Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύο ερωτήσεις που θέλω να κάνω για cm13 γιατι ψήνομαι και εγώ να την περάσω: Quick window έχει; Και δεύτερον τωρα που εχω stock based και παιρνω backup απο TRWP μόλις βάλω cm13 αμα θέλω να επαναφέρω το backup μου απλά κανω restore ετσι; Δεν χρειάζονται τίποτα φλασαρισματα και wipes;

 

Wipes θα πρέπει να κάνεις. Αν από aosp θέλεις να γυρίσεις σε stock based πρέπει να φλασάρεις το patch.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το patch; Μισό, όταν λέω stock based εννοώ lollipop σορρυ που δεν το διευκρινησα συγκεκριμένα την SRKG2. Χρειάζεται όντως patch; Όχι πως είναι κατι ιδιαίτερο απλά μου κάνει εντύπωση.
Link to comment
Share on other sites

Το patch; Μισό, όταν λέω stock based εννοώ lollipop σορρυ που δεν το διευκρινησα συγκεκριμένα την SRKG2. Χρειάζεται όντως patch; Όχι πως είναι κατι ιδιαίτερο απλά μου κάνει εντύπωση.

 

quick windows δεν έχει, εγώ ξαναγύρισα δυο φορες σε fast (stock based) απλά με restore, wipes κάνεις πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ σήμερα ξαναγύρισα σε google 1.3 με dorinmax kernel και απλά το τηλέφωνο πετάει, έχει πάρα πολλές ρυθμίσεις ο κέρνελ αλλά δε ξέρω τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω
Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω ρε παιδιά ? Εγώ ήξερα ότι χρειάζεται το patch. Αν έχει αλλάξει κάτι δεν το ξέρω.......
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Λογικό μου ακούγεται να μην χρειάζεται αφού για να πας απο στοκ lollipop σε cm13 δεν απαιτείται γιατι να μην ισχύει το αντίστροφο; Anyway το ότι δεν έχει Quick window για μένα που το εχω στην θηκη είναι αποτρεπτικος παράγοντας οπότε μάλλον θα μείνω στην SRKG2. Δεν νομίζω η Google edition και η f&f να εχουν μεγαλες διαφορές ωστε να μπω στη διαδικασία. Σας ευχαριστώ που απαντησατε στις ερωτήσεις μου.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναέβαλα για 3 φόρα την cm13 με τα σωστα gapps, λοιπόν η ρομ είναι ταχύτατη και στέκει πολύ καλά, πρώτη φορά μου έκατσε cm τόσο καλά, την δουλεύω από χθες και έχω να πω τα καλύτερα, μπαταρία μεχρι τώρα πολύ καλή αν και δεν την έχω κάνει σωστό κύκλο φόρτισης. To d2tw λειτουργεί άψογα καθώς ειναι γνωστό ψιλοbug των aosp και σε συνδυασμό με xposed και gravity δεν μου λειπει πλέον τίποτα (μιας και έχει λίγες ρυθμίσεις σε σχέση με aosp). Δεν με βλεπω να ξαναγυρνάω σε lg based.

Καποιος που έχει συγκρινει cm12 με cm13 ποια θεωρει καλύτερη;

Η κάμερα τα ίδια χάλια όμως ε?

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα τα ίδια χάλια όμως ε?

 

υπάρχει η snapdragon camera που την φλασάρεις από recovery και είναι παρα πολύ καλή, με πλουσιες ρυθμισεις, εμενα τουλάχιστον με ικανοποιει και δεν βλεπω διαφορές με την lg καμερα. Καποιος πολύ απαιτητικος και ψαγμένος πρέπει να δοκιμάσει και να συγκρίνει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμάζω να βάλω την twrp 3 και δεν μου δουλεύει. Μόλις πατάω να μπω recovery βγαίνει μια μαυρη οθόνη και μένει εκει. Την κατέβασα τρεις φορές το ιδιο πραγμα με κανει. Εχω cloudy g2 2.2 kit kat αν παιζει ρόλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υπάρχει η snapdragon camera που την φλασάρεις από recovery και είναι παρα πολύ καλή, με πλουσιες ρυθμισεις, εμενα τουλάχιστον με ικανοποιει και δεν βλεπω διαφορές με την lg καμερα. Καποιος πολύ απαιτητικος και ψαγμένος πρέπει να δοκιμάσει και να συγκρίνει.

Ξέρουμε ποτε θα βγει η cm13 stable ?

