Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί το nexus 4 δεν το είχε το πλαίσιο; αφού μπορεί και από εκεί το παιδί να πάρει την επιδότηση πχ.

 

Στην αρχη με το που ηρθε Ελλαδα το N4 το εφερνε αποκλειστικα η wind...μετα απο μηνες το φερανε και τα αλλα καταστηματα(πλαισιο,publik κλπ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το ζητημα παιδια ειναι οτι, δεν ειναι ακριβως επιδοτηση.ειναι κατι κουπονια τα οποια μπορεις να εξαργυρωσεις σε διαφορα καταστηματα οπως και σουπερ μαρκετ για αγορα τροφιμων κ.α.! η εταιρια ομως, η οποια εχει προμηθευτες, μπορει να παρει το κινητο απο καποιον απο αυτους. θα επερνα τοτε που εκανα τη συνδεση το nexus 4 αλλα ειχε τελιωσει, και ειπα να παω για το καινουργιο nexus 5 το οποιο ομως καθυστερει...! στην εσχατη των περιπτωσεων παιρνω τα κουπονια και προσπαθω να τα δωσω απο δω κι απο κει για να παρω τα €€€ και να το παρω το κινητο αποο καποιο σκρουτζομαγαζο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση

Δεν ξέρω ακριβώς να εξηγήσω που ακριβώς είναι αλλά 'γύρω γύρω από την οθόνη' μαζεύεται λίγη σκόνη... Υπάρχει κάποιος τρόπο για να το καθαρίσουμε; Προσπαθώ με το δάχτυλο αλλά σε ορισμένα σημεία δεν φεύγει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καινουργιος και εγω με την κινηταρα αν και με δυσκολια αποχωριστικα το εξησου τελειο Ν 4.....ολα αισθητα πιο γρήγορα χωρίς συζήτηση!!!!! στο μονο που εχω κολησει ειναι οτι δεν βρίσκω το εικονίδιο για μηνύματα.... ολα μου έρχονται στο hangouts.... πως αλλαζει αυτο??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στο pure android τα μηνύματα είναι μέσω hangouts.

Εμένα με έχει βολεψει αρκετά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στο pure android τα μηνύματα είναι μέσω hangouts.

Εμένα με έχει βολεψει αρκετά...

 

:cry: που θα πάει θα το συνηθίσω...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση

Δεν ξέρω ακριβώς να εξηγήσω που ακριβώς είναι αλλά 'γύρω γύρω από την οθόνη' μαζεύεται λίγη σκόνη... Υπάρχει κάποιος τρόπο για να το καθαρίσουμε; Προσπαθώ με το δάχτυλο αλλά σε ορισμένα σημεία δεν φεύγει.

Ευχαριστώ

 

Συνήθως φεύγει μόνο του χωρίς να το καταλάβεις..

Link to comment
Share on other sites

:cry: που θα πάει θα το συνηθίσω...

 

υπάρχει επιλογή να βάλεις οποίο θες αν δεν σου άρεσε το hangout εμένα είχε εγκατεστημενο και το παλιό SMS app μέσα.... πατάς στο more.... η περισσότερα πως είναι στα ελληνικά (γιατί έχω αγγλικο μενού) είναι η 2η επιλογή και διαλέγεις ότι θες. επίσης καλό είναι να μην απανταμε αν δε γνωρίζουμε σίγουρα και δημιουργουμε σύγχυση όπως σου απάντησε εσένα ότι να είναι ο άλλος. (δε θυμάμαι το όνομα του για αυτό τον αποκαλώ "αλλος")

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Ομοίως δεν είχε την κλασική εφαρμογή για τα μηνύματα αλλά το hangouts.Αν θυμάμαι καλά,νομίζω ότι στην έκδοση KitKat η κλασική εφαρμογή αντικαταστάθηκε από το hangouts.
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει επιλογή να βάλεις οποίο θες αν δεν σου άρεσε το hangout εμένα είχε εγκατεστημενο και το παλιό SMS app μέσα.... πατάς στο more.... η περισσότερα πως είναι στα ελληνικά (γιατί έχω αγγλικο μενού) είναι η 2η επιλογή και διαλέγεις ότι θες. επίσης καλό είναι να μην απανταμε αν δε γνωρίζουμε σίγουρα και δημιουργουμε σύγχυση όπως σου απάντησε εσένα ότι να είναι ο άλλος. (δε θυμάμαι το όνομα του για αυτό τον αποκαλώ "αλλος")

