Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τη συσκευή


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι χρόνοι αυτοι είναι εξωπραγματικοι. Και εγώ με ίδια Ρομ και κερνελ είμαι αλλά σε καμία περιπτωση δεν τα πιάνω αυτά τα νούμερα. Δεν μπορω να καταλάβω τι δεν κάνω σωστα. Επίσης πως έχεις καταφέρει και δεν εχεις καθόλου wakelocks?[ATTACH]47179[/ATTACH][ATTACH]47180[/ATTACH]

 

Όταν ψαχνεσαι βρίσκεις τα πάντα... Να είσαι σίγουρος οτι δεν είναι εξωπραγματικά, αλλά αληθινά!

Τον uber κυρίως τον φλασαρεις για τις άπειρες ρυθμίσεις του,αν απλα τον βάζεις για να λες οτι εχεις uber δεν σου προσφέρει τίποτα!!!

Edited by souliar

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αρα χτυπας περιπου ενα 4ωρο, πανω κατω αυτο ειχα διαβασει κι εγω σε καποια αρθρα

 

 

Ναι, βέβαια αν αρχίσεις τις μοντες με Rom - Kernel κλπ άνετα τις ξεπερνάς..

Link to comment
Share on other sites

Όταν ψαχνεσαι βρίσκεις τα πάντα... Να είσαι σίγουρος οτι δεν είναι εξωπραγματικά, αλλά αληθινά!

Τον uber κυρίως τον φλασαρεις για τις άπειρες ρυθμίσεις του,αν απλα τον βάζεις για να λες οτι εχεις uber δεν σου προσφέρει τίποτα!!!

 

Για δώσε τα φώτα σου souliar τότε για ρυθμίσεις του uber...

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε τα φώτα σου souliar τότε για ρυθμίσεις του uber...

Ο gtc tsiamp εχει ποσταρει ενα ολοκληρο αρθρο με ρυθμισεις του Uber.....ειναι κριμα γιαυτον να μην διαβαζετε αυτα τα οποια τα γραφει για ατομα οπου δεν εχουν γνωσεις πανω στο θεμα kernel...το forum εχει πολυ καλο search βαλτε την λεξει που σας ενδιαφερει να βρειτε αυτα τα οποια εχουν γραφτει χιλιες φορες!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ναι, βέβαια αν αρχίσεις τις μοντες με Rom - Kernel κλπ άνετα τις ξεπερνάς..

 

ναι το φανταζομαι... ενταξει οι χρονοι τοτε ειναι αρκετα κομπλε, θα ερθει και το android l και προβλεπω παλι αύξηση της διάρκειας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια!!το τελευταιο διαστημα αργει να φορτισει γρηγορα το κινητο μου.Για να φορτισει πληρως κανει μεχρι και 7 ωρες στο νερο.Το κινητο μου ειναι σε στοκ μορφη!!και με περασμενο τον nova launcher σαν κυριο.Δεν ξερω αν τελικως το καλωδιακι micro usb τα επαιξε οπωτε παιζει αυτο τον πιο σημαντικο ρολο στο προβλημα μου.Κατι ακομα μηπως φταιει και το γεγονος οτι το βαζω να φορτιζει συνεχως το κινητο μου!!με την θηκη επανω??????????ευχαριστω.

 

Υ.Γ Μηπως παιζει καπιο ρολο και η εφαρμογη battery widget reborn που εχω να τρεχει συνεχως στο παρασκηνιο???????????????

Edited by spartan30gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!το τελευταιο διαστημα αργει να φορτισει γρηγορα το κινητο μου.Για να φορτισει πληρως κανει μεχρι και 7 ωρες στο νερο.Το κινητο μου ειναι σε στοκ μορφη!!και με περασμενο τον nova launcher σαν κυριο.Δεν ξερω αν τελικως το καλωδιακι micro usb τα επαιξε οπωτε παιζει αυτο τον πιο σημαντικο ρολο στο προβλημα μου.Κατι ακομα μηπως φταιει και το γεγονος οτι το βαζω να φορτιζει συνεχως το κινητο μου!!με την θηκη επανω??????????ευχαριστω.

 

Υ.Γ Μηπως παιζει καπιο ρολο και η εφαρμογη battery widget reborn που εχω να τρεχει συνεχως στο παρασκηνιο???????????????

 

Το καλωδιάκι πρέπει να είναι.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Το καλωδιάκι πρέπει να είναι.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση σου.Οπωτε δοκιμαζω ενα αλλο καλωδιο για να δω τα αποτελεσματα.Συνηθως ποσο κανει (τιμη) ενα παρομοιο καλωδιο για τον φορτιστη του nexus 5?

Link to comment
Share on other sites

ΣΙΓΟΥΡΑ σπίτι σου ή κάποιος φίλος σου θα έχει τέτοιο καλώδιο.. Είναι το πιο διαδεδομένο καλώδιο.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αλλαξα καλωδιο(βρηκα ενα απο ενα mouse που εχω)και μου εκανε γυρω στις 3μισι ωρες τωρα για να φορτισει πληρως( και παλι πολυ δεν ειναι ομως ρε παιδια?) Edited by spartan30gr
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αλλαξα καλωδιο(βρηκα ενα απο ενα mouse που εχω)και μου εκανε γυρω στις 3μισι ωρες τωρα για να φορτισει πληρως( και παλι πολυ δεν ειναι ομως ρε παιδια?)

