Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάποιος που να μπορεί να βοηθήσει; Δεν έχω βρει κάτι σχετικό όσο έψαξα.

 

Υπαρχει μια αναφορα στο review

στο mobilenet.cz που το δοκιμαζουν.

 

Οσο θυμαμαι στις 5 σελιδες του λεει και χρονο

με 50 % φωτενοτητα.

 

Την μπαταρια παντως την εχει στα συν.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οι ανούσιες / off topic / flame συζητήσεις έφυγαν. Σε περίπτωση που συνεχίσετε με αυτού του τύπου τις εκφράσεις θα υπάρξουν κυρώσεις και αποκλεισμός από το forum. Είναι κάτι που εξαρτάται αποκλειστικά από εσάς.

 

Συνεχίζουμε αυστηρά στα της συσκευής του θέματος και... πολιτισμένα, δεν βρίσκεστε στο γήπεδο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια αναφορα στο review

στο mobilenet.cz που το δοκιμαζουν.

 

Οσο θυμαμαι στις 5 σελιδες του λεει και χρονο

με 50 % φωτενοτητα.

 

Την μπαταρια παντως την εχει στα συν.

 

Σε ευχαριστώ πολύ, θα το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Μερικα βιντεακια ακομα:

 

 

 

 

 

Εκανα μια ερωτηση στο φορουμ των αξεσουαρ σχετικα με την επιλογη microSD. Αντιμετωπιζουν τα LG κινητα προβλημα συμβατοτητας με συγκεκριμενες μαρκες καρτων οπως αντιμετωπιζουν πχ τα Samsung smartphones, ή διαλεγω αφοβα μαρκα καρτας?

Link to comment
Share on other sites

Aπό sar ξέρουμε τι γίνεται? Με μια γρήγορη αναζήτηση μόνο για το παλιό βρήκα 0,39 κ 0,47 και σε μια άλλη πηγη έλεγε κάτι για 0,7

 

ΕΔΙΤ

 

Ξέρουμε δεν ξέρουμε, μόλις το τσίμπησα #veryhappy #veryhappy

 

Πρώτες εντυπώσεις, θετικότατες!! (ειδικά μετά το λενόβο..)

Edited by Jstllucky
Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Το περιεργάστηκα για αρκετή ώρα και μου άφησε πολύ θετικές εντυπώσεις.

Σε σχέση με το LG G που έχω, μπορώ να κάνω μία σύγκριση.

Αν και έχουν ίδιο μέγεθος οθόνης το L9 II είναι μικρότερο σε διαστάσεις (χάνει ελάχιστα στο πάχος αλλά δεν είναι πρόβλημα).

Έχει οθονάρα αλλά σε φουλ φωτεινότητα το G ήταν λίγο πιο φωτεινό.

Τρέχει σαν "βούτυρο" στο μενού, και δεν αντιμέτωπα κανένα κόλλημα.

Πολύ καλή η ποιότητα κατασκευής, ενώ το πλαστικό του δεν είναι το "φτηνό" της Sammy. Το μεταλλικό ( ;;; ) που έχει περιμετρικά του δίνει έναν τόνο πολυτέλειας.

Σε άσπρο είναι απλά πανέμορφο.

Καλύτερα να μας πουν τα παιδιά που το έχουν περισσότερα (μπαταρία, κάμερα κτλ).

Στα 259 δεν έχει αντίπαλο.

Δεν είναι απλά μια συνέχεια του L9. Έχει ανέβει επίπεδο.

Μπράβο στην LG που προσφέρει ένα ακόμα ολοκληρωμένο κινητό για τον μέσο χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η εντυπωσιακή είναι η φωτεινότητα κάτω από τον ήλιο, είναι το πρώτο κινητό που μπορώ να δω άνετα την οθόνη
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι ηθελα και το παρηγγειλα απο το Πλαισιο... Δευτερα το παρηγγειλα, 24ωρη παραδοση εγραφε (και με ξεγελασε), αλλα θα παραδοθει την Παρασκευη... :mad::mad::X:X:X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κατεβάζοντας hardware info βλέπω 799mb ram, είναι νορμάλ αυτό??

Επίσης νομίζω οτι το φλας δεν λειτουργεί..σ εσάς??

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει με το cpu z πιο είναι ακριβώς το μοντέλο του επεξεργαστή? Στο gsmarena λέει πως είναι το 8230 αλλά στη Wikipedia λέει πως το συγκεκριμένο chipset είναι dual core up to 1.2 GHz. Τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κατεβάζοντας hardware info βλέπω 799mb am, είναι νορμάλ αυτό??

