Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το wi fi είναι πολύ καλό, μα πάρα πολύ καλό, δεν λέω τίποτα παραπάνω γιατί το συγκρίνω με το acer gallant kai το htc desire s που έχω.
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ότι σε μένα δεν έχει παρουσιάσει κανένα απολύτως θέμα δεν σου αρκεί;; :cry: Δέκα χρόνια γνωριμία, φάγαμε ψωμί κι αλάτι μαζί, αλλάξαμε πεντακόσια κινητά, πουλήσαμε μιά μεζονέτα για να τα πληρώσουμε και τώρα μου λές ότι θα ρωτήσεις "τα παιδιά" αν "έχει θέμα";;; :dash: Δεν θα το αντέξω αυτό το πλήγμα!!! :lol::rotfl:

 

Χαχαχαχαχαχαχα,άψογος κι εννοείται ότι υπάρχει βαθιά αλήθεια στο μήνυμα σού...ποσό σωστός,αλλά η τρέλα είναι τρέλα.

Είναι ποιοτικό σαν κατασκευή?

Οθόνη φαντάζομαι άψογη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο είναι άψογο, μέχρι τώρα δεν έχω βρει κάποιο μειονέκτημα πραγματικά.. το ψάχνω τόσες μέρες γιατί ήμουν λίγο καχύποπτος στην αρχή, γιατί το πουλάνε 250€ πολύ λίγα χρήματα για τέτοιο τηλέφωνο. Λέω δεν μπορεί κάτι θα'χει, κάποιο ελάττωμα ίσως. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η LG μας έκανε τέτοια έκπτωση τουλάχιστον 100€, σαν πρώτη κυκλοφορία..
Link to comment
Share on other sites

Το προτεινα σε φιλαρακι που εψαχνε Android σε αυτα τα χρηματα και μαλλον απο Τριτη θα το παρει και θα εχω την δυνατοτητα να το τσεκαρω και εγω απο κοντα.

 

@haki: Οσον αφορα την διαθεσιμοτητα, αν το εφερνε η LG Hellas η λογικη λεει πως θα ηταν διαθεσιμο και στις υπολοιπες μεγαλες αλυσιδες και οχι μονο σε Public/Multirama (που ανηκουν στον ιδιο ομιλο). Μου μυριζει πιθανη εισαγωγη απο εξωτερικο οπως ειχαν κανει και στο παρελθον τα ιδια καταστηματα με τα Asus Padfone που ειχαν φερει απο Ιταλια σε τιμη χωμα.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την διαθεσιμοτητα, αν το εφερνε η LG Hellas η λογικη λεει πως θα ηταν διαθεσιμο και στις υπολοιπες μεγαλες αλυσιδες και οχι μονο σε Public/Multirama (που ανηκουν στον ιδιο ομιλο). Μου μυριζει πιθανη εισαγωγη απο εξωτερικο οπως ειχαν κανει και στο παρελθον τα ιδια καταστηματα με τα Asus Padfone που ειχαν φερει απο Ιταλια σε τιμη χωμα.

 

Το ίδιο δεν είχε γίνει και με το Xperia Neo V, που το είχε μόνο η Vodafone, ελληνικό unbranded και σε τιμή χώμα?

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σοβαρό μειονέκτημα που του βρίσκω είναι τα μη φωτιζομενα καπασιτιβ κουμπιά, βέβαια τα έμαθα απ έξω αλλά κάποιες φορές δεν πατώ αυτό που θέλω,. Η οθόνη είναι απίστευτη όπως και εντύπωση μου έχει κάνει η μηδαμινη απόσταση τού ντιτζιταιζερ με τν οθόνη
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

1. Σε καποια καταστηματα οπως το public την μπαταρια την εχει 2460 mah ενω στο ιταλικο site της lg 2150 mah τελικα ποια μπαταρια φοραει BL-59JH -- 2460 η BL-53QH---2150 ?

2. Αν καποιος γνωριζει αυτες η δυο μπαταριες εχουν της ιδιες διαστασεις? Την 2460 την φοραει το L7 II και την 2150 το L9 II?

Απλα με 20 ευρω περνουμε την μεγαλη για το L9 II εαν ειναι ιδιες σε μεγεθος

:cool:
Link to comment
Share on other sites

1. Σε καποια καταστηματα οπως το public την μπαταρια την εχει 2460 mah ενω στο ιταλικο site της lg 2150 mah τελικα ποια μπαταρια φοραει BL-59JH -- 2460 η BL-53QH---2150 ?

2. Αν καποιος γνωριζει αυτες η δυο μπαταριες εχουν της ιδιες διαστασεις? Την 2460 την φοραει το L7 II και την 2150 το L9 II?

Απλα με 20 ευρω περνουμε την μεγαλη για το L9 II εαν ειναι ιδιες σε μεγεθος

 

Έχουν ίδιες διαστάσεις σίγουρα?αμα είναι να πάρω για το 4χ μια τετοια

Link to comment
Share on other sites

1. Σε καποια καταστηματα οπως το public την μπαταρια την εχει 2460 mah ενω στο ιταλικο site της lg 2150 mah τελικα ποια μπαταρια φοραει BL-59JH -- 2460 η BL-53QH---2150 ?

2. Αν καποιος γνωριζει αυτες η δυο μπαταριες εχουν της ιδιες διαστασεις? Την 2460 την φοραει το L7 II και την 2150 το L9 II?

Απλα με 20 ευρω περνουμε την μεγαλη για το L9 II εαν ειναι ιδιες σε μεγεθος

 

Έχει την 2150 και η αυτονομία είναι αρκετά καλή. Επισυνάπτω και τα γνωστά τεστς http://img.tapatalk.com/d/13/10/29/6uhu4a9e.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/10/29/6ezy9u2u.jpg

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο το θελω για την κοπελια εσεις που το εχετε πως παει απο μπαταρια την βγαζει την μερα.