 

Σωστά απάντησε το παιδί από πάνω. Η προεπιλεγμένη εφαρμογή για SMS πλέον στο kit kat είναι το Hangouts. Νομίζω είναι ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ότι όποιος θέλει μπορεί να βάλει ΟΠΟΙΑ άλλη εφαρμογή θέλει :Ρ

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα, νέος κάτοχος του Ν5, πλην ηχειου που δεν το εχω ψαξει αν μπορώ να βελτιώσω κάτι στα υπόλοιπα πετάει η ομάδα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.Θα ήθελα να αναφέρω και εγώ με την σειρά μου ορισμένα πράγματα για το Nexus 5 αγορασμένο από Αμερικη προερχόμενος από Nexus 4 και με 2 μόνο ημέρες χρήσης:

1)Λοιπόν κατασκευή σε αρκετά ικανοποιητικό επίπεδο χωρίς τριξίματα στην δική μου συσκευή τουλάχιστον.

2)Γενική εικόνα συσκευής πολύ θετική με άμεση απόκριση σε ότι κάνεις και με ανοιχτές όσες εφαρμογές θέλεις.

3) Κάμερα νομίζω λίγο καλύτερη από το Nexus 4 χωρίς όμως κάτι το ξεχωριστό(προσωπικά ποτέ δεν με ενδιέφεραν και πολύ τα camera phones).

4) Μπαταρία για τις 2 μέρες χρήσης θα έλεγα ελαφρώς καλύτερη από το 4 χωρίς να περιμένετε να βγάλετε πάνω από 1 ημέρα με αρκετή χρήση.

5)Ηχείο με μια λέξη "απογοητευτικό" ακόμη και σε σύγκριση με το 4αρι πάντα.

6) Παρατήρησα ότι με ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές εγκατεστημένες και στα 2 Nexus στο 5αρι έχω μεγαλύτερη κατανάλωση μνήμης Ram χωρίς να γνωρίζω τον λόγο.

Εν κατακλείδι δεν το συζητώ ότι είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε σχέση τιμής-απόδοσης.

Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει επιλογή να βάλεις οποίο θες αν δεν σου άρεσε το hangout εμένα είχε εγκατεστημενο και το παλιό SMS app μέσα.... πατάς στο more.... η περισσότερα πως είναι στα ελληνικά (γιατί έχω αγγλικο μενού) είναι η 2η επιλογή και διαλέγεις ότι θες. επίσης καλό είναι να μην απανταμε αν δε γνωρίζουμε σίγουρα και δημιουργουμε σύγχυση όπως σου απάντησε εσένα ότι να είναι ο άλλος. (δε θυμάμαι το όνομα του για αυτό τον αποκαλώ "αλλος")

 

Ευχαρηστω GreatLorens!!!Αποσυνδεσα το λογαριασμο μου στο hangouts δουλευω τα sms και ειναι κομπλε τωρα με βολευει!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που σταμάτησε να λειτουργεί το viber; έχει 2 μέρες που μόλις παω να το ανοιξω κρασαρει. :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.Θα ήθελα να αναφέρω και εγώ με την σειρά μου ορισμένα πράγματα για το Nexus 5 αγορασμένο από Αμερικη προερχόμενος από Nexus 4 και με 2 μόνο ημέρες χρήσης:

1)Λοιπόν κατασκευή σε αρκετά ικανοποιητικό επίπεδο χωρίς τριξίματα στην δική μου συσκευή τουλάχιστον.

2)Γενική εικόνα συσκευής πολύ θετική με άμεση απόκριση σε ότι κάνεις και με ανοιχτές όσες εφαρμογές θέλεις.

3) Κάμερα νομίζω λίγο καλύτερη από το Nexus 4 χωρίς όμως κάτι το ξεχωριστό(προσωπικά ποτέ δεν με ενδιέφεραν και πολύ τα camera phones).

4) Μπαταρία για τις 2 μέρες χρήσης θα έλεγα ελαφρώς καλύτερη από το 4 χωρίς να περιμένετε να βγάλετε πάνω από 1 ημέρα με αρκετή χρήση.

5)Ηχείο με μια λέξη "απογοητευτικό" ακόμη και σε σύγκριση με το 4αρι πάντα.