Επίσης νομίζω οτι το φλας δεν λειτουργεί..σ εσάς??

 

Εννοείς 799 από το 1giga που έχει ως μνήμη ram?αν ναι,τότε θα σου απαντήσω ότι είναι απολύτως φυσιολογικό καθώς δεσμεύει το λειτουργικό ένα ποσοστό της μνήμης ram

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς 799 από το 1giga που έχει ως μνήμη ram?αν ναι,τότε θα σου απαντήσω ότι είναι απολύτως φυσιολογικό καθώς δεσμεύει το λειτουργικό ένα ποσοστό της μνήμης ram

 

Ναι αυτο εννοω.. δλδ δε θα επρεπε να βλεπω τη συνολικη ραμ, ετσι? Ασχετως απο το ποση καταναλωνει το λειτουργικο.. (?)

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοω.. δλδ δε θα επρεπε να βλεπω τη συνολικη ραμ, ετσι? Ασχετως απο το ποση καταναλωνει το λειτουργικο.. (?)

 

Όχι,δείχνει μόνο την διαθέσιμη.

Πάω να το δω κι εγώ τώρα και ίσως το πάρω αν μου αρέσει.

Βασικά ελπίζω να μην έχει κάποιο θέμα με παράξενες σκιές στην οθόνη,κίτρινο ή κάτι άλλο.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες σημερα το τσιμπησα και εγω σε μαυρο.

Πραγματικα δεν βρισκω αρνητικα!σε σχεση με s2 που ειχα νιωθω οτι εκανα ΤΗΝ αναβαθμιση!:P

Το μονο "αρνητικο" ειναι οτι θα ηθελα το ηχειο λιγο πιο δυνατο

Μια ερωτησουλα παιδια..του εβαλα καρτα sd αλλα απο την εφαρμογη apps2sd δεν την αναγνωριζει, μονο απο τις ρυθμισεις του συστηματος την αναγνωριζει.Ξερουμε γιατι??

Link to comment
Share on other sites

224€ σήμερα, εξαιρετική τιμή για το κινητό

γκρρρρρ 2 μέρες να περίμενα θα 'πινα 25 € μπύρες απόψε :dash:

 

Όχι,δείχνει μόνο την διαθέσιμη.

Πάω να το δω κι εγώ τώρα και ίσως το πάρω αν μου αρέσει.

Βασικά ελπίζω να μην έχει κάποιο θέμα με παράξενες σκιές στην οθόνη,κίτρινο ή κάτι άλλο.

 

Οκ το πιασα:)

Αν και ανειδίκευτο το μάτι μου, κάτι επιλήψιμο δεν έχω παρατηρήσει (με το κίτρινο δεν πολυ-καταλαβαίνω τι εννοείς)

 

Πάντως έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία!

Συγκρίνοντας με το λενόβο (1500mah), νιώθω σα να έχω 3500-4000 mah μπαταρία.. Εκεί που γυρνούσα σπίτι με 20%, τώρα γυρνάω με 65-70%!!! :D

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πλαίσιό χέρια μου από τις 3 και κάτι.

Πρώτες εντυπώσεις.

Καταρχήν περίμενα πως θα έβλεπα ένα κινητό με μέτρια ποιότητα κατασκευής σύμφωνα πάντα με την αξία του.

Καμία όμως σχέση,ανοίγοντάς μου το ο πωλητής είδα μία πολύ καλή συσκευή,τόσο οπτικά,όσο και ποιοτικά.

Η κατασκευή του από πίσω θυμίζει galaxy s4 μόνο πού έχει ένα πιο εντυπωσιακό εφέ κάτω από το φως.

Μπροστά επίσης όμορφο και ποιοτικό,περιμετρικά τώρα,είναι όμορφο,δεν κλέβει και τις εντυπώσεις όμως σίγουρα καλύπτει τον χρήστη του αλλά και το σύνολό της υπόλοιπης συσκευής,δένει.

Επίσης,πολύ ωραίο το μέγεθος του,κορυφαίο μπορώ να πω καθώς σαν μέγεθος έχω δει και συσκευές με μόλις 4,3 ίντσες οθόνη να είναι σχεδόν όμοιο του σαν μέγεθος.

Τα bezels πολύ καλά.

Η οθόνη τώρα,a κλάση,super,πιο φωτεινή από του optimus g,σαν απεικόνισή τα ίδια.κορυφαία.

