Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρεπει να βαλεις τα gapps που δινονται με την ρομ,κ μενα ετσι μου εκανε πριν λιγο η orion os.δεν την συνηστω εχει αρκετα bug,αντιθετως απο την broken os που ειναι πολυ καλυτερη.εδω κ 2 μηνες ειμαι με aosp δεν γθρναω σε stock based.

 

Εβαλα τα gapps απο το link που εδωσες, τι να πω θα ξαναδοκιμασω καποια αλλη στιγμη. Και εγω aospakias ειμαι αλλα γενικα καποια ψιλα με χαλάνε σε αυτες, ξενερωνω κ απο την ταχυτητα των lg based και ψαχνομαι για aosp. Ποια εχεις 2 μηνες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πρεπει να βαλεις τα gapps που δινονται με την ρομ,κ μενα ετσι μου εκανε πριν λιγο η orion os.δεν την συνηστω εχει αρκετα bug,αντιθετως απο την broken os που ειναι πολυ καλυτερη.εδω κ 2 μηνες ειμαι με aosp δεν γθρναω σε stock based.

Ποιος και πότε έφτιαξε για d802, από την Broken os; μόνο για το 800 υπάρχει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την καινούργια TWRP 3 και δεν βλέπει το otg... Καμιά ιδέα;

 

Με Kingston ολα καλα

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για να κάνω restore πρέπει να κάνω και όλα τα wipes η δεν υπάρχει πρόβλημα;

 

ναι εκτος απο internal,και εκτος αν εχεις το μπακ απ σε στικακι που καλα θα κανεις να κανεις να τα κανεις ολα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ..sorry που θα απασχολήσω λίγο με μια λεπτομέρεια ...αλλά δεν το βρίσκω εύκολα στο net!

 

Ενα link για xceed 14 :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ..sorry που θα απασχολήσω λίγο με μια λεπτομέρεια ...αλλά δεν το βρίσκω εύκολα στο net!

 

Ενα link για xceed 14 :)

https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982087010257

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την καινούργια TWRP 3 και δεν βλέπει το otg... Καμιά ιδέα;

 

Εμένα το βλέπει κανονικά. Εκεί που λέει select Storage έχεις επιλέξει usb otg?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε όσους έχουν stock based roms.. Ο ήχος στην κλήση σας αυξανεται σταδιακά? Όχι τεράστια αύξηση αλλά να υπάρχει έστω και λίγο?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

 

Σευχαριστω ....... Για να δούμε τώρα αν η ff είναι καλύτερη από την thunder με τον ίδιο kernel.....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το βλέπει κανονικά. Εκεί που λέει select Storage έχεις επιλέξει usb otg?

Ναι..... Περίεργο

Link to comment
Share on other sites

Ναι..... Περίεργο

 

Έχει τύχει να μη μου βλέπει σε άλλη ρομ όμως, backup που είχα μέσα (και για να είμαι ειλικρινής δεν ξαναδοκίμασα να δει backup). Εσένα δεν το βλέπει γενικώς? Οποιοδήποτε αρχειο?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω ....... Για να δούμε τώρα αν η ff είναι καλύτερη από την thunder με τον ίδιο kernel.....

 

Θάνο πες μας εντυπώσεις από την μετάβαση σου φίλε να έχουμε και μια άποψη ακόμη !!!

 

Ναι..... Περίεργο

 

Αν και από εχτες που έβαλα το 3.0.0 και εγώ ξέχασα να το δοκιμάσω αλλά αν θες δοκίμασε γιατί μου το είχε κάνει και μένα με προηγούμενο twrp μπες recovery και λογικά σου βλέπει την εσωτερική μνήμη.Αν εκεί που λέει usb otg σου λέει 0 κάνε μια εναλλαγή μεταξύ εσωτερικής και otg και ξαναπατα επάνω στο 0 αν στο λέει ακόμη χωρίς να βγάλεις το στικακι για να διαβάσει και να ανοίξει η μνήμη και λογικά θα στο διαβάσει !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση!έβαλα εδώ και κάποιες μέρες τ lollipop και από τότε το Wi-Fi δεν συνδέεται αυτόματα!πρέπει δλδ κάθε φορά να βάζω τον κωδικό το οποίο είναι αρκετά σπαστικό!έχει αντιμετωπίσει κάνεις το ίδιο πρόβλημα η ξέρει τι μπορώ να κάνω;;
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/tools-how-to-install-twrp-bump-d80230a-t3072186

απο δω δε μπορω να κατεβασω καποια βοηθεια?θελω να ρουταρω...

