Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει με το cpu z πιο είναι ακριβώς το μοντέλο του επεξεργαστή? Στο gsmarena λέει πως είναι το 8230 αλλά στη Wikipedia λέει πως το συγκεκριμένο chipset είναι dual core up to 1.2 GHz. Τι παίζει?

 

Model---> LGE MSM 8230 L9II

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από sp,galaxy s4 mini,htc one mini θα διαβεβαιώσω με σιγουριά ότι είναι καλύτερό,ω ναι.

Καταρχήν σε κάνει να αναρωτιέσαι για το αν όντως έχει μόλις 1gb ram.

Δουλεύει τόσο καλά σε όλα πού σε κάνει να αμφισβητείς τα χαρακτηριστικά.

Root επείγοντος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω το thread και με έχει ψήσει να αρχίσω να μαζεύω (δεν είναι τόσο ακριβό δα). Μερικές ερωτήσεις έχω μόνο από τους ήδη χρήστες:

 

1.Πώς τα πάει η οθόνη στους εξωτερικούς χώρους στις ηλιόλουστες μέρες;

2.Τι έχει ειπωθεί από αναβαθμίσεις; Επείκειται τίποτα σε 4.3 και νεώτερο;

3.USB host υποστηρίζει;

Edited by Nognir
Link to comment
Share on other sites

Από sp,galaxy s4 mini,htc one mini θα διαβεβαιώσω με σιγουριά ότι είναι καλύτερό,ω ναι.

Καταρχήν σε κάνει να αναρωτιέσαι για το αν όντως έχει μόλις 1gb ram.

Δουλεύει τόσο καλά σε όλα πού σε κάνει να αμφισβητείς τα χαρακτηριστικά.

Root επείγοντος.

 

φιλε μου εχει βγει root για το τηλεφωνακι μας?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Νέος στο Forum.

Χθες μετά από διάβασμα του σχετικού θέματος (οχι φυσικά πως δεν το είχα και στο μυαλό μου) έκανα και εγώ την παραγγελία μου στο πλαίσιο και το περιμένω από δευτέρα όμως. Φυσικά πάει χαμένη η κυριακή που θα μπορούσα να "παίξω" λίγο με το καινούργιο απόκτημα ....αλλά μένω σε αναμονή βλέποντας βιντεάκια και διαβάζοντας θέματα για το LG.

Επειδή θα χρειαστώ κάποια θήκη (όπως είναι λογικό) βλέπω ότι υπάρχει πρόβλημα στην συγκεκριμένη αγορά.Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάτι τέτοιο κάνει.

http://dx.com/p/protective-pu-leather-top-flip-open-case-for-lg-p760-optimus-l9-black-244215

ή φυσικά κάτι άλλο αν υπάρχει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον και μπράβο για την επιτυχημένη επιλογή σου! H παραπάνω θήκη ασφαλώς και δεν ταιριάζει μιάς και είναι για το μεγαλύτερο L9. Koιτάω συνέχεια και μόλις εντοπίσω κάτι θα ενημερώσω

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση και περιμένω ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση και εγώ που μου άρεσε και βρήκα αρκετά ενδιαφέρον το κινητό, το συγκεκριμένο σε σχέση με το παλαιότερο LG Optimus 4X HD που έχει από ότι έχω διαβάσει καλύτερα χαρακτηριστικά όσον αφορά τουλάχιστον τον επεξεργαστή και την μνήμη αλλά πάσχει από αυτονομία (θέλει να μην ξεχαστείς και δε το φορτίσεις μια νύχτα) και βρίσκονται και τα δυο στα ίδια οικονομικά επίπεδα, γιατί να προτιμηθεί το LG Optimus L9 ii ?
Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση και εγώ που μου άρεσε και βρήκα αρκετά ενδιαφέρον το κινητό, το συγκεκριμένο σε σχέση με το παλαιότερο LG Optimus 4X HD που έχει από ότι έχω διαβάσει καλύτερα χαρακτηριστικά όσον αφορά τουλάχιστον τον επεξεργαστή και την μνήμη αλλά πάσχει από αυτονομία (θέλει να μην ξεχαστείς και δε το φορτίσεις μια νύχτα) και βρίσκονται και τα δυο στα ίδια οικονομικά επίπεδα, γιατί να προτιμηθεί το LG Optimus L9 ii ?

 

Το l9 II έχει καλύτερο επεξεργαστη

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση και εγώ που μου άρεσε και βρήκα αρκετά ενδιαφέρον το κινητό, το συγκεκριμένο σε σχέση με το παλαιότερο LG Optimus 4X HD που έχει από ότι έχω διαβάσει καλύτερα χαρακτηριστικά όσον αφορά τουλάχιστον τον επεξεργαστή και την μνήμη αλλά πάσχει από αυτονομία (θέλει να μην ξεχαστείς και δε το φορτίσεις μια νύχτα) και βρίσκονται και τα δυο στα ίδια οικονομικά επίπεδα, γιατί να προτιμηθεί το LG Optimus L9 ii ?

