Jump to content

iPad Air (1st gen - 2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η σιγαση,πετυχε.Το αλλο,που εχει κλειδωσει η επιλογη φωτο,και δεν ανοιγει το βιντεο,τι κανουμε;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η σιγαση,πετυχε.Το αλλο,που εχει κλειδωσει η επιλογη φωτο,και δεν ανοιγει το βιντεο,τι κανουμε;

 

 

Τι ακριβώς εννοείς; Που βρίσκεσαι;

Αν είσαι στην εφαρμογή της κάμερας, σύρε δεξιά-αριστερά για επιλογή λήψης φωτό ή βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς; Που βρίσκεσαι;

Αν είσαι στην εφαρμογή της κάμερας, σύρε δεξιά-αριστερά για επιλογή λήψης φωτό ή βίντεο.

Yπαρχουν τρεις λεξεις στην οθονη καμερας. Βιντεο-Φωτο-Τετραγωνο.

Ε,δεν μπορω να διαλεξω κατι απ αυτες.Ειναι κλειδωμενο εκει.Βγαζει μονον φωτογραφιες και το τετραγωνο,αλλες φορες ειναι αναμμένο,και αλλες οχι,με αποτελεσμα η φωτογραφια να μαζευει ή να απλωνει.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ! Πρέπει να κάνουμε την διαδικασία με την επικόλληση της http σε κάθε wifi που συνδέω αστέ?

 

Καλη ερωτηση, ισως και να χρειαζεται. Προς το παρον το ipad δεν εχει βγει απο το σπιτι και δεν το χω τεσταρει.

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν τρεις λεξεις στην οθονη καμερας. Βιντεο-Φωτο-Τετραγωνο.

Ε,δεν μπορω να διαλεξω κατι απ αυτες.Ειναι κλειδωμενο εκει.Βγαζει μονον φωτογραφιες και το τετραγωνο,αλλες φορες ειναι αναμμένο,και αλλες οχι,με αποτελεσμα η φωτογραφια να μαζευει ή να απλωνει.

 

 

Φωτογραφία είναι η κανονική λήψη.

Τετράγωνο είναι η λήψη τύπου Instagram

Βίντεο για την καταγραφή βίντεο.

Swipe πάνω κάτω για επιλογή ενός από τα τρία.

 

Και λες ότι δεν μπορείς να επιλέξεις το βίντεο;

Θα κάνω μία εικασία και θα σε ρωτήσω πόσο αποθηκευτικό χώρο έχεις ελεύθερο. Ρυθμίσεις-->Χρήση. Αν είσαι γεμάτος, πιθανόν να μη σου δίνει την επιλογή να τραβήξεις βίντεο. Αν δεν είναι αυτό, δεν ξέρω παραπέρα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από εμένα, ως υποψήφιος αγοραστής ipad και γενικότερα μέλος του μήλου, θα ήθελα να ρωτήσω αν το cellular μοντέλο μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως κανονικό κινητό τηλέφωνο.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εχει λειτουργία για κλησεις

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη απάντηση. Αυτό μάλλον με οδηγεί σε Android phablet ή tablet με λειτουργία και τηλεφώνου.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία είναι η κανονική λήψη.

Τετράγωνο είναι η λήψη τύπου Instagram

Βίντεο για την καταγραφή βίντεο.

Swipe πάνω κάτω για επιλογή ενός από τα τρία.

 

Και λες ότι δεν μπορείς να επιλέξεις το βίντεο;

Θα κάνω μία εικασία και θα σε ρωτήσω πόσο αποθηκευτικό χώρο έχεις ελεύθερο. Ρυθμίσεις-->Χρήση. Αν είσαι γεμάτος, πιθανόν να μη σου δίνει την επιλογή να τραβήξεις βίντεο. Αν δεν είναι αυτό, δεν ξέρω παραπέρα.

 

Γραφει χωρος αποθηκευσης 10.0 GB διαθεσιμα 2.8GB σε χρηση.

Edit.

Τωρα το ειδα πως γινεται,με τη λεξη swipe που εβαλες!

Σ'ευχαριστω πολυ.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το θεμα εχει ως εξης. εχω το air 16gb εχω κατεβασει καμια 60αρια εφαρμογες λιγες φωτο και τελος.... ελευθερος χωρος 2,5gb.....κανω backup και μετα restore στο icloud....και γινεται το ΜΑΓΙΚΟ ....7,5gb Free......

Σαβουρα 5gb????????

εξηγηση?:blink:

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το θεμα εχει ως εξης. εχω το air 16gb εχω κατεβασει καμια 60αρια εφαρμογες λιγες φωτο και τελος.... ελευθερος χωρος 2,5gb.....κανω backup και μετα restore στο icloud....και γινεται το ΜΑΓΙΚΟ ....7,5gb Free......

