Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή ενδιαφέρομαι να το πάρω και γω από εκεί, τελικά τι έκδοση σου έφεραν; Γιατί στην περιγραφή της συσκευής αναγράφει οτι έρχεται μόνο με αγγλική γλώσσα μενού. Ευχαριστώ

 

Το πηρα σημερα τελικα. Η συσκευασια ηταν σφραγισμενη με ζελοφαν και ειχε και βιβλιο με οδηγιες στα ελληνικα. Ελεγξα το κουτι για να δω χωρα αλλα εγραφε μονο το χρωμα στα γερμανικα, δηλαδη schwartz. Μολις ανοιξα το κινητο εφαγα την ξενερα καθως βλεπω το bootload της T-mobile και εκει ενιωσα λιγο μαλ...ας γιατι το ιδιο branded κινητο το εβρισκα 40 ευρω κατω στο skroutz. Η συσκευη δεν εχει κανενα προβλημα παντως. Η γλωσσα ηταν στα ελληνικα απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φθηνότερη τιμή που μπορεί να βρούμε το 32αρι ευρωπαϊκό από το εξωτερικό ποια είναι και από που; αυτά στο ebay που είναι κοντά στα 300€ και μάλιστα 32αρια έχουν καμμία διαφορά από τα ευρωπαϊκά;

 

π.χ. το παρακάτω:

 

http://m.ebay.com/itm/111230951873?nav=SEARCH&sbk=1

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

expansys το πιο φθηνο ευρωπαικο unbranded 32αρι. με 300 32αρι δεν υπαρχει. το πιο φθηνο αξιοπιστο 32αρι που μπορεις να βρεις αλλα οχι ευρωπαικο που σημαινει οτι ξεχνας εγγυηση ειναι απο εδω http://www.ebay.com/itm/221285528552?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

expansys το πιο φθηνο ευρωπαικο unbranded 32αρι. με 300 32αρι δεν υπαρχει. το πιο φθηνο αξιοπιστο 32αρι που μπορεις να βρεις αλλα οχι ευρωπαικο που σημαινει οτι ξεχνας εγγυηση ειναι απο εδω http://www.ebay.com/itm/221285528552?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Σε ευχαριστώ πολύ! ξέρεις αν αυτό έχει κάποια διαφορά στις προδιαγραφές ή σε κάτι άλλο σε σχέση με τα ευρωπαϊκά; επίσης εμφανίζει κάποιο logo κατά την έναρξη ή είναι unbranded;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει καμία διαφορά το ίδιο κινητό είναι και είναι unbranded. Το δικό μου από κει το πήρα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει καμία διαφορά το ίδιο κινητό είναι και είναι unbranded. Το δικό μου από κει το πήρα..

 

Ωραίος, αν δώσω το Note 2 4g που αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα -και το οποιο ακόμα δεν έχω ανοίξει- θα ακολουθήσω τα βήματά σου. Για να μην περάσει τελωνείο τι έκανες; του είπες να στο στείλει σαν δώρο; με ελτα στο έστειλε;

Link to comment
Share on other sites

καλημερες..ναι με ems το στελνει ελτα παραλαμβανεις..το παραγγειλα και γω την Δευτερα που μας περασε..!! οταν εχω νεα θα ενημερωσω..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Αποφάσισα να επιλέξω το LG αντί του note3 και θα θελα να μάθω τα εξής:

1. Τα μαγαζιά στο skroutz κόβουν τιμολογίο κανονικά?

2. Τα πιο φθηνά που βρίσκω λένε EU ( to kinito.gr) και τα birdphone kaizer γράφουν Tmobile αυτό τι σημαίνει πρακτικά? είναι ενοχλητικό αυτό ,μπορεί να βγει? Αν γνωρίζει κάποιος αξιόπιστο μαγαζί που πουλάει φθηνά το LG 16 χωρίς Tmobile ας με ενημερώσει.

