Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετω την παρεα.

Παιδες βρηκα ενα tempered glass με το ονομα Nillkin κι απο τις εικονες που βλεπω στο σαιτ του φαινεται οτι καλυπτει σχεδον ολη την οθονη του τηλεφωνου.

Γνωριζει κανεις αν οντως ειναι ετσι?

Εδω βλεπετε ποιο ειναι..http://www.ebay.de/itm/Nillkin-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-LG-G2-D802-Beliebt-/331378491436?pt=DE_Handy_PDA_Displayschutzfolien&hash=item4d27b2802c

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα.

Παιδες βρηκα ενα tempered glass με το ονομα Nillkin κι απο τις εικονες που βλεπω στο σαιτ του φαινεται οτι καλυπτει σχεδον ολη την οθονη του τηλεφωνου.

Γνωριζει κανεις αν οντως ειναι ετσι?

Εδω βλεπετε ποιο ειναι..http://www.ebay.de/itm/Nillkin-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-LG-G2-D802-Beliebt-/331378491436?pt=DE_Handy_PDA_Displayschutzfolien&hash=item4d27b2802c

Είναι πολύ καλό ίσως το καλύτερο για το g2 αλλά δεν καλύπτει όλη την οθόνη μιας και η οθόνη είναι λίγο κυρτη στην άκρη και δεν θα έκανε καλή εφαρμογή;)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα αυτή τη θήκη:

http://www.ebay.com/itm/171413343870?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=470465693206&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Είναι η πιο λεπτή θήκη σιλικόνης που εχω δει παιδια και καλύπτει όλο το κινητό πάνω κάτω. Έκανα το λάθος να παραγγείλω διάφανη για μαύρο g2 νομίζω οτι το διάφανο πάει με το λευκό.

Edited by bikiapo
Link to comment
Share on other sites

Γεια!

 

Έχω διαβάσει αρκετά πράγματα ήδη (εδώ και ένα μήνα έκανα έρευνα αγοράς και έτεινα προς το G2), λόγω όγκου δεδομένων και updates που έχω χάσει ίσως θα ήθελα ως μικρό shortcut την εμπειρία άλλων μελών.

 

Όπως έγραψα στον τίτλο, περιμένω να έχω το κινητό αυτήν την Τρίτη-Τετάρτη και ήθελα να προετοιμάσω και την παραγγελία των περιφερειακών αλλά να έχω και χρόνο να ρίξω μια ματιά σε forums για πιθανό rootάρισμα.

 

Μπαίνω κατευθείαν σε αυτά που ήθελα να ρωτήσω (δε ζητάω "μασημένη τροφή" - και παραπομπή σε links ευπρόσδεχτα).. :

 

- Tempered Glass/front προστασία: διάβαζα ότι πολλοί επιλέγουν το glass με διαφορετικά κριτήρια π.χ. ποιο πιάνει πιο εύκολα δαχτυλιές, άλλοι για responsiveness, φυσικά την τιμή κλπ. Ποιο θα λέγατε είναι ένα καλό all-rounder και το οποίο είναι γρήγορο σε παραγγελία/παραλαβή? Θα ήθελα να το έχω το πολύ μέχρι τις 22-23/12, όπως και τις θήκες.

 

-Θήκες : διάβασα για πιο steady/hard προστασία κάποιες θήκες από Spigen και για κάτι πιο καλαίσθητο σε pocket νομίζω, από Νilkin?

 

- To root or not to root? : έχω σώσει οδηγούς-links για το how-to, αλλά εδώ ήθελα να ρωτήσω για υποκειμενικές γνώμες, αφού η επιλογή κάποιας rom/kernel είναι και υποκειμενική - πέρα απο τις αντικειμενικές βελτιώσεις που είναι κάτι μετρήσιμο. Έχω διαβάσει πχ ότι popular είναι η Cloudyg3 v2.0 or something, αλλά μέχρι εκεί. Ξέρω πρέπει να διαβάσω υλικό από xda, αλλά θα ήθελα και πιο άμεσα να ξέρω τι προτιμούν και γιατί οι έλληνες users των custom roms. Αυτό που καταλαβαίνω ίσως, είναι ότι μπορεί άλλη rom να έχει καλύτερο software για την κάμερα ή κάποια άλλη καλύτερη διαχείριση μπαταρίας κλπ.

Ίσως να μείνω αρχικά λίγο διάστημα με την stock για να καταλάβω καλύτερα τι μπορεί να μου λείπει από την καθημερινή χρήση/απόδοση και να ψάξω έτσι πιο στοχευμένα κάποια custom rom...μια σκέψη...

