Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1320


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κομένη SIM έχει βάλει κανείς;

 

Είχε θέμα με το πάχος στο μπες-βγες;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 162
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κομένη SIM έχει βάλει κανείς;

 

Είχε θέμα με το πάχος στο μπες-βγες;

 

Από τον κατασκευαστή δεν προτείνεται η κομμένη sim! Αρκετοί την έχουν πατήσει έτσι και δεν σε καλύπτει η εγγύηση! Καλύτερα να αγοράσεις μια καινούρια micro sim!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσον αφορά το μέγεθος,

σε ποιά τσέπη μπαίνει;

 

Από θήκες τι προτείνεται;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσον αφορά το μέγεθος,

σε ποιά τσέπη μπαίνει;

 

Από θήκες τι προτείνεται;

 

Εγώ που είχα 1320 και πλέον 1520 πιστεύω πως η γνώμη μου θα μετρήσει :D

Όχι σε τσέπη δεν χωράει !

Εγώ δεν είχα βέβαια ποτέ τέτοιο πρόβλημα γιατί πάντα κυκλοφορώ με τσαντάκι.

 

Ένα θετικό στο 1320 είναι ότι μπορείς να το κάνεις ότι χρώμα θέλεις καθώς υπάρχουν αυθεντικά πλαστικά με 10€.

Θήκη είχα βρει μια ωραία απο ebay λαστιχένια.

 

Γενικά αν ψωνίζεις απο το ebay πάτα 1320 και θα σου βγάλει πολλά αποτελέσματα.

 

Το κινητό πάντως για την τιμή του είναι super

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

κι αν δεν κυκλοφορεις με τσαντακι τι κανεις;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

όπως το βγάζουμε από το κουτί

μπορεί να ανοίξει PDF;

 

Η αναβάθμιση σε 8.1 μπορεί να γίνει ΟΤΑ;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

όπως το βγάζουμε από το κουτί

μπορεί να ανοίξει PDF;

 

Η αναβάθμιση σε 8.1 μπορεί να γίνει ΟΤΑ;

 

Για να ανοίξει PDF θα πρέπει να του περάσεις την ανάλογη εφαρμογή πχ Adobe Reader.

 

Όλες οι αναβαθμίσεις γίνονται κατα βάση OTA αλλά η επίσημη 8.1 δεν έχει βγεί ακόμα για τους μη "developers".

Θα αρχίσει η διάθεσή της 24 του μήνα. Μπορείς να περάσεις την έκδοση για τους developers -αυτή που έχουμε περάσει και εμέις ασχέτως αν είμαστε developers ή όχι- ακολουθώντας τις οδηγίες εδώ.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την εφαρμογή της Adobe, υπάρχει και PDF εφαρμογή από τη Microsoft.

Εννοείται πως κι οι δυο εφαρμογές είναι δωρεάν.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά όσον αφορά το μέγεθος,

σε ποιά τσέπη μπαίνει;

 

Από θήκες τι προτείνεται;

 

Θα σου πω για το 1520, το οποίο είναι λίιιγο μεγαλύτερο μεν αλλά πιο γωνιακό από το 1320.

 

Σε μη hipsteroπαντέλονα :lol: και skinny pants μπαίνει μια χαρά στις πλαϊνές τσέπες.

Ακόμα και στο αμάξι, απλώς θα πρέπει πριν μπεις στο αμάξι, τουλάχιστο έτσι κάνω εγώ γιατί είναι χαμηλό το πάτωμα του αμαξιού μου, να το σπρώξεις όσο το δυνατόν πιο πέρα από τα private parts σου για να μην σε ενοχλεί. :lol:

 

Στην δουλειά πχ όταν έχω συναντήσεις που φοράω corporatϊλα δεν το βάζω σε τσέπη... Σε βερμούδες πχ cargo φάση, όλα καλά!

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω για το 1520, το οποίο είναι λίιιγο μεγαλύτερο μεν αλλά πιο γωνιακό από το 1320.

 

Σε μη hipsteroπαντέλονα :lol: και skinny pants μπαίνει μια χαρά στις πλαϊνές τσέπες.

Ακόμα και στο αμάξι, απλώς θα πρέπει πριν μπεις στο αμάξι, τουλάχιστο έτσι κάνω εγώ γιατί είναι χαμηλό το πάτωμα του αμαξιού μου, να το σπρώξεις όσο το δυνατόν πιο πέρα από τα private parts σου για να μην σε ενοχλεί. :lol:

 

Στην δουλειά πχ όταν έχω συναντήσεις που φοράω corporatϊλα δεν το βάζω σε τσέπη... Σε βερμούδες πχ cargo φάση, όλα καλά!

 

 

 

Δε γινόταν πιο λεπτομερης περιγραφή. Μέχρι που έκανα εικόνα των πιεσμενων privates :P

 

Είσαι ευχαριστημένος γενικά ; Από απόδοση, μπαταρία, ευκρίνεια οθόνης κτλ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πρωτη μερα χρησης με το κινητο μετα απο ΝΟΤΕ 3, και πρωτη επαφη με windows. Το τηλ στα λεφτα του 230 ευρω καινουργιο τα σπαει...τα κανει ολα, το λειτουργικο πιο ωραιο απο android, γθα δευτερη συσκευη που το θελω αφου δεν αποχωριζομαι το iPhone ως κυριως, ειναι μια χαρα. Εβαλα καρτουλα 32gb και απο βδομαδα θηκουλα...Αναμενω κ την αυθεντικη 8.1 ...

