Jump to content

myphone POLL: Χρησιμοποιείτε digital music - streaming υπηρεσίες;


DJDB
 Κοινοποίηση

Ποια υπηρεσία digital music streaming προτιμάτε;  

461 members have voted

  1. 1. Ποια υπηρεσία digital music streaming προτιμάτε;

    • Το Spotify
      99
    • To Napster
      30
    • Όλα τα παραπάνω
      3
    • Grooveshark
      9
    • Κανένα από τα παραπάνω
      23
    • Άλλη υπηρεσία (Deezer, Jamendo, thesixtyone κτλ)
      16
    • Δεν χρησιμοποιώ τέτοιες υπηρεσίες
      281


Recommended Posts

Δε με ενδιαφέρουν αυτές οι υπηρεσίες. Γι αυτό θέλω ραδιόφωνο στο κινητό μου. Οχι οτι το χρησιμοποιώ συχνά, αλλά όταν χρειάζεται καλό είναι να υπάρχει. Δωρεάν, με μικρή κατανάλωση μπαταρίας και χωρίς data.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρόλα αυτά, τα αποτελέσματα του poll είναι εντυπωσιακά. Δηλαδή σχεδόν 4 στους 10 "σοβαρούς" χρήστες smartphone (γιατί, φαντάζομαι, τέτοιοι μπαίνουν σε ένα forum για κινητά) στην Ελλάδα χρησιμοποιούν τέτοιες υπηρεσίες;

Ίσως, βέβαια, θα πρέπει το poll να ξαναγίνει όταν λήξει η δωρεάν περίοδος.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως οχι.

Μονο αποθηκευμενη μουσικη σε mp3

Σιγα μη κατσω να ακουσω μεσω δικτυου κινητης και να αδιασω στο πι και φι το μινιαιο πακετο μου και απο την αλλη να τους πληρωνω οταν τελειωσει η δωρεαν περιοδος.

Δεν παιζει τετοιο σεναριο ουτε με σφαιρες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μην ακούτε αυτούς που υποστηρίζουν τα πνευματικά δικαιώματα των καλλιτεχνών. καρφί δεν τους καίγεται για τους καλλιτέχνες απλά ή έχουν δόσει ένα σκασμό λεφτά σε βινύλια και cd τα οποία τρόνε σκόνη και πρέπει κάπως να δικαιολογίσουνε τον εαυτό τους ή είναι στελέχη δισκογραφικών αιτεριών. δηστιχώς για εσάς παίδες η μουσική όταν ξεκίνησε δεν πουλιόταν σε βινύλια(μεταλοπατέρες μυρίζομε) ούτε σε cd.τα τελευταία ήταν μια ακόμη καπιταλιστική ιδέα των εταιριων να αρμέξουν τον λαό(μην παρεξηγηθώ είμαι απολιτικ).τώρα λοιπών που έχουμε ελεύθερη πρόσβαση σε σχεδόν όλο το φάσμα της μουσικής ...απολαύστε...και εξοικειωθήτε με τις συναυλίες ή με τον όρο donation και όχι με τα 15ευρώ-το-cd.

εν-κατακλείδη όχι σε όλα αυτα τα application που ουσιαστικά σου προσφέρουν κάτι με τιμή, που το βρίσκεις χωρίς τιμή

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μην ακούτε αυτούς που υποστηρίζουν τα πνευματικά δικαιώματα των καλλιτεχνών. καρφί δεν τους καίγεται για τους καλλιτέχνες απλά ή έχουν δόσει ένα σκασμό λεφτά σε βινύλια και cd τα οποία τρόνε σκόνη και πρέπει κάπως να δικαιολογίσουνε τον εαυτό τους ή είναι στελέχη δισκογραφικών αιτεριών. δηστιχώς για εσάς παίδες η μουσική όταν ξεκίνησε δεν πουλιόταν σε βινύλια(μεταλοπατέρες μυρίζομε) ούτε σε cd.τα τελευταία ήταν μια ακόμη καπιταλιστική ιδέα των εταιριων να αρμέξουν τον λαό(μην παρεξηγηθώ είμαι απολιτικ).τώρα λοιπών που έχουμε ελεύθερη πρόσβαση σε σχεδόν όλο το φάσμα της μουσικής ...απολαύστε...και εξοικειωθήτε με τις συναυλίες ή με τον όρο donation και όχι με τα 15ευρώ-το-cd.

