Jump to content

Blackview JK809


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια!!!

δεν εχει παρατηρηση κανενας απο εσας οτι στης φωτο (και μονο οταν αναβει το flash) βγαζει ενα ροζ στιγμα κατω δεξια?

το εχω ενα μηνα και με εχει τρελανει!!!!

σε ολες της βραδινες φοτο εχο αυτο το ροζ που βγαινει απο το φλας και δεν ξερω αν διορθωνεται!!!!!!

αν ξερει καποιος ας μου πει

ευχαριστω

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια!!!

δεν εχει παρατηρηση κανενας απο εσας οτι στης φωτο (και μονο οταν αναβει το flash) βγαζει ενα ροζ στιγμα κατω δεξια?

το εχω ενα μηνα και με εχει τρελανει!!!!

σε ολες της βραδινες φοτο εχο αυτο το ροζ που βγαινει απο το φλας και δεν ξερω αν διορθωνεται!!!!!!

αν ξερει καποιος ας μου πει

ευχαριστω

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο ,αλλά αν ανεβαζες ένα δείγμα ; επιφάνεια είναι η σημείο ; landscape ή portrait ; σε λευκό ή μαύρο φόντο ; πιθανώς να οφείλεται στην rom να είναι software . Σε άλλες εφαρμογές κάμερας στο κάνει ; πχ στην better camera ;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο ,αλλά αν ανεβαζες ένα δείγμα ; επιφάνεια είναι η σημείο ; landscape ή portrait ; σε λευκό ή μαύρο φόντο ; πιθανώς να οφείλεται στην rom να είναι software . Σε άλλες εφαρμογές κάμερας στο κάνει ; πχ στην better camera ;

 

δεν πειραζει τελικα το πουλησα σημερα το πρωι 100 ευρο,

σε αναμονη για το doogee 550 :D

αν εχει προβλημα ο τωρινος κατοχος του κινητου θα επανελθω!!!

 

καλησπέρα παιδιά,

υπάρχει κάποιος τρόπος να ανεβάσουμε την ένταση στο ηχείο και στο ακουστικό?

ξέρει κανένας?

στο doogee550 βγάλανε ένα κόλπο για να αλλάζεις τις εντάσεις,

σε αυτό ξέρει κανένας αν γίνεται?

ευχάριστο

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχεις δοκιμάσει;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

 

 

οχι αλλα θα το δοκιμασω

ευχαριστω

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δύσκολο να βρεις οτιδήποτε εκτός από θήκες και μπαταρίες . Ψάχνω ένα loudspeaker buzzer (ηχείο) ,δεν υπάρχει ούτε eBay ούτε alliexpres ούτε πουθενά . Έκανα ερώτηση στο μαγαζί που το πήρα και έχουν 10 μέρες να μου απαντήσουν ... εν κατακλείδι πουθενά δεν έχω δει digitizer . Ρώτα και συ από κει που το πήρες και με ενδιαφέρει να μάθω και γω από που βρήκες ανταλλακτικό . Εννοώ να το γράψεις εδώ αν μπορείς .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κι εγω για digitizer ψαχνω.... πουθενα... το θεμα ειναι ...υπαρχει blackview? ή τελος παντων ποια εταιρεια τα φτιαχνει.. αλλα οπως το βλεπω .... δυσκολο να βρουμε... κριμα...

οποιος βρει, εννοειται να ενημερωσει και τους αλλους...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πριν κανα χρονο ενδιαφερομουν να παρω το κινητο αλλα εμεινα με ενα S2 τελικα. Περασα απο το thread να δω αν τελικα βγηκε καλο ή οχι και βλεπω ολους να ψαχνουν για ανταλλακτικα,κλπ. Γινεται να με ενημερωσει καποιος αν τελικα ηταν ψιλοαπατη το κινεζικο ή αν αξιζε value for money?
Link to comment
Share on other sites

Για 95$ που είχαμε δώσει κλεψιά ήταν. Σε συνδυασμό πάντα με τις ROM που έκαναν port τα παλικάρια εδώ.

Ανταλλακτικά όμως και γενικά υποστήριξη απο ένα τόσο μη-εμπορικό μοντέλο είναι πολύ αισιόδοξο να περιμένουμε.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στην κανονική τιμή του, θα εκφράζαμε κάποια παράπονα. Με την υποστήριξη που είχε από τα παιδιά του φόρουμ, όπως προαναφέρθηκε, και στην τιμή που το πήραμε, ήταν από τις καλύτερες αγορές μου...
Link to comment
Share on other sites

Για 95$ που είχαμε δώσει κλεψιά ήταν. Σε συνδυασμό πάντα με τις ROM που έκαναν port τα παλικάρια εδώ.

Ανταλλακτικά όμως και γενικά υποστήριξη απο ένα τόσο μη-εμπορικό μοντέλο είναι πολύ αισιόδοξο να περιμένουμε.

 

κλεψια?????? ε οχι και κλεψια! 95$ μονο το πηρες κιολας? μια χαρα εγω το βρισκω μετα απο μισο χρονο. μονο η καμερα ειναι για πεταμα. γενικα πολυ δυνατο.

