Jump to content

myphone POLL: Apple iPhone 5c & 5s στην Ελλάδα - Θα αγοράσετε;


DJDB
 Κοινοποίηση

Apple iPhone 5c & 5s στην Ελλάδα - Θα αγοράσετε;  

1.001 members have voted

  1. 1. Apple iPhone 5c & 5s στην Ελλάδα - Θα αγοράσετε;

    • Ναι, θα αγοράσω το iPhone 5c
      10
    • Ναι, θα αγοράσω το iPhone 5s
      109
    • Όχι, δεν θα αγοράσω κανένα
      847
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      35


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καλό το λειτουργικό, μεγάλη ευκολία χρήσης αλλά αυτή η μανία με τα κλειδώματα, το itunes για να περάσω έστω ένα ringtone ή τραγούδι με έχει κουράσει αν και χρόνια φίλος sorry φέτος δεν θα πάρω..

 

Κρατάω το 4s και είμαι μια χαρά....

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το το 4s το κράτησα μια βδομάδα, και μετά το πούλησα.

Δεν έχει αυτά που ζητάω, είναι πολύ διαφημησμενα για το τι προσφέρουν.

Είναι πιο πολύ για life style.... Να βλέπουν οι άλλοι έχεις iPhone και να νιώθεις Άρχοντας.

Φυσικά δεν είμαι τέτοιο άτομο....

Link to comment
Share on other sites

Κανενα απο τα δυο γιατι θα τα βαρεθω κατευθειαν.

Αυτο που θα αγορασω ειναι μια καινουργια μπαταρια για το Ε90. Χαχα

Edited by b744pilot
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κάνει τη δουλειά του το 4s μου..το χω 1,5 χρονο και θα παρω παλι iphone αλλά όταν τα φτύσει. Με βλέπω για 6s...
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ περιεργος να δω ποιοι και ποσοι θα σκασουν το 1000ρικο και το 900αρικο σε μια καταστρεμενη οικονομικα χωρα
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ περιεργος να δω ποιοι και ποσοι θα σκασουν το 1000ρικο και το 900αρικο σε μια καταστρεμενη οικονομικα χωρα

 

Αυτοί που έχουν την οικονομική άνεση. Δεν ανήκω σε αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Θελω ενα κινητο με την ταχυτητα και ευχρηστια του μήλου, την ποιοτητα κατασκευης του νοκια 925 και την πληρότητα χαραχτηριστικων των προσφατων γκαλαξι σε μια οθόνη σαν του lg g2...δεν ζητώ πολλά έτσι?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ περιεργος να δω ποιοι και ποσοι θα σκασουν το 1000ρικο και το 900αρικο σε μια καταστρεμενη οικονομικα χωρα
εχεις την εντύπωση ότι είναι λίγοι εκείνοι που μπορούν να τα δώσουν? εκτός αυτού πιστεύω ότι θα βρεθούν πάρα πολλοί οι οποίοι θεωρητικά ΔΕΝ μπορούν, αλλά θα κάνουν τα πάντα για να καμαρώνουν το μηλαράκι τους ξαπλωμένο πάνω στο τραπεζάκι της αγαπημένης τους καφετεριας...αυτό κάνω κι εγώ με το νοουτ μου:O Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

εμείς έχουμε παραγγείλει τρία , μην τυχόν και τελειώσουν και δεν προλάβουμε !!

Φυσικά αστιεύομαι και σόρυ για το trolling , αλλά 1.) τα χρήματα είναι πάρα πολλά που ζητάει (η cool ρήση"είναι πολλά τα λεφτά Άρη" είναι διαχρονική ) και 2.) προσωπικά έχω καταβολευθεί με τα windows και δεν φεύγω από εκεί .

Η γυναίκα μου τώρα , που λατρεύει τα προίόντα μήλου , το σκέφτεται για αργότερα , οπότε βλέπω να γίνεται........... της κορέας στο σπίτι.

αυτά

1.Ote Vdsl 30/2.5 , draytek vdsl router on a Lan with a supermicro server with 7 clients (Nokia 920 -640 , includet).

2.Ipad mini

3. Lenovo Thinkpad Egde

Link to comment
Share on other sites

Με τα NEXUS να υπάρχουν πια στην αγορά, παίρνεις το ίδιο πράγμα (γρήγορα και απευθείας update λογισμικού πίσω από ένα μεγάλο brand name όπως είναι η Google) σε τιμή μιας mid range συσκευής. + Ότι το android είναι ανοικτό λογισμικό και άρα παραμετροποιήσιμο για τις ανάγκες του καθενός από διάφορους developer και φυσικά οι 4,5+ ίντσες της οθόνης. Apple είπατε; Όχι, ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Έχω 5αρι, δεν πρόκειται να αγοράσω το 5s, για το 5c ούτε ως σκέψη δεν υπήρξε..., θα αγοράσω το 6 εφόσον μεγαλώσει την οθόνη σε 4,7 με edge to edge οθόνη ή εάν ελαχιστοποιήσει τα bezel, μάλλον πολλά ζητάω...:p ειδάλλως το νεο HTC one το οποίο ειναι το μόνο που πλησιάζει την ποιότητα κατασκευής της apple, δυστυχώς μόνο πλησιάζει...ελπίζω το νέο να είναι στο ίδιο επίπεδο...:cool:
Πολιτισμένος είναι αυτός που φέρεται πολιτισμένα, όταν δεν το βλέπουν οι άλλοι...
Link to comment
Share on other sites

Το 85% δεν θα παρει iphone τοσο πατο στην ελλαδα φετος :P :P
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις που το είδες παντού το iphone 5s? Γιατι χτές που το έψαχνα δεν υπήρχε πουθενά.