 

Από τι ποσοστό;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Από τι ποσοστό;

 

Γυρω στο 12%.Στην αρχη μου εκανε 8 ωρες μεχρι να φτασει σε φουλ φορτιση.,αλλα τελικος ειχε προβλημα το καλωδιακι.Αλλαξα το καλωδιο με ενα αλλο και ειχα αυτο το χρονικο αποτελεσμα τωρα..Επισης(κατι που θα ηθελα να αναφερω) στην εφαρμογη batttery widget reborn,μου δειχνει οτι φορτιζει ανα 3 λεπτα και 40 δευτερολεπτα οταν το εχω στην μπριζα,δεν ξερω αν παιζει καπιο ρολο αυτο με τους χρονους φορτισης.

Edited by spartan30gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Εχω το κινητο μια εβδομαδα χωρις να ειναι φορτωμενο με εφαρμογες πολλες ουτε widget ktl...

Χρηση social media μια ωρα μουσικη και λιγο Browsing και στις 7 ωρες θελω μπριζα...

 

Τι μπορω να κανω να βελτιωθει λιγο...?? Μου ειπε βεβαια φιλος μου που το εχει οτι μετα απο 2 εβδομαδες θα στανιαρει η μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Εχω το κινητο μια εβδομαδα χωρις να ειναι φορτωμενο με εφαρμογες πολλες ουτε widget ktl...

Χρηση social media μια ωρα μουσικη και λιγο Browsing και στις 7 ωρες θελω μπριζα...

 

Τι μπορω να κανω να βελτιωθει λιγο...?? Μου ειπε βεβαια φιλος μου που το εχει οτι μετα απο 2 εβδομαδες θα στανιαρει η μπαταρια...

 

Αν έχεις 7 ώρες screen on time με μια φορτιση, νομίζω είσαι μια χαρά! Για να δείς ποιές εφαρμογές καταναλώνουν μπαταρία μπορείς να βάλεις το wakelock detector ή το better battery stats, αλλά πρέπει να είσαι ρουτ. Τι ρομ/κερνελ έχεις τώρα;

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 7 ώρες screen on time με μια φορτιση, νομίζω είσαι μια χαρά! Για να δείς ποιές εφαρμογές καταναλώνουν μπαταρία μπορείς να βάλεις το wakelock detector ή το better battery stats, αλλά πρέπει να είσαι ρουτ. Τι ρομ/κερνελ έχεις τώρα;

 

Δε νομίζω 7 ώρες οθόνη να εννοεί!

Κατά τα άλλα συμφωνώ με τις εφαρμογές να δει τι φταίει που βγάζει μόνο 7 ώρες.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχω τώρα... Ότι ενημερώσεις έκανα μόλις το άνοιξα... Και σορού όχι 7 ώρες οθόνη. 7 ώρες σύνολο... Χαχαχαχαχαχα Edited by VXR_ZAP
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Εχω το κινητο μια εβδομαδα χωρις να ειναι φορτωμενο με εφαρμογες πολλες ουτε widget ktl...

Χρηση social media μια ωρα μουσικη και λιγο Browsing και στις 7 ωρες θελω μπριζα...

 

Τι μπορω να κανω να βελτιωθει λιγο...?? Μου ειπε βεβαια φιλος μου που το εχει οτι μετα απο 2 εβδομαδες θα στανιαρει η μπαταρια...

 

Πολύ λίγο σου κρατάει.

Πόσες ώρες έχεις SOT & πόσες social media εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ λίγο σου κρατάει.

Πόσες ώρες έχεις SOT & πόσες social media εφαρμογές?

 

2.5 ώρες οθόνη και καμιά ώρα social... Μια ωρίτσα μουσική...5-6 φωτός κάνα 15λεπτο browsing... Και βουτάει η μπαταρία στο 35%...διαβασα πάντως ότι με 4.4.4 έχουν και άλλη πρόβλημα με αυτονομία...

 

Αλλά και WiFi, 3g etc τα κλείνω όταν δεν τα χρησιμοποιώ

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή στη κάνει τη ζημιά.

Η χρήση που έχω βάλει είναι με περισσότερη ώρα 3g και κάνα μισάωρο wifi. Ποτέ σε καμιά έκδοση δεν είχα πρόβλημα μπαταρίας. Το κλείνεις καθόλου το τηλέφωνο;

Παίζει ρόλο και το σήμα, αν έχεις χάλια σήμα άστο.. Με χάλια σήμα με το ζόρι 2:30 ώρες οθόνη και τη μπαταρία στο 10%.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή στη κάνει τη ζημιά.

Η χρήση που έχω βάλει είναι με περισσότερη ώρα 3g και κάνα μισάωρο wifi. Ποτέ σε καμιά έκδοση δεν είχα πρόβλημα μπαταρίας. Το κλείνεις καθόλου το τηλέφωνο;

Παίζει ρόλο και το σήμα, αν έχεις χάλια σήμα άστο.. Με χάλια σήμα με το ζόρι 2:30 ώρες οθόνη και τη μπαταρία στο 10%.

 

Στην δουλειά μου δεν έχω σήμα καθόλου αλλά έχω κλειστό το ίντερνετ κτλ

 

Μήπως το έχεις σε 4g;

 

Φίλε ναι στο 4g ήταν δεν το είχα τσεκάρει καθόλου... Το άλλαξα και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα το Google Now και με λιγο φυλαγμενη χρηση αυτο καταφερα σημερα...:cry::cry:

 

Και εκλεισα και το 4G που ηταν ανοιχτο μονιμα και δεν το ειχα παρει γραμμη :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τη συσκευή

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...