Σαβουρα 5gb????????

εξηγηση?:blink:

 

Φίλε, τα 16GB είναι άκρως περιοριστικά για κάποιον χρήστη που δεν παίρνει τέτοιο εργαλείο για να σερφάρει ή να βλέπει τα mail του μόνο!

Πλέον οι εφαρμογές, τα παιχνίδια, τα HD βίντεο, οι HD φωτογραφίες και ότι άλλο, έχουν αυξηθεί σημαντικά σε μέγεθος και για κάποιον που τα θέλει όλα στο τάμπλετ του ή στο κινητό του, τότε απλά τα 16GB είναι απαγορευτικά!!

Η σαβούρα που λες μπορεί να ήταν τίποτα κατάλοιπα από εφαρμογές/παιχνίδια! Aν και μου φαίνεται περίεργο μιας και το λειτουργικό δεν το επιτρέπει αυτό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις με την Apple!

Μήπως είχες κατεβάσει κάποιο πρόγραμμα με περιοδικά! Ένα ανάλογο που είχα και γω και είχα κατεβάσει κάμποσα, μου είχε καταλάβει 5GB περίπου! :p

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, τα 16GB είναι άκρως περιοριστικά για κάποιον χρήστη που δεν παίρνει τέτοιο εργαλείο για να σερφάρει ή να βλέπει τα mail του μόνο!

Πλέον οι εφαρμογές, τα παιχνίδια, τα HD βίντεο, οι HD φωτογραφίες και ότι άλλο, έχουν αυξηθεί σημαντικά σε μέγεθος και για κάποιον που τα θέλει όλα στο τάμπλετ του ή στο κινητό του, τότε απλά τα 16GB είναι απαγορευτικά!!

Η σαβούρα που λες μπορεί να ήταν τίποτα κατάλοιπα από εφαρμογές/παιχνίδια! Aν και μου φαίνεται περίεργο μιας και το λειτουργικό δεν το επιτρέπει αυτό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις με την Apple!

Μήπως είχες κατεβάσει κάποιο πρόγραμμα με περιοδικά! Ένα ανάλογο που είχα και γω και είχα κατεβάσει κάμποσα, μου είχε καταλάβει 5GB περίπου! :p

Μάλλον ήταν αρχεία των εφαρμογών που δεν σώζονται στο backup.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ήταν αρχεία των εφαρμογών που δεν σώζονται στο backup.

 

Δεν βλεπω σιγουρες απαντησεις...το να ειναι αρχεια των εφαρμογων δεν παιζει ....

τι σοι backup τοτε κανει....???

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω σιγουρες απαντησεις...το να ειναι αρχεια των εφαρμογων δεν παιζει ....

τι σοι backup τοτε κανει....???

Όταν συνδέεις το iPad σου στον υπολογιστή και ανοίξεις το itunes έχεις δει την μπάρα που δείχνει πως χωρίζεται ο χώρος της μνήμης των 16Gb; Μήπως αυτά τα 5GB που λες υπήρχαν σε μια κατηγορία Others;

 

Όταν κάνεις επαναφορά από backup πάντα ελευθερώνεται χώρος αλλά δεν είχα συναντήσει ποτέ το νούμερο που ανέφερες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση για αγορά ενος Air Cellular.

Βλέπω στο Skroutz εχουν μια απόκλιση 30-50ευρώ, αλλά λένε EU άλλα όχι..

τι γίνετε?

 

Π.χ το Kaizer το έχει EUR 530

http://www.kaizershop.gr/Apple_iPad_Air_Retina_Wifi_Cell_16GB_SILVER_WHITE

 

Ενώ το Birdphone EUR 560 και λέει EU

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Apple-iPad-Air-4G-%2816G-Silver-EU.aspx

 

Μηπως θα έχω πρόβλημα με το Celluar τομέα? π.χ δεν παίζουν καλά σε δίκτυα κινήτης στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν τοχω κλειστο και το βαλω στη φορτιση ανοιγει.μπορω καπως να το αλλαξω αυτο;
Δεν αλλαζει. Μπορεις να το βαλεις για φορτιση ανοικτο και μετα να το κλεισεις. Ετσι θα παραμεινει κλειστο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεις το iPad σου στον υπολογιστή και ανοίξεις το itunes έχεις δει την μπάρα που δείχνει πως χωρίζεται ο χώρος της μνήμης των 16Gb; Μήπως αυτά τα 5GB που λες υπήρχαν σε μια κατηγορία Others;

 

Όταν κάνεις επαναφορά από backup πάντα ελευθερώνεται χώρος αλλά δεν είχα συναντήσει ποτέ το νούμερο που ανέφερες.