Περιμένω πως και πως να βγει να την δοκιμασω

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=27525 εδω οι αναβαθμισεις για την καμερα για aosp,δεν ξερω αν ειναι η αναβαθμισμενη snapdragon camera αλλα ειναι πολυ καλη,καμια σχεση με της αρχικες τον aosp.ειναι πολυ κοντα πιστευω για stable cm13 η εκδοση που υπαρχει.επισης πολυ καλη ειναι κ η bliss http://downloads.blissroms.com/Bliss/Official/d802/ Edited by geoss
Link to comment
Share on other sites

Εάν αποφασίσει να δώσει υποστήριξη ο xdabedd σε MM aosp τότε θα είμαστε καλά
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους !!! Ηθελα και με την σειρα μου να πω ξανα ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια που εκαναν την rom fast furius γιατι εχουν κανει πολυ καλη δουλεια στο debloat αλλα και γενικα !! Μαζι και με τον xceed 14 η ρομ- αυτονομια κανει θαυματα !! Ξερω οτι η χρηση που εκανα ειναι μετρια εως επιφυλακτικη θα ελεγα αλλα ειναι η ιδια με τα ιδια app να τρεχουν απο πισω και ρυθμισεις που το τελευταιο 2 μηνο κοντα εχω δοκιμασει ολες της 3-4 ρομ που εχουν βγει ...!!! Χτες εκλεισα τον κυκλο μου για να τεσταρω της αντοχες και με αρκετη οικονομια σε φωτισμο 0-30% max με πολλα βιντεο που εβλεπα , με τηλεφωνα αρκετα, wifi, και ελαχιστο 4g, αλλα καθολου παιχνιδια ειδα 7 + ωρες οθονη ...!!! Τετοιους χρονους ειχα να δω απο εποχη kit kat με cloudy και dorimanx kernel !!! ;) :D ;)

 

http://s17.postimg.org/x257ag6gb/aaa.jpg

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.....

Ετχαριστουμε για τα καλα σας λογια....

Σκεφτομαι να φτιαξω μια ρομ καινουρια σε στοκ ομως.....τυπου srk η μα βελτιωσω οσο μπορω την f&f....τι λετε;

Περιμενω προτασεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.....

Ετχαριστουμε για τα καλα σας λογια....

Σκεφτομαι να φτιαξω μια ρομ καινουρια σε στοκ ομως.....τυπου srk η μα βελτιωσω οσο μπορω την f&f....τι λετε;

Περιμενω προτασεις

+1 για βελτιωση f&f :D

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.....

Ετχαριστουμε για τα καλα σας λογια....

Σκεφτομαι να φτιαξω μια ρομ καινουρια σε στοκ ομως.....τυπου srk η μα βελτιωσω οσο μπορω την f&f....τι λετε;

Περιμενω προτασεις

+1 για stock με smart notice, έξτρα σελίδα στην home όπως το ux0.4 για πρόσθεση widgets, plug and pop, smart cleaning (το παρακανα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.....

Ετχαριστουμε για τα καλα σας λογια....

Σκεφτομαι να φτιαξω μια ρομ καινουρια σε στοκ ομως.....τυπου srk η μα βελτιωσω οσο μπορω την f&f....τι λετε;

Περιμενω προτασεις

 

Η ff είναι μια χαρά... κάνε εξοικονόμηση δυνάμεων για όταν έρθει κάποια μαμά port marshmallow από g4/V10 ή σταθερή aosp και δώστε όλα εκεί!

Ανοιπομονω τι καλό μπορεί να βγει από πειραγμενη 6.0.2 :P

Link to comment
Share on other sites

Η ff είναι μια χαρά... κάνε εξοικονόμηση δυνάμεων για όταν έρθει κάποια μαμά port marshmallow από g4/V10 ή σταθερή aosp και δώστε όλα εκεί!

Ανοιπομονω τι καλό μπορεί να βγει από πειραγμενη 6.0.2 :P

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον φιλο Θάνο πλέον η lollipop έχει φτάσει σε επίπεδα kit Kat αυτονομίας σχεδόν ίδια..Συν ότι είχε να δώσει πιστεύω το έδωσε...!!! Πόσο άλλο ακόμη.. Αλλά από της 2 προτιμώ να βελτιωθεί η kk αν είναι εύκολο και να δούμε κάτι ουσιαστικό..Αλλιώς Έτσι να μείνει μια χαρά είναι και το ]βάρος να μεταφερθεί σε marshmallow στο android 6+ ...!!! Αυτό θα είχε ενδιαφέρον να το δούμε στο G2 !!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τον φιλο Θάνο πλέον η lollipop έχει φτάσει σε επίπεδα kit Kat αυτονομίας σχεδόν ίδια..Συν ότι είχε να δώσει πιστεύω το έδωσε...!!! Πόσο άλλο ακόμη.. Αλλά από της 2 προτιμώ να βελτιωθεί η kk αν είναι εύκολο και να δούμε κάτι ουσιαστικό..Αλλιώς Έτσι να μείνει μια χαρά είναι και το ]βάρος να μεταφερθεί σε marshmallow στο android 6+ ...!!! Αυτό θα είχε ενδιαφέρον να το δούμε στο G2 !!! ;)

 

παιδια για aosp δυσκολο...ισως μετα απο καιρο προς το τελος της υποστηρηξης της συσκευης....αν υπαρξει ποτε τελος :D:lol:

τωρα για την f&f θα δω τι μπορω να κανω..

