Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν συσκευή; σαν μπαταρία ίσως θέλεις να πεις.

Μπαταρία εννοώ βέβαια.

Ενα θετικό σε σχέση με το g2 είναι το panel που αφήνει λιγότερες δαχτυλιες και γλίτσα,μήπως είναι oleophobic τελικά.

Πάντως ευχάριστη έκπληξη μου ήταν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nexus 5 fast like a bullet!!!!!! :shoot: :kill:

 

δεν το αλαζω με τιποτα!!!!!!!!!!!

Edited by souliar

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Πυροβολαει το εργαλειο μας!!!
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Nexus 5 fast like a bullet!!!!!! :shoot: :kill:

 

δεν το αλαζω με τιποτα!!!!!!!!!!!

 

 

 

Καλά το συγκρίνουν με την βασίλισσα του Lag....

 

παρ'όλα αυτα, μπιστόλι λέμεεεεεεε.......!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με nova prime και screen off and lock έχω το double tap τουλάχιστον στο κλείσιμο,όχι στο άνοιγμα,αλλα δεν με χαλάει μιας και stock θέλω να παράμεινω.

Η κατανάλωση δεν μπορώ να κρίνω βάση του double tap,αλλα συνολικά σαν συσκευή είναι κατώτερη απο το g2 όπου άνετα 2 ημέρες μου έβγαζε ενώ εδώ 1 με 1.5 μέρα το πολύ και πιο χαλαρή χρήση,πάντα.

 

Ενταξει ετσι το ειχα και γω παντα σε ολα τα κινητα απλα ηθελα κατι πιο "επισημο" να το πω ετσι..Τεσπα οσο για το g2 που λες ενταξει καλο αλλα ηθελα και ενα κινητο που να μαρεσει κ την εμφανιση του Ν5 δεν την εχει σε καμια περιπτωση κατα την ταπεινη μου αποψη...Παντος ακομα δεν εχω καταλαβει τι παιζει μονο με αλλαγη Κερνελ καθως δεν το εχω κανει ποτε αλλα ελπιζω καποια στιγμη να μου εξηγηση καποιος :lol::p:D

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Ο κέρνελ θα σου προσφέρει βελτίωση στην αυτονομία ή στις επιδόσεις θυσιάζοντας το αντίθετο. Βέβαια συχνα αντιμετωπίζουμε προβλήματα σταθερότητας αλλά έχει 'πλάκα' :p

Οι πιο πολλοί αλλάζουν μονο κέρνελ γιατί η μαμά ρομ είναι πανάλαφρη. Ο μόνος λογος να αλλάξεις ρομ είναι αν θες περεταιρω παραμετροποίηση

Link to comment
Share on other sites

Οι πιο πολλοί αλλάζουν μονο κέρνελ γιατί η μαμά ρομ είναι πανάλαφρη. Ο μόνος λογος να αλλάξεις ρομ είναι αν θες περεταιρω παραμετροποίηση

 

Ισχυει αυτο οντως; Απο αποψη παραμετροποιησεων με gravity box ειμαι οκ. Μονο σε kernel πρεπει να ψαχτω αν θελω το κατι παραπανω σε επιδοση/ταχυτητα;

Link to comment
Share on other sites

Εεε δεν ξέρω εγώ δεν έβαλα ποτε ( μονο μια φορά) GB γιατί δεν μου αρέσει αυτή η φαση με το modαρισμα , θέλω να είναι όλα ενσωματωμένα ομαλά μέσα στη ρομ. Αλλά ναι δεν νομιζω οτι χάνει σε ταχύτητα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το εξής θέμα και δε μπορώ να βρω κάποια ρύθμιση να το απενεργοποιήσω. Οταν κλειδώνω το κινητό και το βάζω στην τσέπη, μόλις το βγάλω χωρίς να πατήσω κάποιο κουμπί ή να το ξεκλειδώσω αυτόματα ενεργοποιείται η οθόνη. Πάρα πολύ σπαστικό. Κάποιος καμιά ιδέα?
Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το εξής θέμα και δε μπορώ να βρω κάποια ρύθμιση να το απενεργοποιήσω. Οταν κλειδώνω το κινητό και το βάζω στην τσέπη, μόλις το βγάλω χωρίς να πατήσω κάποιο κουμπί ή να το ξεκλειδώσω αυτόματα ενεργοποιείται η οθόνη. Πάρα πολύ σπαστικό. Κάποιος καμιά ιδέα?