συνηθως το δουλευει με 2G,bluetooth ακουστικο,και οθονη περιπου στο 60% backlight.

data οχι.

ευχαριστω.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο το θελω για την κοπελια εσεις που το εχετε πως παει απο μπαταρια την βγαζει την μερα.

συνηθως το δουλευει με 2G,bluetooth ακουστικο,και οθονη περιπου στο 60% backlight.

data οχι.

ευχαριστω.

 

Νομιζω άνετα θα βγάζει 1,5 μέρα με την χρήση που περιγράφεις

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για τους κατόχους. Πόσο διαρκεί η μπαταρία σε αναπαραγωγή video; Ταξιδεύω συχνά και επειδή βλέπω ταινίες κατά τη διάρκεια του ταξιδιού, παίζει μεγάλο ρόλο η αντοχή της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Ενα αρκετα κατατοπιστικο review

mobilenet.cz/clanky/recenze-lg-optimus-l9-ii-zadelano-na-bestseller-13374

τελικα εχει stereo ηχεια;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Κινητό - φάντασμα το συγκεκριμένο με τις πληροφορίες να έρχονται με το σταγονόμετρο.

Στο youtube ζήτημα αν υπάρχουν 2-3 ολοκληρωμένα review ενώ για unboxing δεν το συζητάω καν!

 

Πως μετά ο άλλος να μην διαλέξει το SP που είναι στα ίδια λεφτά;

Link to comment
Share on other sites

Ουτε preview υπάρχουν, για μία συσκευή που ανακοινώθηκε που πρωτοπαρουσιάστηκε 3 μήνες πριν, ενώ είχε μια "ζωηρή" παρουσία στην IFA 2013. Αλλά από κει και πέρα τίποτα.

 

Την ώρα που παρουσιάζεται πχ ένα galaxy και την επόμενη μέρα έχει από όλα τα μέσα του κόσμου hands on, γιατί η συσκευή στάλθηκε σε όλους τους εκπροσώπους του Τύπου μέσω της εκάστοτε αντιπροσωπίας.

 

Οπότε αυτό που λες πέρι κυκλοφορίας λίγων ωρών δεν ισχύει. Αν ήθελε η lg, στο θέμα του μαρκετίνγκ θα μπορούσε να πάει καλύτερα.

Πρώτα γνωρίζεσαι με ένα προϊόν και μετά πας στην αγορά του.

Έπρεπε να ξέρουμε λοιπόν τί σόι πράγματα προσφέρει το L9 II. Είναι απαράδεκτο να κάνεις αναζήτηση και μετά από 10 αποτελέσματα να σου βγάζει για το L9.

Και το ξαναλέω, μιλάμε για μια συσκευή που παρουσιάστηκε πριν 3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε από το μυαλό σου ότι μπορεί να έχει κυκλοφορήσει σε ελάχιστες χώρες...ότι είναι πολύ νωρίς ακόμη; Kαι όχι, δεν υπάρχει λόγος να προτιμήσει κάποιος το τραγικότατο SP από το οποίο πολλοί χρήστες (κι εγώ μαζί) είχαμε τραυματικές εμπειρίες και γι΄αυτό ακόμη αγοράζουν το Τ!

 

Eδώ παίζει μπάλα σε αυτή την τιμη και το αειθαλές s2 plus....

Link to comment
Share on other sites

Ένα προβληματάκι που μου παρουσιάστηκε από εχθές, όταν ακούω μουσική ο ήχος ακούγεται μόνο από το ένα ακουστικό. Δεν το κάνει στο Ραδιόφωνο και στην συνομιλία. Έχω σκάσει δεν μπορώ να βρω από που προέρχεται έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

εγώ το πήρα από καταστημα της wind, είχαν άμεσα διαθέσιμο

 

φιλε εχω μπερδευτει,στο site τηs wind εχει το παλιο L9,απο που ακριβωs το πηρεs?

Link to comment
Share on other sites

φιλε εχω μπερδευτει,στο site τηs wind εχει το παλιο L9,απο που ακριβωs το πηρεs?

 

Μήπως μπερδεύτηκε και εννοούσε public, μιας και αυτά έχουν μόνο wind.

Link to comment
Share on other sites

φιλε εχω μπερδευτει,στο site τηs wind εχει το παλιο L9,απο που ακριβωs το πηρεs?

 

Από Θεσσαλονίκη στην wind στην Μπότσαρη

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κινητό - φάντασμα το συγκεκριμένο με τις πληροφορίες να έρχονται με το σταγονόμετρο.

Στο youtube ζήτημα αν υπάρχουν 2-3 ολοκληρωμένα review ενώ για unboxing δεν το συζητάω καν!;

 

και που να ψάχνεις για θήκη ,εκει να δεις γέλιο......

Link to comment
Share on other sites

Το έχω περίπου 10 μέρες και μέχρι τώρα δουλεύει απροβλημάτιστα.. Είναι ίσως το καλύτερο κινητό που έχω πιάσει στα χέρια μέχρι τώρα. Όντως τα capasitive πλήκτρα δεν είναι φωτιζόμενα, αλλά δεν μπορώ να πω ότι μ' ενοχλεί κιόλας, μικρό μειονέκτημα, σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα που με ικανοποιούν απόλυτα.. Ειδικά η οθόνη είναι χάρμα οφθαλμών..!!! Η μπαταρία επίσης με όλα κλειστά μου κράτησες 3.5 μέρες, και το σκάλισα αρκετά μπορώ να πω στο ενδιάμεσο, καθόλου άσχημα.. Γενικά το συστήνω και πιστεύω ότι αποτελεί με διαφορά best value..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...