Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το android L πολύ όμορφο παιδιά βλέπω μεγάλη προσπάθεια να πακταριστεί το σύνολο της google.

 

το έχει περάσει κανείς σε nexus5? χάνει καθόλου το smoothness του τι πισυεται;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα σας. Σημερα περασα το android L και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες. Το μονο προβλημα που αντιμετωπισα ειναι οτι δεν δουλευει το adblock plus και εχω πεθανει στις διαφημισεις στο youtube. Υπαρχει καποιος τροπος να μπλοκαρω τις διαφημισεις; Επισης ποια εφαρμογη sms χρησιμοποιειται που να επιτρεπει πανω απο 70 χαρακτηρες ανα μηνυμα, γιατι με την 8sms δεν βρηκα ακρη. Ευχαριστώ.

 

 

εγώ χρησιμοποιώ το handcentSMS και είμαι πολύ ικανοποημένος.. 160 χαρακτήρες + full customization... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms&hl=el

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έχει ερωτηθεί,αλλά υπάρχει θέμα με τον ήχο των sms,ο οποίος είναι πολύ δυνατός και δεν μπορώ να τον ρυθμίσω.ούτε απ τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου,ούτε απ τις ρυθμίσεις του handcent!πώς μπορεί να γίνει αυτό?

να είστε καλά

KT23
Link to comment
Share on other sites

το android L πολύ όμορφο παιδιά βλέπω μεγάλη προσπάθεια να πακταριστεί το σύνολο της google.

 

το έχει περάσει κανείς σε nexus5? χάνει καθόλου το smoothness του τι πισυεται;

Παίζει να είναι και πιο smooth.. Δες βίντεο στο YouTube.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έχει ερωτηθεί,αλλά υπάρχει θέμα με τον ήχο των sms,ο οποίος είναι πολύ δυνατός και δεν μπορώ να τον ρυθμίσω.ούτε απ τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου,ούτε απ τις ρυθμίσεις του handcent!πώς μπορεί να γίνει αυτό?

να είστε καλά

 

Η ένταση του ήχου που κάνει όταν λαμβάνεις SMS και όταν έρχεται η αναφορά (αν την έχεις ενεργοποιημένη) ρυθμίζεται από:

 

Ρυθμίσεις - Ήχος - Ρυθμίσεις έντασης - Μουσική, βίντεο, παιχνίδια και άλλα μέσα (πρώτη μπάρα)

Link to comment
Share on other sites

Kxtsao απο το android 4.1 και μετα η ενταση ηχου κλησης και ειδοποιησεων εχουν γινει ενιαιες. Αρα οποια ενταση εχεις επιλεξει στον ηχο κλησης την ιδια θα εχουν και οι ειδοποιησεις σου (π.χ sms). Οι ρυθμισεις εντασης για μουσικη, παιχνιδια και αλλα μεσα δεν εχει σχεση με την ενταση των sms. Edited by sarov
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Από που κατεβάζουμε την τελευταία έκδοση του android l για το nexus 5 ?

Απο εδω https://developer.android.com/preview/index.html

Για αναλυτικες οδηγιες ριξε μια ματια και εδω http://nexus5.wonderhowto.com/how-to/install-android-l-your-nexus-windows-method-0155875/

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Απο εδω https://developer.android.com/preview/index.html

Για αναλυτικες οδηγιες ριξε μια ματια και εδω http://nexus5.wonderhowto.com/how-to/install-android-l-your-nexus-windows-method-0155875/

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Και μετα ποια είναι η μέθοδος για root?

Link to comment
Share on other sites

Kxtsao απο το android 4.1 και μετα η ενταση ηχου κλησης και ειδοποιησεων εχουν γινει ενιαιες. Αρα οποια ενταση εχεις επιλεξει στον ηχο κλησης την ιδια θα εχουν και οι ειδοποιησεις σου (π.χ sms). Οι ρυθμισεις εντασης για μουσικη, παιχνιδια και αλλα μεσα δεν εχει σχεση με την ενταση των sms.

 

Ναι σωστά, έκανα λάθος για το sms. Αυτό που έγραψα ισχύει μόνο για τις αναφορές παράδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.

Και μετα ποια είναι η μέθοδος για root?