Link to comment
Share on other sites

παιδια για aosp δυσκολο...ισως μετα απο καιρο προς το τελος της υποστηρηξης της συσκευης....αν υπαρξει ποτε τελος :D:lol:

τωρα για την f&f θα δω τι μπορω να κανω..

 

+1 για βελτιωση f&f

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω με λυπη οτι λογω αδρανειας το εχουμε ριξει στη φιλοσοφια και στη μελλοντολογία, λοιπον παρτε γρηγορα μπακαπ γιατι μπορει εμεις εδω να μιλαμε για το τελος των στοκ ρομς κλπ, ενω αλλες ομαδες ανα τον κοσμο εξακολουθουν να εξελίσσουν το σουπερ κινητο μας!

Ξεκιναμε με τους Ισπανους Cheloz που μετα την εξαφανιση τους επιστρεφουν με τη CheloZTeam_UX4_V4

https://www.androidfilehost.com/?fid=24407100847293661

Συνεχιζουμε με μια εκπληξη (ευχαριστη γιατι σαν λαος μας εχουν συνηθισει στις δυσαρεστες) απο τη γειτονικη Τουρκια!

ZEN ROM v4.1 Dark Green Edition, βιντεο και λινκ εδω

Αναμενω εντυπωσεις

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,pdimi70 ευχαριστούμε για τα όμορφα νέα την cheloz σίγουρα θα την δω

κάτι και από μένα (σε δουλειά να βρισκόμαστε ...)

 

SRK ROM 4-00 LG G2

https://www.androidfilehost.com/?fid=24407100847293103

link XDA http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-srkg2-1-00-20150516-t3109906

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω με λυπη οτι λογω αδρανειας το εχουμε ριξει στη φιλοσοφια και στη μελλοντολογία, λοιπον παρτε γρηγορα μπακαπ γιατι μπορει εμεις εδω να μιλαμε για το τελος των στοκ ρομς κλπ, ενω αλλες ομαδες ανα τον κοσμο εξακολουθουν να εξελίσσουν το σουπερ κινητο μας!

Ξεκιναμε με τους Ισπανους Cheloz που μετα την εξαφανιση τους επιστρεφουν με τη CheloZTeam_UX4_V4

https://www.androidfilehost.com/?fid=24407100847293661

Συνεχιζουμε με μια εκπληξη (ευχαριστη γιατι σαν λαος μας εχουν συνηθισει στις δυσαρεστες) απο τη γειτονικη Τουρκια!

ZEN ROM v4.1 Dark Green Edition, βιντεο και λινκ εδω

Αναμενω εντυπωσεις

 

καλημέρα ,pdimi70 ευχαριστούμε για τα όμορφα νέα την cheloz σίγουρα θα την δω

κάτι και από μένα (σε δουλειά να βρισκόμαστε ...)

 

SRK ROM 4-00 LG G2

https://www.androidfilehost.com/?fid=24407100847293103

link XDA http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-srkg2-1-00-20150516-t3109906

 

Καλημερα σε ολους !!! Ωραια νεα το g2 εχει μελλον σιγουρα ... χαχαχα ... Αυτο ειναι καλο για ολους μας που αγαπαμε αυτο το υπερκινητο !!! Αυτη η νεα zen rom ειδα το βιντεακι και πρεπει να εχει πολυ debloat με μια πρωτη ματια οπως δειχνει και επισης στο μενου αυτο το γκρι φοντο αλλα στυλ aosp δεν μου αρεσει προσωπικα !! Η Cheloz δεν ειναι αυτη βρε παιδια αν θυμαμαι καλα που την ειχα δοκιμασει που μεσα στο μενου σε ολες της εφαρμογες ειχε δικο του background στο καθε τετραγωνακι ενα ρομποτ κατι τετοιο το οποιο δεν αλλαζε με τιποτα??Σορυ αλλα αν ειναι παλυ ετσι για μενα ειναι πολυ παιδικη..!!! :lol:

Οσο για την νεα SRK ROM 4-00 LG G2 οποιος φιλος βαλει την ultra debloat ας μας πει εντυπωσεις και γενικα τι διαφορες βλεπει με την προηγουμενη 3-00 ... !!! ;)

 

Εγω τωρα εχω την ff και θα κατσω να την ρυθμισω με τον οδηγο του φιλου Vag_koun για να δουμε τι παραπανω θα μας δωσει !!! :p:p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...