Πήγαινε στις ρυθμίσεις τις lock screen και απενεργοποιήσε το pocket mode!(αν εχεις custom rom φυσικά)

Edited by souliar

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω πως ενεργοποιείς το 4g στη cosmote

 

Εάν δεν το έχεις κάνει ακόμα, μπορείς και με μήνυμα 4g στο 1333. Αν ρώταγες σε άλλο θέμα μπορεί να σε είχα πετύχει νωρίτερα :-).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,υπάρχει τροπος να απενεργοποίηση το hangout?

 

Αφού εγκαταστήσεις κάποια άλλη εφαρμογή για τα SMS σου, πας settings-->Wireless & Networks-->More-->Default SMS app

 

Αν θες απλά να απενεργοποιήσεις το Hangouts πας settings-->apps-->ALL-->Hangouts-->Disable

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις τις lock screen και απενεργοποιήσει το pocket mode!(αν εχεις custom rom φυσικά)

Ok, αυτό ήταν. Ευχαριστώ!

Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

η συσκευη απο μονη της δεν εχει μεσα εφαρμογη μηνυματα, μονο hangout?

απλα το βραδυ μου εφαγε 150 mb το ατιμο χωρις λογο...

 

ενταξει , κατεβασα την εφαρμογη sms για 4,1 (η8ελα στοκ εφαρμογη)

Edited by taxudromos
Link to comment
Share on other sites

Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση. Παιδιά επειδή σκέφτομαι να έρθω κι εγώ στην παρέα σας ισχύει τελικά η εγγύηση για το κόκκινο 16αρι; Το έχω ερωτευτεί!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το πρωι το παρελαβα ολα τελεια μεχρι στιγμης εκτος απο ενα θεμα..το συνδεω στον υπολογιστη αλλα δεν το βλεπει..το αναγνωριζει σαν Nexus5 αλλα δεν ανοιγει τον φακελο στον "Υπολογιστη μου" και στις συνδεμενες συσκευες το εχει σαν "Απροσδιοριστο"..δεν μπορω με λιγα λογια να περαω τπτ απο το pc στο τηλεφωνο και αντιστροφα...Κατεβασα και τους ADB Drivers παλι τπτ..τι συμβαινει ρε παιδια???

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το πρωι το παρελαβα ολα τελεια μεχρι στιγμης εκτος απο ενα θεμα..το συνδεω στον υπολογιστη αλλα δεν το βλεπει..το αναγνωριζει σαν Nexus5 αλλα δεν ανοιγει τον φακελο στον "Υπολογιστη μου" και στις συνδεμενες συσκευες το εχει σαν "Απροσδιοριστο"..δεν μπορω με λιγα λογια να περαω τπτ απο το pc στο τηλεφωνο και αντιστροφα...Κατεβασα και τους ADB Drivers παλι τπτ..τι συμβαινει ρε παιδια???

 

Απεγκατέστησε ότι σχετίζεται με το τηλέφωνο και το software αυτού αν ερωτηθείς μέσα από τον device manager, κάνε reboot και ξαναπροσπάθησε.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατέστησε ότι σχετίζεται με το τηλέφωνο και το software αυτού αν ερωτηθείς μέσα από τον device manager, κάνε reboot και ξαναπροσπάθησε.

Το εκανα..reboot και στα 2 μετα και τπτ..αλλαξα και θυρα USB και καλωδειο...συνεχιζει να μην το βλεπει ενω στον device manager το βλεπει

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια αν κάποιος γνωρίζει

Δυστυχώς χθες βράδυ που εβγαινα απο το αυτοκίνητο μου έπεσε στον δρόμο ( μέσα στο κτημα συγγενή μου) Το αποτέλεσμα είναι ότι το μετα την πτώση όταν πήγα σπίτι και το αναζητησα με κλήση, μου ,έβγαινε το μήνυμα ότι ήταν κλειστό αλλά με καθυστέρηση μερικών δευτερολέπτων, σαν να ηταν δηλαδδη εκτος δικτυου και όχι κλειστό απότον διακόπτη.

