Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Πήρα πριν δύο μέρες την συσκευή.

Θέλω να αγοράσω θήκη αυτήν με το παραθυράκι μπροστά.

Υπάρχει κάποια που βγάζεις το πίσω καπάκι της συσκευής και μπαίνει η θήκη όπως σε μερικά Galaxy S?

Η official που βλέπω είναι έξτρα το πίσω καπάκι

 

Το πίσω καπάκι το G2 δεν προορίζεται να είναι αποσπώμενο - πολύ δύσκολα θα βρεις τέτοια θήκη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πίσω καπάκι το G2 δεν προορίζεται να είναι αποσπώμενο - πολύ δύσκολα θα βρεις τέτοια θήκη.

 

Κατάλαβα. Εντάξει δεν είναι και δύσκολο να βγει γι αυτό ρώτησα. Εγώ το έβγαλα εχθές να καθαρίσω λίγο την συσκευή από σκόνες. Ούτε μισό λεπτό δεν έκανα. Με το χέρι βγαίνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα πριν δύο μέρες την συσκευή.

 

Κατάλαβα. Εντάξει δεν είναι και δύσκολο να βγει γι αυτό ρώτησα. Εγώ το έβγαλα εχθές να καθαρίσω λίγο την συσκευή από σκόνες.

 

To πήρες πριν από 2 μέρες και έβγαλες καπάκι (που ΔΕΝ είναι προορισμένο για να βγαίνει) για να καθαρίσεις σκόνες?:confused::blink:

 

Εγγύηση έχεις?

Link to comment
Share on other sites

To πήρες πριν από 2 μέρες και έβγαλες καπάκι (που ΔΕΝ είναι προορισμένο για να βγαίνει) για να καθαρίσεις σκόνες?:confused::blink:

 

Εγγύηση έχεις?

 

Μεταχειρισμενο. Εδωσα το 5s πηρα το Lg και 100ευρω.

Ναι το ανοιξα καθαρισα το μικροφωνο και το ακουστικο.

Εχει εγγυηση κανονικα αλλο ενα χρόνο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά ψάχνω μια θήκη της Kalaideng αλλά Ελλάδα δεν μπόρεσα να την βρω.

Από έξω είναι κλειδωμένο το σύστημα και δεν μπορώ.

Η θήκη είναι η συγκεκριμένη

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να την βρούμε?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω μια θήκη της Kalaideng αλλά Ελλάδα δεν μπόρεσα να την βρω.

Από έξω είναι κλειδωμένο το σύστημα και δεν μπορώ.

Η θήκη είναι η συγκεκριμένη

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να την βρούμε?

 

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/s/ref=nb_sb_noss?k=Kalaideng+lg+g2

 

Το πρωί έκανα αγορά μιας άλλης θήκης με πιστωτική κανονικά.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/s/ref=nb_sb_noss?k=Kalaideng+lg+g2

 

Το πρωί έκανα αγορά μιας άλλης υψηλής με πιστωτική κανονικά.

 

Δεν στελνουν ελλαδα οπως βλεπω μου βγαζει σφαλμα

Την αγόρασα από Amazon de. Ευχαριστώ πάντως

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν στελνουν ελλαδα οπως βλεπω μου βγαζει σφαλμα

Την αγόρασα από Amazon de. Ευχαριστώ πάντως

 

Έχεις δίκιο.... Είμαι στη δουλειά και το έβαλα βιαστικά χωρίς να προχωρήσω σε αγορά.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν στελνουν ελλαδα οπως βλεπω μου βγαζει σφαλμα

Την αγόρασα από Amazon de. Ευχαριστώ πάντως

 

Αν το έβλεπα νωρίτερα το μήνυμα σου θα σου έλεγα να αποφύγεις τη συγκεκριμένη θήκη και να προτιμήσεις κάτι άλλο. Έχω την ίδια σε χρυσό χρώμα και όχι ότι δεν είναι καλή αλλά υπάρχουν καλύτερες προτάσεις. Έχω και μία θήκη ίδιο στυλ της nillkin που δίνει βέβαια ελαφρώς μεγαλύτερο όγκο στη συσκευή αλλά έχει και πολύ καλύτερη προστασία