εν-κατακλείδη όχι σε όλα αυτα τα application που ουσιαστικά σου προσφέρουν κάτι με τιμή, που το βρίσκεις χωρίς τιμή

 

+1 Πολύ σωστός φίλε.

και κάτι άσχετο αλλα σχετικό με όλες αυτές τις " υπηρεσίες " ,πριν λίγο διάβασα ότι το PS4 δεν θα διαβάζει CD, MP3 και δεν θα έχει DLNA support όπως το 3. Αντιθέτως προωθούν το Music Unlimited και την νέα υπηρεσία της Sony Picture Entertainment όλα αυτά βεβαία για Streaming και προφανώς με χρήματα. Βρήκαν νέο τρόπο να μας αρμέξουν..

Γενικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος πληρώνει για μια τέτοια υπηρεσία για κάτι που που το βρίσκεις δωρεάν..

Galaxy Note 3

Lumia 1520 - Win10

Link to comment
Share on other sites

spotify premium εχω απο τον απριλη.

εργαλειο στη δουλεια (μπαρακι με σκανδιναβους)

αυτο που δεν ξερω ειναι κατα ποσο ειναι νομιμη η επαγγελματικη χρηση του:cool:

 

Νομιζω η επαγγελματικη αναπαραγωγη υποπεπτει στα τελη που πληρωνει το μαγαζι στην AEΠΗ το μεσο δεν ελεγχετε ουτε παιζει ρολο απ οσο γνωριζω απο τη στιγμη που δεν ειναι αντιγραμμενο χωρις να υπαρχει το original. Οποτε και κομπλε και νομιμος. :)

Link to comment
Share on other sites

Παραδοσιακό ραδιοφωνάκι στο κινητό για ενημερωτικούς σταθμούς τύπου Vima99.5 , Real97.8 κτλ και δική μου μουσική αποθηκευμένη στην καρτούλα sd.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

τα τελευταία ήταν μια ακόμη καπιταλιστική ιδέα των εταιριων να αρμέξουν τον λαό(μην παρεξηγηθώ είμαι απολιτικ).

 

Πάντως φαίνεται οτι είσαι απο τα μεγαλύτερα θύματα των καπιταλιστικών εταιρειών, διότι απο τα λεγόμενα σου βγαίνει το συμπέρασμα οτι για σένα εκεί έξω υπάρχει μονο η Rihana, η Shakira, οι Metallica και οι Green Day. Μπορείς να μου εξηγήσεις με ποιον τροπο μπορεί μια μικρή μπάντα ή καλλιτέχνης να συντηρηθούν αν ακολουθήσουν την λογική σου; Εκτός βέβαια αν θεωρεις οτι ένας καλλιτέχνης ειτε θα πρέπει να "δημιουργεί" αφού σχολάσει απο την κανονική του δουλειά, ειτε θα πρέπει να ζει με δανεικά ή στον δρόμο διότι το να είσαι καλλιτέχνης σημαινει οτι πρέπει να δουλεύεις τσάμπα για την διασκέδαση της μάζας.

 

Επίσης πίσω απο τους καλλιτέχνες υπαρχουν δεκάδες αλλα επαγγέλματα τα οποία συντηρούνται απο αυτούς, εκτός και αν πάλι θεωρεις οτι ο καθε καλλιτέχνης έχει τα δικά του στούντιο, κάνει την δική του παραγωγή, σχεδιάζει τα εξώφυλλα, κατασκευάζει τα CD, τρυπώνει τα χαρτιά, διανέμει τους δίσκους και έχει και ενα δισκάδικο ωστε να τους πουλάει.

 

Επειδη είμαστε εντελώς εκτός θέματος, δυο πράγματα ως συμπέρασμα:

1) Μουσική δεν ειναι μονο οτι παίζει το MTV.