 

καλυτερη οθονη καλυτερο μεγεθος καλυτερη καμερα καλυτερη μπαταρια καλυτερο επεξεργαστη και μνημη 1gb και τα 2. που ειδες για καλυτερη μνημη το 4χ hd? μπορω να σου πω οτι ειναι καλυτερο το λ9 2 και απο το galaxy s3 σε εμπειρια χρησης. γενικα το τηλεφωνακι ειναι απιστευτο!

Link to comment
Share on other sites

καλυτερη οθονη καλυτερο μεγεθος καλυτερη καμερα καλυτερη μπαταρια καλυτερο επεξεργαστη και μνημη 1gb και τα 2. που ειδες για καλυτερη μνημη το 4χ hd? μπορω να σου πω οτι ειναι καλυτερο το λ9 2 και απο το galaxy s3 σε εμπειρια χρησης. γενικα το τηλεφωνακι ειναι απιστευτο!

 

To 4X έχει 16gb ενώ το l9II 8gb ενσωματωμένη μνήμη...Δεν αναφέρεται στην ram.

Link to comment
Share on other sites

To 4X έχει 16gb ενώ το l9II 8gb ενσωματωμένη μνήμη...Δεν αναφέρεται στην ram.

 

ακριβώς, επίσης έλεγα για την διαφορά τετραπύρηνου με διπύρηνο, πάντως και μένα μου αρέσει πολύ ως κινητό και για τα Χριστούγεννα με το καλό που τοποθετώ την αγορά, είμαι ανάμεσα σε αυτό και το s4 mini ή αν δεν φθάνει ο προυπολογισμός τελικά το s2 plus

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς, επίσης έλεγα για την διαφορά τετραπύρηνου με διπύρηνο, πάντως και μένα μου αρέσει πολύ ως κινητό και για τα Χριστούγεννα με το καλό που τοποθετώ την αγορά, είμαι ανάμεσα σε αυτό και το s4 mini ή αν δεν φθάνει ο προυπολογισμός τελικά το s2 plus

 

Σημαντικο να δεις το L9 II απο κοντα. Θα καταλαβεις πως προκειται για τηλεφωνο σαφως μεγαλυτερης αξιας απο αυτης που πωλειται. Η οθονη του ειναι απλα εκτος συναγωνισμου. Και δεν ειναι αυτο το μονο ατου του.

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς, επίσης έλεγα για την διαφορά τετραπύρηνου με διπύρηνο, πάντως και μένα μου αρέσει πολύ ως κινητό και για τα Χριστούγεννα με το καλό που τοποθετώ την αγορά, είμαι ανάμεσα σε αυτό και το s4 mini ή αν δεν φθάνει ο προυπολογισμός τελικά το s2 plus

 

Μην μένεις αποκλειστικά στους αριθμούς των πυρήνων. Αν δεις τις προδιαγραφές ο snap είναι στα 28nm νομίζω ενώ ο tegra στα 32nm έχω την εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα από το πλαίσιο. Πρώτες εντυπώσεις άριστες και η μπαταρία φαίνεται σκυλί.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι μπραβο, σιγα σιγα να γινομαστε πολλοι!

 

Θηκες ακομα να βγουν, το μονο που υπαρχει αυτη τη στιγμη ειναι προστατευτικη ζελατινα οθονης απο e-bay. Φοβαμαι να το πιασω μην μου γλιστρησει απο τα χερια..

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο θέμα αυτό με τις θήκες πάντως... Είναι ο μόνος λόγος που δεν το έχω αγοράσει ακόμα (ειδικά μετά το φιάσκο με το OG από τη voda). Το λυπάμαι το κινητό να το έχω χωρίς θήκη γιατί ξέρω τι θα τραβήξει. Ελπίζω να βγουν σύντομα..
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι και εγω για την αγορα του κινητου!!!!απο καμερα πως τα παει?ιδιο επιπεδο πχ με το s3?επειδη ακουω πολλη μουσικη η ενταση απο τ ακουστικα ειναι δυνατη?
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του αρκετά καλή,όχι επίπεδου s3 αλλά πάρα πολύ κοντά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι και εγω για την αγορα του κινητου!!!!απο καμερα πως τα παει?ιδιο επιπεδο πχ με το s3?επειδη ακουω πολλη μουσικη η ενταση απο τ ακουστικα ειναι δυνατη?

