Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το προτιμώ "γυμνό" από μπροστά. Το tempered έχει καλύτερη αίσθηση από μεμβράνη, αλλά χάνει λίγο σε ευαισθησία ο ψηφιοποιητής (τόσο περισσότερο, όσο πιο παχύ το γυαλί).

 

Ναι αυτό ακριβώς θέλω να αποφύγω, δηλαδή να χάνει ο ψηφιοποιητης. Από την άλλη δεν το θέλω τελείως γυμνό γιατί θα υπάρξουν σίγουρα γρατζουνιές.

Όπως και να έχει θα πάρω μια random μεμβράνη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για κινητό με 5.5in οθόνη κάνει αυτή; ένας φίλος έχει το meizu m2 note κ ψάχνει τέτοια βεντουζα για παρμπριζ...

 

Ναι χωραει κανονικα εκει ειχα το g4 μου. Ισω κανει και για μεγαλυτερα καθως στα πλαγια ανοιγοκλεινει οσο εσυ θες !!! ;)

 

ωραιος..βολευει αν θελω να το φορτιζω κιολας?

 

Ναι φυσικα αν εχεις φορτιστη αυτοκινητου το βαζεις στην θηκη και οταν πας π.χ σε ενα μακρυνο ταξιδι το

βαζεις στο ρευμα κανονικα !!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι χωραει κανονικα εκει ειχα το g4 μου. Ισω κανει και για μεγαλυτερα καθως στα πλαγια ανοιγοκλεινει οσο εσυ θες !!! ;)

 

 

 

Ναι φυσικα αν εχεις φορτιστη αυτοκινητου το βαζεις στην θηκη και οταν πας π.χ σε ενα μακρυνο ταξιδι το

βαζεις στο ρευμα κανονικα !!! ;)

Ευχαριστώ! Θα του την δείξω κ αν την θέλει ας την πάρει!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Καλησπέρα θέλω μια flip case για το g2 με θήκες για κάρτες και ταυτότητα. Τι προτείνετε; Όχι κάτι πολύ ακριβό αλλά να μην χαλάσει από την πρώτη χρήση. Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://www.plaisio.gr/tilefona/car-accessories/baseis-kiniton/Sentio-Car-Holder-42mm-88mm-S2.htm

 

Καλησπέρα. Είχα αυτό για το αυτοκίνητο για ένα χρόνο περίπου... Πριν λίγο το έσπασε η γυναίκα κατά λάθος.... Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο; 20 το είχα πάρει πέρυσι. Είμαι πολύ ικανοποιημένος από αυτό, απλά λίγο είχε μια δυσκολία να μπει το κινητό. Κατά τα άλλα κιχ δεν έκανε ένα χρόνο από το παρμπριζ.... Είχε τζελ στη βεντουζα και δεν πήγαινε πουθενά..

 

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο; καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
http://m.blog.naver.com/limjino/90185500868 .Kαποιος φιλος-φιλη, να εχει το παραπανω bumper, εαν αξιζει ?

 

Δεν την έχω πάντως αν την τελικά την πάρεις θα ήθελα να μας πεις την άποψη σου. Είμαι σε φάση που θέλω να αλλάξω την θήκη που έχω (μια απλή S Line σιλικόνης) και κοιτάζω για θήκες και τώρα τελευταία άρχισα να βλέπω αυτές τις bumper cases. Θα ήθελα να πάρω και εγώ μία αλλά θα προτιμούσα αλουμινίου και όχι πλαστικού.

Link to comment
Share on other sites

http://m.blog.naver.com/limjino/90185500868 .Kαποιος φιλος-φιλη, να εχει το παραπανω bumper, εαν αξιζει ?

Έχω ένα παρόμοιο στο g2, με αποτέλεσμα το σήμα απο την κινητή και το gps να μειώνεται πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

tyel αυτο εχεις ειναι απο αλουμινιο? στο ρωταω γιατι της lg ειναι πλαστικο.

Αλουμινίου, δεν ήξερα οτι υπάρχουν και πλαστικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα. Ένα χρόνο τώρα με το κινητό δεν έχω βάλει θήκη με quick window. Σήμερα το ακουμπησα πάνω στο tablet και μαλλον έπιασε το μαγνήτη της δικιας του θηκης και φάνηκε το ρολόι που θα φαινονταν αν υπήρχε η θήκη. Για να είμαι ειλικρινής πολύ μου άρεσε. Το θέμα είναι ότι ήταν στρογγυλό όπως και οι συντομεύσεις που είδα μετά αλλά όλες οι θήκες που είδα τώρα έχουν τετράγωνο παράθυρο. Υπάρχει με στρογγυλό κάποια;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις g3 ή g4 based rom? Γιατί σε αυτές τις συσκευές η θήκη είναι στρόγγυλη

 

Έχω cloudy 2.2. Νομίζω είναι g3 based. Οπότε να υποθέσω δεν υπάρχει θήκη;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχω cloudy 2.2. Νομίζω είναι g3 based. Οπότε να υποθέσω δεν υπάρχει θήκη;

