Jump to content

Blackview JK809


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To baseband στην note 3 rom ειναι το αναβαθμισμένο απο την w200 rom.Για το email που ρωτάς δοκίμασε με ένα root explorer πχ root browser να πας στο /system/app και να σβήσεις τα αρχεία email.apk και email.odex και exchange.apk και exchange.odex (κράτα backup) και να βάλεις αυτά απο την ρομ του w200.Προσοχή όταν θα κάνεις την αντιγραφή των αρχείων,να πατήσεις και να κρατήσεις πάνω στο καθένα και να επιλέξεις permissions και να το αλλάξεις σε rw -r -r ή 0644.Kάνε reboot και δοκίμασε αν θα λειτουργεί οκ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση. Επειδή είχαν κυκλοφορήσει 2 ρομ απο το w200, ποια είναι η τελευταία? Αυτή που ανέφερα? Φλασάρω τώρα με την νοτε3 και θα δοκιμάσω αυτό με το root explorer.
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη w200 ρομ που έβγαλε ο φίλος ffox4 δεν είχε το διορθωμένο modem.Η δεύτερη που ανέβασα εγώ στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5081582#post5081582 post 671 έχει το διορθωμένο modem.Και επίσης το σκέτο modem μπορεις να το φλασάρεις απο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5082397#post5082397 post 678 στην πρωτη w200 rom
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου επειδή ειδα ότι υπάρχουν διαφορα προβλήμετα ιδικα με το email στη παλιά ρομ ανεβάζω μια βελτιωμένη εκδοση της με το εμαιλ μα λειτουργει κανονικά και το xpose installer me to Gravity box να δουλεύουν χωρίς μαυρη οθόνη καθώς επίσης ειναι πιο smooth απο την προηγούμενη οι οδηγίες εγκατάστασης γνωστες........

DOWNLOAD

ενημερώστε με για τυχων προβλήματα γιατι εγω δεν την χρησιμοποιώ , την εχω καταβρει με την ρομ Color OS την οποία και θεωρώ τέλεια και αν την θελετε την μοιράζομαι μαζι σας...

Link to comment
Share on other sites

Αψογα.Αν θέλεις ανέβασε την color os για να την δοκιμάσουμε και αυτή

DOWNLOAD

 

ειναι port απο το zopo zp900H http://www.needrom.com/phone-roms/zopo/zp900h/

για ελληνικό μενου χρησομοπιήστε την εφαρμογή locale & language την οπoία εχω ενσωματώσει στη ρομ .

δειξτε υπομονή στο πρώτο boot παίρνει λιγο παραπάνω και βέβαια η εγκατάσταση να γίνει complete clear

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι και πολλά respect στον φίλο ffox4 που την ανακάλυψε :D Η ρομ ειναι πανέμορφη με πάρα πολλά θέματα και κάποια ωραία "κολπάκια" οπως πχ να πλησιάζεις το κινητό στο αυτί και να απαντάει αυτόματα την κλήση.Το μόνο που δεν βρίσκω (και ελπίζω να μην έψαξα καλά γιατι κατά τα άλλα η ρομ φαινεται να ειναι must have) ειναι το 3g στη 2η σιμ.Και τα gestures απλά φοβερά.Aξίζει να την δοκιμάσετε όλοι

edit

Τελικά έχει 3g και στην 2η σιμ.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Και ότι ψήνομαι για oppo find 7! (όποτε κυκλοφορήσει). Ευκαιρία για δοκιμή! Πολλά ευχαριστώ σε όλους όσοι ανεβάζουν κατακόρυφα την εμπειρία χρήσης ενός κινητού, που, ας μην ξεχνάμε, πήραμε με 70 €!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.Ενα θεματάκι που βρίσκω είναι ότι το gravitybox δεν είναι συμβατό αν και είναι αναμενόμενο μιας και η ρομ έχει πολύ μεγάλη παραμετροποίηση
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω εγκατεστησα το gravity box κυριως για να εχω 160 χαρακτηρες στα sms και εμενα μου αρεσει πολυ αυτη η ρομ την χρησιμοποιώ σε καθημερινη βαση και στα 2 κινητα μου ( zopo c2 ) εχει πολυ καλη αποκριση το gps πολυ καλο ui με δυνατοτητες που δεν τις βρισκεις σε αλλες ρομ και πιστεψτε με εχω δοκιμασει πανω απο 30 διαφορετικες. Χαιρομαι πολυ που σας αρεσει γιατι με παιδεψε αρκετα να την παραμετροποιησω πληρως για το δικο μας τερατακι
Link to comment
Share on other sites

ffox4 ευχαριστούμε για τον κόπο και το χρόνο σου!

