

 

Από που το συμπέρανες αυτό;!!

Αφου αναφέρουν ότι τα 4,2 βολτ είναι το 97% της μέγιστης τάσης. Είναι θέμα λειτουργικό. Δεν δυσλειτουργεί. Σε μία μόνο φόρτιση σε μένα έδειξε 4,378βόλτ. Όλες οι άλλες στα 4,2 και κάτι ψιλά.

 

[ATTACH]40155[/ATTACH]

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου φτάνει μέχρι τα 4196 mV και μετά κατεβαίνει. Ποτέ δεν έχει φτάσει τα 4378 mV. Εγώ από αυτά που διάβασα κατάλαβα ότι μάλλον πρόκειται για hardware πρόβλημα και όχι software. Τέλος πάντων μακάρι να κάνω λάθος.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Να ρωτήσω κάτι... για να βάλω την νέα ROM την τελευταία πχ πρέπει να κάνω και root? Ή απλά μπορώ κατά κάποιο τρόπο να κάνω update?
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

τελειως χαλια το toc2 παραλαβα το πακετο και ελειπε το κινητο ,ανοιξα dispute και μου λενε οτι θενε αποδειξη απο το ταχυδρομειο οτι το παραλαβα χωρις να χει κινητο,στο ταχυδρομειο ομως δεν μου δινουν κατι τετοιο γιατι δεν ανοικτηκε κοντα τους ... τι κανω τωρα

και οχι μονο αυτο αλλα πληρωσα και τελωνειο 16 ευρω για αερα

Edited by dragonmaster

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

τελειως χαλια το toc2 παραλαβα το πακετο και ελειπε το κινητο ,ανοιξα dispute και μου λενε οτι θενε αποδειξη απο το ταχυδρομειο οτι το παραλαβα χωρις να χει κινητο,στο ταχυδρομειο ομως δεν μου δινουν κατι τετοιο γιατι δεν ανοικτηκε κοντα τους ... τι κανω τωρα

και οχι μονο αυτο αλλα πληρωσα και τελωνειο 16 ευρω για αερα

 

δεν μπορείς να κάνεις κάτι, έπρεπε να ανοίξεις την συκσευασία τραβώντας βίντεο ταυτόχρονα! Λογικά στο ΄΄έφαγαν ΄΄ στο τελωνείο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τελειως χαλια το toc2 παραλαβα το πακετο και ελειπε το κινητο ,ανοιξα dispute και μου λενε οτι θενε αποδειξη απο το ταχυδρομειο οτι το παραλαβα χωρις να χει κινητο,στο ταχυδρομειο ομως δεν μου δινουν κατι τετοιο γιατι δεν ανοικτηκε κοντα τους ... τι κανω τωρα

και οχι μονο αυτο αλλα πληρωσα και τελωνειο 16 ευρω για αερα

 

 

Πω ρε φίλε μου... Δε ξέρω αν πλήρωσες με PayPal αν μπορεί να γίνει κάτι! Μεγάλο ξενέρωμα πάντως!!! Ελπίζω κάποιος από το forum να σου δώσει λύση. Αν είναι δυνατόν οι παλιό σχιστομάτιδες!!! Που να πρηστούν από το ρύζι και να σκάσουν!!! Πότε το παρήγγειλες?

 

Υ.Γ. τα άλλα τα έχει μέσα? Βασικά την μπαταρία? Γιατί αν δεν έχει ουτε μπαταρία τότε στο εφαγαν! από που είσαι? Που θα μπορούσαν να στο φάνε? Δεν είχε κολλητικές ταινίες και λοιπά? Πως το άνοιξαν? Φαίνεται κανά σιμάδι παραβίασης??

Edited by kotsitb
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

τελειως χαλια το toc2 παραλαβα το πακετο και ελειπε το κινητο ,ανοιξα dispute και μου λενε οτι θενε αποδειξη απο το ταχυδρομειο οτι το παραλαβα χωρις να χει κινητο,στο ταχυδρομειο ομως δεν μου δινουν κατι τετοιο γιατι δεν ανοικτηκε κοντα τους ... τι κανω τωρα

και οχι μονο αυτο αλλα πληρωσα και τελωνειο 16 ευρω για αερα

 

Τωρα δυσκολα τα πραγματα... Το ταχυδρομιο θελει να ειναι καλυμμενο και δεν προκειται να γινει κατι γιατι δεν εχεις αποδειξεις οτι ελειπε το κινητο και το to2c δεν θα μπορει να το φορτωσει σε καποιον... Οποτε.. Σε βλεπω να κλαις τα λεφτα σου...τελωνειο γιατι?? Με free singaporepost δεν παρηγγειλες???