2) Η μουσική βιομηχανία έχει αντιδράσει εδώ και χρόνια στο φαινόμενο της πειρατείας με αποτέλεσμα οι πωλήσεις να έχουν ανακάμψει τα τελευταία χρόνια. Πλέον τα CD δεν κάνουν 20 και 25 ευρώ, αλλα κάτω απο 10. Αυτοι οι οποίοι ακομα ζουν στην κοσμάρα τους ειναι τα κινηματογραφικά στούντιο, όπου και εκεί θα σφίξουν οι πωποι.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι ποιος χρησιμοποιεί πλέον cds :lol:

 

Το CD (και ο δίσκος πιο πολύ) έχουν και μια επιπλέον "αξία" η οποία περιέχεται στην φυσικότητα του μέσου παραγωγής. Ειδικότερα για τους παλιούς οι οποίοι μεγάλωσαν πριν ακομα ανακαλυφθεί το mp3, έχει μεγάλη αξία η κατοχή ενός CD και ενός δίσκου.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τις κάτωθι streaming υπηρεσίες και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος:

1. Sky.fm - Premium (AAC 128)

2. Di.fm - Premium (AAC 128)

με την βοήθεια του squeezebox touch (για το στερεφωνικό μου) και κινητό και android tv player για μουσική στο υπόλοιπο σπίτι.

3. Cosmote spotify premium (λόγω προσφοράς) για την δουλειά. Μετά το τέλος της προσφοράς δεν ξέρω εάν θα συνεχίσω να το χρησιμοποιώ (εξαρτάται από το μηνιαίο πάγιο) :)

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που δεν παιζει φραγκο τσακιστο θα προτιμήσω το "δωρεαν" οπως και εσυ και ολοι μας θα προτιμησουμε την "δωρεαν" ταινια απο το να πληρωσουμε 7€ + αλλα 10€ σε φαγητό μέσα στο σινεμά.

 

δεν είναι δυστυχώς έτσι. Όπως και είμαι βέβαιος ότι δεν υπάρχει περίπτωση να με καταλάβεις αν ποτέ στην ζωή σου δεν έχεις γράψει κώδικα, κείμενο, μουσική και γενικά αν δεν έχεις κάνει δραστηριότητα που προστατεύεται με πνευματικά δικαιώματα.

Σαφώς και το ένα άκρο δηλαδή των εταιρειών που χρεώνουν ότι θέλουν είναι λάθος. Εξίσου λάθος όμως είναι και το άλλο άκρο του "δωρεάν".

Καταλήγω λέγοντας ότι τα 5€ το μήνα για να έχεις μουσική εσύ και να πληρώνεται και ο δημιουργός είναι ελάχιστα. Αν δεις τα ψιλά που σου φεύγουν χωρίς να το σκεφτείς κάθε μέρα σε πράγματα γελοία πιστεύω ότι θα αντιληφτείς το πόσο καλή είναι η τιμή.

Εγώ χρησιμοποιώ spotify γιατί μου αρέσει η ποικιλία του, με το browse από το web μου δίνει έτοιμες συλλογές και με το premium τα έχω offline παντού.

Και φυσικά έχω τα μάτια μου ανοιχτά για κάτι καλύτερο σε καλύτερη τιμή, πάντα όμως νόμιμο όχι επειδή το παίζω υπεράνω αλλά επειδή αν ο δημιουργός δεν πληρωθεί τότε πολύ απλά δεν θα υπάρχει και αύριο. :rolleyes::rolleyes:

 

Επειδή το θέμα των πνευματικών δικαιωμάτων είναι τεράστιο εγώ προσωπικά σταματάω εδώ. Αν υπάρχουν αρκετοί που θέλουν να το συζητήσουμε μπορούμε να ανοίξουμε ξεχωριστό θέμα και εκεί να τα πούμε όλα.

Edited by impreza_sti
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση".
Link to comment
Share on other sites

Πάντως φαίνεται οτι είσαι απο τα μεγαλύτερα θύματα των καπιταλιστικών εταιρειών, διότι απο τα λεγόμενα σου βγαίνει το συμπέρασμα οτι για σένα εκεί έξω υπάρχει μονο η Rihana, η Shakira, οι Metallica και οι Green Day. Μπορείς να μου εξηγήσεις με ποιον τροπο μπορεί μια μικρή μπάντα ή καλλιτέχνης να συντηρηθούν αν ακολουθήσουν την λογική σου; Εκτός βέβαια αν θεωρεις οτι ένας καλλιτέχνης ειτε θα πρέπει να "δημιουργεί" αφού σχολάσει απο την κανονική του δουλειά, ειτε θα πρέπει να ζει με δανεικά ή στον δρόμο διότι το να είσαι καλλιτέχνης σημαινει οτι πρέπει να δουλεύεις τσάμπα για την διασκέδαση της μάζας.