 

Μια ερώτηση: Αν περάσω 8.1 preview μου χάνει τις ρυθμίσεις/εφαρμογές κλπ;

Edited by kkmet
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aν μπορείτε παιδιά πείτε μου τι ισχύει από τα παρακάτω στο 1320, αυτά τα χω δει σε 630:

 

-Χάνει την μέρα/ώρα σε κάθε βγάλσιμο της μπαταρίας.

-Δεν δουλεύει η αφύπνιση όταν είναι κλειστό.

-Δεν μπορεί να μπει σε 3G only επιλογή δικτύου.

-Δεν υποστηρίζει USB on the go

-Δεν υπάρχει δυνατότητα διαχείρισης των επαφών της SIM (απλή αντιγραφή γίνεται)

-Δεν φορτίζει κλειστό

 

Επίσης χρόνος φόρτισης μπαταρίας;

κι αν μπορούμε να έχουμε χάρτες για πάνω από μία χώρα;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Aν μπορείτε παιδιά πείτε μου τι ισχύει από τα παρακάτω στο 1320, αυτά τα χω δει σε 630:

 

-Χάνει την μέρα/ώρα σε κάθε βγάλσιμο της μπαταρίας.

-Δεν δουλεύει η αφύπνιση όταν είναι κλειστό.

-Δεν μπορεί να μπει σε 3G only επιλογή δικτύου.

-Δεν υποστηρίζει USB on the go

-Δεν υπάρχει δυνατότητα διαχείρισης των επαφών της SIM (απλή αντιγραφή γίνεται)

-Δεν φορτίζει κλειστό

 

Επίσης χρόνος φόρτισης μπαταρίας;

κι αν μπορούμε να έχουμε χάρτες για πάνω από μία χώρα;

 

Δε βγαίνει η μπαταρία και ναι, όταν το συνδέεις στον φορτιστή απενεργοποιημένο ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα χθες το κινητό έκλεισε και δεν ξανάνοιξε.Προσπαθησα βάζοντας το φορτιστή στο ρεύμα μήπως και ανοιξει αλλά δεν άνοιξε.Το πήγα στο plaisio από όπου το πήρα μου είπαν ότι θα το πανε στην αρβατο για σέρβις 15 ημέρες.Το κινητό έχασε το δίκτυο και μετά έκλεισε.Υπαρχει περίπτωση να έχει γίνει hacking?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα χθες το κινητό έκλεισε και δεν ξανάνοιξε.Προσπαθησα βάζοντας το φορτιστή στο ρεύμα μήπως και ανοιξει αλλά δεν άνοιξε.Το πήγα στο plaisio από όπου το πήρα μου είπαν ότι θα το πανε στην αρβατο για σέρβις 15 ημέρες.Το κινητό έχασε το δίκτυο και μετά έκλεισε.Υπαρχει περίπτωση να έχει γίνει hacking?

 

Κακώς το πήγες στο Πλαίσιο έπρεπε να το πας σε Nokia Care ώστε να κάνουν μια πρώτη προσπάθεια να στο επαναφέρουν πριν το στείλουν σε Arvato.

 

Hacking είναι το μόνο που δεν έχει γίνει. Όλα τα άλλα μπορούν να συμβούν.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Το πήγα εκεί γιατί από εκεί το είχα πάρει και μου είπαν να το παω εκεί αλλιώς να το πήγαινα μόνος μου.Τι άλλο μπορεί να έχει πάθει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

soft reset πως κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό μπήκα και εγώ, να ρωτήσω αν βγήκε το update 8.1

Επίσης, γενικά η Nokia-Microsoft αφήνει συσκευές στην "απέξω"; Συνήθως πόσο καιρό τις στηρίζει;

Πχ το iPhone 4 μόνο το iOS 8 δεν θα πάρει και είναι μια τόσο παλιά συσκευή παρόλα αυτά εκτός από κάποια παιχνίδια ίσως, δεν του λείπει καμία (software) δυνατότητα σε σχέση με ένα καινούριο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό μπήκα και εγώ, να ρωτήσω αν βγήκε το update 8.1

Επίσης, γενικά η Nokia-Microsoft αφήνει συσκευές στην "απέξω"; Συνήθως πόσο καιρό τις στηρίζει;

Πχ το iPhone 4 μόνο το iOS 8 δεν θα πάρει και είναι μια τόσο παλιά συσκευή παρόλα αυτά εκτός από κάποια παιχνίδια ίσως, δεν του λείπει καμία (software) δυνατότητα σε σχέση με ένα καινούριο κινητό.

 

3 χρόνια λέει πως θα τις υποστηρίζει. Για το 1320 στη σελίδα της Nokia λέει under testing.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε ένα μικρό update και μετά το restart κατεβαίνει ένα μεγάλο, λέτε να είναι το 8.1??? για 1320

 

Ναι βγηκε η Cyan

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...