Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1320


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόγραμμα ξαναφλασάρει τα WP από την αρχή, οπότε θα ήταν ό,τι καλύτερο αν έβρισκες υπολογιστή με Windows ή έτρεχες Virtual

 

ok θα το κοιταξω να βρω windows! σε ευχαριστω! επλιζω να λυθει το προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 162
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • 1 month later...

To πήρα χθες μεταχειρισμένο.:)

 

Έχει Windows 10 και σήμερα που "παίζω" μαζί του μου ήρθε η ενημέρωση... 10.0.10586.218 , την κατέβασα και τώρα είμαι στην επανεκίνηση με τα γρανάζια να γυρίζουν...:D

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι:

 

Έχουμε πάρει επίσημη ενημέρωση ή είναι preview?

Και απλώς ενημερώνεται η preview?

Ή σήμερα ενημερώνεται το "τερατάκι" μας σε 10άρια και έπεσα στην περίπτωση?

Σόρυ αν δεν τα λέω καλά αλλά δεν έχω ασχοληθεί και πολύ με WP.

 

Πέρυσι είχα Windows phone με 8.1 , το έδωσα και επανέρχομαι φέτος γερά και δυνατά.:lol:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

To πήρα χθες μεταχειρισμένο.:)

 

Έχει Windows 10 και σήμερα που "παίζω" μαζί του μου ήρθε η ενημέρωση... 10.0.10586.218 , την κατέβασα και τώρα είμαι στην επανεκίνηση με τα γρανάζια να γυρίζουν...:D

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι:

 

Έχουμε πάρει επίσημη ενημέρωση ή είναι preview?

Και απλώς ενημερώνεται η preview?

Ή σήμερα ενημερώνεται το "τερατάκι" μας σε 10άρια και έπεσα στην περίπτωση?

Σόρυ αν δεν τα λέω καλά αλλά δεν έχω ασχοληθεί και πολύ με WP.

 

Πέρυσι είχα Windows phone με 8.1 , το έδωσα και επανέρχομαι φέτος γερά και δυνατά.:lol:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις.

 

Καλορίζικο!

Επίσημα δεν αναβαθμίζεται. Η αναβάθμιση αυτή είναι της preview έκδοσης του λειτουργικού.

Υπάρχει μετά και η .242 έκδοση που μπορείς να αναβαθμιστείς από την Release Preview επιλογή της εφαρμογής Windows Insider.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Κατά τη γνώμη σου είναι καλύτερα με την preview ή να το επαναφέρω στα 8.1?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Κατά τη γνώμη σου είναι καλύτερα με την preview ή να το επαναφέρω στα 8.1?

 

Στο 920, που έχω σαν βασική συσκευή, με πάνω από 6 μήνες την Technical Preview όλα δουλεύουν ρολόι. Εντάξει μικροκολληματάκια του στυλ να μην μου εμφανίζει την glance screen μετά από 3-4 εβδομάδες χωρίς επανεκκίνηση υπάρχουν αλλά στρώνουν με ένα soft reset. Kατά τα άλλα δουλεύουν ικανοποιητικά καλά! Δεν νομίζω να διαφέρουν πολύ στο 1320.

Περισσότερα για την Technical Preview έκδοση του λειτουργικού στο δικό της θέμα Windows 10 technical preview (Insider Program) για να μην βγαίνουμε και off topic στα της συσκευής. :)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δεν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές στην sd:mad:

Eίμαι με 10άρια preview , έβαλα και με recovery tool τα 8.1 official και πάλι τα ίδια.

Φόρμαρα την κάρτα με όλους τους πιθανούς τρόπους , (τηλέφωνο , pc ) και πάλι δεν...

Η κάρτα δουλεύει κανονικά και στο τηλέφωνο και στο pc για μεταφορές αρχείων , έχω κάνει ότι αντιγραφή - αποκοπή - μετακίνηση μπορεί να γίνει και κανένα πρόβλημα.

 

Είναι μιά 32άρα Kingston Class 10.

 

To μόνο που δεν έχω κάνει είναι να βάλω άλλη κάρτα διότι... δεν έχω...:lol: και δεν πρόκειται να αγοράσω αν δεν βεβαιωθώ ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα ασυμβατότητας

 

Στο net είδα και κάποιους που είχαν παρόμοιο πρόβλημα (παλιά ποστ) αλλα με τα φτωχά αγγλικά μου δεν είδα κάποια λύση.:(

 

Έχει - είχε κάποιος απο εδώ το ίδιο πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις επιλέξει στην εφαρμογή του αποθηκευτικού χώρου να γίνεται η εγκατάσταση των καινούργιων εφαρμογών στην sd κάρτα? ¨Όταν επιλέγεις να εγκαταστήσεις μια εφαρμογή από το store βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους?
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω επιλέξει.

 

Ξεκινάει και: ή κατεβάζει λίγο και σταματάει ή αν είναι πολύ μικρή η εφαρμογή και την κατεβάσει βγάζει σφάλμα στην εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορείς να δοκιμάσεις είναι να ξαναφορμάρεις την sd κάρτα με το τηλέφωνο και να δοκιμάσεις ένα soft reset (κρατημένο το Power button και το volume down για μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να επανεκκινήσει το τηλέφωνο). Μπορεί και να παίζει ασυμβατότητα τηλεφώνου και κάρτας. Αν πατήσεις λεπτομέρειες στο μήνυμα σφάλματος θα δώσει και έναν αριθμό που στο ψάξιμο θα αναφέρει πιο συγκεκριμένα το λόγο που κολλάει.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορείς να δοκιμάσεις είναι να ξαναφορμάρεις την sd κάρτα με το τηλέφωνο και να δοκιμάσεις ένα soft reset (κρατημένο το Power button και το volume down για μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να επανεκκινήσει το τηλέφωνο). Μπορεί και να παίζει ασυμβατότητα τηλεφώνου και κάρτας. Αν πατήσεις λεπτομέρειες στο μήνυμα σφάλματος θα δώσει και έναν αριθμό που στο ψάξιμο θα αναφέρει πιο συγκεκριμένα το λόγο που κολλάει.

 

Μόλις έκανα το εξής:

 

Άλλαξα την επιλογή στο χώρο αποθήκευσης να πηγαίνουν οι εφαρμογές στην sd και πάτησα εφαρμογή.

Έκανα soft reset και όταν επανεκίνησε μου είχε αλλάξει την επιλογή σε εσωτερική μνήμη

Mόνο αυτή την επιλογή , τις άλλες (για φώτο κ.λ.π ) μου τις άφησε όπως τις είχα (sd)

 

Το έκανα 3 φορές για να βεβαιωθώ και πάντα μετά την επανεκίνηση μου είχε αλλάξει την επιλογή για sd.

 

Oπότε κάτι παίζει είτε με την κάρτα ή κάτι άλλο που δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα σε όλους κι από μένα!

Έχω δύο ερωτήσεις:

Όταν έχω το κινητό σε λειτουργία 4g,χάνει αρκετά συχνά το σήμα και μένει εκτός δικτύου .Είμαι με wind και μένω Πειραιά αν αυτό έχει κάποια σχέση.

Υπάρχει ελπίδα να περάσω στη συσκευή τα W10;Έχω τα 8.1 Denim.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...