 

Επίσης πίσω απο τους καλλιτέχνες υπαρχουν δεκάδες αλλα επαγγέλματα τα οποία συντηρούνται απο αυτούς, εκτός και αν πάλι θεωρεις οτι ο καθε καλλιτέχνης έχει τα δικά του στούντιο, κάνει την δική του παραγωγή, σχεδιάζει τα εξώφυλλα, κατασκευάζει τα CD, τρυπώνει τα χαρτιά, διανέμει τους δίσκους και έχει και ενα δισκάδικο ωστε να τους πουλάει.

 

Επειδη είμαστε εντελώς εκτός θέματος, δυο πράγματα ως συμπέρασμα:

1) Μουσική δεν ειναι μονο οτι παίζει το MTV.

2) Η μουσική βιομηχανία έχει αντιδράσει εδώ και χρόνια στο φαινόμενο της πειρατείας με αποτέλεσμα οι πωλήσεις να έχουν ανακάμψει τα τελευταία χρόνια. Πλέον τα CD δεν κάνουν 20 και 25 ευρώ, αλλα κάτω απο 10. Αυτοι οι οποίοι ακομα ζουν στην κοσμάρα τους ειναι τα κινηματογραφικά στούντιο, όπου και εκεί θα σφίξουν οι πωποι.

 

δεν νομίζω οτι διαφωνούμε σε κάτι.

είμαι λάτρης της underground μουσικής και ο λόγος που όλα αυτα τα grοups βγάζουν λεφτά απο συναυλίες δεν έχει να κάνει με το αν βγαίνουν cds ή όχι.είναι διότι κάπιοι δεν σταματούν να βλέπουνε την μουσική σαν μπίζνες. είτε είναι τα ίδια τα γκρουπ είτε οι εταιρίες.μία μικρή μπάντα στο παρελθόν δεν είχε καμία τυχη λοιπόν.τώρα σαν πρώτη φάση έχει όλα τα μέσα να δήξει την μουσική της πανεύκολα. μπορώ να σου πω μπάντες που ξεκίνησαν απο το myspace χωρίς καμία φιλοδοξία και τώρα το NME να σκάει συνέχεια άρθρα για αυτούς.

τα 15ευρώ-το-cd δεν είναι το κλειδί για να μήνει ζωντανή η μουσική...η έμπνευση είναι.

όταν ένα γκρούπ δεν επαναπαύεται στο funbase, ή ένας νέος μουσικός σταματίσει να σκέφτεται τί θα αρέσει στο περισσότερο κόσμο τότε θα πετάγονται ποιοτικότερες μουσικες

άσε που αυτό με τα πνευματικά δικαιώματα έχει επικίνδυνες προεκτάσεις εάν θέλουμε να ισχύει οικουμενικά και σε όλους τους τομεις(δες sopa ,pipa)

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φαίνεται οτι είσαι απο τα μεγαλύτερα θύματα των καπιταλιστικών εταιρειών, διότι απο τα λεγόμενα σου βγαίνει το συμπέρασμα οτι για σένα εκεί έξω υπάρχει μονο η Rihana, η Shakira, οι Metallica και οι Green Day. Μπορείς να μου εξηγήσεις με ποιον τροπο μπορεί μια μικρή μπάντα ή καλλιτέχνης να συντηρηθούν αν ακολουθήσουν την λογική σου; Εκτός βέβαια αν θεωρεις οτι ένας καλλιτέχνης ειτε θα πρέπει να "δημιουργεί" αφού σχολάσει απο την κανονική του δουλειά, ειτε θα πρέπει να ζει με δανεικά ή στον δρόμο διότι το να είσαι καλλιτέχνης σημαινει οτι πρέπει να δουλεύεις τσάμπα για την διασκέδαση της μάζας.

 

Επίσης πίσω απο τους καλλιτέχνες υπαρχουν δεκάδες αλλα επαγγέλματα τα οποία συντηρούνται απο αυτούς, εκτός και αν πάλι θεωρεις οτι ο καθε καλλιτέχνης έχει τα δικά του στούντιο, κάνει την δική του παραγωγή, σχεδιάζει τα εξώφυλλα, κατασκευάζει τα CD, τρυπώνει τα χαρτιά, διανέμει τους δίσκους και έχει και ενα δισκάδικο ωστε να τους πουλάει.

