Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολόκληρο νήμα υπάρχει. :confused:

Σωστος. Δεν το ειχα προσεξει.

Το led ειδοποιησεων αναβοσβηνει οταν εχετε αναπαντητη; Γενικοτερα ποτε σας αναβοσβηνει;

Edited by sarov
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επεστρεψα σε Ν5 παλι σημερα σε κοκκινο χρωματακι συγκεκριμενα,συμπαθητικο.ειχα διαβασει οτι ειναι ιδιας υφης με το μαυρο,κατι που δεν ισχυει,ειναι αρκετα γλυστερο,σαν το λευκο ..ετσι ειναι κ εσας?

 

επισης,βλεπω παρτιδα 402,αλλα τα ηχειακια μου φαινονται αρκετα μικρα..τι παιζει?εχει και ακουστικα,νομιζω ειναι γαλλικο

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Δεν περίμενα να το έχω μόνο εγώ αυτό το θέμα. Ενδιαφέρον, θα το ψάξω λίγο ακόμα τώρα που μου κίνησε την περιέργεια :p

Ευχαριστώ πολύ :)

 

Νικόλα το έχω μόνιμα σε art κοντά 3 μήνες τώρα και δεν μου έχει κάνει ποτέ νερά το power button. Είσαι μεμονωμένο περιστατικό οπότε ψαξου!

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αφού ξέρεις Κώστα. Ότι και να αγοράσω έχει θέμα η θα βγάλει :lol:

Θα βγάλω άκρη βέβαια και θα ενημερώσω για το τι έφταιγε.

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα το έχω μόνιμα σε art κοντά 3 μήνες τώρα και δεν μου έχει κάνει ποτέ νερά το power button. Είσαι μεμονωμένο περιστατικό οπότε ψαξου!

 

Κ γω το ίδιο,λίγο παραπάνω απο 2 μήνες με αρτ,κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Αφού ξέρεις Κώστα. Ότι και να αγοράσω έχει θέμα η θα βγάλει :lol:

Θα βγάλω άκρη βέβαια και θα ενημερώσω για το τι έφταιγε.

 

και εγώ από την αρχή με ART παίζω και δεν έχω κανένα θέμα!

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

την προηγουμενη εβδομαδα ειχα παραλαβει το nexus..απο τα πρωτα πραγματα που ελεγξα διαβαζωντας το φορουμ ηταν το θεμα των παρασιτων στο βιντεο.Αν και πριν το παρω στα χερια μου ειχα πεισει τον εαυτο μου οτι δεν θα με πειραζε αν τυχαινε μιας και βιντεο σπανια τραβαω, τα παρασιτα ηταν τοσο εντονα που δεν αντεξα και το εστειλα πισω στο birdphone απο οπου αγοραστηκε

Σημερα με ενημερωσαν οτι η lg στην οποια το εστειλαν για ελεγχο τους ειπε να το αντικαταστησουν με καινουρια συσκευη αφου το προβλημα ειναι εργοσταστασιακο και δεν διορθωνεται..αρα οντως τα μικροφωνα ειναι πολυ κακης ποιοτητας και δεν ειναι θεμα software..

να σημειωσω το nexus μου ηταν παρτιδα 402 ολλανδικο..αν και μπορουσα και σημερα να παω να παρω το καινουριο μου ειπαν οτι ειναι ιδια παρτιδα οποτε προτιμησα να περιμενω την αλλη εβδομαδα στην καινουρια παραλαβη που θα εχουν (για καθαρα ψυχολογικους λογους) και ο θεος βοηθος

Link to comment
Share on other sites

την προηγουμενη εβδομαδα ειχα παραλαβει το nexus..απο τα πρωτα πραγματα που ελεγξα διαβαζωντας το φορουμ ηταν το θεμα των παρασιτων στο βιντεο.Αν και πριν το παρω στα χερια μου ειχα πεισει τον εαυτο μου οτι δεν θα με πειραζε αν τυχαινε μιας και βιντεο σπανια τραβαω, τα παρασιτα ηταν τοσο εντονα που δεν αντεξα και το εστειλα πισω στο birdphone απο οπου αγοραστηκε

Σημερα με ενημερωσαν οτι η lg στην οποια το εστειλαν για ελεγχο τους ειπε να το αντικαταστησουν με καινουρια συσκευη αφου το προβλημα ειναι εργοσταστασιακο και δεν διορθωνεται..αρα οντως τα μικροφωνα ειναι πολυ κακης ποιοτητας και δεν ειναι θεμα software..