Κάποια βοήθεια παιδιά! Το one click root ψάχνω για να ρουταρω...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια παιδιά! Το one click root ψάχνω για να ρουταρω...

Δοκίμασε από 'δω:

http://techbrain.cz/2015/06/03/root-lg-g2-pres-oneclickrootrecovery-roottwrp/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αρχηγε!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο μικρά bug παιδιά... και τα παραθέτω! Χτες πέρασα την ff και όταν κάνω επανεκκίνηση μετά από εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής χάνω την εικόνα στην lock screen και ξανά μπαίνει η stock της rom.

Το άλλο είναι ότι άμα έχω το κινητό σε λειτουργία πτήσης και κάνω επανεκκίνηση πάει την φωτεινότητα στο 100% μόλις βγάζει την ερώτηση αν θέλω να κρατήσω το κινητό σε λειτουργία πτήσης ή όχι!

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο μικρά bug παιδιά... και τα παραθέτω! Χτες πέρασα την ff και όταν κάνω επανεκκίνηση μετά από εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής χάνω την εικόνα στην lock screen και ξανά μπαίνει η stock της rom.

Το άλλο είναι ότι άμα έχω το κινητό σε λειτουργία πτήσης και κάνω επανεκκίνηση πάει την φωτεινότητα στο 100% μόλις βγάζει την ερώτηση αν θέλω να κρατήσω το κινητό σε λειτουργία πτήσης ή όχι!

Εγω δεν το εχω αυτο....

Εκανες μηπως επαναφορα τα data σου;

Επισης ξανα περασε την αν δεν φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το εχω αυτο....

Εκανες μηπως επαναφορα τα data σου;

Επισης ξανα περασε την αν δεν φτιαξει

 

Τα έκανα wipe όλα 4 φορές και πέρασα την ρομ με τον ίδιο τρόπο 4 φορές...

Δεν ξέρω τι μπορεί να το επηρεάζει.

Μπορει να είναι κάποιο expose(ολα παίζουν)

μπορεί να μην φταίει καθόλου η rom... το θέμα είναι άμα το κάνει και σε κάποιον άλλον;

Link to comment
Share on other sites

Ξαναέβαλα για 3 φόρα την cm13 με τα σωστα gapps, λοιπόν η ρομ είναι ταχύτατη και στέκει πολύ καλά, πρώτη φορά μου έκατσε cm τόσο καλά, την δουλεύω από χθες και έχω να πω τα καλύτερα, μπαταρία μεχρι τώρα πολύ καλή αν και δεν την έχω κάνει σωστό κύκλο φόρτισης. To d2tw λειτουργεί άψογα καθώς ειναι γνωστό ψιλοbug των aosp και σε συνδυασμό με xposed και gravity δεν μου λειπει πλέον τίποτα (μιας και έχει λίγες ρυθμίσεις σε σχέση με aosp). Δεν με βλεπω να ξαναγυρνάω σε lg based.

Καποιος που έχει συγκρινει cm12 με cm13 ποια θεωρει καλύτερη;

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις που θέλω να κάνω για cm13 γιατι ψήνομαι και εγώ να την περάσω: Quick window έχει; Και δεύτερον τωρα που εχω stock based και παιρνω backup απο TRWP μόλις βάλω cm13 αμα θέλω να επαναφέρω το backup μου απλά κανω restore ετσι; Δεν χρειάζονται τίποτα φλασαρισματα και wipes;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...