 

Υπάρχει μια ουσιαστική διαφορά σε σχέση με το σήμερα και πριν από 10 ή 20 χρόνια. Η μουσική δεν είναι πλέον τοπικό φαινόμενο. Ακόμα κι ένα μικρό άγνωστο συγκρότημα έχει ένα παγκόσμιο κοινό για να απευθυνθεί, κι ένα παγκόσμιο κοινό ακόμα κι αν στο 1 ή 2 ή 3 % είναι διατεθειμένο να πληρώσει για να ακούσει τη μουσική αυτού του άγνωστου συγκροτήματος, αυτό συνεπάγεται σημαντικά αν όχι τεράστια κέρδη. Αν βάλεις και υπηρεσίες τύπου spotify στην εικόνα, καταλαβαίνεις ότι ο αστικός μύθος του φτωχού και μόνου καουμπ.... έεεεε, τραγουδοποιού δεν πείθει πλέον κανέναν.

 

Θα ήμουν περίεργος να μάθω όμως από αυτά τα 5€ πόσα ακριβώς πάνε στους καλλιτέχνες και πόσα σε φόρους και στους μεσάζοντες (δισκογραφικές, app makers, δίκτυα). Αν και υποψιάζομαι ότι θα πρόκειται για δεκαδικό...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι σκεφτόμουν και εγώ μέχρι πριν κάμποσα χρόνια. Τώρα πλέον έχω τη συλλογή μου σε .flac στο ΝΑS μου και εν κινήσει χρησιμοποιώ κυρίως το Google Music, Youtube και Spotify free.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια ουσιαστική διαφορά σε σχέση με το σήμερα και πριν από 10 ή 20 χρόνια. Η μουσική δεν είναι πλέον τοπικό φαινόμενο. Ακόμα κι ένα μικρό άγνωστο συγκρότημα έχει ένα παγκόσμιο κοινό για να απευθυνθεί, κι ένα παγκόσμιο κοινό ακόμα κι αν στο 1 ή 2 ή 3 % είναι διατεθειμένο να πληρώσει για να ακούσει τη μουσική αυτού του άγνωστου συγκροτήματος, αυτό συνεπάγεται σημαντικά αν όχι τεράστια κέρδη. Αν βάλεις και υπηρεσίες τύπου spotify στην εικόνα, καταλαβαίνεις ότι ο αστικός μύθος του φτωχού και μόνου καουμπ.... έεεεε, τραγουδοποιού δεν πείθει πλέον κανέναν.

 

Θα ήμουν περίεργος να μάθω όμως από αυτά τα 5€ πόσα ακριβώς πάνε στους καλλιτέχνες και πόσα σε φόρους και στους μεσάζοντες (δισκογραφικές, app makers, δίκτυα). Αν και υποψιάζομαι ότι θα πρόκειται για δεκαδικό...

Τι σχεση εχει αν το οποιοδηποτε γκρουπ βγαζει ελαχιστα ή τεραστια κερδη?

Δεν σου ζηταει ελεημοσυνη, προσφερει ενα προιον στην τιμη που εκεινο θελει. (Μεσω των εταιριων φυσικα).

Μπορεις ειτε να αγορασεις, ειτε να μην αγορασεις, αλλα δεν μπορεις να δικαιολογεις την πειρατεια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει αν το οποιοδηποτε γκρουπ βγαζει ελαχιστα ή τεραστια κερδη?

Δεν σου ζηταει ελεημοσυνη, προσφερει ενα προιον στην τιμη που εκεινο θελει. (Μεσω των εταιριων φυσικα).

Μπορεις ειτε να αγορασεις, ειτε να μην αγορασεις, αλλα δεν μπορεις να δικαιολογεις την πειρατεια.

 

Το να ακούς ένα τραγούδι στο ραδιόφωνο ή στο youtube δεν είναι πειρατεία. Μόνο η

θα το ισχυριζόταν αυτό.
Link to comment
Share on other sites

ο προσφερόμενος όγκος σε mb δεν αρκέι(για μένα τουλάχιστον ακόμα) για να καλύψει τις ανάγκες. Άρα όχι, δεν χρησιμοποιώ κάποια..
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου τα 5 ευρώ δεν είναι σημαντικό κόστος για αυτό που προσφέρει το spotify. Υπάρχουν όμως δύο πραγματάκια που δεν μου αρέσουν. Πρώτον ότι δεν μπορώ να κατεβάσω σε MP3 τα τραγούδια, μιας και πιο πολύ ακούω μουσική μέσα στο αυτοκίνητο. Δεύτερον σε λαϊκά που μου αρέσουν, έχει πολλές ελλείψεις.
Link to comment
Share on other sites

Το να ακούς ένα τραγούδι στο ραδιόφωνο ή στο youtube δεν είναι πειρατεία. Μόνο η
θα το ισχυριζόταν αυτό.