Απο την πτώση έσπασε το γιαλακι της καμερ οας και μονο. Δεν δειχνει αλλά σημάδια . ( φοραγα την κινεζική bambercase google) .

Το πρωι που ξαναεκανα κλήση είχε κλήσει.

Το βρήκα τελικά αλλά δεν ανοίγει παρόλο που το φορτιζω. Και όταν το φορτιζω ΖΕΣΤΑΙΝΕΤΑΙ πολύ η πλάτη αλλά δεν ανοίγει

Εγώ συμπεραίνω οτι λόγω κρύου και αερα πήρε υγρασια

Τι προτείνεται να κάνω ? Ειμαι επαρχια σε νησί και δεν προβλαιπεται πριν την τέταρτη να παει αντιπροσωπία

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια αν κάποιος γνωρίζει

Δυστυχώς χθες βράδυ που εβγαινα απο το αυτοκίνητο μου έπεσε στον δρόμο ( μέσα στο κτημα συγγενή μου) Το αποτέλεσμα είναι ότι το μετα την πτώση όταν πήγα σπίτι και το αναζητησα με κλήση, μου ,έβγαινε το μήνυμα ότι ήταν κλειστό αλλά με καθυστέρηση μερικών δευτερολέπτων, σαν να ηταν δηλαδδη εκτος δικτυου και όχι κλειστό απότον διακόπτη.

Απο την πτώση έσπασε το γιαλακι της καμερ οας και μονο. Δεν δειχνει αλλά σημάδια . ( φοραγα την κινεζική bambercase google) .

Το πρωι που ξαναεκανα κλήση είχε κλήσει.

Το βρήκα τελικά αλλά δεν ανοίγει παρόλο που το φορτιζω. Και όταν το φορτιζω ΖΕΣΤΑΙΝΕΤΑΙ πολύ η πλάτη αλλά δεν ανοίγει

Εγώ συμπεραίνω οτι λόγω κρύου και αερα πήρε υγρασια

Τι προτείνεται να κάνω ? Ειμαι επαρχια σε νησί και δεν προβλαιπεται πριν την τέταρτη να παει αντιπροσωπία

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????

 

Αν πιστεύεις ότι έχει πάρει υγρασία, βάλτο τώρα σ ένα τάπερ με ρύζι. Είναι απλή και πολύ αποτελεσματική μέθοδος.

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????

 

Βάλτο μέσα σε ρύζι κατά προτίμηση σακουλάκι που να κλείνει αεροστεγώς για 2-3 μέρες. Βγάλε τη θήκη και το συρταράκι της micro SIM πρώτα. Κι όταν πας Αθήνα πήγαινέ το service. Βέβαια αν όντως πήρε υγρασία θα σου πουν ότι δεν ισχύει η εγγύηση και θα πληρώσεις κανονικά.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο μέσα σε ρύζι κατά προτίμηση σακουλάκι που να κλείνει αεροστεγώς για 2-3 μέρες. Βγάλε τη θήκη και το συρταράκι της micro SIM πρώτα. Κι όταν πας Αθήνα πήγαινέ το service. Βέβαια αν όντως πήρε υγρασία θα σου πουν ότι δεν ισχύει η εγγύηση και θα πληρώσεις κανονικά.

 

Έτσι κι αλλιως με σπασμενο γιαλι κάμερας δεν προβλεπεται εγγυηση, το ξερω αυτο. Η αντιπρωσωπια / σερβίς που είναι ( είναι ελληνικό το τηλέφωνο απο wind)?

Το τηλέφωνο μέσα στο σακούλι γυμνό θα μπει, δεν χρειαζεται καμια χαρτοπετσέτα μην μπει τίποτα απο τις τρυπουλες?

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...