6) Παρατήρησα ότι με ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές εγκατεστημένες και στα 2 Nexus στο 5αρι έχω μεγαλύτερη κατανάλωση μνήμης Ram χωρίς να γνωρίζω τον λόγο.

Εν κατακλείδι δεν το συζητώ ότι είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε σχέση τιμής-απόδοσης.

Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα!

 

Τελικά το 4g δουλεύει στην Ελλάδα ? Σε ρωταω γιατί εχεις αμερικανική συσκευή

Link to comment
Share on other sites

έβγαλαν κ το hdr απο την μπροστινή κάμερα.... αντε να δούμε τι ενημέρωση ετοιμάζει η Google για την κάμερα γενικα...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

έβγαλαν κ το hdr απο την μπροστινή κάμερα.... αντε να δούμε τι ενημέρωση ετοιμάζει η Google για την κάμερα γενικα...

 

Toν ηχο να κοιταξει να φτιαξει. Τις πρωτες μερες δεν του εδωσα μεγαλη σημασια αλλα στις ειδοποιησεις τελικα ειναι αδιανοητα χαμηλο. Απορω πως δεν βλεπουν καποια τετοια απλα πραγματα!

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Toν ηχο να κοιταξει να φτιαξει. Τις πρωτες μερες δεν του εδωσα μεγαλη σημασια αλλα στις ειδοποιησεις τελικα ειναι αδιανοητα χαμηλο. Απορω πως δεν βλεπουν καποια τετοια απλα πραγματα!

 

Σιγουρα το ηχείο και η μπαταρία ειναι λιγο πισω.... αν και για τις ειδοποιήσεις αν βάλεις δικο σου ήχο και οχι τα στάνταρ που εχει δυναμώνει...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το ηχείο και η μπαταρία ειναι λιγο πισω.... αν και για τις ειδοποιήσεις αν βάλεις δικο σου ήχο και οχι τα στάνταρ που εχει δυναμώνει...

 

Θελω τους default ηχους γιατι θα ειναι λιγο περιεργο να ερχεται μηνυμα και να παιζει placebo π.χ:cool: Εκτος αν υπαρχουν πιο δυνατοι ηχοι στο play.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτι που παρατηρώ όσον αφορά τα ηχεία του nexus 5...

Βαλτε ενα βίντεο η μουσική και πείτε μου αν δουλεύουν και τα δυο ηχεία...

Βαλτε το χέρι σας επανω στα ηχεία εναλλάξ και πείτε αν δουλεύουν...

Στο δικο μου δουλεύει μόνο το αριστερό.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτι που παρατηρώ όσον αφορά τα ηχεία του nexus 5...

Βαλτε ενα βίντεο η μουσική και πείτε μου αν δουλεύουν και τα δυο ηχεία...

Βαλτε το χέρι σας επανω στα ηχεία εναλλάξ και πείτε αν δουλεύουν...

Στο δικο μου δουλεύει μόνο το αριστερό.

 

Φίλε μου μόνο ένα είναι το ηχείο.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτι που παρατηρώ όσον αφορά τα ηχεία του nexus 5...

Βαλτε ενα βίντεο η μουσική και πείτε μου αν δουλεύουν και τα δυο ηχεία...

Βαλτε το χέρι σας επανω στα ηχεία εναλλάξ και πείτε αν δουλεύουν...

Στο δικο μου δουλεύει μόνο το αριστερό.

 

Εχει ξαναειπωθει. Η συσκευη εχει μονο ενα ηχειο. Στα αριστερα. Το αλλο ειναι μικροφωνο μονο. Οποτε καλα σου παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτι που παρατηρώ όσον αφορά τα ηχεία του nexus 5...

Βαλτε ενα βίντεο η μουσική και πείτε μου αν δουλεύουν και τα δυο ηχεία...

Βαλτε το χέρι σας επανω στα ηχεία εναλλάξ και πείτε αν δουλεύουν...

Στο δικο μου δουλεύει μόνο το αριστερό.

 

Είναι γνωστό αυτό, όπως ακριβώς και στο G2. Το αριστερό είναι ηχείο, το δεξί μικρόφωνο.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Θελω τους default ηχους γιατι θα ειναι λιγο περιεργο να ερχεται μηνυμα και να παιζει placebo π.χ:cool: Εκτος αν υπαρχουν πιο δυνατοι ηχοι στο play.

 

αν ψάξεις στο zedge θα βρεις οτι θες απο message tones και πολυ πιο δυνατούς....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...