Θα την κατεβάσω αύριο .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σου δούλεψε το τρικ για τους 160 χαρακτήρες; Γιατι τώρα που το δοκιμάζω,δε δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

Φίλε σου δούλεψε το τρικ για τους 160 χαρακτήρες; Γιατι τώρα που το δοκιμάζω,δε δουλεύει

ναι δουλεύει το δοκιμασα μολις τωρα. επισης να σε ενημερωσω ότι εχω αναβαθμισει το touch cwm του Carliv στην νέα εκδοση 2.2 με αναλυση 720χ1280

αν σε ενδιαφερει .

Edited by ffox4
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω τι φταίει και δε δουλεύει σε μένα.Το xposed framework δουλεύει σίγουρα γιατί έχω και άλλα modules πάνω
Link to comment
Share on other sites

Παντως εστειλα μνμ και απο τα δυο τηλεφωνα με πανω απο 100 χαρακτηρες και ειδα τα μνμ οτι παρεληφθηκαν κανονικα βεβαια εχω cosmote πηγενε στις ρυθμισεις και δες αν εχει ρυθμιστει ο αριθμος του κεντρου μνμ της εταιρειας που εισαι γιατι σε μια καρτα vodafone το εβαλα μονος μου
Link to comment
Share on other sites

wind έχω και μπήκε κανονικά ο αριθμός του κέντρου μηνυμάτων.Αλλά το gravitybox δε θέλει να δουλέψει ούτε με την 2.7.6.Τα μηνύματα που έστειλες στο άλλο κινητό,τα παρέλαβες με μικρούς χαρακτήρες ή κεφαλαία;
Link to comment
Share on other sites

Τότε από ότι φαινεται δε λειτουργεί ούτε και σε σένα.Γιατι κανονικά όταν λειτουργεί,γράφουμε με μικρά και αυτόματα τα μετατρέπει σε κεφαλαία γιατι το πρωτόκολλο των sms υποστηρίζει 160 χαρακτήρες μόνο με κεφαλαία.

Εdit

Η ρομ έχει και ελληνικό μενού.Γράφουμε στον dialer *#0000# και μετά βρίσκουμε και τα ελληνικά στις γλώσσες!!! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5079907#post5079907

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Τότε από ότι φαινεται δε λειτουργεί ούτε και σε σένα.Γιατι κανονικά όταν λειτουργεί,γράφουμε με μικρά και αυτόματα τα μετατρέπει σε κεφαλαία γιατι το πρωτόκολλο των sms υποστηρίζει 160 χαρακτήρες μόνο με κεφαλαία.

Εdit

Η ρομ έχει και ελληνικό μενού.Γράφουμε στον dialer *#0000# και μετά βρίσκουμε και τα ελληνικά στις γλώσσες!!! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5079907#post5079907

χαχαχα την πάτησα αλλα δεν ελεγε οτι το στελνει σε δυο μνμ ή κατι άλλο και τα μνμ παρελήφθηκαν ενιαία απο τις αλλες συσκευές :lol:

το αλλο με την γλώσσα το μαθαίνω πραγματι απο εσένα τώρα πραγματι το δοκίμασα και δουλευει ....μπραβο !!!!!!

Edited by ffox4
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσα η νέα ρομ κι αξίζει μπράβο και ευχαριστώ στον ffox4 για τον κόπο και την προσπάθεια. Για να δώσω ιδέες, μετά την μικρή γεύση χρήσης Note 3 και Oppo, σειρά έχει μια miui και flyme (meizu) ρομ και είμαστε κομπλέ! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως απο την στιγμή που έχει και ελληνικό μενού κανονικότατα θα την κρατήσω γιατι μου άρεσε σε όλα τα υπόλοιπα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που τη δοκιμασα, δεν μου αρεσε και επεστρεψα στην W200. Βασικα με τα ιδια ακριβως προγραμματα εγκατεστημενα (επαναφορα με titanium), διαπιστωσα battery drain σε αναμονη χωρις λογο, βρηκα το τηλ να ειναι στο 69%, οντας σε flight mode με ολα κλειστα.

Κατα τα αλλα η W200 ειναι για μενα μια χαρα. :rolleyes:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...