Link to comment
Share on other sites

Αν το έβλεπα νωρίτερα το μήνυμα σου θα σου έλεγα να αποφύγεις τη συγκεκριμένη θήκη και να προτιμήσεις κάτι άλλο. Έχω την ίδια σε χρυσό χρώμα και όχι ότι δεν είναι καλή αλλά υπάρχουν καλύτερες προτάσεις. Έχω και μία θήκη ίδιο στυλ της nillkin που δίνει βέβαια ελαφρώς μεγαλύτερο όγκο στη συσκευή αλλά έχει και πολύ καλύτερη προστασία

 

Αυτή που έχεις όμως δεν γίνεται βάση στήριξης πχ για ταινίες. Η Kalaideng κάνει αυτό το σπάσιμο γι αυτό την θέλω.

Βασικά μου έχει έρθει ένα μήνυμα στα γερμανικά και νομίζω ότι δεν έχει προχωρήσει η αγορά δεν καταλαβαίνω και πολλά.

 

Τελικα μάλλον δεν έχει προχωρήσει η αγορά γιατί μου ήρθε ένα μήνυμα στα γερμανικά το οποίο δεν καταλαβαίνω αλλά μάλλον υπάρχει κάποιο σφάλμα

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν τα power bank δημιουργουν καποιο προβλημα?αγορασα ενα oem 10000 2Α
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν τα power bank δημιουργουν καποιο προβλημα?αγορασα ενα oem 10000 2Α

Σαν τι πρόβλημα;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Σαν τι πρόβλημα;

 

Κάτι κινέζικα τα φοβάμαι. Το κύκλωμα για την φόρτιση της συσκευής πιστεύω είναι σημαντικό για την μητρική και την μπαταρία.

Αν δεν είναι καλής ποιότητας κάτι από τα δύο μπορεί να αποκτήσει πρόβλημα.

Καλύτερα ένα επώνυμο αξεσουάρ και ας είναι αισθητικά λίγο ακριβό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ααααα, τώρα αλλάζει το πράμα.νόμισα πήρες της xiaomi .ότι και να σε πω
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν τα power bank δημιουργουν καποιο προβλημα?αγορασα ενα oem 10000 2Α

 

Προφανώς υπάρχουν αποκλίσεις από τα φτηνά ανώνυμα στα ακριβότερα επώνυμα. Τα θέματα που διαφέρουν είναι ενδεικτικά πόσο θόρυβο έχει η τάση που βγάζουν, πόσο κοντά και σταθερή είναι στην τιμή αναφοράς, τι προστασίες έχει για τάση, ένταση, θερμοκρασία κλπ. Από την άλλη, επειδή συνήθως έχεις κυκλώματα σταθεροποίησης και στη συσκευή που φορτίζεις, δεν είναι ιδιαίτερα επικίνδυνα.

Εν κατακλείδι, καλό είναι να προτιμάμε δοκιμασμένα επώνυμα powerbanks, αλλά χωρίς οικονομικές υπερβολές.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απλώς παραθέτω την εμπειρία μου. Από διάφορες θήκες που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα, η καλύτερη, πιο αξιόπιστη και πιο ποιοτική είναι της NILLKIN.. Κορυφαία σε σχεδίαση, εφαρμογή, χρήση και ποιότητα. Έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος. Έχει ένα μαγνητάκι για να ανοίγει το quick view και έχει και 2ο μαγνητάκι για κλείνει το καπάκι.

Εκείνη που φθείρεται γρηγορότερα είναι η μαμά. Ξεφτίζει γρήγορα και ξεκολλάει η λεπτή επικάλυψη (σαν φόδρα) που έχει επάνω της.