Link to comment
Share on other sites

Κλεψιά από μέρους μας εννοώ. “It's a steal“ που λένε και στο χωριό μου. Η κάμερα βελτιώνεται, θέλει λίγο βιδωμα για να έρθει στα ίσια της η εστιακή απόσταση lol. Κάπου έχει αναφερθεί και με εικόνα στο topic.
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οντως για 95$ που το είχαμε πάρει ήταν σούπερ.Κατά τα άλλα πέρα απο την κάμερα,έχει και μερικά ακόμη μικροπροβλήματα.Οπως το χαμηλό ηχείο και το gps που ήθελε αλουμινόχαρτο για να παίξει σωστά.Αλλά οκ για 95$ vfm χαλαρά
Link to comment
Share on other sites

Οντως για 95$ που το είχαμε πάρει ήταν σούπερ.Κατά τα άλλα πέρα απο την κάμερα,έχει και μερικά ακόμη μικροπροβλήματα.Οπως το χαμηλό ηχείο και το gps που ήθελε αλουμινόχαρτο για να παίξει σωστά.Αλλά οκ για 95$ vfm χαλαρά

 

ναι, η καμερα φτιαχνει οντως αλλα και το ηχειο μπορεις να το δυναμωσεις . και οχι μονο το ηχειο, και το ακουστικο και το μικροφωνο... αν θελετε οδηγο πειτε μου να τον ποσταρω. εγω το πηρα 113 ευρω και παλι μου φαινεται καλο vfm. τωρα βεβαια παιρνεις ωχταπυρηνο με 110€

Link to comment
Share on other sites

Είχα φτιάξει τον ήχο μέσω αυτού του οδηγού αλλά και πάλι χαμηλός ήταν

 

σιγουρα τον δυναμωνει. δεν ειπα πως θα σας ξεκουφανει αλλα ειναι αρκετα καλυτερα απτην αρχικη ενταση . ιδιως το ακουστικο και το μικροφωνο .... σαυτα δινει μεγαλη εντασγ/ευαισθησια

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα τον δυναμωνει. δεν ειπα πως θα σας ξεκουφανει αλλα ειναι αρκετα καλυτερα απτην αρχικη ενταση . ιδιως το ακουστικο και το μικροφωνο .... σαυτα δινει μεγαλη εντασγ/ευαισθησια

 

Πρόσεξε γιατί εμένα έκαψε ηχείο ,που μπορεί να μην οφείλεται και σε αυτά τ πειράγματα ,αλλά μου έχουν μπει ψύλλοι .

 

Οσ αναφορά για το αν το τηλέφωνο είναι μούφα ή μάπα ,είναι μέγα λάθος έκφραση . Η κάμερα βελτιώνεται ,η ταχύτητα του είναι σούπερ ,δεν κολλάει πουθενά ,βιντεάκια κλπ ,οθόνη πολύ καλή ,GPS μέτριο το πολύ , αν δεν το βελτιώσεις . Αυτή τη στιγμή όμως έχουν βγει ακόμα πιο βελτιωμένα σε επιδόσεις με λίγα $ παραπάνω . Και λόγω μεγέθους θέλει ειδικότερη προσοχή ,να μην σου πέσει . Το πρόβλημα δεν είναι ότι χαλάει ,δεν χαλάει και σίγουρα όχι σε όλους ,όπως είπε κάποιος φίλος πριν . Και τα "επώνυμα" κινέζικα χαλάνε εξίσου ,όμως στα "ανώνυμα" δεν βρίσκεις ανταλλακτικά ... Είναι ίσως το σοβαρότερο μείον .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε γιατί εμένα έκαψε ηχείο ,που μπορεί να μην οφείλεται και σε αυτά τ πειράγματα ,αλλά μου έχουν μπει ψύλλοι .

 

Οσ αναφορά για το αν το τηλέφωνο είναι μούφα ή μάπα ,είναι μέγα λάθος έκφραση . Η κάμερα βελτιώνεται ,η ταχύτητα του είναι σούπερ ,δεν κολλάει πουθενά ,βιντεάκια κλπ ,οθόνη πολύ καλή ,GPS μέτριο το πολύ , αν δεν το βελτιώσεις . Αυτή τη στιγμή όμως έχουν βγει ακόμα πιο βελτιωμένα σε επιδόσεις με λίγα $ παραπάνω . Και λόγω μεγέθους θέλει ειδικότερη προσοχή ,να μην σου πέσει . Το πρόβλημα δεν είναι ότι χαλάει ,δεν χαλάει και σίγουρα όχι σε όλους ,όπως είπε κάποιος φίλος πριν . Και τα "επώνυμα" κινέζικα χαλάνε εξίσου ,όμως στα "ανώνυμα" δεν βρίσκεις ανταλλακτικά ... Είναι ίσως το σοβαρότερο μείον .

 

ναι , υπαρχει η πιθανοτητα να καψεις το ηχειο. δε μουχει τυχει αλλα γιαυτο λεει ο οδηγος να μην τελικιασετε τις παραμετρους...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχει κανεις μηπως χαλασμενο jk809 για να του παρω το digitizer(τζαμακι διαφανο που ακουμπαει το δαχτυλο). λεω τωρα.... μηηηηπως .... :p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Παιδιά προσπαθώ να περάσω την thl w200 rom αυτούσια από το need rom αλλά όλο κάνει επανεκίνηση το αναθεματισμένο κινητό και δεν την δέχεται ,την έχει κανείς την αθάνατη του ffox4 να μου την δώσει ή πρέπει να το πάρω απόφαση και γω πως τέρμα το κινητό ...

 

Ο λόγος που του αλλάζω ρομ είναι γιατί διαβρώθηκε η προηγούμενη ρομ με ιους και πετα συνέχεια διαφημίσεις και συνδρομητικά μηνύματα ..όποιος μπορεί ας βοηθήσει..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...