Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συμφωνουμε..δικιο εχεις κι εσυ και ολοι..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικα αυριο θα γινει η επιστροφη. Θα παρω και τηλεφωνο

 

50 κομματια lg g2 vs 400+ note 3....

 

η samsung φανταζει κολοσσό σε σχεση με την lg

Αυτο πραγμα να παρακαλαμε να τους δωσουμε λεφτα και να μην τα παιρνουν.... λογικο να παει καποιος σε note3

τα 400 νοτε 3 δεν ειναι μονο απο σημερα, παιζει πολυ καιρο αυτη η προσφορα και το νουμερο αγορων ειναι το αθροιστικο.

 

τα 50 lg ειναι ολα σημερινα.

 

btw, οσοι εχουμε παραγγειλει με πιστωτικες μετα το τελος της προσφορας (μετα τις 6 δλδ), αυριο θα ξερουμε αν περισσεψε τπτ.

στο paypal ξεκαθαρισε απο σημερα.

Link to comment
Share on other sites

τα 400 νοτε 3 δεν ειναι μονο απο σημερα, παιζει πολυ καιρο αυτη η προσφορα και το νουμερο αγορων ειναι το αθροιστικο.

 

τα 50 lg ειναι ολα σημερινα.

 

btw, οσοι εχουμε παραγγειλει με πιστωτικες μετα το τελος της προσφορας (μετα τις 6 δλδ), αυριο θα ξερουμε αν περισσεψε τπτ.

στο paypal ξεκαθαρισε απο σημερα.

 

λογικά αύριο θα λάβω την ακύρωση εγώ. γιατί δεν πήρα ακόμα email ακύρωσης(paypal)

 

επίσης, μπορεί να ξαναβγάλουν την προσφορά αυτή, εφόσον έχουν βγάλει ξανά και για note3....

αλλά με τη διαθεσιμότητα της lg..... δύσκολο

 

έτσι μου έρχεται να πάρω κορεάτικο lg g2 32άρι και να ξεχάσω την εγγύηση...... εεεεε μααα έλεος πια

ανάθεμα που έδωσα το λευκό 32άρι μου από expansys..... μου λείπει.....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Λέτε και ξαναλέτε για εγγύηση, αλλά μέχρι στιγμής το ένα G2 από Digivire (δηλαδή "απέξω" και που δεν καλύπτει η LG Hellas) που είχε πρόβλημα καλύφθηκε άμεσα και σχεδόν αυθημερόν από το ίδιο το μαγαζί....:confused:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αρχισει να το μετανιωνω λιγο οχι λογο συσκευης αλλα εταιριας με αυτα που διαβασα για χαμηλες πωλησεις...σκεφτομαι μηπως δεν παρει kit kat (αλωστε επισημη ανακοινωση δεν υπαρχει) η μηπως βγει σε 2-3 μηνες το G3 και χαντακωθει το 2...αυτα εχεις με android και ειδικα οταν δεν ειναι galaxy s4 η note 3....δεν το ξανακανω το λαθος απο δω και περα η samsung η apple
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αρχισει να το μετανιωνω λιγο οχι λογο συσκευης αλλα εταιριας με αυτα που διαβασα για χαμηλες πωλησεις...σκεφτομαι μηπως δεν παρει kit kat (αλωστε επισημη ανακοινωση δεν υπαρχει) η μηπως βγει σε 2-3 μηνες το G3 και χαντακωθει το 2...αυτα εχεις με android και ειδικα οταν δεν ειναι galaxy s4 η note 3....δεν το ξανακανω το λαθος απο δω και περα η samsung η apple

 

ότι θα πάρει kitkat είναι σίγουρο. νομίζω στα κορεάτικα έχει ήδη βγει αν δεν κάνω λάθος.

τώρα να βγάλει g3 τόσο γρήγορα ενώ πάνε καλά οι πωλήσεις (άσχετα αν υπάρχει πρόβλημα με το stock εδώ Ελλάδα) λίγο δύσκολο..... πρώτα θα βγουν οι άλλες ναυαρχίδες προς το πάσχα και μετά κάποια ανακοίνωση για g3.... νομίζω τελευταία έβγαλε το g flex που λογικά περιμένει να δει και τι πωλήσεις θα κάνει και εκείνο.....