3. Τα 16G αν δεν βλέπεις ταινίες δεν φτάνουν? με το OTG μπορείς να κάνεις μεταφορά data στο PC ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπον.Ασχημα τα νεα.Η συσκευη ειναι η κλασσικη που στελνει και ο Κινεζος.Το κουτι απο εξω εγραφε MAL (Μαλαισια δλδ μη χεσω) και η συσκευη φοραει την D80210b-HKG-XX.Επισης δεν εχει απο προεπιλογη το LTE στις ρυθμισεις δικτυων.Επικοινωνησα ηδη με το Mobile14 και μετα το διαλογο μας καταλαβα οτι δεν ξερουν τι τους γινεται.Τους ειπα οτι ηθελα ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ συσκευη οχι ασιατικη που μπορει να χρησιμοιποιηθει και στην Ευρωπη και μου απαντησαν ''Το ιδιο δεν ειναι?'' :lol: .Μου εδωσε περιθωριο οσο το DOA αν θελησω να του την επιστρεψω και να παρω τα λεφτα μου πισω.Δεν εχω αποφασισει ακομα τι θα κανω αλλα κλινω στο να την κρατησω.Ταυτοχρονα ηρθε και η θηκη απο Αγγλια μαζι με το screen protector τα βαλα πανω και ολα οκ!.

Εφόσον είναι το ίδιο με τον Κινέζο επέστρεψέ τη και πάρτην από το Digivire με €469. Θα βάλεις 25 ευρώ διαφορά στην τσέπη άμεσα, το digivire έχει παράδοση την επόμενη μέρα, δεν είναι ότι θα σου καθυστερήσει το κινητό.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Αποφάσισα να επιλέξω το LG αντί του note3 και θα θελα να μάθω τα εξής:

1. Τα μαγαζιά στο skroutz κόβουν τιμολογίο κανονικά?

2. Τα πιο φθηνά που βρίσκω λένε EU ( to kinito.gr) και τα birdphone kaizer γράφουν Tmobile αυτό τι σημαίνει πρακτικά? είναι ενοχλητικό αυτό ,μπορεί να βγει? Αν γνωρίζει κάποιος αξιόπιστο μαγαζί που πουλάει φθηνά το LG 16 χωρίς Tmobile ας με ενημερώσει.

3. Τα 16G αν δεν βλέπεις ταινίες δεν φτάνουν? με το OTG μπορείς να κάνεις μεταφορά data στο PC ?

Ευχαριστώ.

 

1) Όλοι κόβουν απόδειξη ή τιμολόγιο, αλλιώς είναι παράνομοι :shifty:

2) Το Τ-mobile είναι branded παρόχου στην Ευρώπη. Μια χαρά θα δουλεύει και μια χαρά μπορεί να βγει το animation, όλα τα υπόλοιπα είναι ίδια με τα unbranded

3) Εξαρτάται. Αν π.χ. θες να εγκαταστήσεις 4-5 βαριά παιχνίδια (στυλ RR3 ή DH4) θα το γεμίσεις ΠΟΛΥ γρήγορα. Πάντως για "κανονική" χρήση φτάνουν, αν θες ταινίες και μουσική όχι, δεν φτάνουν. Μόνο εσύ ξέρεις όμως τις ανάγκες σου ;)

3α) Το OTG είναι για να συνδέσεις κάποιο stick ή memory card στο κινητό, αν εννοείς ως μεταφορά να τα αντιγράψεις εκεί και μετά να συνδέσεις το stick/card στο PC, τότε ναι προφανώς μπορείς. Αλλά αν εννοείς να το συνδέσεις απευθείας με το PC, δεν χρειάζεσαι OTG, με το μαμά USB καλώδιο μια χαρά το συνδέεις.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Αποφάσισα να επιλέξω το LG αντί του note3 και θα θελα να μάθω τα εξής:

2. Τα πιο φθηνά που βρίσκω λένε EU ( to kinito.gr) και τα birdphone kaizer γράφουν Tmobile αυτό τι σημαίνει πρακτικά? είναι ενοχλητικό αυτό ,μπορεί να βγει? Αν γνωρίζει κάποιος αξιόπιστο μαγαζί που πουλάει φθηνά το LG 16 χωρίς Tmobile ας με ενημερώσει.

