Jump to content

myphone POLL: Ποιόν πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


DJDB
 Κοινοποίηση

Ποιόν πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;  

1.654 members have voted

  1. 1. Ποιόν πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;

    • Cosmote
      640
    • Vodafone
      550
    • Wind
      464


Recommended Posts

Wind free to go. Χρόνια σε συμβόλαιο vodafone , δεν το μετάνιωσα ούτε στιγμή που εκμεταλευτηκα την περσινή προσφορά του free2go.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 304
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχω vodafone λόγω φοιτητικού cu (4€-1000' προς όλα τα δίκτυα) αλλά Χαλκιδική όπου ζω κι εργάζομαι η Cosmote έχει ασύγκρητα καλύτερο σήμα παντού οπότε με την πρώτη ευκαιρία ,και φυσικά αν με συμφέρει, θα αλλάξω.
Link to comment
Share on other sites

Whats up φοιτητικό πακετάκι :)

 

Ακριβώς

με 7 ευρώ έχεις

 

1200 mb

1000 λεπτά προς όλους (ακόμα και σε σταθερά)

600 λεπτά προς what'sup

100 μυνήματα προς όλα τα δίκτυα

+ μην ξεχνάμε το reload it

+ μην ξεχνάμε τα δωράκια που παίρνουμε τα χριστούγεννα

+ μην ξεχνάμε ότι έχουμε δικό μας what's up application για να βλέπουμε με την μια τι μας έχει μείνει, και άλλα πολλά features

+ καλή εξυπηρέτηση

+ νομίζω έχει και καλύτερη κάλυψη από άλλα δίκτυα (δεν είμαι σίγουρος βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον Vodafone λογω CU φοιτητικο για τρελη οικονομια!! Παντως απο Cosmote που ειχα παλιοτερα το σημα της Vodafone ειναι ιδιο και ισως λιγο καλυτερο!
Link to comment
Share on other sites

παρόλο που ψήφησα cosmote θεωρώ καλύτερη εταιρεία απο άποψη χρεώσεων και συμφέρον του καταναλωτή τη wind. Αν μείνουν μόνο οι άλλοι δυο στο παιχνίδι τότε θα κλάψουν μανούλες. μιλάμε για το απόλυτο καρτελ.
Link to comment
Share on other sites

Wind ,

καλά πακέτα, καλή καλυψη στις περιοχές που κινουμαι, και data με ελάχιστα €.

(3 εταιρικά, 6 data x 30 Gb)

Link to comment
Share on other sites

Vodafone !! Σαν το φοιτητικό της Vodafone , τίποτα άλλο .
Link to comment
Share on other sites

Όλοι τους στο ίδιο καρτέλ ανήκουν οπότε τους χρησιμοποιώ και τους 3 σε καρτοκινητή για να μην έχω παράπονο...
Link to comment
Share on other sites

Και τους τρεις σε καρτοκινητό αλλά κυρίως wind για το τζαμπα login&win σε mb (30 mb τη βδομάδα μου είναι υπεραρκετά για τις ανάγκες μου) και Q για φτηνή ομιλία με χρέωση ανα δευτερόλεπτο.
Link to comment
Share on other sites

Wind για πολλούς λόγους:

- F2G2

- Bonus 300'

- Πακέτα

- Online bonus

- Log & win δώρα

- Online ενημέρωση υπολοίπου & ενεργοποίηση πακέτων

- Κλωνοποίηση καρτών της Wind

.......:cool:

Συμφωνώ και επαυξάνω! Ειδικά το F2G Gold που έχω.

Windowsphone Ευκολία για τους όχι και τόσο σχετικούς
Link to comment
Share on other sites

Wind f2g με καθε ανανεωση δωρεαν λεπτα ομιλιας η mb οτι θελω προεπιλεγω και τα χρηματα μενουν 1 gb με 5 ευρω η 200 λεπτα με 5 ευρω δωρα για 7 ημερες και πολλα πακετα.
ΑΕΛ ΚΑΡΓΑ
Link to comment
Share on other sites

Με κάθε ανανέωση 10 € έχω 300' προς όλους και τα 10€, 5 για ένα GB και 5 αν δε μου φτάσουν τα 300 για αλλα 200'. Wind f2g!
Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Whats up φοιτητικο.. γιατι σχεδον ολοι εχουν whats up και επιπλεον στην περιοχη μου ειναι η μονη που εχει hsdpa σημα..

