Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πράγματι, πολύ καλή, εξαιρετική δουλειά! Το μόνο που παρατηρώ είναι κάποια θερμοκρασία, προφανώς να οφείλεται στον dori. Εσείς που κάνατε τις δοκιμές (ένα μπράβο κι από εμένα) θα υπάρξει πρόβλημα αν ρίξω τον xceed από πάνω;

Οχι. Διαγραφεις οποιο φακελο δημιουργησε ο dori και φλασαρεις και καθαριζεις cahe και dalvik.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ έκανα εχθές

Μετά το root κ τη recovery θέλει κ το super SU εγκατάσταση;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μετά το root κ τη recovery θέλει κ το super SU εγκατάσταση;

Δεν το εχω κανει αλλα διαβασα το νημα και λεεο οτι το εγκαθηστα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά! Εμένα με dori δεν έχει θέμα με θερμοκρασία. Λίγο υπομονή να στρώσει η ρομ και μετα κάντε αλλαγές.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μετά το root κ τη recovery θέλει κ το super SU εγκατάσταση;

 

Όχι, μου έδινε κανονικά root access στις εφαρμογές για όσο το κράτησα .Γιατί μετά έβαλα την cyanogen

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τον ηχο στην cm13 πείραξε το αρχείο mixerpaths, οδηγίες εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375710&page=1091

Χρησιμοποίησε τον es file explorer με root για να κανεις τροποποιήσεις, 2 λεπτά υπόθεση καθ θα δεις θεαματική αύξηση

 

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω τώρα

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως να διορθώσω το κόλλημα που τρώει το Flash Tool στο 2%;

Δοκίμασα το FixedDownloadCMode_droidth αλλά δεν μου έκανε δουλειά. Υπάρχει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά ή νέα ρομ παιδιά...το μόνο πρόβλημα που βρήκα είναι ότι όταν πάω στις ρυθμίσεις στο μενού της έντασης των ήχων μου κανει force close το μενού των ρυθμίσεων όταν το έχω σε διάταξη λίστας
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά ή νέα ρομ παιδιά...το μόνο πρόβλημα που βρήκα είναι ότι όταν πάω στις ρυθμίσεις στο μενού της έντασης των ήχων μου κανει force close το μενού των ρυθμίσεων όταν το έχω σε διάταξη λίστας

 

Με Dori ή Xceed?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το TWRP 2.8.6.1 με το autorec απ το play store... Πως θα περάσω τώρα άλλη rom;;; τα βήματα ένα ένα... Κάνει αυτή η έκδοση της TWRP ή χρειάζεται άλλη;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το TWRP 2.8.6.1 με το autorec απ το play store... Πως θα περάσω τώρα άλλη rom;;; τα βήματα ένα ένα... Κάνει αυτή η έκδοση της TWRP ή χρειάζεται άλλη;

 

Νομίζω με αυτή την έκδοση είσαι εντάξει.

Κατέβασε από το store το quick boot και μόλις κανείς εγκατάσταση, στο μενού του λέει recovery. Το πατάς και του δίνεις δικαιώματα root. Θα σε πάει μετά στο recovery. Από εκεί κανείς την εγκατάσταση με install αφού κανείς τα wipes που λέει κάθε dev (συνήθως όλα εκτός από internal).

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω με αυτή την έκδοση είσαι εντάξει.

Κατέβασε από το store το quick boot και μόλις κανείς εγκατάσταση, στο μενού του λέει recovery. Το πατάς και του δίνεις δικαιώματα root. Θα σε πάει μετά στο recovery. Από εκεί κανείς την εγκατάσταση με install αφού κανείς τα wipes που λέει κάθε dev (συνήθως όλα εκτός από internal).

Για την fast rom ποια wipes θα κάνω; αυτά που μου είπες;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Για την fast rom ποια wipes θα κάνω; αυτά που μου είπες;

 

Ναι τα τσεκάρεις όλα εκτός από internal. Πρόσεξε το γιατί αλλιώς θα σβήσεις ότι έχεις αποθηκευμένο.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά ή νέα ρομ παιδιά...το μόνο πρόβλημα που βρήκα είναι ότι όταν πάω στις ρυθμίσεις στο μενού της έντασης των ήχων μου κανει force close το μενού των ρυθμίσεων όταν το έχω σε διάταξη λίστας

 

Me Dori κανενα προβλημα ας επιβεβαιωσει και καποιος με Xceed, συμφωνω με το minotavro δωστε λιγο χρονο και σε μενα παντως ειναι χαμηλα η θερμοκρασια

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως να διορθώσω το κόλλημα που τρώει το Flash Tool στο 2%;

Δοκίμασα το FixedDownloadCMode_droidth αλλά δεν μου έκανε δουλειά. Υπάρχει κάτι άλλο;

 

