Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τη συσκευή


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για Ρουτ αν θέλεις εύκολο και γρήγορο τρόπο είναι με το nexus root toolkit..... Όσο για Ρομ και κερνελ καλός συνδιασμός είναι mahdi με elementalX και η slim φυσικά!!..

ποια εκδοση της mahdi ειναι stable?και ποια εκδοση elemental? αυτη που λεει Stock/AOSP (Android 4.4.3/4.4.4) η Cyanogenmod/CAF (Android 4.4.3/4.4.4) ευχαριστω!

Edited by leriban
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποια εκδοση της mahdi ειναι stable?και ποια εκδοση elemental? αυτη που λεει Stock/AOSP (Android 4.4.3/4.4.4) η Cyanogenmod/CAF (Android 4.4.3/4.4.4) ευχαριστω!

 

Η πρωτη που αναφερεις...Η mahdi 2.8 είναι stable.

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

οχι ασχημα με την τελευταια mahdi

http://i58.tinypic.com/b6yiad.pnghttp://i60.tinypic.com/28rmjjm.png

προσεξτε τον ογκο δεδομενων.

Παρατηρησα οτι δεν καταναλωνει παρα πολυ σε σχεση με το wifi.

αν παρει αλλη μια ωρα με το 5.0 τοτε πιστευω ειναι φοβερο τηλεφωνακι.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλά. Μόνο με wifi αυτή η χρήση;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω με wifi αλλά και πάλι είναι πολύ καλά!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και με 3g γιατι ημουν εκτος σπιτιου κοντα στις 6 ωρες.πλεον στο 17% ειμαι με 5 ωρες.Ωρα για υπνο και για φόρτιση.καλο μας βραδυ νεξουσακιδες.
Link to comment
Share on other sites

Παρά πολύ καλή αυτονομία και έχει και data.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ειμαι με στοκ ρομ χωρις ροοτ και ενω δεν εχω παραπονο απο την μπαταρια του νεξους βλεπω τα βραδια σε ενα 8 ωρο ενα draun της ταξεως του 10%.Παραθετω φοτο για να δειτε στατιστικά.Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι μπροστά στα μάτια μας! Αναζήτηση Google..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

από το μενού που βλέπεις τα δεδομένα κινητής, επέλεξε μέσα στο google now την επιλογή restrict background data.
Link to comment
Share on other sites

Στα δύο πρώτα screenshot η χρήση ήταν τη περισσότερη ώρα με wifi και 2 ώρες data..

Στα δύο τελευταία η περισσότερη χρήση ήταν με 3g και λίγο wifi.

Και στις δύο περιπτώσεις υπήρχαν μισή ώρα κλήσεις και αρκετά μηνύματα.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το κινητό 2 βδομάδες και είμαι στοκ μιας και περιμένω την L. Πως το βλέπετε; [ATTACH]52446[/ATTACH][ATTACH]52446[/ATTACH]
:D
Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς να μιλήσουμε για την μπαταρία του Nexus 5 με stock Rom Android 5.0.Αυτή τη στιγμή το έχω χωρίς custom recovery και χωρίς Root. Με μια πρώτη ματιά μπορώ να πω ότι μάλλον το Nexus 5 άνετα ανεβάζει μια ώρα οθόνη επιπλέον οπότε εάν παραμεινει σε αυτά τα επίπεδα τότε δεν πάω για nexus 6 και θα την βγάλουμε για μια ακόμη ολόκληρη επιπλέον χρονιά με το 5.

Που θέλω να καταλήξω ότι εάν η stock θα βγάζει 5 ώρες και κάτι φαντάζεστε τι θα γίνει και που θα φτάσει η μπαταρία με τις customs roms, kernels, mods :D

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς να μιλήσουμε για την μπαταρία του Nexus 5 με stock Rom Android 5.0.Αυτή τη στιγμή το έχω χωρίς custom recovery και χωρίς Root. Με μια πρώτη ματιά μπορώ να πω ότι μάλλον το Nexus 5 άνετα ανεβάζει μια ώρα οθόνη επιπλέον οπότε εάν παραμεινει σε αυτά τα επίπεδα τότε δεν πάω για nexus 6 και θα την βγάλουμε για μια ακόμη ολόκληρη επιπλέον χρονιά με το 5.

Που θέλω να καταλήξω ότι εάν η stock θα βγάζει 5 ώρες και κάτι φαντάζεστε τι θα γίνει και που θα φτάσει η μπαταρία με τις customs roms, kernels, mods :D

 

Και εδω είναι το τελείωμα τις μπαταρίας με ενεργοποιημένο στο 15% το project volta.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Και εδω είναι το τελείωμα τις μπαταρίας με ενεργοποιημένο στο 15% το project volta.

 

και οι 3 τελευταιες.

 

Το Βράδυ θα ανεβάσω με μονο 3g σήμα και ενεργοποιηση δεδομενων μαζι και με ποσο mb θα εχει κατεβάσει

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν 6 ώρες οθόνη..??? Απίστευτο... Εγώ με stock 4.4.4 root + twrp βγάζω max 4:30 ώρες με χρήση μόνο Wi-Fi, με 3g σκαρτο από 4..
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ θα ανεβάσω και χρήση μόνο μέσω 3G και δεδομένα ανοιχτά χωρίς καθόλου WiFi μιας και εκεί που θα είμαι δεν θα έχει WiFi.
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

24 ώρες με μικτή χρήση 3/4 wifi και 1/4 data περίπου. Θεωρώ ότι τα πήγε πάρα πολύ καλά δεδομένου ότι το bluetooth ήταν ανοιχτό καθ' όλη την διάρκεια.

[ATTACH]52643[/ATTACH]

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. Η χρήση ήταν αποκλειστικά με 4g ή 3g και λίγο wifi.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πώς βγάζετε τέτοια αυτονομία? 4 ώρες οθόνη ούτε στα όνειρα μου ίσα ίσα βγάζω δυόμισι ώρες (στην καλύτερη των καλύτερων) με χρήση 3g και φοτινωτητα 100%(αναγκαστικά γιατί είμαι έξω και οθόνη δεν είναι και η ποιο φωτινή)
Link to comment
Share on other sites

Πώς βγάζετε τέτοια αυτονομία? 4 ώρες οθόνη ούτε στα όνειρα μου ίσα ίσα βγάζω δυόμισι ώρες (στην καλύτερη των καλύτερων) με χρήση 3g και φοτινωτητα 100%(αναγκαστικά γιατί είμαι έξω και οθόνη δεν είναι και η ποιο φωτινή)

Για τον Αλέξη αναφέρεσαι;!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τη συσκευή

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...