πιστεύω μετά το g2 θα κάνει μεγάλες αλλαγές η lg

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

νομίζω τελευταία έβγαλε το g flex που λογικά περιμένει να δει και τι πωλήσεις θα κάνει και εκείνο.....

πιστεύω μετά το g2 θα κάνει μεγάλες αλλαγές η lg

 

Οταν θα ολοκληρωση τις αλλαγες της ετσι ωστε να προσφερει μια ολοκληρωμενη προταση σε ολους τους τομεις τοτε την υγεια μας να εχουμε και εδω ειμαστε.

Προς το παρων προσωπικα και υστερα των τελευταιων μου εμπειριων με την συγκεκριμενη εταιρια και του LG G2 αποφασισα να ειμαι μονο αναγνωστης και ακροατης της...μεχρι αυτης της περιφημης αλλαγης.

Link to comment
Share on other sites

ότι θα πάρει kitkat είναι σίγουρο. νομίζω στα κορεάτικα έχει ήδη βγει αν δεν κάνω λάθος.

τώρα να βγάλει g3 τόσο γρήγορα ενώ πάνε καλά οι πωλήσεις (άσχετα αν υπάρχει πρόβλημα με το stock εδώ Ελλάδα) λίγο δύσκολο..... πρώτα θα βγουν οι άλλες ναυαρχίδες προς το πάσχα και μετά κάποια ανακοίνωση για g3.... νομίζω τελευταία έβγαλε το g flex που λογικά περιμένει να δει και τι πωλήσεις θα κάνει και εκείνο.....

πιστεύω μετά το g2 θα κάνει μεγάλες αλλαγές η lg

 

δεν ειναι ξεκαθαρο αν πηρε τωρα διαβασα σε ενα site ξενο οτι πηρανε kit kat μονο το 5% στη κορεα και οι υπολοιποι θα περνανε τη πρωτη βδομαδα του ιανουαριου αλλα δεν βρηκα κατι οτι οντως τη πηρανε!! καποιο παιδι εδω ειπε προχτες οτι εχει κανει γυρω στα 3 εκατ. πωλησεις μονο!!

http://www.phonearena.com/news/Report-Only-5-of-Korean-LG-G2-owners-received-KitKat-update_id50828

Link to comment
Share on other sites

Λέτε και ξαναλέτε για εγγύηση, αλλά μέχρι στιγμής το ένα G2 από Digivire (δηλαδή "απέξω" και που δεν καλύπτει η LG Hellas) που είχε πρόβλημα καλύφθηκε άμεσα και σχεδόν αυθημερόν από το ίδιο το μαγαζί....:confused:

 

Το προβλημα ειναι οτι η εγγυηση ειναι απο καταστημα και οχι απο κατασκευαστη. Καποιοι το τολμησαν καποιοι οχι. Μακαρι να βγουν οι συσκευες που πηρατε απ εξω εγγυηση και να μη χρειαστει οτιδηποτε

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Λέτε και ξαναλέτε για εγγύηση, αλλά μέχρι στιγμής το ένα G2 από Digivire (δηλαδή "απέξω" και που δεν καλύπτει η LG Hellas) που είχε πρόβλημα καλύφθηκε άμεσα και σχεδόν αυθημερόν από το ίδιο το μαγαζί....:confused:

 

Τί πρόβλημα είχε;

Link to comment
Share on other sites

είναιTην ολοκληρωμένη πρόταση περιμένουμε κι εμείς αλλά δεν έρχεται από καμία εταιρεία. Και ξέρεις γιατί; Γιατί ποτέ δε θα υπάρξει. Προτιμώ λοιπόν το G2 από το S4 που είχα γιατί,ακόμα και σοκοφρέτα να πάρει το S4 ούτε την οθόνη του G2 θα έχει,ούτε τη μπαταρία του,ούτε την γρηγοράδα του.

Οπότε μην ψάχνεις το τέλειο και φυσικά,για μένα, η επιλογή σου στο S4 ήταν λάθος. Εκτός κι αν δεν έχεις το τηλέφωνο του avatar σου.

Σημειώνω ότι το S4 το πρόλαβα και με την 4.3

 

Το καθενα εχει τα καλα και τα κακα του

τωρα δουλευω το s4 με custom rom και ειναι το ιδιο γρηγορο με το lg. Επισης στο δικο μου χερι το αισθανομαι πιο ωραια (προσωπικη αποψη).