 

Με κάθε ανανέωση 10 € έχω 300' προς όλους και τα 10€, 5 για ένα GB και 5 αν δε μου φτάσουν τα 300 για αλλα 200'. Wind f2g!

 

Ξεχνας τους φορους... γι αυτα θες 15 ευρω καρτα..

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα με Vodafone, αλλά είχε άθλιο σήμα..και άθλιες χρεώσεις και πήρα τη μεγάλη απόφαση για μεταφορά στη TIM(πλέον wind) το 2005, και από τότε είμαι πιστός, οι καλύτερες τιμές και άψογη εξυπηρέτηση και προσωπικά κανένα πρόβλημα με την κάλυψη..πιάνω και εκεί που άλλοι σταματούν...έχω και ένα whatsup που το θεωρώ της κακιάς ώρας γιατί σου τρώει το χρόνο κλείνοντας σου την κλήση πριν περάσει το 3λεπτο...************** Edited by impreza_sti
Αφαίρεση απαράδεκτων χαρακτηρισμών
Vivere senza paura
Link to comment
Share on other sites

Wind f2g for ever!!!

10€ κάρτα :

300 λεπτά προς όλους με 3'/κλήση και τα

9,7€ στο λογαριασμό

5€ 1gb mobile internet

20 sms/7 ημέρες προς όλους δώρο με το log n win.

4,7€ στο λογαριασμό για τον επόμενο μήνα...

Απλά super...

Να γινότανε επιτέλους πράξη,Ένα τραγούδι τον κόσμο να αλλάξει..

Να απλωνότανε να τους τρομάξει παντού...Σαν την φωτιά..

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Cosmote γιατί είμαι εκεί από το πρώτο συμβόλαιο περίπου 13 χρόνια πριν. Μέχρι πρότινος, παρότι με εκνευρίζουν κάθε χρόνο με την ανανέωση, επειδή η πλειοψηφία των επαφών που μιλάω πολύ είναι Cosmote, ήταν ασύμφορο να φύγω. Πλέον, με τα προγράμματα για όλους, αν οι απέναντι έχουν κάτι καλό η επόμενη αίτηση φορητότητας δεν θα είναι απλά για αντι-προσφορά.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone γιατι εχω ενα πολυ οικονομικο συμβολαιο και μεχρι πριν λιγο καιρο καλες επιδοτησεις(λογω ομαδικου συμβολαιου στη δουλεια)
Link to comment
Share on other sites

για τους φίλους μου που έχουν wind/q, επιλέγω Q διότι:

α) 1 ευρω = 400' προς όλη τη wind (και το μοναδικό που δεν έχει τρίλεπτα)

β) 1 ευρώ = 400sms προς όλη τη wind (πιο φτηνό δεν υπάρχει)

γ) 3 ευρώ = 80' προς όλους (και το μοναδικό που δεν έχει τρίλεπτα)

το κοντινότερο στο q είναι το frog της κοσμοτέ, αλλά α) δίνει λιγότερα και β) δεν έχει 'λαό'

 

για τους φίλους μου που έχουν vodafone, επιλέγω 'olympiakos' διότι:

α) πρώτος μήνας: βάζοντας 10 ευρώ (για να ισχύει το μπόνους 1γκολ/1ευρω) παίρνω 600' προς όλη τη vodafone

β) δεύτερος+τρίτος μήνας: δε βάζω κάρτα και αγοράζω πακέτα από τα μπόνους γκολ

 

κοσμοτε (what's up) ευτυχώς δεν έχω άτομα. Ακόμη και ο πιο χαζός φίλος μου, πριν λίγους μήνες έκανε φορητότητα στη wind :D

 

 

Ενδιαφερον αυτο αλλα ερωτηση : Η Q για εμενα που με ενδιαφερει δινει 1GB mobile internet με 5Ε ;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον αυτο αλλα ερωτηση : Η Q για εμενα που με ενδιαφερει δινει 1GB mobile internet με 5Ε ;

 

600 δίνει. Εαν θελεις 1 γιγα, με 5ε πας f2g

Link to comment
Share on other sites

Vodafone γιατί είναι μακράν η πιο φιλική από όλες τις άλλες

Για τιμές δεν το συζητώ,προγράμματα για τον λαό.

