Jump to content

Toshiba Encore (Bay Trail) 8"


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση για τους πλέον έμπειρους περί Windows και drivers. Εγκατέστησα το DriverMax και μου έβγαλε 6 προτεινόμενες αναβαθμίσεις drivers από γραφικά οθόνης μέχρι USB controllers που δείχνουν να έχουν και λογική αριθμητική συνέχεια ως προς την έκδοση με τους εγκατεστημένους στο tablet. Από την άλλη το προγραμματάκι για αναβάθμιση drivers της Toshiba δε βγάζει τίποτα. Να το τολμήσω; Λογικά δεν θα το έκανα αλλά επειδή η μπαταρία εξακολουθεί να καίει 2% την ώρα στο connectedstandby με flight mode και επειδή στο internet διαβάζω για κάτι 2-3 % στο ωχτάωρο αναρωτιέμαι μήπως δω κάποια βελτίωση από τις αναβαθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αμεσα διαθεσιμο ειναι η Here Maps της Nokia για ολες τις Windows 8/8.1 συσκευες.

http://apps.microsoft.com/windows/en-us/app/here-maps/f8ec7f40-8a1b-4df9-8dbb-47eb30304a88

 

Παιδιά για τα πανηγύρια είναι. Τελικά πάντα θα χρειάζεται να έχω μαζί μια android συσκευή για το gps.

 

Εύχομαι σύντομα να βγει το copilot η κανένα άλλο για να έχω ένα 8ιντσο gps όπως είχα με το galaxy tab3.

 

Είναι ξεφτίλα η Microsoft να μην το έχει φροντίσει από την αρχή όπως και το θέμα με την μη λειτουργία του flash στον explorer 11.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τους πλέον έμπειρους περί Windows και drivers. Εγκατέστησα το DriverMax και μου έβγαλε 6 προτεινόμενες αναβαθμίσεις drivers από γραφικά οθόνης μέχρι USB controllers που δείχνουν να έχουν και λογική αριθμητική συνέχεια ως προς την έκδοση με τους εγκατεστημένους στο tablet. Από την άλλη το προγραμματάκι για αναβάθμιση drivers της Toshiba δε βγάζει τίποτα. Να το τολμήσω; Λογικά δεν θα το έκανα αλλά επειδή η μπαταρία εξακολουθεί να καίει 2% την ώρα στο connectedstandby με flight mode και επειδή στο internet διαβάζω για κάτι 2-3 % στο ωχτάωρο αναρωτιέμαι μήπως δω κάποια βελτίωση από τις αναβαθμίσεις.
Κοιταξε, εχω δοκιμασει παρα πολλα τετοια προγράμματα, και τα πιο πολλα μου δημιουργουσαν προβλήματα με τους Drivers που κατεβάζανε. Το μονα που εγω προσωπικα μετα από πολλα τεστ θεωρω αξιοπιστα είναι 2, το Driver Magician (το οποιο το θεωρω το καλυτερο και το πιο ασφαλες) που δεν μου βρισκει όμως κανενα ανανεωμενο Driver στο Encore ενώ στο Pc μου τα παντα, και το Driver Booster που βρηκε μονο τους ανανεωμενους Drivers ηχου της Realtec στο Encore. Τωρα αν θελεις δοκιμάζεις και με το DriverMax αλλα για ασφαλεια κρατα ένα backup πριν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τα πανηγύρια είναι. Τελικά πάντα θα χρειάζεται να έχω μαζί μια android συσκευή για το gps.

 

Εύχομαι σύντομα να βγει το copilot η κανένα άλλο για να έχω ένα 8ιντσο gps όπως είχα με το galaxy tab3.

 

Είναι ξεφτίλα η Microsoft να μην το έχει φροντίσει από την αρχή όπως και το θέμα με την μη λειτουργία του flash στον explorer 11.

 

Χάρτες είναι όχι πλοήγηση όπως το Here Drive+

Μακάρι να μπει και αυτό αργότερα.

Σε έμενε λειτουργεί ομαλά το flash στον explorer.

Άλλα πράγματα με ενοχλούν πάνω του.

 

Να δούμε την αλεπού τι ψάρια θα πιάνει στα μέσα του μηνός σύμφωνα με την Mozilla.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χάρτες είναι όχι πλοήγηση όπως το Here Drive+

Μακάρι να μπει και αυτό αργότερα.

Σε έμενε λειτουργεί ομαλά το flash στον explorer.

Άλλα πράγματα με ενοχλούν πάνω του.

 

Να δούμε την αλεπού τι ψάρια θα πιάνει στα μέσα του μηνός σύμφωνα με την Mozilla.

Αλεξ, μεχρι τωρα μονο ο explorer ειναι αξιοπρεπης για χρηση με το χερι.

Ολοι οι αλλοι διναι αστειοι σε αυτον τον τομεα.

Θα βγαλει καινουρια touch εκδοση ο mozila?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ, μεχρι τωρα μονο ο explorer ειναι αξιοπρεπης για χρηση με το χερι.