Τελος amoled οθονη ειναι προσωπικη αποψη. Εμενα μου αρέσει του lg αλλα σε καποιους αρεσειη amoled. Τελος η μπαταρια ειναι καλυτερη κατα πολυ του lg απο το s4 αλλα μπορεις να παρεις και δευτερη αφου ειναι αποσπωμενη

 

μιλαμε και για διαφορετικες γενιες επεξεργαστων

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

να σας πω και εγω την αμαρτια μου?

το εδωσα και εγω το g2 32αρι απο expansys....

καθησα και σκεφτηκα ποσα λεφτα εχω χασει απο το να αλλαζω καθε χρονο οτι καινουργιο κινητο βγαινει και ειδα πως τελικα δεν αξιζει.

εδωσα το g2 450 και πηρα ενα s3 που βρηκα σε αγγελια (σφραγισμενο κουτι) 220 και αλλα 280 ενα ταμπλετ gpad και τελειωσε....

θα εχω ενα αξιπρεπες τηλεφωνο για τηλεφωνο και απο εδω και περα τα λεφτα στα ταμπλετ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν και παρηγγειλα το note 3 μετα την ακυρωση του g2 στο mobile 14 θα ταν ψεμμα να πω πως το LG δεν εχει πολυ καλυτερη οθονη απ την super amoled του note. ΙPS true hd ftw

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

να σας πω και εγω την αμαρτια μου?

το εδωσα και εγω το g2 32αρι απο expansys....

καθησα και σκεφτηκα ποσα λεφτα εχω χασει απο το να αλλαζω καθε χρονο οτι καινουργιο κινητο βγαινει και ειδα πως τελικα δεν αξιζει.

εδωσα το g2 450 και πηρα ενα s3 που βρηκα σε αγγελια (σφραγισμενο κουτι) 220 και αλλα 280 ενα ταμπλετ gpad και τελειωσε....

θα εχω ενα αξιπρεπες τηλεφωνο για τηλεφωνο και απο εδω και περα τα λεφτα στα ταμπλετ!!!!

 

Πολυ σωστος. Αυτη ειναι και η αποψη μου. Απλα δεν εχω ταμπλέτα και ετσι χρησιμοποιω ενα καλο κινητο με μεγάλη οθονη. Αλλα πανω απο 400 εγω δυσκολα δινω για κινητο. Πρεπει να ειναι σε στυλ ταμπλετας. Πολυ κόλλησα με το g2 γιατι δεν μπορω καθολου την οθονη του note. Του g2 ειναι φανταστικη και το ασπρο τέλειο

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Λέτε και ξαναλέτε για εγγύηση, αλλά μέχρι στιγμής το ένα G2 από Digivire (δηλαδή "απέξω" και που δεν καλύπτει η LG Hellas) που είχε πρόβλημα καλύφθηκε άμεσα και σχεδόν αυθημερόν από το ίδιο το μαγαζί....:confused:

+1

 

Μου φαινεται παραξενο που ενω καποιοι γουσταρουν πολυ το κινητο αυτο, αποφασιζουν τελικα να μην το παρουν μονο και μονο επειδη δε το βρησκουνε φτηνο και με εγγυηση.

Θελω να πω οτι αφου εψαξα και κατεληξα σε αυτη τη συσκευη δε θα με κολλαγε καθολου να την παραγγελνα και φτηνη και το 32GB και ας ειναι ασιατικη. Και υπαρχουν πολλα διαθεσιμα.

Θα μου πειτε: "Εσυ σκεφτεσαι ετσι, εμεις θελουμε οποσδηποτε εγγυηση".

Δικιο θα εχεται αλλα παραξενευομαι απο την επιλογη αυτη γιατι το ποσοστο της ατυχιας να χριαστει εγγυηση μου φαινεται πολυ μικρο. Προσωπικα δεν μου εχει τυχει να παω για εγγυση καμια ηλεκτρονικη και ηλεκτρικη συσκευη. Μπορει να κανω λαθος στην εκτιμηση αυτου του ποσοστου....τι να πω...;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Tην ολοκληρωμένη πρόταση περιμένουμε κι εμείς αλλά δεν έρχεται από καμία εταιρεία. Και ξέρεις γιατί; Γιατί ποτέ δε θα υπάρξει. Προτιμώ λοιπόν το G2 από το S4 που είχα γιατί,ακόμα και σοκοφρέτα να πάρει το S4 ούτε την οθόνη του G2 θα έχει,ούτε τη μπαταρία του,ούτε την γρηγοράδα του.

