Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μονο ευκολο

Transparent weather

http://1drv.ms/1Qe5a1Y

 

Φιλε σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το μονιμο ζητουμενο ολων μας :

Μια ελαφρια για να ειναι γρηγορη ρομ αλλα να εχει ομως και τις most value εφαρμογες της LG και η απαντηση ηρθε απο τους ακουραστους Βραζιλιανους με την Limitless_UX4_v1.3_V10 μια ρομ που οπως λεει το ονομα της ειναι UX4.0 αλλα και με τη προσθηκη καταλληλων V10 ported εφαρμογων πραγμα που τη κανει παναλαφρη και εξαιρετικη σε μπαταρια και χαμηλες θερμοκρασιες

Βεβαια αυτη τη φορα δεν ηταν καθολου ευκολο να την εχουμε για το κινητο μας γιατι οι μπραζιλ ειχαν μπερδεψει επιτηδες τα bootstacks με τα scripts του META-INF ετσι ωστε μια απλη αντικατασταση του boot.img η του modem.img να μην ειναι αρκετο, ο επιμενων νικα ομως και ετσι με τη προσθηκη t-action, τελευταιου flash player, Key plus για φακο με το πανω πληκτρο και YouTube mod για παιξιμο τραγουδιου με σβηστη οθονη, μπορουμε να τη φλασαρουμε.

Τροποποιησεις που εχουν γινει απο εμενα ειναι : αντικατασταση της TWRP 3.0.0 με την 3.0.1 (για αυτο μπορει να σας φανει λιγο θολο το aroma), βελτιωση ηχου στο mixer_paths.xml, nav 45x45, semi transparent weather και το κλασικο πια systemui γιατι φοριεται με ολα και παει παντου! Το build.prop το αφησα σχεδον ανεπαφο γιατι ο βραζιλιανος dev εχει κανει το καλυτερο για τη ρομ του και κακα τα ψεματα οι πιο πολλες τροποποιησεις που κυκλοφορουν για το buil.prop ειναι λογω LP ανευ σημασιας.

Οι δυο ομως μεγαλες εκπληξεις ειναι

α) η επιλογη κερνελ στο aroma αναμεσα σε Xceed 12a (o πιο σταθερος μεχρι τωρα κατα γενικη ομολογια) και DorimanX 9.0 (ο πιο προσφατος)

β) Η πληρως λειτουργικη καμερα του G4 (πλην της υποστηριξης raw αρχειων που γενικα εχει θεμα το G2) που δινει αλλο αερα στο κινητο μας!

 

Στην εγκατασταση παταμε οπου βλεπουμε λεξη απο inst.... (εχω σοβαροτερα πραγματα να κανω απο το να μεταφραζω πορτογαλικα) και οσοι επιλεξουν Xceed θα πρεπει οταν κανουν την εγκατασταση της ρομ να φλασαρουν τον supersu γιατι για να ενσωματωσω τον κερνελ αναγκασθηκα να πειραξω loops και scripts σε μεγαλο βαθμο.

SyperSU

https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Fwww.dropbox.com%2Fs%2Fshf5ze9b6wy6ap9%2FUPDATE-SuperSU-v2.46.zip%3Fdl%3D0&sa=D&sntz=1&usg=AFQjCNFSsJm5CSIqcUiM1q0yhthcTkpE-A

Τελος ενα πολυ μεγαλοοοοοο ευχαριστω στην μια και μοναδικη Κατερινα για την βοηθεια (μονο αυτη μπορει να μαγειρευει και να φλασαρει ταυτοχρονα) και για το οτι το γυναικειο ματι βλεπει πραγματα που εμεις δεν βλεπουμε!

Απολαυστε το κινητο οσο το απολαμβανουμε και εμεις!

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod

https://drive.google.com/file/d/0B2rmu6iwEplYSk9xVnhhak1JSUk/view?usp=sharing

Και για οσους θελουν:

Transparent Weather

http://1drv.ms/1Qe5a1Y

Μπορεις να μου εξηγησεις τι εννοεις με αυτα που υπογραμισα? πρεπει να τα βαλουμε για να μπουταρει ή τα εχει ηδη?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου εξηγησεις τι εννοεις με αυτα που υπογραμισα? πρεπει να τα βαλουμε για να μπουταρει ή τα εχει ηδη?