να σημειωσω το nexus μου ηταν παρτιδα 402 ολλανδικο..αν και μπορουσα και σημερα να παω να παρω το καινουριο μου ειπαν οτι ειναι ιδια παρτιδα οποτε προτιμησα να περιμενω την αλλη εβδομαδα στην καινουρια παραλαβη που θα εχουν (για καθαρα ψυχολογικους λογους) και ο θεος βοηθος

 

Και software να είναι, αν δεν έχει βγει update δε θα μπορούσαν να το λύσουν.. Κατά τη γνώμη μου σίγουρα μπορούν να το διορθώσουν softwarικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,σόρυ για το offtopic,αλλά δεν ηξερα που να απευθυνθώ...Σερφάρω αρκετά συχνά στο playstore απο το pc μου,και οποιαδήποτε εφαρμογή θέλω,την ''στέλνω΄΄ στο κινητό μου.Όσες συσκεύες είχα,τις έβλεπα στο pc.Τώρα με το νεξους 5 δεν μπορώ να το προσθέσω στις συσκεύες μου,παρά μόνο το τάμπλετ μου.Έψαξα όλες τις ρυθμίσεις,και στο κινητό και στο pc,αλλά δεν βρήκα τίποτα.Κουτο-απορία,το ξέρω,αλλά εχω φάει τρελλό σκάλωμα!Πώς μπορώ να προσθέσω το κινητό μου στις συσκευες του playstore??:wacko::wacko::wacko: Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

 

Για να δούμε τι θα γίνει με τα μικρόφωνα. :wacko:

 

Παιδιά,σόρυ για το offtopic,αλλά δεν ηξερα που να απευθυνθώ...Σερφάρω αρκετά συχνά στο playstore απο το pc μου,και οποιαδήποτε εφαρμογή θέλω,την ''στέλνω΄΄ στο κινητό μου.Όσες συσκεύες είχα,τις έβλεπα στο pc.Τώρα με το νεξους 5 δεν μπορώ να το προσθέσω στις συσκεύες μου,παρά μόνο το τάμπλετ μου.Έψαξα όλες τις ρυθμίσεις,και στο κινητό και στο pc,αλλά δεν βρήκα τίποτα.Κουτο-απορία,το ξέρω,αλλά εχω φάει τρελλό σκάλωμα!Πώς μπορώ να προσθέσω το κινητό μου στις συσκευες του playstore??:wacko::wacko::wacko: Ευχαριστώ!

Έχεις βάλει gmail στο κινητό; έχεις μπει στο play store από το κινητό; έχεις κατεβάσει τουλάχιστον μία εφαρμογή από το play store μέσω του κινητού;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι θα γίνει με τα μικρόφωνα. :wacko:

 

 

Ελπίζω να γινει τιποτα γιατι παραπαει ....Ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι θα γίνει με τα μικρόφωνα. :wacko:

 

 

Έχεις βάλει gmail στο κινητό; έχεις μπει στο play store από το κινητό; έχεις κατεβάσει τουλάχιστον μία εφαρμογή από το play store μέσω του κινητού;

 

Ναι σε ολα...Πρώτη φορα δεν μπορώ να βρώ την συσκευη μου,εχω αλλάξει πολλά τηλεφωνα και ολα τα έβλεπα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε ολα...Πρώτη φορα δεν μπορώ να βρώ την συσκευη μου,εχω αλλάξει πολλά τηλεφωνα και ολα τα έβλεπα...

Όντως, είναι παράξενο. Συνήθως, σε τέτοιες περιπτώσεις, φταίει το ότι πρέπει να κατεβάσεις πρώτα μια εφαρμογή μέσω του Play του κινητού. Κάτι άλλο που σκέφτηκα να σου προτείνω είναι να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων από τις πληροφορίες εφαρμογών του Play Store και να ξανακατεβάσεις μία (μέσω του κινητού πρώτα) ή να κάνεις αποσύνδεση απ' το gmail σου στο PC σου ξανά σύνδεση μήπως κι εμφανιστεί.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια χαζή ερώτηση. Όταν πάρουμε την 4.4.3, για να ξανακάνουμε ρουτ και να βάλουμε gravity box θα πρέπει πρώτα να κάνουν update τις εφαρμογές;
:D
Link to comment
Share on other sites

Όντως, είναι παράξενο. Συνήθως, σε τέτοιες περιπτώσεις, φταίει το ότι πρέπει να κατεβάσεις πρώτα μια εφαρμογή μέσω του Play του κινητού. Κάτι άλλο που σκέφτηκα να σου προτείνω είναι να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων από τις πληροφορίες εφαρμογών του Play Store και να ξανακατεβάσεις μία (μέσω του κινητού πρώτα) ή να κάνεις αποσύνδεση απ' το gmail σου στο PC σου ξανά σύνδεση μήπως κι εμφανιστεί.