Οπότε μην ψάχνεις το τέλειο και φυσικά,για μένα, η επιλογή σου στο S4 ήταν λάθος. Εκτός κι αν δεν έχεις το τηλέφωνο του avatar σου.

Σημειώνω ότι το S4 το πρόλαβα και με την 4.3

 

Φιλε μου η επιλογη του καθε τηλεφωνου ειναι και αναλογος του τι ζηταει καθενας απο ενα κινητο.

Δεν θελω να ανοιξω αντιπαραθεση μεταξυ των δυο κινητων ουτε ειμαι οπαδος της μιας ή της αλλης εταιριας.

Ετυχε να περασουν απο τα χερια μου και τα δυο τηλεφωνα οπως πιθανον και σε σενα ισως σε αντιθετη σειρα και η αποψη μου ειναι αυτη που αναφερω.

Δεν αισθανομαι καθολου οτι εκανα λαθος επιλογη προσωπικα ισα ισα το αντιθετο.

Ισως εσυ ζητας αλλα πραγματα απο ενα τηλεφωνο που σου τα προσφερει το συγκεκρημενο ισως εγω καποια αλλα που μου προσφερει το αλλο.

Οποτε πιστευω η αποψη σου για λανθασμενη μου επιλογη νομιζω οτι ειναι αστοχη αφου σιγουρα δεν γνωριζης τι προτεραιοτητα και τι ζηταω απο ενα κινητο εγω.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Να υποθεσω οτι οσοι παραγγειλαμε απο το kamthing το κντ χτες και διαλεξαμε αγορα με τραπεζικη καταθεση και μας ηρθε mail με το κουπονι εχουμε κατοχυρωσει το κντ ε?Παω τωρα να κανω την καταθεση,δε νομιζω να εχουν τελειωσει τα κινητα επειδη κανω σημερα την καταθεση.Την παραγγελια την εκανα χτες 15:00 και εκτος απο το mail για το κουπονι δε μου χει ερθει καποιο ακυρωτικο..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ενδιαφερομαι να παρω το κινητο σε 32 gb το θεμα μου ειναι οτι στην lg που ρωτησα μου ειπαν οτι επειδη δεν κυκλοφορει στην Ελλαδα δεν θα εχω εγγυηση και διερωτουμαι τωρα εγω αν το παρω απο ελληνικο καταστημα(και ας ειναι εισαγωγης)τι παιζει εκει με την εγγυηση;Επισης θα ηθελα να ρωτησω (αν και διαβασα σχεδον ολα τα ποστ)τι διαφορες εχουν τα εισαγωγης απο Ευρωπη με τα Ελληνικα;(προβλημα στο gps κ.τ.λ) :!::!::!:

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ενδιαφερομαι να παρω το κινητο σε 32 gb το θεμα μου ειναι οτι στην lg που ρωτησα μου ειπαν οτι επειδη δεν κυκλοφορει στην Ελλαδα δεν θα εχω εγγυηση και διερωτουμαι τωρα εγω αν το παρω απο ελληνικο καταστημα(και ας ειναι εισαγωγης)τι παιζει εκει με την εγγυηση;Επισης θα ηθελα να ρωτησω (αν και διαβασα σχεδον ολα τα ποστ)τι διαφορες εχουν τα εισαγωγης απο Ευρωπη με τα Ελληνικα;(προβλημα στο gps κ.τ.λ) :!::!::!:

Δε νομιζω να διαβαζες και πολλα posts....

Το στελνεις στο μαγαζι και αναλαμβανουν αυτοι. Δηλαδη δεν εχεις ΕΣΥ την επισημη εγγυηση.