Εχω αρχισει να τρομαζω παρεπιπτοντως γτ και εγω απο εκει εχω παραγγειλει και ακομα περιμενω tracking number...οταν ερθει θα το ανοιξω τραβοντας βιντεο...μονο ετσι...

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορείς να κάνεις κάτι, έπρεπε να ανοίξεις την συκσευασία τραβώντας βίντεο ταυτόχρονα! Λογικά στο ΄΄έφαγαν ΄΄ στο τελωνείο

 

δεν σκοπευω να το αφησω ετσι πληρωσα μεσω paypal και θελω τουλαχιστο τα λεφτα μου πισω ,το αν μου το εφαγαν εδω ή απο κει δεν ξερω ωστοσο δεν προκειται να κλεισω το case ,ειχε ξανασυμβει στο παρελθον παρομοια φαση απο ebay και μου παν κλεισε την case και θα σου επιστρεωψουμε μερος του ποσου και ακομα περιμενω:mad:

αγορασα παμπολες φορες απο εξωτερικο αλλα τωρα δεν ξερω αν αξιζει το ρισκο,ισως φταιει οτι το πηρα χωρις κουτι για να γλιτωσω ταχα 2 δολλαρια και ετσι ηταν ευκολο να το ανοιξει κανεις

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

δεν σκοπευω να το αφησω ετσι πληρωσα μεσω paypal και θελω τουλαχιστο τα λεφτα μου πισω ,το αν μου το εφαγαν εδω ή απο κει δεν ξερω ωστοσο δεν προκειται να κλεισω το case ,ειχε ξανασυμβει στο παρελθον παρομοια φαση απο ebay και μου παν κλεισε την case και θα σου επιστρεωψουμε μερος του ποσου και ακομα περιμενω:mad:

αγορασα παμπολες φορες απο εξωτερικο αλλα τωρα δεν ξερω αν αξιζει το ρισκο,ισως φταιει οτι το πηρα χωρις κουτι για να γλιτωσω ταχα 2 δολλαρια και ετσι ηταν ευκολο να το ανοιξει κανεις

χωρίς να θέλω να σε πικράνω παραπάνω ή να σε τσαντίσω θα σου πω ότι και να άνοίξεις case τσάμπα θα το κάνεις , όταν το paypal σου ζητήσει αποδείξεις τι θα τους δώσεις ????

Ανοιξε αλλά νομίζω ότι οι πιθανότητες σου δικαιωσης είναι ελαχιστότατες :(

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

δεν σκοπευω να το αφησω ετσι πληρωσα μεσω paypal και θελω τουλαχιστο τα λεφτα μου πισω ,το αν μου το εφαγαν εδω ή απο κει δεν ξερω ωστοσο δεν προκειται να κλεισω το case ,ειχε ξανασυμβει στο παρελθον παρομοια φαση απο ebay και μου παν κλεισε την case και θα σου επιστρεωψουμε μερος του ποσου και ακομα περιμενω:mad:

αγορασα παμπολες φορες απο εξωτερικο αλλα τωρα δεν ξερω αν αξιζει το ρισκο,ισως φταιει οτι το πηρα χωρις κουτι για να γλιτωσω ταχα 2 δολλαρια και ετσι ηταν ευκολο να το ανοιξει κανεις

 

Λάθος σου που έκλεισες το dispute. Μετά από αυτό αποδέχεσαι ότι το θέμα έχει λυθεί.

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε κρίμα. Μακάρι να βρεις άκρη.μπορείς όμως αν θες, να δωσεις περισσοτερες πληροφορίες; με sg post και πληρωσες τελωνείο; μονο το κινητό έλειπε ;
Link to comment
Share on other sites

δεν σκοπευω να το αφησω ετσι πληρωσα μεσω paypal και θελω τουλαχιστο τα λεφτα μου πισω ,το αν μου το εφαγαν εδω ή απο κει δεν ξερω ωστοσο δεν προκειται να κλεισω το case ,ειχε ξανασυμβει στο παρελθον παρομοια φαση απο ebay και μου παν κλεισε την case και θα σου επιστρεωψουμε μερος του ποσου και ακομα περιμενω:mad:

αγορασα παμπολες φορες απο εξωτερικο αλλα τωρα δεν ξερω αν αξιζει το ρισκο,ισως φταιει οτι το πηρα χωρις κουτι για να γλιτωσω ταχα 2 δολλαρια και ετσι ηταν ευκολο να το ανοιξει κανεις

 