Η απλα μπορεί να έσβησε music and videos. Έτσι και αλλιώς τα βλέπεις στο iTunes με το συννεφάκι δίπλα. ;)

Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ μια γνώμη? Ειμαι με το κλίκ ανα χείρας να πατήσω ΑΓΟΡΑ :O

 

ερώτηση για αγορά ενος Air Cellular.

Βλέπω στο Skroutz εχουν μια απόκλιση 30-50ευρώ, αλλά λένε EU άλλα όχι..

τι γίνετε?

 

Π.χ το Kaizer το έχει EUR 530

http://www.kaizershop.gr/Apple_iPad_Air_Retina_Wifi_Cell_16GB_SILVER_WHITE

 

Ενώ το Birdphone EUR 560 και λέει EU

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Apple-iPad-Air-4G-%2816G-Silver-EU.aspx

 

Μηπως θα έχω πρόβλημα με το Celluar τομέα? π.χ δεν παίζουν καλά σε δίκτυα κινήτης στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ μια γνώμη? Ειμαι με το κλίκ ανα χείρας να πατήσω ΑΓΟΡΑ :O

 

Birdphone που είναι ΕU.

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχουν τα άλλα δηλαδή? Παιζει διαφορά στο Hardware?!

Βασικα οχι.

αλλα επελεξε μαγαζι που σου δινει doa. σε περιπτωση που εχει προβλημα, να μην μπλεκεις με σερβις. να στο αλλαξουν με καινουριο απο το μαγαζι.

ρωτα πριν παραγγειλεις!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πραγματικα μουρχεται να το σπασω το ρημαδι το Air,και κλαιω τα λεφτα που εδωσα για να το,παρω.

Δε φτανει που μπερδευει τα γραμματα στο Ελληνικο πληκτρολογιο,αλλα μου σπαει τα νευρα,οταν δεν κραταει κωδικους,οταν μπαινω σε σαιτ,ή οταν γραφω τιποτα σχολια,που δεν γινεται,οταν μπαινω με το desktop ή με το laptop.

Επισης,δεν με γυριζει ξαφνικα στη σελιδα με τα εικονιδια,ενω διαβαζω ενα μεγαλο ¨Νημα¨ απο καποιο σαιτ με σχολια,και πρεπει αναγκαστικα να φαω 5 λεπτα για να ξαναβρω τη θεση στην οποια ημουν.

Αμα αυτο ειναι το καλυτερο ταμπλετ,και το ακριβοτερο επισης,να το χαιρονται αυτοι που τοφτιαξαν,αλλα τα δικα μου λεφτα δεν προκειται να τα ξαναδουν.

Με το που θα βγει ενα καλο ταμπλετ ,ειτε android,,ειτε Windows,θα το παρω,και θα τους στειλω τα χαιρετισματα μου,εκει στην Apple.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

δικαίως να ωρύεστε εάν σας συμβαίνουν όλα αυτά, μήπως εάν τα πάρουμε ένα ένα να βρούμε λύση;

 

Δε φτανει που μπερδευει τα γραμματα στο Ελληνικο πληκτρολογιο

 

εάν εννοείτε το Auto correction ναι έχετε δίκιο έχει αρκετά προβλήματα με την ελληνική γλώσσα (ΛΥΣΗ: Ρυθμίσεις - Γενικά Πληκτρολόγιο - Αυτόματη διόρθωση - off)

 

δεν κραταει κωδικους,οταν μπαινω σε σαιτ,ή οταν γραφω τιποτα σχολια,που δεν γινεται,οταν μπαινω με το desktop ή με το laptop.

 

Αυτό δεν το έχω καταλάβει εάν θέλετε να γίνετε πιο αναλυτικός (Πάντως ενεργοποιώντας τη Κλειδοθήκη θα θυμάται τους κωδικούς που χρησιμοποιείτε Ρυθμίσεις - iCloud - Κλειδοθήκη)

 

Επισης,δεν με γυριζει ξαφνικα στη σελιδα με τα εικονιδια,ενω διαβαζω ενα μεγαλο ¨Νημα¨ απο καποιο σαιτ με σχολια,και πρεπει αναγκαστικα να φαω 5 λεπτα για να ξαναβρω τη θεση στην οποια ημουν.

 

κι εδώ παρακαλώ μια διευκρίνιση για το τι ακριβώς εννοείτε να επανέλθω.

 

Ναι αυτό είναι το καλύτερο και πιο εύχρηστο tablet κατά την δική μου άποψη πάντα :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air (1st gen - 2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...