Με αυτο εισαι OK. http://nexus5.wonderhowto.com/how-to/root-android-l-the-easy-way-0155902/

Vigor δεν τρεχει τιποτα. Ολοι κανουμε λαθη.

Edited by sarov
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Στην 8.0 slimkat αφησα το δικο της πυρηνα (ενω παντα περνουσα σχεδον κατ ευθειαν ElementalX). Δεν ειναι καθολου ασχημος, γιατι lag δεν εχω δει και ισως εχει λιγο καλυτερη διαχειριση μπαταριας. Πιθανον ο ElementalX να ειναι ελαχιστα πιο γρηγορος ομως.

Τι λετε εσεις (σε slimkat rom αναφερομαι).

Link to comment
Share on other sites

Οποίος μένει Θεσσαλονίκη κ γύρω, έχω σαν ιδέα να άνοιξω έναν σύλλογο με καφέ ποτά κτλπ για όλους όσους αγαπάνε την τεχνολογία τι λέτε?υποθεση ρεφενε. δεν θα είναι μαγαζί. θέλω σχόλια απο όλους όσους γουσταρουν την ιδέα από εσάς χρειάζομαι μια απλή εγγραφή αργότερα. Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να συνδέσω το κινητό με την τηλεόραση μέσω hdmi και να βλέπω βίντεο στην τηλεόραση?

 

ναί ψάξε για SlimPort to hdmi adapter.

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά γιατί δεν μου δουλεύει το slimport; έχω slimkat με code blue, συνδεω το slimport στο τηλέφωνο, μέσω hdmi στην samsung και δεν εμφανίζει τίποτα στην θύρα της tv!!! Χρειαζεται να κάνω κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω ένα Nexus 5 32 GB αγορασμένο απο το Play Store της Αμερικής και δυστυχώς μου έπεσε και έσπασε η οθόνη του.Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να το στείλω στην LG να μου το φτιάξει και πόσο κοστίζει περίπου η ζημία? Εκτός και αν υπάρχει κάποια λύση εκτός LG.Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου μου τη δίνει που δεν σε βοηθάει κανείς γιαυτό αν και δεν ξέρω (εξου και η δημιουργία του συλλόγου για τέτοιες περιπτώσεις) έριξα μια μάτια στο νετ έχει βιντεακια στο tube που αν νομίζεις ότι μπορείς πάρε τα υλικά και κάντο. Γνώμη μου έτσι? Πάντα φιλικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω ένα Nexus 5 32 GB αγορασμένο απο το Play Store της Αμερικής και δυστυχώς μου έπεσε και έσπασε η οθόνη του.Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να το στείλω στην LG να μου το φτιάξει και πόσο κοστίζει περίπου η ζημία? Εκτός και αν υπάρχει κάποια λύση εκτός LG.Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Δες εδώ. ποστ 3580.

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς άλλος πρόβλημα από χτες με το 3G (H) της wind? Σε μέρη που έπιανα χαλαρά H, έχει από χτες κολημένο στο Ε. Από το πρωί σήμερα μόνο Ε, εκτός από κατεχάκη που τώρα το μεσημέρι είδα Η.

Εννοείται ότι άνοιξα-έκλεισα, airplane mode και πίσω...εναλλαγή από 3G σε 2G σε LTE και πίσω...

Nexus 5 με L preview....σημειωτέον ότι μέχρι προχτές όλα δουλεύαν ρολόι...

Link to comment
Share on other sites

Ναι και γω τα ιδια με Wind, χαλανδρι, μαρουσι μεταμόρφωση. και γω με L απο προχθες.

μεχρι να δω το μηνυμα σου νομιζα οτι φταιει η L.

απο ποτε την εχεις περασει?

 

καποιες φορες μες στη μερα πιανει το Η αλλα ξανα χανετε.. μηπως κανουν τιποτα εργασιες?

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι θέμα της L...την έχω σχεδόν 2 μήνες στο κινητό και δεν είχε ποτέ θέμα με το σήμα...

ακριβώς έτσι γίνεται...πιάνει μια στο τόσο Η και σε λίγο το γυρνάει σε Ε...προφανώς και "να μην πω τι κάνουν με το δίκτυό τους"...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...