Έκλεισες την υπόθεση επειδήσουτο είπαν αυτοί;!!!! Κράτα αυτό το μειλ. Πήγαινε στο ταχυδρομείο και ζητά αποδεικτικό για την μάζα του πακέτου. Και ρώτα και τον πωλητή πόσο πρέπει να είναι η συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Το gravity box τελικά δουλεύει σε μάς ? Ειδικά αυτό με τα sms (160 χαραχτήρες)

 

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το tapatalk , οταν μπαίνω στο myphone μου γράφει : Απέτυχε η σύνδεση με το φόρουμ, παρακαλώ ελέγξτε με το διαχειριστή του φόρουμ ..... και δεν μου έρχονται push notificatios απο το myphone

Σε άλλα σαιτ δουλεύει κανονικά το tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ταπαταλκ είναι γνωστό θέμα στο myphone και δε φταίνε τα κινητά μας.το gravitybox λογικά δουλευει κανονικά.βγήκε και νέα αναβάθμιση με υποστήριξη για αυτόματη απόκρυψη των εικονιδίων-ειδοποιησεων για τις sim και στον mtk6582
Link to comment
Share on other sites

δεν σκοπευω να το αφησω ετσι πληρωσα μεσω paypal και θελω τουλαχιστο τα λεφτα μου πισω ,το αν μου το εφαγαν εδω ή απο κει δεν ξερω ωστοσο δεν προκειται να κλεισω το case ,ειχε ξανασυμβει στο παρελθον παρομοια φαση απο ebay και μου παν κλεισε την case και θα σου επιστρεωψουμε μερος του ποσου και ακομα περιμενω:mad:

αγορασα παμπολες φορες απο εξωτερικο αλλα τωρα δεν ξερω αν αξιζει το ρισκο,ισως φταιει οτι το πηρα χωρις κουτι για να γλιτωσω ταχα 2 δολλαρια και ετσι ηταν ευκολο να το ανοιξει κανεις

 

Mήπως το ότι πλήρωσες τελωνείο είναι καλό? Εννοώ ότι για πιο λόγο να πληρώσεις τελωνείο??

Δεν θα έπρεπε να το ανοίξουν να δούνε τι έχει μέσα και μετά να στο εκτελωνίσουν?

Για ποιο λόγο να πληρώσεις κάποιο ποσό αν δεν έχει τίποτα μέσα???

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισες την υπόθεση επειδήσουτο είπαν αυτοί;!!!! Κράτα αυτό το μειλ. Πήγαινε στο ταχυδρομείο και ζητά αποδεικτικό για την μάζα του πακέτου. Και ρώτα και τον πωλητή πόσο πρέπει να είναι η συσκευασία.

 

Μισο κιλο περιπου

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μισο κιλο περιπου

 

το κουτι απο τον προμηθευτή ή το δικό σου?

τεσπα αν λάβεις υποψην σου οτι το τηλεφωνο ζυγίζει λιγότερο απο 130 γραμμαρια και αυτοί σου δίνουν "περίπου" βάρος,καλά κρασιά.

Εμένα θυμάμαι όταν ήρθε το δέμα το περιτύλιγμα απο μπουρμπουλήθρες ήταν σίγουρα βαρύτερο απο το κουτί ,μιλάμε πάνω απο 1 μέτρο

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο το strip unicode δεν δουλεύει εδώ.

 

Δουλεύει. Μπορεί όταν πληκτρολογείς να σου δείχνει τα εναπομείναντα και σε unicode και σε non unicode (εναλλάσσονται), αλλά δουλεύει.

 

Στείλε ένα μύνημα σε μικρά και αν ο παραλήπτης το λάβει κεφαλαία τότε είναι οκ.

 

Σε μένα πάντως αυτή η ρύθμιση στο gravity box δουλεύει. Και δεν θέλει restart.

Link to comment
Share on other sites

Mήπως το ότι πλήρωσες τελωνείο είναι καλό? Εννοώ ότι για πιο λόγο να πληρώσεις τελωνείο??

Δεν θα έπρεπε να το ανοίξουν να δούνε τι έχει μέσα και μετά να στο εκτελωνίσουν?

Για ποιο λόγο να πληρώσεις κάποιο ποσό αν δεν έχει τίποτα μέσα???

 

Κι εγω αυτο σκεφτηκα να γραψω αλλα αντε εσυ να αποδειξεις οτι ηταν αδειο το πακετο.

Θα σου πουνε μεσα ειχε ενα κινητο...

Μακαρι να βρει λυση ο φιλος γιατι ειναι χοντρο αυτο που εγινε αλλα πρεπει παντα να ξεπακεταρουμε τα δεματα με καμερα.

Κι εγω που το περιμενω μαλλον μεσα στην εβδομαδα ετσι θα κανω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...