 

ps : θα ήταν σούπερ αν τύχαινε κάποιος να έχει εμπειρία από το G2 mini που παρήγγειλα για τη μάνα μου, ώστε να παραγγείλω και για αυτό θήκη/glass at once, αλλά οκ θα κοιτάξω και το αντίστοιχο thread του κινητού στο εντωμεταξύ.

 

Thanks in advance! :)

Link to comment
Share on other sites

Για tempered glass να ξέρεις οτι επειδή η οθόνη του g2 είναι λίγο κυρτή στις άκρες,οπότε κάποια γυαλιά αφήνουν ένα ελάχιστο περιθώριο.Εγώ είχα φορεμένο για περίπου ένα μήνα,κανένα πρόβλημα με responsiveness,δαχτυλιές κτλ,αλλά αισθητικά το περιθώριο γύρω γύρω ήταν άσχημο και το έβγαλα.

Όσων αφορά θήκες,έχω τη spigen slim armor gold,άψογη αλλά η τιμή είναι λίγο τσουχτερή.

Μιας και είναι αρχή,εγώ στη θέση σου θα άφηνα τη μαμά rom.Root και custom recovery είναι 2 λεπτά υπόθεση με towelroot και autorec αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

Για tempered glass να ξέρεις οτι επειδή η οθόνη του g2 είναι λίγο κυρτή στις άκρες,οπότε κάποια γυαλιά αφήνουν ένα ελάχιστο περιθώριο.Εγώ είχα φορεμένο για περίπου ένα μήνα,κανένα πρόβλημα με responsiveness,δαχτυλιές κτλ,αλλά αισθητικά το περιθώριο γύρω γύρω ήταν άσχημο και το έβγαλα.

Όσων αφορά θήκες,έχω τη spigen slim armor gold,άψογη αλλά η τιμή είναι λίγο τσουχτερή.

Μιας και είναι αρχή,εγώ στη θέση σου θα άφηνα τη μαμά rom.Root και custom recovery είναι 2 λεπτά υπόθεση με towelroot και autorec αντίστοιχα.

 

σ ευχαριστώ dimsavv

 

δεν υπάρχει γυαλί κυρτό να εφαρμόζει και στις άκρες δηλαδή? ποιο χρησιμοποιείς? ή το έχεις έτσι? σκεφτόμουν αν δεν πάρω άμεσα glass τουλάχιστον να έπαιρνα θήκη τύπου pocket που να κλείνει, χωρίς να γρατσουνάει ελπίζω.

 

Spigen θα πάρω σίγουρα... απλά δεν ξέρω τι χρόνο θα χρειαστεί μέχρι να το παραλάβω αν το παραγγείλω από amazon/ebay...θα έδινα στο πακέτο και δέκα ευρώ πάνω για να τα έχω πιο γρήγορα πχ από ελληνικό store, εκτός κι αν η διαφορά τιμών είναι τόσο μεγάλη.

 

για τη rom , ναι ίσως να το δω σε δεύτερη φάση. από άποψη αισθητικής πχ στα βασικά screens, ένας φίλος λέει αν δε θέλω να ρουτάρω κλπ προς το παρόν , να κοιτάξω κανα launcher...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν κυρτά γυαλιά,υπάρχουν κάποια που είναι πιο μικρά και καλύπτουν την οθόνη αλλά όχι όλη την πρόσοψη.Εγώ είχα πάρει από Ελλάδα,όχι επώνυμο του στυλ nillkin,glass screen protector 9H έγραφε.Τώρα δεν έχω τίποτα,σκέτη οθόνη.

 

Για θήκη θα σου έλεγα από εξωτερικό,γιατί στο skroytz βλέπω να τις έχουν 35-40e.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ, ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ USB ΓΙΑ ΤΟ G2...

EIMAI ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ, ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?

1) https://www.skroutz.gr/s/5122956/Kingston-microDuo3-64GB.html?keyphrase=KINGSTON+DTDUO3%2F64GB+DATATRAVELER+MICRODUO+64GB+USB3.0+FLASH+DRIVE

2) https://www.skroutz.gr/s/4267594/Adata-DashDrive-Durable-UD320-32GB.html?keyphrase=ADATA+DASHDRIVE+DURABLE+UD320+32GB+USB2.0+FLASH

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ, ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ USB ΓΙΑ ΤΟ G2...

EIMAI ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ, ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?

1) https://www.skroutz.gr/s/5122956/Kingston-microDuo3-64GB.html?keyphrase=KINGSTON+DTDUO3%2F64GB+DATATRAVELER+MICRODUO+64GB+USB3.0+FLASH+DRIVE

2) https://www.skroutz.gr/s/4267594/Adata-DashDrive-Durable-UD320-32GB.html?keyphrase=ADATA+DASHDRIVE+DURABLE+UD320+32GB+USB2.0+FLASH

 

Μαριε και τα 2 καλά είναι εγώ σαν μάρκα έχω το 2ερο το adata και είναι πολύ ικανοποιημένος οποίο σου αρέσει εσένα πάρε..!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ, ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ USB ΓΙΑ ΤΟ G2...