Τα ευρωπαϊκα και τα ελληνικα δεν εχουν διαφορες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την εγγυηση

http://www.insomnia.gr/topic/512163-lg-g2-%CE%BD%CE%B5%CE%B1-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CF%84%CE%BC%CE%B7%CE%BC%CE%B1/

 

δεν ξερω αν επιτρεπεται λινκ απο αλλο φορουμ, αν οχι, θα το διαγραψω

Link to comment
Share on other sites

Κατι προβληματα για το gps που διαβασα υφισταται μονο στα μη ευρωπαικα;Τωρα για το θεμα εγγυησης μεγαλη πατατα η Lg Ελλας μου ειπανε οτι το 16αρι το καλυπτη εφοσον ειναι απο ευρωπαικη ενωση μονο για επισκευες (οχι doa) και για το 32αρι επειδη δεν εχει κυκλοφορησει Ελλαδα και εχει αλλη μνημη δεν αναλλαμβανουν οι τεχνικοι λογω διαφορας στις συσκευες :mad::mad:.Και τωρα βαζω εγω το ερωτημα αφου καρτα μνημης δεν παιρνει αρα παμε για το 32αρι και αυριο μεθαυριο το μαγαζι που πηρες το 32αρι κλεινει εκει τι κανουμε;

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Να υποθεσω οτι οσοι παραγγειλαμε απο το kamthing το κντ χτες και διαλεξαμε αγορα με τραπεζικη καταθεση και μας ηρθε mail με το κουπονι εχουμε κατοχυρωσει το κντ ε?Παω τωρα να κανω την καταθεση,δε νομιζω να εχουν τελειωσει τα κινητα επειδη κανω σημερα την καταθεση.Την παραγγελια την εκανα χτες 15:00 και εκτος απο το mail για το κουπονι δε μου χει ερθει καποιο ακυρωτικο..

Απαντω μονος μου στο ερωτημα μου..Μολις επικοινωνησα με kamthing,οσοι παραγγειλαμε χτες και θα βαζαμε σημερα τα λεφτα με τραπεζικη καταθεση να μην καταθεσουμε.Εχουν ακυρωθει οι προτεραιοτητες μας εξ αιτιας αυτων που προλαβαν και αγορασαν με πιστωτικη πριν τελειωσουν τα κομματια.Αδικο,αλλα ετσι ειναι η ζωη..:cry:

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται παραξενο που ενω καποιοι γουσταρουν πολυ το κινητο αυτο αποφασιζουν τελικα να μην το παρουν μονο και μονο επειδη δε το βρησκουνε φτηνο και με εγγυηση.

Θελω να πω οτι αφου εψαξα και κατεληξα σε αυτη τη συσκευη δε θα με κολλαγε καθολου να την παραγγελνα και φτηνη και το 32GB και ας ειναι ασιατικη. Και υπαρχουν πολλα διαθεσιμα.

Θα μου πειτε: "Εσυ σκεφτεσαι ετσι, εμεις θελουμε οποσδηποτε εγγυηση".

Δικιο θα εχεται αλλα παραξενευομαι απο την επιλογη αυτη γιατι το ποσοστο της ατυχιας να χριαστει εγγυηση μου φαινεται πολυ μικρο. Προσωπικα δεν μου εχει τυχει να παω για εγγυση καμια ηλεκτρονικη και ηλεκτρικη συσκευη. Μπορει να κανω λαθος στην εκτιμηση αυτου του ποσοστου....τι να πω...;

 

Και καμμια φορα να μη μου ειχε τυχει κατι που να χρειαζομαι εγγυηση προσωπικα ετσι θα σκεφτομουν γιατι το θεωρω ορθολογικο. Εκτος αν καποιος δεν ξερει τι εχει και δεν τον νοιαζει καθολου ο φοβος εγγυησης (που προβλημα με την οθονη να κατσει πληρωνεις ενα σκασμο λεφτα). Επισης το htc που χω τωρα,χρειαστηκε 2 φορες να παει για σερβις,το xperia που χα πριν αλλες 2, το galaxy της κοπελα μου κ αυτο χρειαστηκε σερβις, το iphone που ειχα εκανε κ αυτο τα δικα του αλλα η εγγυηση ηταν για εναν χρονο κ δεν το φτιαξα. Ειναι το ποσο τυχερος θα σαι αλλα προσωπικα ακομα και να ημουν μεχρι τωρα δεν θα εκβιαζα την τυχη μου. Προσωπικη αποψη.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...