 

Ναι η ένταση αλλα και η ποιότητα ήχου με ακουστικά είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι κόλλημα έχετε φάει με τις θήκες; Δηλαδή είναι κριτήριο για την αγορά συσκευής το αν θα βγει θήκη ειδικά προσαρμοσμένη για το συγκεκριμένο μοντέλο; Και αν για παράδειγμα δεν βγει δεν το παίρνω; Εγώ προσωπικά σε μια μικρή έρευνα αγοράς που έκανα στα καταστήματα ηλεκτρικών και κινητής τηλεφωνίας, είδα ένα σωρό θήκες universal, τύπου τσαντάκι και όχι μόνο, που ταίριαζαν άψογα στο μέγεθος του κινητού και φυσικά διάλεξα μία, (τύπου τσαντάκι, η αλλιώς τσέπη που καπακώνει) που μου άρεσε περισσότερο της εταιρίας golla στην τιμή των 14.90€. Η αλήθεια είναι ότι μου φάνηκε κάπως ακριβή, αλλά οι τιμές λιανικής στα καταστήματα πάνω κάτω κυμαίνονταν στα 15€. Το θέμα είναι ότι η θήκη κλείνει καλά με skrats, είναι εξαιρετικής ποιότητας και χωρίς να είναι καθόλου ογκώδης έχει και θέσεις για άλλα μικροπράγματα όπως πιστωτικές κάρτες, χρήματα η ακουστικά.(αν και για τα ακουστικά πιστεύω ότι θα φουσκώνει ελάχιστα). Δεν υπάρχει κίνδυνος να κυλίσει έξω το κινητό και ακόμα και να πέσει σίγουρα θα αποφύγεις ανεπιθύμητες γρατσουνιές. Για ζελατίνα οθόνης δεν το συζητάω χάνει πολύ το κινητό με αυτό το πράγμα μπροστά, ειδικά αν η ζελατίνα αρχίζει και παλιώνει η αν δεν εφάπτεται καλά. Άλλωστε όπως το έχω ξαναπεί δεν θα το έχουμε και εκατό χρόνια...
Link to comment
Share on other sites

Κ γω με τις προφυλαξεις δεν τα παω καλα φιλε μου ;ρ αλλα οταν εκανα μια δυνατη γραντζουνια τη δευτερη μολις μερα που ειχα το κινητο στα χερια μου, τη λιμπιστηκα μια θηκουλα..

Ποια πηρες? Δωσε κανα λινκ

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με μια απλή αναζήτηση στο ebay με d605 case, βρήκα αρκετές! Γιατί λέτε πως δεν βγήκαν ακόμα;...
Η ζωή είναι ΠΟΛΥ μικρή, μην χάνεις ούτε μέρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι κόλλημα έχετε φάει με τις θήκες; Δηλαδή είναι κριτήριο για την αγορά συσκευής το αν θα βγει θήκη ειδικά προσαρμοσμένη για το συγκεκριμένο μοντέλο; Και αν για παράδειγμα δεν βγει δεν το παίρνω; Εγώ προσωπικά σε μια μικρή έρευνα αγοράς που έκανα στα καταστήματα ηλεκτρικών και κινητής τηλεφωνίας, είδα ένα σωρό θήκες universal, τύπου τσαντάκι και όχι μόνο, που ταίριαζαν άψογα στο μέγεθος του κινητού και φυσικά διάλεξα μία, (τύπου τσαντάκι, η αλλιώς τσέπη που καπακώνει) που μου άρεσε περισσότερο της εταιρίας golla στην τιμή των 14.90€. Η αλήθεια είναι ότι μου φάνηκε κάπως ακριβή, αλλά οι τιμές λιανικής στα καταστήματα πάνω κάτω κυμαίνονταν στα 15€. Το θέμα είναι ότι η θήκη κλείνει καλά με skrats, είναι εξαιρετικής ποιότητας και χωρίς να είναι καθόλου ογκώδης έχει και θέσεις για άλλα μικροπράγματα όπως πιστωτικές κάρτες, χρήματα η ακουστικά.(αν και για τα ακουστικά πιστεύω ότι θα φουσκώνει ελάχιστα). Δεν υπάρχει κίνδυνος να κυλίσει έξω το κινητό και ακόμα και να πέσει σίγουρα θα αποφύγεις ανεπιθύμητες γρατσουνιές. Για ζελατίνα οθόνης δεν το συζητάω χάνει πολύ το κινητό με αυτό το πράγμα μπροστά, ειδικά αν η ζελατίνα αρχίζει και παλιώνει η αν δεν εφάπτεται καλά. Άλλωστε όπως το έχω ξαναπεί δεν θα το έχουμε και εκατό χρόνια...

 

Ίσως να ακούγεται παράξενο αλλά στη δική μου περίπτωση η μη ύπαρξη θήκης σιλικόνης είναι λόγος να μην αγοράσω μια συσκευή. Στο διάστημα που θα το κρατησω θα φάει αρκετές τούμπες οπότε όπως καταλαβαίνεις χωρίς θήκη θα υπάρχει πρόβλημα. Οι θήκες τύπου pouch δεν με βολεύουν καθόλου άρα αναμένουμε μήπως και...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...