Edited by chris_de_ze
Link to comment
Share on other sites

Απλώς παραθέτω την εμπειρία μου. Από διάφορες θήκες που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα, η καλύτερη, πιο αξιόπιστη και πιο ποιοτική είναι της NILLKIN.. Κορυφαία σε σχεδίαση, εφαρμογή, χρήση και ποιότητα. Έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος. Έχει ένα μαγνητάκι για να ανοίγει το quick view και έχει και 2ο μαγνητάκι για κλείνει το καπάκι.

Εκείνη που φθείρεται γρηγορότερα είναι η μαμά. Ξεφτίζει γρήγορα και ξεκολλάει η λεπτή επικάλυψη (σαν φόδρα) που έχει επάνω της.

 

Αυτή?

Nillkin Fresh Style Ultra Thin S-View Mix Flip Pu Leather Cover Hard Case for LG G2 - Black https://www.amazon.co.uk/dp/B00GEAYMUY/ref=cm_sw_r_awd_y6R9vbMWWVD36

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αυτή?

Nillkin Fresh Style Ultra Thin S-View Mix Flip Pu Leather Cover Hard Case for LG G2 - Black https://www.amazon.co.uk/dp/B00GEAYMUY/ref=cm_sw_r_awd_y6R9vbMWWVD36

Την έχω και γω αυτή πάνω από 2 μέρες δε παίζει να την εχω φορέσει...2 πράγματα δεν μαρεσαν...1ον παχαινε το κινητό υπερβολικά 2ον Δημιουργεί μια κλίση το καπάκι που κουμπωνει το κινητό με αποτέλεσμα να μην κάθεται ωραία σε μια επιφάνεια

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω βολευτεί μία γαλάζια σιλικόνης πολύ λεπτή (0,5mm). Εχει πολύ ωραίο grip και το προστατεύει από γρατζουνιές. Αν πέσει κλάφτο αλλά δεν βαριέ.:lol:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ψάχνω ψάχνω δεν μπορώ να βρω καμία θήκη.

Το έχω έτσι μόνο ένα tempered glass έχω πάνω.

Ο παλιός κάτοχος της συσκευής μου έδωσε μια σιλικόνης αλλά το κάνει πολύ χοντρό και αβολο.

Θα το αφήσω μάλλον έτσι γιατί με βολεύει στο χέρι και μπορώ να πω ότι στο μάτι ωραία συσκευή είναι ειδικά η οθοναρα δεν είναι να την κρύβεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω βολευτεί με την Slim Armor που μου παραχώρησε ευγενικός συνφορουμίτης :).

Παρότι το τηλέφωνο γίνεται διπλάσιο σε πάχος, εμπνέει εμπιστοσύνη και έχω δεχτεί αναπάντεχα πολλά κοπλιμένα για την αισθητική της. Ενώ τις πρώτες μέρες ανησυχούσα εάν θα με βολέψει, πλέον δεν την βγάζω ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω βολευτεί με την Slim Armor που μου παραχώρησε ευγενικός συνφορουμίτης :).

 

 

Παρότι το τηλέφωνο γίνεται διπλάσιο σε πάχος, εμπνέει εμπιστοσύνη και έχω δεχτεί αναπάντεχα πολλά κοπλιμένα για την αισθητική της. Ενώ τις πρώτες μέρες ανησυχούσα εάν θα με βολέψει, πλέον δεν την βγάζω ποτέ.

 

 

 

Είναι όπως ακριβώς τα λέει....το ίδιο έκανα και γω μέχρι να του την χαρίσω...δεν την έβγαζα ποτε...δεν ανησυχούσα ποτε..

Link to comment
Share on other sites

+1 για την Slim Armor. Το κινητό το έχω κοντά δύο χρόνια τώρα και η προστασία που παρέχει είναι εξαιρετική. Ότι πτώση κι αν είχε βγήκε πάντα αγρατζούνιστο.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...