Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την περασμένη Πέμπτη ανήκω κι εγώ στο κλαμπ των ευτυχών κατόχων ενός μαύρο LG G2 16GB (EU). Η αγορά έγινε από κο kaizer store της Πανεπιστημίου στα 326 ευρώ και η συσκευή φαίνεται να είναι για Ελβετία (κωδ. 6SW).

Δεν έχω προχωρήσει ακόμη σε αναβάθμιση σε kitkat (φοράει την έκδοση 4.2.2). Η παρτίδα είναι 404.

 

Καλορίζικο! Περίεργο πάντως, θυμάμαι να διαβάζω άλλους που πήραν 404 και είχε περασμένη kitkat εξαρχής...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το S/N της συσκευής είναι: 404ΚPYR825274 και στο μενού πληροφοριες λογισμικού της συσκευής αναγράφει έκδοση android 4.2.2, έκδοση kernel 3.4.0, αριθμός κατασκευής JDQ39B και έκδοση λογισμικού: D80210e-EUR-XX.

Μάλλον, για να μην πω σίγουρα, η έκδοση android που έχει περασμένη η συσκευή έχει νακάνει, πέρα από την παρτίδα, κι από τη χώρα διάθεσης..Κάποιες χώρες πήραν την αναβάθμιση πριν κάποιες άλλες. Σωστά;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους!εχω το s4 και σκεφτομαι να παρω το g2!απο πιο καταστημα να το παρω???

 

Αυτό που είναι ποιο κοντά στο σπίτι σου θα έλεγα εγώ ... Όλα τα ευρωπαϊκά και μόνο το ίδιο είναι άλλα μιας και ρωτάς καλές κριτικές στο σκρουτζ χωρίς να είναι το μοναδικό είναι το birdphone.. κα.. Η τελική επιλογή δικιά σου!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το S/N της συσκευής είναι: 404ΚPYR825274 και στο μενού πληροφοριες λογισμικού της συσκευής αναγράφει έκδοση android 4.2.2, έκδοση kernel 3.4.0, αριθμός κατασκευής JDQ39B και έκδοση λογισμικού: D80210e-EUR-XX.

Μάλλον, για να μην πω σίγουρα, η έκδοση android που έχει περασμένη η συσκευή έχει νακάνει, πέρα από την παρτίδα, κι από τη χώρα διάθεσης..Κάποιες χώρες πήραν την αναβάθμιση πριν κάποιες άλλες. Σωστά;

 

Ακριβώς. Απλά μια και έχεις ξεμείνει με την 4.2, αν θέλεις κανε την αναβάθμιση με LG PC suite.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σκοπεύω να το αποκτήσω σε λευκό χρώμα μέσα στις επόμενες 10 ημέρες.

 

Τι πρέπει να προσέξω/ρωτήσω κατά την αγορά του; (παρτίδα κτλ και πώς τα ξεχωρίζω)

Έχετε να προτείνετε κάποιο κατάστημα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από χθες λοιπόν, είμαι κ γω κάτοχος της φοβερής αυτή συσκευής.

Το χα βάλει καιρό στο μάτι, κ τωρα που τσίμπησα κάτι λεφτα πήγα κ το πήρα.

 

Αγορά από qelectronics, γιατί το είχαν ετοιμοπαράδοτο σε λευκό, στα 325 περίπου.

s/n 403kpg. Ξέρει κάνεις από που είναι ???

 

Όταν το παρέλαβα ήταν σφραγισμένο με την ταινία τη LG, ύστερα όμως παρατήρησα ότι ήταν η δεύτερη ταινία!!!

Προφανώς κάποιος την είχε σκίσει και είχε κολλήσει από πάνω μια δεύτερη ταινία.

Να ανησυχώ?

Οι ζελατίνες μέσα ήταν κομπλέ.

 

Το κινητό το έχω ανοίξει κ δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες λοιπόν, είμαι κ γω κάτοχος της φοβερής αυτή συσκευής.

Το χα βάλει καιρό στο μάτι, κ τωρα που τσίμπησα κάτι λεφτα πήγα κ το πήρα.

 

Αγορά από qelectronics, γιατί το είχαν ετοιμοπαράδοτο σε λευκό, στα 325 περίπου.

s/n 403kpg. Ξέρει κάνεις από που είναι ???

 

Όταν το παρέλαβα ήταν σφραγισμένο με την ταινία τη LG, ύστερα όμως παρατήρησα ότι ήταν η δεύτερη ταινία!!!

Προφανώς κάποιος την είχε σκίσει και είχε κολλήσει από πάνω μια δεύτερη ταινία.

Να ανησυχώ?

Οι ζελατίνες μέσα ήταν κομπλέ.

 

Το κινητό το έχω ανοίξει κ δουλεύει μια χαρά.

 

Τότε που είναι το πρόβλημα απόλαυσε την νέα σου συσκευή ...;-)

PS. Καλορίζικο το θηριάκι!