 

Τα έχει ήδη. Μόνο αν διαλέξεις xceed πρέπει να βάλεις και το supersu.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

thanks, το καταλαβα γιατι μολις την περασα ... με dori :)

φαινεται πολυ καλη, περναω το μπακαπ απο τιτανιουμ .....

Link to comment
Share on other sites

Έκανα root κ περασα recovery με το autorec... Τώρα δε μπορώ να κατεβάσω τίποτα απ το store... Τι να φταίει;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα root κ περασα recovery με το autorec... Τώρα δε μπορώ να κατεβάσω τίποτα απ το store... Τι να φταίει;

 

Η ρομ δουλευει κανονικα κατα τα ταλλα ?? πες μας τι φορας κλπ ?? Αν το κινητο οσυ ειναι αδειο χωρις apps κανε μια πεπαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μπας και στρωσει.. !! Σου ανοιγει το playstore η οχι τι δου γραφει κλπ.. ετσι οπως γραφεις αντε να καταλαβουμε... πες τι που πως κλπ ... ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ δουλευει κανονικα κατα τα ταλλα ?? πες μας τι φορας κλπ ?? Αν το κινητο οσυ ειναι αδειο χωρις apps κανε μια πεπαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μπας και στρωσει.. !! Σου ανοιγει το playstore η οχι τι δου γραφει κλπ.. ετσι οπως γραφεις αντε να καταλαβουμε... πες τι που πως κλπ ... ;) ;)

Κατά τα άλλα δουλεύει κανονικά! Έχω stock lollipop 5.0.2... Μόνο root κ recovery έκανα κ πριν κατεβαιναν οι εφαρμογές... Έβαλα το Quick reboot κ το titanium...

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατά τα άλλα δουλεύει κανονικά! Έχω stock lollipop 5.0.2... Μόνο root κ recovery έκανα κ πριν κατεβαιναν οι εφαρμογές... Έβαλα το Quick reboot κ το titanium...

Το play store ανοίγει κανονικά...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Πατάς να κατέβει η εφαρμογή και βγάζει κάποιο σφαλμα? Έκανες επανεκινηση?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πατάς να κατέβει η εφαρμογή και βγάζει κάποιο σφαλμα? Έκανες επανεκινηση?

Κατεβαίνει μέχρι ένα σημείο π.χ 90% κ σταματάει... Έκανα επανεκκίνηση...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει μέχρι ένα σημείο π.χ 90% κ σταματάει... Έκανα επανεκκίνηση...

 

Έχεις δοκιμάσει αρκετές και δεν κατεβαίνει καμια?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει αρκετές και δεν κατεβαίνει καμια?

Ναι κ κάποιες εφαρμογές κ παιχνίδια... Τίποτα δεν κάνει εγκατάσταση...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ναι κ κάποιες εφαρμογές κ παιχνίδια... Τίποτα δεν κάνει εγκατάσταση...

 

Πήγαινε ρυθμίσεις - εφαρμογές - playstore και κάνε εκκαθαριση δεδομένων και ξαναπροσπαθησε.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις - εφαρμογές - playstore και κάνε εκκαθαριση δεδομένων και ξαναπροσπαθησε.

Πάλι τίποτα... Μήπως είναι τίποτα με τα δικαιώματα root;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάλι τίποτα... Μήπως είναι τίποτα με τα δικαιώματα root;

Όταν ανοίγω το titanium μου βγάζει αυτό... Παίζει ρόλο; https://drive.google.com/file/d/0BzgBgW_w2wltQlNIeXJURmUycWs/view?usp=docslist_api

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Πάλι τίποτα... Μήπως είναι τίποτα με τα δικαιώματα root;

Δεν νομίζω. Γιατί σε άφησε και κατεβάσεις τις άλλες δυο? Δεν μου έρχεται κάτι.... Δοκίμασε και με data αν έχεις.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Άκου κουφό! Ενώ κατέβαινε μια εφαρμογή άνοιξα το titanium κ μέχρι να το κλείσω την εγκατέστησε! Τι είναι αυτό;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Άκου κουφό! Ενώ κατέβαινε μια εφαρμογή άνοιξα το titanium κ μέχρι να το κλείσω την εγκατέστησε! Τι είναι αυτό;

 

Σύμπτωση..... Κολλάει καμία φορά και αργεί να κάνει εγκατάσταση.

Δες μήπως έχει και τίποτα εφαρμογές του συστήματος για ενημέρωση π.χ. Android web view και κάνε τις.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σύμπτωση..... Κολλάει καμία φορά και αργεί να κάνει εγκατάσταση.