Ευχαριστώ.

 

Το Tmobile απ' ότι έχω καταλάβει σημαίνει ξεκλείδωτο τηλέφωνο το οποίο απλώς εμφανίζει το λογότυπο της T-Mobile στο ξεκίνημα και μπορεί να έχει και κάποιες εφαρμογές της εταιρείας. Το λογότυπο αυτό μπορεί να αφαιρεθεί αν δεν το θες. Το θέμα είναι ότι μπορεί να έχεις μια καθυστέρηση στη λήψη επίσημων αναβαθμίσεων, καθώς θα πρέπει να περιμένεις να την βγάλει η T-Mobile. Δε νομίζω ότι κάτι απ' όλα αυτά είναι δραματικό, κι εγώ είμαι έτοιμος να παραγγείλω 16άρι ευρωπαϊκό και μάλλον με βλέπω προς T-Mobile. Αν έχω παραλείψει κάτι ή έχω καταλάβει κάτι λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μολις παρελαβα t mobile απο καιζερ και θα το κανω europe open και θα φυγουν και το logo και οτι αλλο εχει μια χαρα ειναι ορμα!!!!!
Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, αν δώσω το Note 2 4g που αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα -και το οποιο ακόμα δεν έχω ανοίξει- θα ακολουθήσω τα βήματά σου. Για να μην περάσει τελωνείο τι έκανες; του είπες να στο στείλει σαν δώρο; με ελτα στο έστειλε;

 

Και χωρίς να του πεις το στέλνει με ems το τυλίγει πολύ καλά για να μη φαίνεται το σχήμα του και το δηλώνει 26 δολλάρια...Μπορείς να τους πεις εσύ καλού κακού ότι είμαι από Ελλάδα Κάνε ότι μπορείς να αποφύγω τελωνείο..

 

 

 

 

 

Το Tmobile απ' ότι έχω καταλάβει σημαίνει ξεκλείδωτο τηλέφωνο το οποίο απλώς εμφανίζει το λογότυπο της T-Mobile στο ξεκίνημα και μπορεί να έχει και κάποιες εφαρμογές της εταιρείας. Το λογότυπο αυτό μπορεί να αφαιρεθεί αν δεν το θες. Το θέμα είναι ότι μπορεί να έχεις μια καθυστέρηση στη λήψη επίσημων αναβαθμίσεων, καθώς θα πρέπει να περιμένεις να την βγάλει η T-Mobile. Δε νομίζω ότι κάτι απ' όλα αυτά είναι δραματικό, κι εγώ είμαι έτοιμος να παραγγείλω 16άρι ευρωπαϊκό και μάλλον με βλέπω προς T-Mobile. Αν έχω παραλείψει κάτι ή έχω καταλάβει κάτι λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

Όλα τα τηλέφωνα που δίνουν στο Σκρουτζ είναι ξεκλείδωτα δηλαδή δουλεύουν με όλες τις σιμ αλλά είναι branded με τις καθυστερήσεις που αναφέρεις σε αναβαθμίσεις και όχι πάντα και άντε να υπάρχει κάνα λογότυπο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παράγγειλα τελικά πριν λίγη ώρα από το mobile14 και μου βγήκε στα 470€ επειδή έκανα την κατάθεση στην τράπεζα. Το περιμένω αύριο τώρα.
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ για την άμεση ενημέρωση. Αν βγάλεις το λογότυπο του Tmobile είναι σαν ρουταρισμα και χάνεις εγγύηση από την εδώ LG?
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις το κινητό unbranded με φλασαρισμα της Ευρωπαϊκής ρομ χωρίς να είσαι ρουτ. Διαφορετικά βγαίνει μονο με ρουτ..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παράγγειλα τελικά πριν λίγη ώρα από το mobile14 και μου βγήκε στα 470€ επειδή έκανα την κατάθεση στην τράπεζα. Το περιμένω αύριο τώρα.