EIMAI ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ, ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?

1) https://www.skroutz.gr/s/5122956/Kingston-microDuo3-64GB.html?keyphrase=KINGSTON+DTDUO3%2F64GB+DATATRAVELER+MICRODUO+64GB+USB3.0+FLASH+DRIVE

2) https://www.skroutz.gr/s/4267594/Adata-DashDrive-Durable-UD320-32GB.html?keyphrase=ADATA+DASHDRIVE+DURABLE+UD320+32GB+USB2.0+FLASH

 

Και τα 2 ειναι αξιοπιστες μαρκες..ενα κριτηριο που ισως κρινει την επιλογη σου ειναι και οι διαστασεις τους.

Δυστυχως μονο για το Kingston μπορω να σε βοηθησω μιας και το κατεχω..οταν ειναι κλειστο εχει μηκος 2,8 cm,ενω οταν το συνδεεις στο τηλεφωνο,προεξεχουν μονο 2cm απο αυτο.

Για το Adata δε μπορω να εκφερω γνωμη,ισως ο φιλος zerv απο πανω που το εχει να μπορει να σου πει διαστασεις.

Link to comment
Share on other sites

Μαριε και τα 2 καλά είναι εγώ σαν μάρκα έχω το 2ερο το adata και είναι πολύ ικανοποιημένος οποίο σου αρέσει εσένα πάρε..!!!

 

Σαν μελλοντική ιδιοκτήτρια, βάλε 1 εβδομάδα με το καλό!

Μπαίνω και διαβάζω γιατί έχουν γνώση οι φύλακες...

Θέλω να πω, το συγκεκριμένο το έχουμε για εξτρά κάρτα μνήμης, για φωτό, ταινίες κλπ; Ποια είναι η ακριβής χρήση της, θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

-Θήκες : διάβασα για πιο steady/hard προστασία κάποιες θήκες από Spigen και για κάτι πιο καλαίσθητο σε pocket νομίζω, από Νilkin?

 

Για θηκη σε ποιο καλο στυλ εγω εχω αυτες:

1)http://www.ebay.com/itm/301276079172

2)http://www.ebay.com/itm/301276079172

 

Το κακο βεβαια ειναι οτι θα σου ερθουν σε ενα χρονο :wacko:,αλλα νομιζω αξιζει η αναμονη.

Εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος,και παρολο που βαζεις το κινητο μεσα στη θηκη,(οχι σαν κατι αλλες για αλλα τηλεφωνα που βγαζεις το καπακι της μπαταριας και κουμπωνει η θηκη στο τηλεφωνο),ο ογκος αυξανεται ελαχιστα και ειναι και μουρατες με τα λογοτυπα του τηλεφωνου..

Η επιλογη δικη σου.

Link to comment
Share on other sites

Σαν μελλοντική ιδιοκτήτρια, βάλε 1 εβδομάδα με το καλό!

Μπαίνω και διαβάζω γιατί έχουν γνώση οι φύλακες...

Θέλω να πω, το συγκεκριμένο το έχουμε για εξτρά κάρτα μνήμης, για φωτό, ταινίες κλπ; Ποια είναι η ακριβής χρήση της, θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας.

Αυτό είναι σαν να έχεις εξωτερική κάρτα sd, βάζεις τα πάντα, ότι θέλεις, συνήθως εκεί βάζουμε ότι χρειαζόμαστε για backup, rom, φώτο, βίντεο κλπ κλπ, για κάθε ενδεχόμενο

Link to comment
Share on other sites

το καλό με το adata είναι ότι μπορείς να κουμπώσεις ότι usb θελεις επάνω (εκτός απο το δικό του). το κακό είναι πως είναι κάπως αργό στον υπολογιστή

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει εγγυημένο tempered glass εδώ είναι....μην ψάχνεστε άλλο....δοκιμασμένο από πολλούς εδώ μέσα και χωρίς κανένα θέμα!

Η καλύτερη επιλογή για το κινητό μας. :)

 

http://m.ebay.com/itm?itemId=370986145706

 

Καλησπέρα,

 

Ισχύει ακόμα το ότι είναι καλύτερη επιλογή για το κινητό μας;

Αν ναι, δε μπορώ να βρω το συγκεκριμένο μαγαζί στο ebay.co.uk, μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ, ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ USB ΓΙΑ ΤΟ G2...

EIMAI ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ, ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?