Και όσο αφορά το σήμα πάντα ικανοποιημένος

Link to comment
Share on other sites

wind f2g

 

Τον προηγούμενο μήνα με ανανέωση δέκα ευρώ είχα 300 λεπτά προς όλους στην 120 λεπτά δώρο προς wind επειδή έκανα την ανανέωση σε κατάστημα τους. έβαλα και ένα πακετάκι ίντερνετ με 5ευρώ . ε τσίμπησα και κάνα log n win για να συντηρώ τον χρόνο μου.

συμπέρασμα : με 5 ευρώ τα είχα όλα.

 

Το καλό είναι ότι απ το μήνα έκανα πάλι ανανέωση. πάλι είχα τα ίδια αλλά πριν κλείσουν τα πακέτα των 2 ευρώ τσίμπησα ένα για ίντερνετ.

 

συμπέρασμα : αυτό τον μήνα την βάζω με δύο ευρώ και έχω τα ίδια με πριν. Τον άλλο μήνα θα έχω στην κάρτα από υπόλοιπα των δύο μηνών 11 ευρώ τα οποια θα τα κάνω πακετάκια 5+2+2+2

 

τελικό συμπέρασμα: σε τρεις μήνες θέλω 20 ευρώ δηλαδή ~ 7 ευρώ το μήνα και μιλάω όσο μιλουσα όταν έδινα 45 ευρώ πάγιο και ίντερνετ.

 

Και αν μιλήσω παραπάνω ρε αδερφέ θα το πληρώσω αλλά γιατί να το πληρώνω αν δεν το χρειαστώ;

 

αααα και το κορυφαίο! αν δεν παίζει προσφορά για ανανέωση σε κατάστημα κάνω την ανανέωση ονλινε οπότε δεν χρειάζεται ούτε σε περίπτερο να πάω. 3 το βράδυ κάνω δουλειά.

 

Εν κατακλείδι. .. Εδώ με την γυναίκα δίναμε 100 ευρώ το μήνα για τα κινητά και τώρα δίνουμε 20 βαριά βαριά και μιλάμε το ίδιο. Τα 80 πάνε σε συσκευή αν χρειαστεί αντί επιδότησης που πλέον είναι κοροϊδία και ολα καλά.

 

ΠΛΕΡΩΝΩ ΟΤΙ ΤΡΩΩ ΚΑΙ ΌΧΙ ΕΠΕΙΔΉ ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΠΕΙΝΆΣΩ

 

ΦΙΛΆΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Wind F2G γιατί με 10 ευρώ το μήνα έχω 300 λεπτά προς όλους, 100' και 100 SMS προς Wind και Q, 1 GB Internet και κάθε εβδομάδα ανάλογα με τη χρήση που κάνω τον εκάστοτε μήνα διαλέγω ό,τι μου χρειάζεται από τα δωρεάν Log n' Win. Επίσης κάθε τρίτο μήνα, αν δε θέλω δε βάζω καθόλου κάρτα κι απλά αγοράζω ό,τι πακέτα θέλω από το site και τη βγάζω τσάμπα... Με τόσο ευέλικτα πακέτα στην Ελλάδα της κρίσης, απορώ που η Wind είναι τελευταία στη δημοσκόπηση... :confused:
Link to comment
Share on other sites

600 δίνει. Εαν θελεις 1 γιγα, με 5ε πας f2g

 

εχω ηδη F2F απλα ελεγα μηπως η Q ειναι πιο οικονομικη !! Κανω βαρια χρηση..

 

Δηλάδη ομιλια την εβδομαδα σε Wind-Q περιπου 400 λεπτα !

 

Sms-Wind-Q περιπου 100

 

Mobile internet γυρω στο 1GB ανα 15 ημερες.

 

Οποτε τι με συμφερει σε αυτη τη περιπτωση ;

Link to comment
Share on other sites

Με τόσο ευέλικτα πακέτα στην Ελλάδα της κρίσης, απορώ που η Wind είναι τελευταία στη δημοσκόπηση... :confused:

 

οι επιλογές του 'νεοελληνα' (σε πολλά θέματα) έχουν καταστρέψει αυτήν την χώρα... Ημουν σίγουρος οτι η wind θα είχε το χαμηλότερο ποσοστό. Εαν ο ελληνας έκανε τις σωστές επιλογές, τώρα θα είμασταν υπερδύναμη...

 

edit: SpecialMan, 2καρτη συσκευη με f2g+q

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...