 

φίλε μου, όταν το πάρεις κάνε ένα κόπο να μας πεις αν είναι ευρωπαϊκό. :)

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι το ίδιο με τον Κινέζο επέστρεψέ τη και πάρτην από το Digivire με €469. Θα βάλεις 25 ευρώ διαφορά στην τσέπη άμεσα, το digivire έχει παράδοση την επόμενη μέρα, δεν είναι ότι θα σου καθυστερήσει το κινητό.

 

Εχεις ενα δίκιο αλλα δεν θελω να μπω σε τέτοια φασαρία για ενα ποσο που θεωρω σχετικά ασήμαντο. Το κρατάω και ολα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους. Πριν μια εβδομάδα περίπου πήρα και εγώ το G2 16GB από ελληνικό κατάστημα. Το τηλέφωνο είναι γερμανικό open ως προς τη χρήση φυσικά στην υπόλοιπη ευρώπη, αλλά branded καθώς εμφανίζει το σήμα της Τ mobile για να με καλημερίσει το πρωί...:lol:

 

Σκέφτομαι σοβαρά να του βάλω τη stock version αλλά για να είμαι βέβαιος ότι σε περίπτωση βλάβης θα με καλύψει η ελληνική αντιπρ. (στο τηλ μου είπαν ότι δεν το καλύπτουν ετσι και αλλιώς επειδή είναι γερμανικό...παράνομο φυσικά λόγω ευρωπαικής εγγύησης) θα πρέπει να σώσω την έκδοση firmware που έχει ήδη ώστε να μπορέσω να τη φλασάρω αν ποτέ χρειαστεί.

Ψάχνοντας λοιπόν βρήκα την open εκδοση της γερμανίας, αλλά δεν είμαι βέβαιος ότι είναι η έκδοση της T mobile που φοράει αυτή τη στιγμή το τηλ.

 

Μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να την έχω δοκιμάσει, αφού λέει T-mobile για D802, υποθέτω είναι η σωστή

 

Τ-mobile D802

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να την έχω δοκιμάσει, αφού λέει T-mobile για D802, υποθέτω είναι η σωστή

 

Τ-mobile D802

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε ace, αλλά η έκδοση αυτή είναι η T mobile USA. Η γερμανική είναι η 802 10Α.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενα δίκιο αλλα δεν θελω να μπω σε τέτοια φασαρία για ενα ποσο που θεωρω σχετικά ασήμαντο. Το κρατάω και ολα καλά.

Για μένα είναι και θέμα εγγύησης, εμπιστεύομαι περισσότερο το digivire που α) έχει καλύψει επιτυχώς μέλος του forum εδώ και β) υπάρχει πολλά χρόνια στο ebay, παρά το οποιοδήποτε σκρουτζομάγαζο που δεν έχει ουσιαστικές συστάσεις από κανέναν μια και προφανώς είναι σχετικά καινούριο, και που σήμερα υπάρχει αλλά αν αύριο κλείσει την πάτησες.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε ace, αλλά η έκδοση αυτή είναι η T mobile USA. Η γερμανική είναι η 802 10Α.

 

για τσέκαρε απο δώ http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36 την 42..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

από digivire όσοι έχουν πάρει, μπορούν να μας πουν αν είναι ευρωπαϊκά μοντέλα; τους ρώτησα στο Live chat και μου είπαν ότι είναι, αλλά θέλω να μου πει και κάποιος που έχει πάρει από εκεί για να είμαι και σίγουρος. για το 32άρι ρωτάω κυρίως. Edited by JamesMoore
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι φιλε μου τις προηγουμες 5 σελιδες να διαβασεις θα το δεις. ασιατικα ειναι απλά το μαγαζι περνάει πλεον ευρωπαικη ρομ

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...