Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τη συσκευή


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια θα ηθελα και τη δικη σας γνωμη. Εμενα μου φαινεται μετρια επιδοση.

 

ROM : Stock 4.4.2

Kernel : ElementalX (default settings)

GravityBox + Z2 patches

Greenify

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντιμετωπίζω ένα θέμα με την φόρτιση τον τελευταίο καιρο... Κάνει άπειρη ώρα να φορτίσει το τηλέφωνο. Πχ το έχω τωρα ενα 10λεπτο απο το 0% και δεν έχει ανέβει καν στο 1. Τις προάλλες το είχα αφήσει 1 ώρα και 40 λεπτά και είχε πάρει 10%. Έχω δοκιμάσει στοκ, στοκ με franco kernel, slimkat,carbon και cm. Βάζω το currentwidget και παίζει όσο φορτίζει (μιλάω πάντα για ΑC και όχι usb φόρτιση) απο 30mA μέχρι 700mA. Μέσος όροσ γύρω στο 200. Έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά καλώδια και δεν άλλαξε κάτι. Άλλον φορτιστή δυστυχώς δεν έχω. Είναι θέμα software? Υπάρχει κάποια λύση? Τώρα είμαι με slimkat latest rom.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα και τη δικη σας γνωμη. Εμενα μου φαινεται μετρια επιδοση.

 

ROM : Stock 4.4.2

Kernel : ElementalX (default settings)

GravityBox + Z2 patches

Greenify

 

Εμένα μόνο με root + greenify.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα και τη δικη σας γνωμη. Εμενα μου φαινεται μετρια επιδοση.

 

ROM : Stock 4.4.2

Kernel : ElementalX (default settings)

GravityBox + Z2 patches

Greenify

 

Δε θα το έλεγα μέτρια. Αναμενόμενη απόδοση - μια χαρά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα θέμα με την φόρτιση τον τελευταίο καιρο... Κάνει άπειρη ώρα να φορτίσει το τηλέφωνο. Πχ το έχω τωρα ενα 10λεπτο απο το 0% και δεν έχει ανέβει καν στο 1. Τις προάλλες το είχα αφήσει 1 ώρα και 40 λεπτά και είχε πάρει 10%. Έχω δοκιμάσει στοκ, στοκ με franco kernel, slimkat,carbon και cm. Βάζω το currentwidget και παίζει όσο φορτίζει (μιλάω πάντα για ΑC και όχι usb φόρτιση) απο 30mA μέχρι 700mA. Μέσος όροσ γύρω στο 200. Έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά καλώδια και δεν άλλαξε κάτι. Άλλον φορτιστή δυστυχώς δεν έχω. Είναι θέμα software? Υπάρχει κάποια λύση? Τώρα είμαι με slimkat latest rom.

 

Ενεργοποίησε να φορτίζει γρήγορα από USB από τις ρυθμίσεις του kernel και συνέδεσε το στη USB στο PC να δεις πως φορτίζει. Αν είχες και άλλο καλώδιο ακόμα καλύτερα.. Έτσι θα καταλάβεις σίγουρα αν φταίει το τηλέφωνο. Επίσης φόρτισε το με ac και κλειστό να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα πάει η μπαταρία στην 4.4.3

 

με 2 ωρεσ οθονη εχει καταναλωσει 14% πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε αυτονομια

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι δεν το χρησιμοποιούσε γιατί έχει σχεδόν ίδια κατανάλωση με την ώρα που η οθόνη ήταν σβηστή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι δεν το χρησιμοποιούσε γιατί έχει σχεδόν ίδια κατανάλωση με την ώρα που η οθόνη ήταν σβηστή.

 

Και πωσ γίνετε να λέει οτι είναι 2ωρες σε χρηση η οθόνη

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

Code blue + puritty με χαλαρή χρηση . η αλήθεια είναι πωσ πανω απο 3 ώρες δεν έχει παει και δεν παίζω παιχνίδια

 

[ATTACH]46299[/ATTACH][ATTACH]46300[/ATTACH]

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα συνδύασα code blue με purity και διαπίστωσα ότι ενώ η χρήση είναι ίδια ο μετρητής της μπαταρίας για την οθόνη δείχνει λιγότερες ώρες. Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει?
Link to comment
Share on other sites

11% μέσα σε 8 ώρες me flight mode δεν είναι πολύ;

[ATTACH]46435[/ATTACH]

Όλα stock με 4.4.3!!

 

Χωρίς να το πειράξεις καθόλου; Είναι πάρα πολύ. Εγώ χάνω σε flight mode το βράδυ 1-2 %

:D
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το πειράξεις καθόλου; Είναι πάρα πολύ. Εγώ χάνω σε flight mode το βράδυ 1-2 %

και εγώ τόσο είχα παλιά, τώρα τελευταία το κάνει, λες να θέλει κάνα restart ;

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

και εγώ τόσο είχα παλιά, τώρα τελευταία το κάνει, λες να θέλει κάνα restart ;

 

Πόσες ώρες το έχεις ανοιχτό;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

;)

287 ώρες

 

Σα και μένα και εσύ.. Ξεχνάω να το κλείσω :p καλό βέβαια ένα restart ανά δύο τρεις μέρες άσχετα αν δεν το κάνω! Ένα χθεσινό s.s, την περισσότερη ώρα μόνιμα ανοιχτά τα data.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Σα και μένα και εσύ.. Ξεχνάω να το κλείσω :p καλό βέβαια ένα restart ανά δύο τρεις μέρες άσχετα αν δεν το κάνω! Ένα χθεσινό s.s, την περισσότερη ώρα μόνιμα ανοιχτά τα data.

είχα και καλύτερο!!!

[ATTACH]46458[/ATTACH]

 

:P

Edited by sp_stavros

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

είχα και καλύτερο!!!

[ATTACH]46458[/ATTACH]

 

:P

 

Ααα κατάλαβα! Εγώ το έχω φτάσει μέχρι 750 ώρες μόνο :p θα πήγαινα κι άλλο αλλά έκανα αναβάθμιση στο xposed και ήθελε restart.. Πάντως ακόμα και σε αυτές τις ώρες δε καταλαβαίνει τίποτα.. Το Sony που είχα θα είχε γονατίσει..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ααα κατάλαβα! Εγώ το έχω φτάσει μέχρι 750 ώρες μόνο :p θα πήγαινα κι άλλο αλλά έκανα αναβάθμιση στο xposed και ήθελε restart.. Πάντως ακόμα και σε αυτές τις ώρες δε καταλαβαίνει τίποτα.. Το Sony που είχα θα είχε γονατίσει..

ναι το N5 δεν μασαει!!! απλά έχω λίγο drain στο flight mode ... οπότε μάλλον θέλει ένα restart

Edited by sp_stavros

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τη συσκευή

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...