 

Έκανα και τα 2 που προτείνεις,τίποτα...Εξακολουθεί να μην φαίνεται το ν5.Το κουλό είναι οτι φαίνεται το S2 που το εχω δώσει 1 χρόνο και...

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια χαζή ερώτηση. Όταν πάρουμε την 4.4.3, για να ξανακάνουμε ρουτ και να βάλουμε gravity box θα πρέπει πρώτα να κάνουν update τις εφαρμογές;

Ναι, θα πρέπει να περιμένουμε συμβατότητα αυτών που ανέφερες + το Xposed framework με την 4.4.3.

Έκανα και τα 2 που προτείνεις,τίποτα...Εξακολουθεί να μην φαίνεται το ν5.Το κουλό είναι οτι φαίνεται το S2 που το εχω δώσει 1 χρόνο και...

Δεν ξέρω να σου προτείνω κάτι άλλο. Κι εμένα μου φαίνονται όλες οι συσκευές που είχα κανονικά. Περίμενε μήπως σου προτείνει και κάποιος άλλος κάτι αλλιώς πας για factory reset...

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,σόρυ για το offtopic,αλλά δεν ηξερα που να απευθυνθώ...Σερφάρω αρκετά συχνά στο playstore απο το pc μου,και οποιαδήποτε εφαρμογή θέλω,την ''στέλνω΄΄ στο κινητό μου.Όσες συσκεύες είχα,τις έβλεπα στο pc.Τώρα με το νεξους 5 δεν μπορώ να το προσθέσω στις συσκεύες μου,παρά μόνο το τάμπλετ μου.Έψαξα όλες τις ρυθμίσεις,και στο κινητό και στο pc,αλλά δεν βρήκα τίποτα.Κουτο-απορία,το ξέρω,αλλά εχω φάει τρελλό σκάλωμα!Πώς μπορώ να προσθέσω το κινητό μου στις συσκευες του playstore??:wacko::wacko::wacko: Ευχαριστώ!

 

Οταν μου συνεβει το ιδιο στο Nexus 4 εκανα αυτο:

http://forum.cyanogenmod.com/topic/74594-google-play-doesnt-recognize-device-after-flash-update/

 

 

<<Try clearing the data for the two apps below via Settings -> Apps -> All -> app_name -> Wipe Data

 

Google Framework Services

Google Play Store >>

 

After that, go into the Play Store on your device. It should then show up on the website within a few minutes, but it could take up to 24 hours.

( σαν ημερομηνια ενεργοποιησης της συσκευης ειναι η ημερομηνια που εκανα clearing the data)

Αν δεν σε πειραζει:)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και τα 2 που προτείνεις,τίποτα...Εξακολουθεί να μην φαίνεται το ν5.Το κουλό είναι οτι φαίνεται το S2 που το εχω δώσει 1 χρόνο και...

 

Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω, θα κάνει κάποιες ώρες να εμφανιστεί.. οπότε μην αγχώνεσαι θα το δεις! Και μη κάνεις τίποτα..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Οταν μου συνεβει το ιδιο στο Nexus 4 εκανα αυτο:

http://forum.cyanogenmod.com/topic/74594-google-play-doesnt-recognize-device-after-flash-update/

 

 

<<Try clearing the data for the two apps below via Settings -> Apps -> All -> app_name -> Wipe Data

 

Google Framework Services

Google Play Store >>

 

After that, go into the Play Store on your device. It should then show up on the website within a few minutes, but it could take up to 24 hours.

( σαν ημερομηνια ενεργοποιησης της συσκευης ειναι η ημερομηνια που εκανα clearing the data)

Αν δεν σε πειραζει:)

 

Το δοκίμασα χτές το βράδυ και σήμερα το πρωί εμφανίζεται το κινητό στις συσκεύες μου.Ευχαριστώ πολύ,αυτό ήταν!!:)

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ στο n4 , εκανα τα 2 wipe και εμφανίστηκε άμεσα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι θα γίνει με τα μικρόφωνα. :wacko:

 

Για να δούμε τι θα γίνει με τα μικρόφωνα. :wacko:

 

 

Ελπίζω να γινει τιποτα γιατι παραπαει ....Ειδωμεν

 

Aν αναφερεστε στο θεμα με τον ηχο που κανει οταν γραφει video πριν λιγο καιρο το android police ειχε βγαλει το changelog της 4.4.3 και στα σχολια αναφερθηκε οτι υπηρχε fix. Θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...