1) https://www.skroutz.gr/s/5122956/Kingston-microDuo3-64GB.html?keyphrase=KINGSTON+DTDUO3%2F64GB+DATATRAVELER+MICRODUO+64GB+USB3.0+FLASH+DRIVE

2) https://www.skroutz.gr/s/4267594/Adata-DashDrive-Durable-UD320-32GB.html?keyphrase=ADATA+DASHDRIVE+DURABLE+UD320+32GB+USB2.0+FLASH

Ανεξάρτητα από τις άλλες διαφορές, το ένα είναι USB 3.0 και έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα...

Link to comment
Share on other sites

Χτες μου εκαναν δωρο την επισημη θηκη για G2, και παιδια σημερα το πρωι-- μιας και το κινητο το ειχα χτες βραδυ στη τσεπη και ημουν εξω, η αληθεια ειναι, παρατηρησα με γυμνο ματι κλειστη την οθονη, σαν να εχει αφησει ελαφρα ενα αναιπαισθητο αποτυπωμα η θηκη στην οθονη. Το εχετε παρατηρησει κι αλλοι; Αν ακουμπησεις απαλα με το χερι σου και τριψεις με προσοχη με τα δαχτυλα σου στο σημειο εκεινο, σαν να καθαριζει, αυτη η ανεπαισθητη σταμπα! :p:lol:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ και τον granazias. ωραίες φαίνονται για λίγο καλύτερο everyday αλλά πολύ αργό delivery αυτή τη στιγμή από κίνα. Ίσως να παραγγείλω από κει μετά τις γιορτές, αλλά τώρα θα ήθελα μέσα στην επόμενη εβδομάδα να έχω παραγγείλει και λάβει μέχρι 22-23/12 όπως ξαναέγραψα.

 

όταν έγραφα pocket θήκη, εννοούσα απ ότι είδα τις τύπου folio. σε ελληνικά sites είναι όλα αρκετά πιο ακριβά, αλλά έξω (amazon,ebay,κινεζομάγαζα) είναι απλά πάρα πολλά για να διαλέξεις - χάος... Spigen θα πάρω για καλύτερη προστασία από τυχόν πτώσεις (μπορεί και 2 -σε άλλο χρώμα)αν βρω καλή τιμή και θέλω να βρω και μια πιο κυριλέ σε folio με δερμα/δερματίνη που να μη χαλάσει αμέσως όμως και να μη γρατσουνάει την οθόνη.

 

κανα stand σαν αυτά των navigators για το αυτοκίητο υπάρχει?

 

παιδιά για προστασία οθόνης, άλλοι λένε γυαλί άλλοι film... γνώμες? ή είναι το ίδιο?

 

(καιρό είχα να περιμένω κάτι τέτοιο σα μικρό παιδί ^^! )

Link to comment
Share on other sites

Χτες μου εκαναν δωρο την επισημη θηκη για G2, και παιδια σημερα το πρωι-- μιας και το κινητο το ειχα χτες βραδυ στη τσεπη και ημουν εξω, η αληθεια ειναι, παρατηρησα με γυμνο ματι κλειστη την οθονη, σαν να εχει αφησει ελαφρα ενα αναιπαισθητο αποτυπωμα η θηκη στην οθονη. Το εχετε παρατηρησει κι αλλοι; Αν ακουμπησεις απαλα με το χερι σου και τριψεις με προσοχη με τα δαχτυλα σου στο σημειο εκεινο, σαν να καθαριζει, αυτη η ανεπαισθητη σταμπα! :p:lol:

Δυστυχως ετσι συμβαινει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ισχύει ακόμα το ότι είναι καλύτερη επιλογή για το κινητό μας;

Αν ναι, δε μπορώ να βρω το συγκεκριμένο μαγαζί στο ebay.co.uk, μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

Ευχαριστώ.

 

Έχει πολύ καλή τοποθέτηση και όχι δεν θα το βρεις αλλού.... πρέπει να περιμένεις κοντά στις 22μερες good luck :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..εχω τη συσκευη απο τον Ιούνιο και τελευταία η μπαταρία δεν κρατάει οσο πρίν.Η διαφορά είναι πολύ μεγάλη ,πρίν με την ίδια χρήση μ κρατούσε 2 περίπου μέρες ενω τώρα μετα βίας βγάζει την ημέρα.Το ίδιο συμβαίνει και σε αλλή συσκευή που αγοράστικε την ίδια περίοδο. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό?τοσο μεγάλη πτώση της απόδωσης?Έχει αλλάξει κανείς σας την μπαταρία να μου πεί εμπειρίες και πόσο του κόστησε?Είχα σε κάποια φάση το batttery guru της qualcom για εξικονόμηση ενέργειας αλλα δεν....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...