Ολοι οι αλλοι διναι αστειοι σε αυτον τον τομεα.

Θα βγαλει καινουρια touch εκδοση ο mozila?

 

Ναι έχεις δίκιο, σε αυτή την παράμετρο.

Άλλα σε επίπεδο παραμετροποιησεις, βασικών ελλείψεων όπως με τα bookmarks,να μην σβήνει το ιστορικό όταν βγεις,οταν έχεις πολλαπλά παράθυρα δεν είναι καθόλου πρακτικό και βολικό,ετσι όπως είναι η δομη του κ.α

Θέλει πολύ δουλειά.

 

Η Mozilla είχε πει για μέσα Μαρτίου θα βγάλει την τελική έκδοση για αφη.

 

Ο mercury browser για ios και στο iPad που ειχα είναι μίλια μπροστά.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χάρτες είναι όχι πλοήγηση όπως το Here Drive+

Μακάρι να μπει και αυτό αργότερα.

Σε έμενε λειτουργεί ομαλά το flash στον explorer.

Άλλα πράγματα με ενοχλούν πάνω του.

 

Να δούμε την αλεπού τι ψάρια θα πιάνει στα μέσα του μηνός σύμφωνα με την Mozilla.

 

 

Λειτουργεί το flash ή έκανες κάτι εσύ ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί το flash ή έκανες κάτι εσύ ;
Το Flash λειτουργει τελεια στον Internet Explorer, προφανως κατι συμβαινει σε σενα, ισως καπου "Χτυπησε" ο Explorer. Θα σου συνιστουσα μια επανεγκατασταση του Explorer
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί το flash ή έκανες κάτι εσύ ;

 

Μια χαρα λειτουργεί χωρίς να κάνω κάτι.

Windows Updates φαντάζομαι κάνεις έτσι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα λειτουργεί χωρίς να κάνω κάτι.

Windows Updates φαντάζομαι κάνεις έτσι.

 

φυσικά κάνω updates. πάντως το δικό μου είναι από το eshop το πολωνικό

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

φυσικά κάνω updates. πάντως το δικό μου είναι από το eshop το πολωνικό

 

Κατέβασε και από το site της adobe ξεχωριστά τον flash player η κάνε uninstall τον explorer και από την αρχή εγκατάσταση.

http://www.adobe.com/downloads.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε και από το site της adobe ξεχωριστά τον flash player η κάνε uninstall τον explorer και από την αρχή εγκατάσταση.

http://www.adobe.com/downloads.html

Και να θελει δεν μπορει να τον κατεβασει για τον internet explorer τον flash player γιατι είναι ενσωματωμένος πλεον μεσα στον explorer, μονο μια επανεγκατασταση του explorer θα λυσει σιγουρα το πρόβλημα, καπου σιγουρα θα εχει κατσει στραβα όταν εγιναν οι ενημερώσεις των windows (αν δεν εχει χτυπησει καπου από καποια περιεργη ιστοσελιδα η πρόγραμμα) Ας κανει κι ένα test από το site της adobe εδώ http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/flash-player-issues-windows-8.html να δει αν του λειτουργει που πιθανον όχι για να το λεει Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Και να θελει δεν μπορει να τον κατεβασει για τον internet explorer τον flash player γιατι είναι ενσωματωμένος πλεον μεσα στον explorer, μονο μια επανεγκατασταση του explorer θα λυσει σιγουρα το πρόβλημα, καπου σιγουρα θα εχει κατσει στραβα όταν εγιναν οι ενημερώσεις των windows (αν δεν εχει χτυπησει καπου από καποια περιεργη ιστοσελιδα η πρόγραμμα) Ας κανει κι ένα test από το site της adobe εδώ http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/flash-player-issues-windows-8.html να δει αν του λειτουργει που πιθανον όχι για να το λεει

 

Μπορεί μέσω αλεπού η chrome να το εγκαταστήσει η επανεγκατάσταση του explorer.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί μέσω αλεπού η chrome να το εγκαταστήσει η επανεγκατάσταση του explorer.
Είναι διαφορετικες εκδοσεις flash για αλλους explorer, πχ αν κατεβασεις για opera δεν κανει για internet explorer. Tο λεει και στο site της η adobe, το καλυτερο πιστευω είναι να κανει μια επανεγκατασταση του internet Explorer και θα λυθει το θεμα
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικες εκδοσεις flash για αλλους explorer, πχ αν κατεβασεις για opera δεν κανει για internet explorer. Tο λεει και στο site της η adobe, το καλυτερο πιστευω είναι να κανει μια επανεγκατασταση του internet Explorer και θα λυθει το θεμα

 

Αν θυμάμαι καλά πριν το ie 11 και την ενσωματώσει του flash,πχ σε μια καθαρή εγκατάσταση των windows αφού κατέβαζα την αλεπού και μέσω αυτής εγκαθιστουσα το flash μετά αυτόματα για explorer και chrome έπαιζε το ίδιο άψογα το flash για όλους.

Opera δεν εδω δουλέψει ποτέ μου.