 

Το poll θα ήταν πολύ διαφορετικό αν είχε και την επιλογή "θα περιμένω το iphone 6"

κακώς που δεν μπηκε και αυτη η επιλογη.

Στο mall που πηγα χθες στο πλαισιο ειχε και μου ειπαν ότι ειχαν και τα αλλα καταστήματα αλλα δεν ειχαν χρυσο και ασημενιο στα 32 που το ηθελα οποτε και δεν πηρα. Και στα σκρουτζομαγαζα υπαρχει σε 16αρια σε πολλα μαγαζια αλλα το 32αρι το εχουν σε ανεβασμενη τιμη. Οποτε διαλέγεις και παιρνεις

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

700+ ευρώ για κινητό; Εκδόσεις κοντά στα 1000 ευρώ αν θέλω χώρο;:lol:

 

Οχι ρε παιδιά, δεν θα πάρω. Οι τιμές από μόνες τους είναι προσβολή...με τόσα λεφτά παίρνεις αυτοκινητο πλέον!:p

 

Χίλιες φορές nexus ή wp nokia.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με επιδοτηση σε συμβολαιο 2 χρονων (65 ευρω τον μηνα) μου εδωσαν iphone 4 8gb δωρεαν to 2011.

Tοτε το 4αρι στο plaisio ειχε 600 ευρω αγορά.Εαν μου προσφεραν κατι αντιστοιχο (παντα δωρεαν) μεσω επιδοτησης το συζηταω.Αλλα για το 5 c ενα πλαστικο (αμφιβολου αισθητικης) 4ιντσο κινητο δεν θα δωσω 620 ευρω.ΗΜΑΡΤΟΝ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου. Δεν έχω κόλλημα με καμιά εταιρία. Αυτή τη στιγμή έχω HUAWEI και μάλιστα το W1 με WP. Πριν είχα NOKIA με Symbian. Κάποτε είχα και Sony. Δεν κοιτάζω την εταιρία, κοιτάζω τη σωστά τιμολογημένη συσκευή σε σχέση με την ποιότητα και την αξιοπιστία της... Αν μετά απο μια διετία που θα πάρω άλλη συσκευή δω οτι η Apple (και η κάθε Apple) τιμολογήσει σωστά τις συσκευές της, ίσως και να πάρω Apple. Μέχρι τότε όμως.... έχει ο Θεός!!

 

Μην ξεχναμε το ΦΠΑ στην Ελλαδα ειναι ποιο μεγαλο με σχεση με αλλες χωρες..Ας πουμε και για το Samsung S4 στην Ελλαδα κανει 700ε παλι αρκετα χρηματα και γιαυτο αρκετη απο μας ψαχνουμε στο ιντερνετ να βρουμε καποια συσκευη απο το ιντερνετ πχ γιατι το S4 το βρισκεις 430ε.. Οπως και καποια αλλα συσκευη παλι εκει ψαχνουμε γιατι το βρισκουμε πολυ ποιο φθηνα.. Τωρα android και ios διαλεγω το ios . Το android εχει τα θετικα του που ειναι ευκολοχρηστο και ελευθερο να κανεις τα παντα, στο ios ομως η εφαρμογες ειναι πολυ δουλεμενες αλλιως ποιο ολοκληρωμενες.

 

*Εχω αγορασει το 5s απο Αγγλια..Και ειμαι ευχαριστημενος για την χρηση που του κανω.

Edited by iliaspot
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ποτε μου μηλοφωνο , και δεν σκοπευω να παρω, παραμενω πιστος στην γριουλα μου

ας ειναι καλα τα παιδια στο xda.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω με επιδοτηση σε συμβολαιο 2 χρονων (65 ευρω τον μηνα) μου εδωσαν iphone 4 8gb δωρεαν to 2011.

 

Αγαπητέ φίλε, με όλο το σεβασμό, τότε δεν το πήρες δωρεάν το iphone 4. Το πλήρωσες και μάλιστα αδρά, 1560 ευρώ για την ακρίβεια.

Και μην μου πεις ότι «ναι, αλλά με τα 65€ το μήνα μου δίναν αυτό, αυτό κι αυτό» γιατί στην πραγματικότητα τίποτα δεν σου δίναν, εσύ έδινες ζεστό χρήμα κι αυτοί σου έδιναν αέρα κοπανιστό. Το «τόσος χρόνος ομιλίας και τόσα SMS το μήνα δωρεάν» δεν κοστίζουν (αναλογικά) τίποτα στο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ ακόμα να καταλάβω τους ανθρώπους που πάνε και αγοράζουν τις τόσο ακριβές συσκευές της Apple αμέσως μόλις βγουν. Και πέρα από αυτό βλέπω τόσες εταιρείες που ακολουθούν το παράδειγμα της Samsung να βγάζει ένα κάρο εκδόσεις της ίδιας συσκευής σε πάρα πολύ σύντομο διάστημα. Απλά "γιατί;", υπάρχουν πολλές φθηνότερες συσκευές με ανάλογες ικανότητες. Θεωρώ ότι όλοι αυτοί απλά πληρώνουν το όνομα.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1 χρονο δοκιμης android (s3) ηρθε η ωρα της επιστροφης σε ios (iphone 5s).

μαλλον με λαθος συσκευη επαιξες να δοκιμασεις το ανδροιδ....το σ3 ηταν-ειναι το αποκορυφομα του λαγκαρισματος:X

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

μαλλον με λαθος συσκευη επαιξες να δοκιμασεις το ανδροιδ....το σ3 ηταν-ειναι το αποκορυφομα του λαγκαρισματος:X

 

Μην ξεχνάμε και το πρόστιμο στην Samsung που πλήρωνε bloggers κλπ για να εξυμνούν το S4. Ποιός λέει ότι δεν έγινε το ίδιο με το S3;

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...