 

Είχε στο xda ένα mod που διόρθωνε το πρόβλημα εν μέρη. Λειτουργεί κανονικά η θήκη απλά προσάρμοζε το ρολόι. Πάλι στρόγγυλο είναι μεν αλλά ταιριάζει στις διαστάσεις. Δες όμως μήπως ο cloudy το έχει ήδη ενσωματώσει αυτό το fix στη rom του. Η θήκη πέρα από το ρολόι έχει και άλλες λειτουργίες (ανάλογα με την rom που έχεις) όπως απάντηση σε κλήση, λίστα τελευταίων κλήσεων, κάμερα κλπ και δεν είναι απαραίτητο να πάρεις τη γνήσια

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδια απο ακουστικά τι θα μου προτεινατε; Αυτην την στιγμη δεν εχω και θελω να αγορασω...

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας παιδιά! Νεος χρηστης. Θα ηθελα γνωμες για θηκη και προστατευτικο τζαμακι

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλη χρονια παιδια! Σκεφτομαι να παρω τη παρακατω θηκη

http://www.stoucky.gr/index.php?route=product/product&product_id=430

Αυτη η θήκη θα "παχυνει" πολυ το κιν οπως μια spigen slim armor που εχω;

Απο οτι βλεπω αυτη η θηκη ειναι με μαγνητη για να κουμπωνει. Κατι ακουσα ομως οτι ο μαγνητης "ρουφαει" την μπαταρια αρκετα. Καπου το διαβασα εδω στο φορουμ. Ισχυει κατι τετοιο η να προχωρησω σε αγορα αφοβα;

 

Edit... Τελικα το ειχα διαβασει στο νημα του g5 και ειναι το παρακατω μνμ

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170106/76e26c4be58953d32bd13f6ea0506746.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170106/7f788522b6244573c3d5444f085209d1.jpg

Edited by toubano44

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να προκαλέσει έκρηξη ο μαγνήτης

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδια! Σκεφτομαι να παρω τη παρακατω θηκη

http://www.stoucky.gr/index.php?route=product/product&product_id=430

Αυτη η θήκη θα "παχυνει" πολυ το κιν οπως μια spigen slim armor που εχω;

Απο οτι βλεπω αυτη η θηκη ειναι με μαγνητη για να κουμπωνει. Κατι ακουσα ομως οτι ο μαγνητης "ρουφαει" την μπαταρια αρκετα. Καπου το διαβασα εδω στο φορουμ. Ισχυει κατι τετοιο η να προχωρησω σε αγορα αφοβα;

 

Edit... Τελικα το ειχα διαβασει στο νημα του g5 και ειναι το παρακατω μνμ

Σχεδόν σίγουρα η κατανάλωση μπαταρίας οφείλεται στο λογισμικό και όχι στον μαγνήτη καθ'εαυτόν.

Μπορεί για παράδειγμα να ανοίγει η θήκη και να ανάβει η οθόνη, μπορεί με τη θήκη να πατιέται συχνά κάποιο πλήκτρο που καταναλώνει την μπαταρία, κλπ.

Επιπλέον, οι θήκες συνήθως είναι κατασκευασμένες από ηλεκτρομαγνητικά ουδέτερο υλικό, που δεν επηρεάζει τη λήψη και εκπομπή της συσκευής. Ο μαγνήτης προφανώς δεν είναι ηλεκτρομαγνητικά "διαφανής", αλλά ο όγκος του πρέπει να είναι ελάχιστος, ώστε να μπορεί κανείς να του αποδώσει τόσο μεγάλες διαφορές.

 

Για το εάν οι μαγνήτες μπορούν να προκαλέσουν έκρηξη, δεν πιάνω το αστείο :).

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν σίγουρα η κατανάλωση μπαταρίας οφείλεται στο λογισμικό και όχι στον μαγνήτη καθ'εαυτόν.

Μπορεί για παράδειγμα να ανοίγει η θήκη και να ανάβει η οθόνη, μπορεί με τη θήκη να πατιέται συχνά κάποιο πλήκτρο που καταναλώνει την μπαταρία, κλπ.

Επιπλέον, οι θήκες συνήθως είναι κατασκευασμένες από ηλεκτρομαγνητικά ουδέτερο υλικό, που δεν επηρεάζει τη λήψη και εκπομπή της συσκευής. Ο μαγνήτης προφανώς δεν είναι ηλεκτρομαγνητικά "διαφανής", αλλά ο όγκος του πρέπει να είναι ελάχιστος, ώστε να μπορεί κανείς να του αποδώσει τόσο μεγάλες διαφορές.

 

Για το εάν οι μαγνήτες μπορούν να προκαλέσουν έκρηξη, δεν πιάνω το αστείο :).

Φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση ;)

Αρα προχωραω στην αγορα της θηκης!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...