Αυτά από την δικιά μου εμπειρία.

Ας απεγκαταστησει τον explorer και βλέπει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά πριν το ie 11 και την ενσωματώσει του flash,πχ σε μια καθαρή εγκατάσταση των windows αφού κατέβαζα την αλεπού και μέσω αυτής εγκαθιστουσα το flash μετά αυτόματα για explorer και chrome έπαιζε το ίδιο άψογα το flash για όλους.

Opera δεν εδω δουλέψει ποτέ μου.

Αυτά από την δικιά μου εμπειρία.

Ας απεγκαταστησει τον explorer και βλέπει.

Ναι, πριν τον internet Explorer 11 ισχυε αυτό που λες Alex, μετα αλλαξε αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

πολλές φορές όταν ανοίγω την κάμερα μου δείχνει μόνο μαύρη οθόνη και ανάβει το μπλε λαμπάκι, και γενικά κολλάει. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πριν τον internet Explorer 11 ισχυε αυτό που λες Alex, μετα αλλαξε αυτό :)

Απλά εγώ και στα 2 tablet και μέ τον 11 ενσωματωμένο στην αρχή στο σεταρισμα των tablet(προγράμματα,ρυθμισεις κλπ) αφού κατέβασα την αλεπού μου ζήτησε flash player εγκατάσταση που το εκανα και παίζει και για τον chrome εξίσου,ανεξαρτητα που στον explorer είναι ενσωματωμένος.

 

Είναι κάτι παρόμοιο με τα audio video codecs που άμα κατεβάσεις ένα πακέτο είναι για όλους τους player πχ να παίζει dts mkv video, ανεξάρτητα αν μεμονωμένα κάποιος μοορει να μην έπαιζε από την μανα του χωρίς codecs .

Την καλύτερη συνολικά δουλειά την κανει ο bsplayer που κατεβάζει αυτόματα τους codecs κατά την εγκατάσταση και καθαρίσεις μετά για όλους τους υπόλοιπους εξίσου.(να παίζουν τα πάντα)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

πολλές φορές όταν ανοίγω την κάμερα μου δείχνει μόνο μαύρη οθόνη και ανάβει το μπλε λαμπάκι, και γενικά κολλάει. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος.

Ναι, έχει αναφερθεί ως πρόβλημα και λύνεται με επανεκκίνηση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος πως να συγχρονιζω τους σελιδοδεικτες του chrome στον ie?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος πως να συγχρονιζω τους σελιδοδεικτες του chrome στον ie?

Δοκίμασε με αυτό το πρόγραμμα.

http://gr.giveawayoftheday.com/linkcollector_ny_rerun/

http://www.portablebookmarkmanager.com/

Το δεύτερο link είναι η δοκιμαστική έκδοση δωρεάν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος πως να συγχρονιζω τους σελιδοδεικτες του chrome στον ie?

 

Εγώ το κάνω μέσω icloud(μονο το icloud control panel θέλει);)

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κάνω μέσω icloud(μονο το icloud control panel θέλει);)

Κοιτα το γινεται. Στο λαπτοπ εχω το cp του icloud και στο αιφον μια χαρα συγχρονίζονται οι σελιδοδεικτες του chrome με τον σαφαρι.

 

 

Αλλα εδω, οταν επιλεγω μεσω του cp την συγχωνευση σελιδοδεικτών με τον ie μου τους συγχρονιζει μεν, αλλα τους βγαζει διπλους και τριπλους. 2 και 3 φορες τον ιδιο σελιδοδεικτη δηλαδη και αυτο που προκυπτει ειναι ενας τεραστιος χαμος στο τελος.

 

 

Δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο.

 

 

Θα δω και αυτα που ειπε ο Αλεξ πιο πανω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το γινεται. Στο λαπτοπ εχω το cp του icloud και στο αιφον μια χαρα συγχρονίζονται οι σελιδοδεικτες του chrome με τον σαφαρι.

 

 

Αλλα εδω, οταν επιλεγω μεσω του cp την συγχωνευση σελιδοδεικτών με τον ie μου τους συγχρονιζει μεν, αλλα τους βγαζει διπλους και τριπλους. 2 και 3 φορες τον ιδιο σελιδοδεικτη δηλαδη και αυτο που προκυπτει ειναι ενας τεραστιος χαμος στο τελος.

 

 

Δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο.

 

 

Θα δω και αυτα που ειπε ο Αλεξ πιο πανω.

Δες και αυτό μήπως γίνει χωρίς πρόγραμμα

https://support.google.com/chrome/answer/96816?hl=el

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ουφ, παιδια, το ελυσα το θεμα, με το icloud.

Αφου μου τους περασε διπλους στο ταμπλετ, μετα, τους περσε διπλους και στο λαπτοπ (αφου συγχρονιζει). τους εσβησα απο το λαπτοπ τους διπλους, διαγραφηκαν και απο το ταμπλετ και ειμαστε οκ. :)

 

 

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Toshiba Encore (Bay Trail) 8"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...