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Από χθες λοιπόν, είμαι κ γω κάτοχος της φοβερής αυτή συσκευής.

Το χα βάλει καιρό στο μάτι, κ τωρα που τσίμπησα κάτι λεφτα πήγα κ το πήρα.

 

Αγορά από qelectronics, γιατί το είχαν ετοιμοπαράδοτο σε λευκό, στα 325 περίπου.

s/n 403kpg. Ξέρει κάνεις από που είναι ???

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=380357

Δες εδώ για τη χώρα.

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει μέσα ακουστικά ή όχι η συσκευασία? Κι εγώ σε μερικά μαγαζιά που είδα στο skroutz δεν αναφέρει για ακουστικά. Κάποιος που παρέλαβε πρόσφατα να μας πει?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει μέσα ακουστικά ή όχι η συσκευασία? Κι εγώ σε μερικά μαγαζιά που είδα στο skroutz δεν αναφέρει για ακουστικά. Κάποιος που παρέλαβε πρόσφατα να μας πει?

Οι ευρωπαϊκές συσκευές έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Όχι όλες. Σε κάποιες μόνο χώρες είναι υποχρεωτική η ύπαρξη hands-free στη συσκευασία.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μάλλον το καλύτερο είναι να ρωτάς και να το διευκρινίζεις από πριν με το εκάστοτε κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Όχι όλες. Σε κάποιες μόνο χώρες είναι υποχρεωτική η ύπαρξη hands-free στη συσκευασία.

 

ναι, αλλά αυτό δεν απαγορεύει στην κάθε εταιρεία που θέλει, να βάζει ακουστικά.....

Link to comment
Share on other sites

Οι κόκινες και χρυσές συσκευές που είναι κανονικά για ασία δεν έχουν μέσα ακουστικά??

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Οι κόκινες και χρυσές συσκευές που είναι κανονικά για ασία δεν έχουν μέσα ακουστικά??

 

κάποιος απο το φορουμ πήρε χρυσό νομίζω, αν το δει ας απαντήσει, αν και δεν διάβασα κάποιον που να αγόρασε καινούργιο και να μην είχε μέσα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

κάποιος απο το φορουμ πήρε χρυσό νομίζω, αν το δει ας απαντήσει, αν και δεν διάβασα κάποιον που να αγόρασε καινούργιο και να μην είχε μέσα ακουστικά.

Ε ναι είναι λίγο χαζό να μην υπάρχουν μέσα ακουστικά... Αν υπάρχει κάποιος όμως ας πει.

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενας που να ξερει που θα το βρουμε σε ασπρο :/ ? Απο οτι φαίνεται υπαρχει έλλειψη στα σκρουτζομαγαζα. Λεω να το παρω στα μεσα της βδομαδος..
Link to comment
Share on other sites

το ασπρο λιγο δυσκολο..ολοι για το ασπρο πανε!!

Εγώ τυχαία έπεσα στο άσπρο.

Είχε τελειώσει το μΑύρο στο birdphone :)

Link to comment
Share on other sites

Οι κόκινες και χρυσές συσκευές που είναι κανονικά για ασία δεν έχουν μέσα ακουστικά??

Χρυσή ασιατική και είχε κανονικά ακουστικά η συσκευασία.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εδώ βλέπω ότι παίζει γενική έλλειψη σε λευκό και σκέφτομαι πολύ το 32άρι. Ξέρει κανείς πόσα είναι τα επιπλέον έξοδα εισαγωγής στην Ελλάδα από Hong Kong? Γιατί ένας πωλητής στο ebay μου είπε ότι είναι αρκετά υψηλά. Τρόπος να αποφευχθούν, υπάρχει?

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εδώ βλέπω ότι παίζει γενική έλλειψη σε λευκό και σκέφτομαι πολύ το 32άρι. Ξέρει κανείς πόσα είναι τα επιπλέον έξοδα εισαγωγής στην Ελλάδα από Hong Kong? Γιατί ένας πωλητής στο ebay μου είπε ότι είναι αρκετά υψηλά. Τρόπος να αποφευχθούν, υπάρχει?

Πάρτο από Ελλάδα, κι εγώ από εδώ το πήρα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο από Ελλάδα, κι εγώ από εδώ το πήρα.

 

Πολλά λεφτά θεωρώ. Μάλλον θα συμβιβαστώ με 16άρι και θα πάρω και ένα card reader OTG για ώρα ανάγκης.

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πολλά λεφτά θεωρώ. Μάλλον θα συμβιβαστώ με 16άρι και θα πάρω και ένα card reader OTG για ώρα ανάγκης.

 

Εδω που τα λέμε μεγάλο φάουλ απο lg. Τα έχουμε ξαναπεί. Αν θες πες μας περίπου τι έχεις μέσα στα τηλέφωνα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...