Πλοήγηση στα μενού απόλυτα ικανοποιητική,smooth.

Έχω εγκαταστήσει 64 εφαρμογές κι έχει αφήσει 185mb ελεύθερη ram,κυρίως ψυχολογικό το θέμα καθώς στην χρήση του δεν είδα κάποιο κόλλημα η κάτι άλλο περίεργο.

Το ηχείο του,δυνατό,θα ήθελα όμως καλύτερή ποιότητα.

Συνομιλία άψογη.

Εντύπωσή μου προκάλεσε η κάμερα του,άκρως θετική,πολύ καλύτερή από του g.

Θέλω να δω την μπαταριά τι ψάρια πιάνει αν και πιστεύω ότι θα είναι καλή.

Αυτά τα λίγα λοιπόν σαν αρχή.

Αξίζει σίγουρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς θήκες για το κινητό; Προς το παρόν δεν έχω βρει πουθενά.

 

Τίποτα κι εγώ ακόμα...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη τώρα,a κλάση,super,πιο φωτεινή από του optimus g,σαν απεικόνισή τα ίδια.κορυφαία.

Το έβαλα δίπλα δίπλα με το G και μου φάνηκε ότι το L9 II έχει λίγο πιο σκοτεινή.

Αλλά ντάξει, έχει οθονάρα έτσι κι'αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Τί οθονη! ΤΙ ΟΘΟΝΗ!

 

Δεν ειναι δυνατον αυτο το τηλεφωνο να πωλειται μονο 250€, παντα με βαση τις τιμες πωλησης/κλοπης των ελληνικων αλυσιδων. Πολλα μπραβο στην LG για την τιμια τιμολογηση του προϊοντος. Οποιος ψαχνει κινητο στα 250€ δεν χρειαζεται να κοιταξει αλλου.

 

Επισης περιμενα ενα φτηνιαρικα κατασκευασμενο κινητο. Αυτο ειναι 100% στιβαρο. Το μαυρο ειναι κομψοτατο.

 

Προερχομενος απο Iphone 3GS νιωθω να εκανα αλμα 10 ετων στην τεχνολογια.

 

Μονο αρνητικο τα μη φωτιζομενα πληκτρα. Τα 8gb Μνημης και 1Gb RAM δεν θα μπορουσαν να ειναι περισσοτερα σε αυτην τη τιμη. Ωστοσο , τα παντα τρεχουν σφαιρα παρα τη μικρη σχετικα RAM.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω σημερα...να σας πω οτι ειχα xperia sp πολυ γρηγορο αλλα....κατι δεν μου γεμιζε το ματι! για τo lg ομολογω οτι δεν το περιμενα τοσο καλο! καμια διαφορα στη γρηγοραδα με το sp...παρολο που βγαζει 15.300 στο antutu kai 21.000 το sp...η οθονη τελεια!! ολα πανε βουτυρο και ο browser πεταει!! ισως και καλυτερα apo to sony sp! το μεγεθος του σε συνδυασμο με αυτην την οθοναρα το κανουν να εχει το τελειο μεγεθος!!γενικα παιδια μπορω να πω οτι αξιζει περισοτερο απο το xperia sp και πραγματικα δεν το περιμενα!!!! φωτος και βιντεο δεν δοκιμασα ακομα...πραγματικα τα κανει ολα τελεια και νομιζω δεν αξιζει να δωσει ουτε ενα ευρω καποιος για να παει σε πιο ακριβο τηλεφωνο!μπραβο στηνlg!!! τωρα απλα αναρωτιεμαι αν προκειται να δουμε 4.4 εκδοση η εστω 4.3! απο root παιδια βγηκε τιποτα? απο custom rom η ειναι νωρις ακομα?
Link to comment
Share on other sites

Στα ΄λεγα εγώ όταν εσύ έψαχνες κάτι άλλα...μεταλλαγμένα! :lol:

 

Πραγματικα, οποιος σνομπαρει αυτο το κινητο, θα χρυσοπληρωσει για κατι αλλο που δεν θα του αποδοσει σε προσφορα την αντιστοιχη χρηματικη διαφορα.

Ευτυχως που δεν ακουσα την κοπελα μου που μου ειχε φαει τα αυτια με το " Αφου θα παρεις που θα παρεις κινητο παρε το Ζ1 που ειναι καλο".

 

Μιλαμε γλιτωσα 300€..

Edited by dimmer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...