Δες μήπως έχει και τίποτα εφαρμογές του συστήματος για ενημέρωση π.χ. Android web view και κάνε τις.

Είναι όλα ενημερωμένα... Πω πω τι είναι αυτό τώρα γ@#ω τη τύχη μου...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι όλα ενημερωμένα... Πω πω τι είναι αυτό τώρα γ@#ω τη τύχη μου...

Αυτό το σφάλμα μου έβγαλε... https://drive.google.com/file/d/0BzgBgW_w2wltSTBsUnNpQjVfWmc/view?usp=docslist_api

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα και γω τη νεα ρομ αλλα δεν εκανα wipe τα data.

Τωρα δεν εχω ροοτ. Προσπαθησα με το oneclikroot αλλα στην επανεκιννηση λεει δεν εγινε.

Πως μπορω να το κανω;

 

Τελικα μπηκα στο download mode.

 

Ενα θεμα βρηκα στη ρομ οτι βγαζει τις φωτογραφιες θολες και αμα παιζεις με το MF κρασαρει.

Κατα τα αλλα ενα battery calibration να γινει και ειναι τουμπανο η ρομ! Η καλυτερη ως τωρα. Λες και ειναι φρεσκια ρομ αδεια.

Edited by astrovasilis
SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Αυτό το σφάλμα μου έβγαλε... https://drive.google.com/file/d/0BzgBgW_w2wltSTBsUnNpQjVfWmc/view?usp=docslist_api

 

Εφτιαξε? Καλημέρα..... Αν όχι πήγαινε πάλι στις εφαρμογές και κάνε στο store κατάργηση εγκαταστάσης ενημερωσεων. Εμένα λέει έκδοση 6.0.5 και δεν έχω θέμα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας οδηγός που ανάλογα τι νούμερο σφάλμα γράφει έχει και την ανάλογη λύση και το αίτιο
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλη την όμορφη παρέα http://www.gregtwallace.com/lgg2-projects/twrp/

TWRP η τελευταία απο Blastagator ( έτσι για ενημέρωση )

Πρίν φλασάρετε ρίξτε μια ματιά

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/twrp-twrp-2-8-0-0-kernel-f2fs-tools-t2898705/page235

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι βάλετε limitless σαν δίνει την εντύπωση ότι η κάμερα υστερεί λίγο σε απόδοση?? Έχω την εντύπωση ότι στο αυτόματο οι φωτογραφίες υστερούν ειδικά σε contrast.
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Αυτό το σφάλμα μου έβγαλε... https://drive.google.com/file/d/0BzgBgW_w2wltSTBsUnNpQjVfWmc/view?usp=docslist_api

 

Εφτιαξε? Καλημέρα..... Αν όχι πήγαινε πάλι στις εφαρμογές και κάνε στο store κατάργηση εγκαταστάσης ενημερωσεων. Εμένα λέει έκδοση 6.0.5 και δεν έχω θέμα.

Γειά σου! Απ το πρωί δοκιμάζω εφαρμογές κ παιχνίδια τα κατεβάζει κ τα εγκαθιστά κανονικά! Όλα οκ... Λέω να φλασαρω την fast rom την καινούργια... Αλλά αν τυχόν κάνω καμιά λαλακια κ δεν μπουταρει να κατεβάσω μια επίσημη kdz να την έχω στον υπολογιστή μου;;; θα το στρωσω με το Flash Tool 2014; τι άλλο μου προτείνεις; το πως θα την φλασαρω μου είπες...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξε? Καλημέρα..... Αν όχι πήγαινε πάλι στις εφαρμογές και κάνε στο store κατάργηση εγκαταστάσης ενημερωσεων. Εμένα λέει έκδοση 6.0.5 και δεν έχω θέμα.

Γειά σου! Απ το πρωί δοκιμάζω εφαρμογές κ παιχνίδια τα κατεβάζει κ τα εγκαθιστά κανονικά! Όλα οκ... Λέω να φλασαρω την fast rom την καινούργια... Αλλά αν τυχόν κάνω καμιά λαλακια κ δεν μπουταρει να κατεβάσω μια επίσημη kdz να την έχω στον υπολογιστή μου;;; θα το στρωσω με το Flash Tool 2014; τι άλλο μου προτείνεις; το πως θα την φλασαρω μου είπες...

 

Κατέβασε τη να την έχεις αλλά μια χαρά θα πάνε όλα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...