Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1320


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 162
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τελικά βγήκε το Update αλλά δεν βλέπω την cortana, την έχει εσάς;

 

Γλώσσα και περιοχή Αγγλικά USA, αλλιώς δεν λειτουργεί η Cortanίτσα :p

Link to comment
Share on other sites

γλώσσα έχω πάντα Αγγλικά, άλλαξα το region από Greece σε USA English κάνει restart αλλά πάλι τίποτα, κάνω κάτι λάθος;

 

Πηγαίνεις στις ρυθμίσεις εκεί που λέει γλώσσα, την αλλάζεις (εσύ την έχεις αλλάξει άρα δεν πας) και μετά θα κάνει επανεκκίνηση και μετά εκεί που λέει περιοχή και τα αλλάζεις όλα σε English USA.

Link to comment
Share on other sites

Τα είχα ρυθμίσει έτσι πριν το update, μετά τα είχε βαλει όπως στην αρχή UK English, οπότε το γύρισα σε US English και όλα οκ! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ποίος είναι ο πιο γρήγορος τρόπος να μπαίνει αθόρυβο το κινητό και να ειδοποιούμε μόνο με δόνηση;
Link to comment
Share on other sites

Ποίος είναι ο πιο γρήγορος τρόπος να μπαίνει αθόρυβο το κινητό και να ειδοποιούμε μόνο με δόνηση;

 

Πιστεύω απο το volume - το πηγαίνεις στο 0 και μένει με την δονηση

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς με Lumia 1320 και περασμένη dev preview που να πήρε τη Cyan?
εγω το εχω και ακομα περιμενω..τι core bulid id εχει το δικο σου?(πηγαινε στο extras & info)
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, να σας κανω μια ερώτηση.

 

Αγόρασα προχθές το 1320 και παρατήρησα το εξής πρόβλημα: Όταν βάζω την φωτεινότητα της οθονης στο αυτόματο και βρίζκομαι σε απόλυτο σκοτάδι, η οθόνη τρεμοπαίζει (ο φωτισμός της δηλαδη). Οχι σε πολύ μεγάλο βαθμό, αλλα εν πάση περιπτώσει είναι αισθητό αυτο το τρεμουλο. Το κάνει και σε εσάς? Λέω να παω σε nokia care για αντικατάσταση συσκευής (doa) αλλα ειπα να ρωτησω και εδω να μου πειτε και εσεις μια γνώμη.

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αν έχω λευκό η μαύρο accent color, έχω μαύρο. Ανεξαρτήτως του τι δείχνει η οθόνη το κάνει. Αρκει να έχεις αυτόματο φωτισμό και βρίσκεσαι σε απόλυτο σκοτάδι. Ακόμα και τώρα που είμαι στο tapatalk και γράφω αυτο το μηνυμα, παλι το κανει.
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αν έχω λευκό η μαύρο accent color, έχω μαύρο. Ανεξαρτήτως του τι δείχνει η οθόνη το κάνει. Αρκει να έχεις αυτόματο φωτισμό και βρίσκεσαι σε απόλυτο σκοτάδι. Ακόμα και τώρα που είμαι στο tapatalk και γράφω αυτο το μηνυμα, παλι το κανει.

 

Δε φαίνεται φυσιολογικό...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Δε φαίνεται φυσιολογικό...

 

Ναι. γι'αυτό ρωτησα εδω στο forum, να μου πειτε αν το κανει και σε εσας. Αν το κανει μονο σε εμενα, μαλλον ειναι hardware και οχι software το θεμα, και θα πρεπει να το παω για αντικατασταση με DOA. Αλλιώς, δεν μπορω να κανω κατι. Οπως και να έχει, θα το παω αυριο σε nokia care να μ πουν.

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι στο myphone αισίως 10 χρόνια και τα περισσότερα από αυτά είχα τις Iphone συσκευές, από την πρώτη που κυκλοφόρησε, ενώ πριν από τα Iphone, είχα μόνο Nokia.

 

Πριν λίγες ημέρες, ένα α#%$@ μου έκλεψε το Iphone, δεν το βρήκα ποτέ και αποφάσισα να αλλάξω μετά από πολλά χρόνια και να δοκιμάσω τα Nokia με Windows. Έτσι αγόρασα το Lumia 1320.

 

Δεν το έχω μετανιώσει καθόλου, είναι η καλύτερα value for money αγορά που θα μπορούσα να κάνω (211 ευρώ), για ένα κινητό 6 ιντσών (μπροστά του το Iphone μου μοιάζει σαν παιδικό παιχνίδι), εξαιρετική οθόνη, πολύ εύκολα και αξιόπιστα τα Windows 8.1, πάρα πολλές επιλογές για εφαρμογές, ενώ λατρεύω την κεντρική οθόνη με τα Live Tiles. Το μόνο αρνητικό είναι πως η 5 megapixel κάμερα για φωτογραφίες δεν είναι και ότι καλύτερο, αφού φαίνονται "ατέλειες" στην μεγάλη hd οθόνη του.

 

Το προτείνω σε όλους ανεπιφύλακτα και συμβουλεύω να ξεκολλήσουμε από την Apple "φάση", αφού υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια...

Edited by drkaltsas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα. Αφού κάνω επανεκκίνηση το κινητό, μετά από αρκετές μέρες δεν στέλνει sms αλλά λαμβάνει χωρίς να ακούγεται ο ήχος ηδοποίησης. Όταν κάνει επανεκκίνηση δουλεύει πάλι. Τι σπαστικό είναι πάλι τούτο; πρέπει δηλαδή να πάμε σε μήλο μεριά να κάνουμε σωστά τη δουλειά μας;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα. Αφού κάνω επανεκκίνηση το κινητό, μετά από αρκετές μέρες δεν στέλνει sms αλλά λαμβάνει χωρίς να ακούγεται ο ήχος ηδοποίησης. Όταν κάνει επανεκκίνηση δουλεύει πάλι. Τι σπαστικό είναι πάλι τούτο; πρέπει δηλαδή να πάμε σε μήλο μεριά να κάνουμε σωστά τη δουλειά μας;

 

Του έχεις κάνει soft reset;

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum, μπορούμε να πραγματοποιήσουμε βιντεοκλήση με το Lumia 1320 μέσω του παρόχου;

 

Καλησπέρα! Δυστυχώς δεν γίνεται μέσω του παρόχου. Μόνο μέσω εφαρμογής όπως για παράδειγμα το Skype.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια αυτό για ποιο λογο το έχουν αφαιρέσει όλοι?? Από όσο γνωρίζω πλην Samsung δεν το έχει άλλος..?

 

Φαντάζομαι ότι είναι ανούσιο κόστος από την στιγμή που δεν το χρησιμοποιεί κανείς..

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,έχει να προτείνει κανείς τύπο κάρτα μνήμης και τι μέγεθος gb που να λειτουργεί σωστά στο LUMIA 1320;

Οτιδήποτε σε Class 10 αξίζει.

Εγώ έχω 32GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...