Δοκίμασε ξανά .Εγώ έτσι το εφτιαξα .Αυτό στο κανει γιατί κάποια rom που είχες ,είχε αλλάξει τα partitions η κάτι τέτοιο .Κάπου είχα διαβάσει οτι ένας το έφτιαξε κανοντας εγκατάσταση μια μαμά rom σε μορφή zip (υπάρχει στο xda) μέσω recovery

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

 

Θετικο : ειναι 802 και καλη τιμη

Αρνητικο : 16 giga αν εισαι του video και της φωτογραφιας ειναι λιγα ασε που ονομαστικα ειναι 16, τα διαθεσιμα ειναι λιγοτερα

Ερωτηματικο : κανε ερωτηση σε ποιο region ανηκει γιατι ως παγκοσμιο μοντελο αν προερχεται εκτος ΕΕ δεν θα εχεις την υποστηριξη της αντιπροσωπειας

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θετικο : ειναι 802 και καλη τιμη

Αρνητικο : 16 giga αν εισαι του video και της φωτογραφιας ειναι λιγα ασε που ονομαστικα ειναι 16, τα διαθεσιμα ειναι λιγοτερα

Ερωτηματικο : κανε ερωτηση σε ποιο region ανηκει γιατι ως παγκοσμιο μοντελο αν προερχεται εκτος ΕΕ δεν θα εχεις την υποστηριξη της αντιπροσωπειας

 

Την ερωτηση την εκανα. Ειδα οτι εχει ενα χρονικο περιθωριο. Τι ακριβως ειναι αυτο?

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μπορειτε να μου πει καποιος φιλος ου εχει βαλει την f&f 1.1 οτι δεν εχει τον μαμα lg player για βιντεο γιατι τωρα τυχαια το ειδα που ηθελα να δω ενα βιντεο αλλα δεν ανοιγε...Μαλλον το βγαλατε για λογοτερο debloat... Μπορει καποιος φιλος να το κανει backup που το εχει και να μου το δωσει ?? ;);)

 

Παιδιά μπορεί κάποιος φίλος ή φίλη να με βοηθήσει σε αυτό ?? Θέλω τον μαμα if video player.!!

 

Επίσης άσχετο σήμερα το πρωί άνοιξα το κινητό και μου έκανε το reboot..Μακάρι να ήταν

τυχαίο γιατί με xceed 14 ποτε δεν είχα παλιότερα...!!#

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Βουρ παιδιά!!!!!!!! Ωραιότατη!!!!!!!!

Κατερινα εχεις δικιο πολυ ωραια ρομ η Limitless_UX4_v1.3_V10 mod αν ειχε και τον καιρο οπως στη Fast & furious v1.1......

Link to comment
Share on other sites

Me Dori κανενα προβλημα ας επιβεβαιωσει και καποιος με Xceed, συμφωνω με το minotavro δωστε λιγο χρονο και σε μενα παντως ειναι χαμηλα η θερμοκρασια

Με xceed μου το κάνει παιδιά...δεν δοκίμασα dori

Link to comment
Share on other sites

Με xceed μου το κάνει παιδιά...δεν δοκίμασα dori

 

Για να σου πω την αλήθεια όταν έβαλα xceed δεν το πρόσεξα. Τώρα είμαι με Dori και δεν το κανει.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Για να σου πω την αλήθεια όταν έβαλα xceed δεν το πρόσεξα. Τώρα είμαι με Dori και δεν το κανει.

Έχω να βάλω dori από το καλοκαίρι αλλά με ψήνει μια και λένε καλά πράγματα για τον 9. Δεν είναι και μεγάλο πρόβλημα αυτό με την ένταση...την ρυθμιζεις κατευθείαν από την μπάρα κάτω από την φωτεινότητα

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Έχω να βάλω dori από το καλοκαίρι αλλά με ψήνει μια και λένε καλά πράγματα για τον 9. Δεν είναι και μεγάλο πρόβλημα αυτό με την ένταση...την ρυθμίσεις κατευθείαν από την μπάρα κάτω από την φωτεινότητα

 

Για να κάνουμε τις δοκιμές δεν άφησα πολύ τον xceed. Όσο τον είχα συγκριτικα νομίζω είχα λίγο χαμηλό φέτες θερμοκρασίες. Αλλά θέλω να στρώσει και λίγο ο Dori για να καταλάβω καλύτερα γιατί και εγώ είχα πολύ καιρό να τον βάλω.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ξανά .Εγώ έτσι το εφτιαξα .Αυτό στο κανει γιατί κάποια rom που είχες ,είχε αλλάξει τα partitions η κάτι τέτοιο .Κάπου είχα διαβάσει οτι ένας το έφτιαξε κανοντας εγκατάσταση μια μαμά rom σε μορφή zip (υπάρχει στο xda) μέσω recovery

 

Ευχαριστώ φίλε μου, θα δοκιμάσω τον υπό μορφή zip τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα εχεις δικιο πολυ ωραια ρομ η Limitless_UX4_v1.3_V10 mod αν ειχε και τον καιρο οπως στη Fast & furious v1.1......

 

Το μονο ευκολο

Transparent weather

http://1drv.ms/1Qe5a1Y

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...