 

το ραδιόφωνο και το youtube νομίζω ότι έχουν πληρώσει δικαιώματα.

 

Υ.Γ. παρόλο που είπα ότι προσωπικά σταματάω εδώ την κουβέντα περι πλευματικής ιδιοκτησίας συνεχίζω να γράφω αφού υπάρχει ενδιαφέρον, μέχρι τουλάχιστον οι moderators να μας βγάλουν εκτός θέματος ;)

Link to comment
Share on other sites

Μείνετε στο θέμα μας παρακαλώ, το οποίο είναι η music streaming υπηρεσίες και όχι τα πνευματικά δικαιώματα.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι δυστυχώς έτσι. Όπως και είμαι βέβαιος ότι δεν υπάρχει περίπτωση να με καταλάβεις αν ποτέ στην ζωή σου δεν έχεις γράψει κώδικα, κείμενο, μουσική και γενικά αν δεν έχεις κάνει δραστηριότητα που προστατεύεται με πνευματικά δικαιώματα.

Σαφώς και το ένα άκρο δηλαδή των εταιρειών που χρεώνουν ότι θέλουν είναι λάθος. Εξίσου λάθος όμως είναι και το άλλο άκρο του "δωρεάν".

Καταλήγω λέγοντας ότι τα 5€ το μήνα για να έχεις μουσική εσύ και να πληρώνεται και ο δημιουργός είναι ελάχιστα. Αν δεις τα ψιλά που σου φεύγουν χωρίς να το σκεφτείς κάθε μέρα σε πράγματα γελοία πιστεύω ότι θα αντιληφτείς το πόσο καλή είναι η τιμή.

Εγώ χρησιμοποιώ spotify γιατί μου αρέσει η ποικιλία του, με το browse από το web μου δίνει έτοιμες συλλογές και με το premium τα έχω offline παντού.

Και φυσικά έχω τα μάτια μου ανοιχτά για κάτι καλύτερο σε καλύτερη τιμή, πάντα όμως νόμιμο όχι επειδή το παίζω υπεράνω αλλά επειδή αν ο δημιουργός δεν πληρωθεί τότε πολύ απλά δεν θα υπάρχει και αύριο. :rolleyes::rolleyes:

 

Επειδή το θέμα των πνευματικών δικαιωμάτων είναι τεράστιο εγώ προσωπικά σταματάω εδώ. Αν υπάρχουν αρκετοί που θέλουν να το συζητήσουμε μπορούμε να ανοίξουμε ξεχωριστό θέμα και εκεί να τα πούμε όλα.

 

Τα 5 ΕΥΡΟ όντως δεν είναι τπτ, αλλά δεν παίρνεις και τπτ με αυτά τα 5 που δίνεις ουσιαστικά πρόκειται για " ενοικίαση " μέχρι να τελειώσει ο μήνας μετά πρέπει να ξανα πληρώσεις αν θες να ακούσεις κάτι.

Επίσης δεν υπολογιζεις το Data Plan στο κόστος όποτε μόνο 5 ευρο δεν είναι, +ότι δεν μπορείς να έχεις μια Α συλλογή στην συσκευή για να ακούς κάπου πχ που δεν έχει σήμα κτλ.

Edited by machariel

Galaxy Note 3

Lumia 1520 - Win10

Link to comment
Share on other sites

Τα 5 ΕΥΡΟ όντως δεν είναι τπτ, αλλά δεν παίρνεις και τπτ με αυτά τα 5 που δίνεις ουσιαστικά πρόκειται για " ενοικίαση " μέχρι να τελειώσει ο μήνας μετά πρέπει να ξανα πληρώσεις αν θες να ακούσεις κάτι.

Επίσης δεν υπολογιζεις το Data Plan στο κόστος όποτε μόνο 5 ευρο δεν είναι, +ότι δεν μπορείς να έχεις μια Α συλλογή στην συσκευή για να ακούς κάπου πχ που δεν έχει σήμα κτλ.

 

Μπορείς...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...