Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανοντας διαφανη τη μπαρα ειδοποιησεων και τη navigation δημιουργειται ωραιο οπτικο αποτελεσμα.Ομως μου τη δινει ο τροπος που γινεται απο διαφανης-συμπαγης οταν μπαινω στις εφαρμογες(nova launcher).Εχει βρει κανεις τροπο να παραμενουν διαφανες ή να γινεται πιο ομαλα η μεταβαση;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το γνωστο ''Γαμα (Γ)'', δηλαδη rw-r--r--

 

Δυστυχώς σε εμένα δεν αλλάζει με τίποτα το bootanimation. Αν τα έχει καταφέρει κανείς με κάποιο άλλο ας μου στείλει αν έχει την καλοσύνη το λινκ και τον τρόπο που το έκανε. Όπως επίσης και για το shutdown

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε εμένα δεν αλλάζει με τίποτα το bootanimation. Αν τα έχει καταφέρει κανείς με κάποιο άλλο ας μου στείλει αν έχει την καλοσύνη το λινκ και τον τρόπο που το έκανε. Όπως επίσης και για το shutdown

 

Γινε πιο συγκεκριμενος. Τι εχεις κανει;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γινε πιο συγκεκριμενος. Τι εχεις κανει;

 

Κατέβασα ένα bootanimation από xda το οποίο υποτίθεται πως ήταν stock LG. Πήγα system /media αντικατεστησα αυτό που είχε με αυτό που κατέβασα και έβαλα τα permissions με root explorer.

Κατά το bootαρισμα όμως μου βγάζει πάλι της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχετε δει ?

 

LucidPhusion - 4.4 for D802 :cool:

 

Αρκετά προβλήματα και ελλείψεις μέχρι τώρα, αλλά είναι η αρχική προσπάθεια....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχετε δει ?

 

LucidPhusion - 4.4 for D802 :cool:

 

Αρκετά προβλήματα και ελλείψεις μέχρι τώρα, αλλά είναι η αρχική προσπάθεια....

 

Το εχω υπο παρακολουθηση :p

Τωρα σκεφτομαι να δοκιμασω μια την RGUI v3.11.20 να δω τι λεει η κουζινα,αν δεν επιστρεφω σε Acer...και μολις τωρα ειδα οτι βγηκε και philz recovery...επιτελους :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Κανοντας διαφανη τη μπαρα ειδοποιησεων και τη navigation δημιουργειται ωραιο οπτικο αποτελεσμα.Ομως μου τη δινει ο τροπος που γινεται απο διαφανης-συμπαγης οταν μπαινω στις εφαρμογες(nova launcher).Εχει βρει κανεις τροπο να παραμενουν διαφανες ή να γινεται πιο ομαλα η μεταβαση;;;

 

Εμένα με nova prime beta γιατί δε δουλεύει το transparency ρε ****τη μου?θέλει Root και xposed?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω υπο παρακολουθηση :p

Τωρα σκεφτομαι να δοκιμασω μια την RGUI v3.11.20 να δω τι λεει η κουζινα,αν δεν επιστρεφω σε Acer...και μολις τωρα ειδα οτι βγηκε και philz recovery...επιτελους :)

 

Εντάξει, υπάρχουν και οι δύο γνωστοί "ύποπτοι"

 

PARANOIDANDROID 4.0+ G2

 

CyanogenMod 11.0][unofficial][KitKat] Alpha Build 3

 

οι οποίες δουλεύουν αρκετά καλά, αλλά για κάποιον που θέλει να παραμείνει κοντά σε stock...?

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Λογω του επειγοντος..ξερετε αν μπορουμε να βαλουμε περισσοτερες μαρκες στο τηλεκοντρολ?βασικα καιγομαι για κλιματιστικο και δεν εχει ουτε toyotomi ουτε fuji..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με nova prime beta γιατί δε δουλεύει το transparency ρε ****τη μου?θέλει Root και xposed?

 

δεν υποστηρίζεται η συσκευή ακομα...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με nova prime beta γιατί δε δουλεύει το transparency ρε ****τη μου?θέλει Root και xposed?

 

Πρέπει να βάλεις Xposed και G2 Xposed για να σου δουλέψει το διάφανο

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, υπάρχουν και οι δύο γνωστοί "ύποπτοι"

 

PARANOIDANDROID 4.0+ G2

 

CyanogenMod 11.0][unofficial][KitKat] Alpha Build 3

 

οι οποίες δουλεύουν αρκετά καλά, αλλά για κάποιον που θέλει να παραμείνει κοντά σε stock...?

 

Rayglobe...εχει πολλα extra αλλα μπορεις να επιλεξεις και stock μεσω aroma installer...απροβληματιστη!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Το εχω υπο παρακολουθηση :p

Τωρα σκεφτομαι να δοκιμασω μια την RGUI v3.11.20 να δω τι λεει η κουζινα,αν δεν επιστρεφω σε Acer...και μολις τωρα ειδα οτι βγηκε και philz recovery...επιτελους :)

 

Link για philz recovery? Έχω μπερδευτεί έχει ένα σορό στο xda!

Link to comment
Share on other sites

Link για philz recovery? Έχω μπερδευτεί έχει ένα σορό στο xda!

 

εδω είμαστε...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2554053

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Λογω του επειγοντος..ξερετε αν μπορουμε να βαλουμε περισσοτερες μαρκες στο τηλεκοντρολ?βασικα καιγομαι για κλιματιστικο και δεν εχει ουτε toyotomi ουτε fuji..

 

Εγώ έχω panasonic κλιματιστικό και ούτε αυτό το βρίσκει, παρόλο που υποστηρίζει panasonic. Αντίθετα με τις τηλεοράσεις (panasonic & samsung) δεν υπήρχε πρόβλημα.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω panasonic κλιματιστικό και ούτε αυτό το βρίσκει, παρόλο που υποστηρίζει panasonic. Αντίθετα με τις τηλεοράσεις (panasonic & samsung) δεν υπήρχε πρόβλημα.

 

Να ρωτήσω...Δεν έχει learning mode το τηλεχειριστήριο;

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω...Δεν έχει learning mode το τηλεχειριστήριο;

Όχι, από ότι έχω καταλάβει έχει κάποια αποθηκευμένα και βρίσκει ποιο ταιριάζει με δοκιμές.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω...Δεν έχει learning mode το τηλεχειριστήριο;

 

Δεν είναι Logitech Harmony για να βρεις ακριβώς το μοντέλο, έχει κάποιες βασικές λειτουργίες, που σε κάθε κατασκευαστή είναι κοινές και έχουν όμοια -ή παρόμοια- σήματα προς τη συσκευή. Γι'αυτό και σε ρωτάει αν δουλεύει το κάθε σήμα, για να επιβεβαιώσει ότι το generic σήμα π.χ. του On/Off για Samsung τηλεόραση δουλεύει και στη δική σου.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Εχει learning mode λεγεται απομακρυσμενη εκμαθηση..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Guys όσοι αλλάξατε την navigation bar και συγκεκριμένα το menu key με το recents, στις εφαρμογές ή στα μενού που χρειάζεται το παλιό κουμπί τι γίνεται?Το xposed προσθέτει μόνο του το κουμπί με τις τρεις βούλες?
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο es explorer βλεπω οτι υπαρχει ενας φακελος NAVICON με μεγεθος 820mb. Εχει μεσα χαρτες της Γερμανιας Αυστριας Σουηδιας και του Λιχτενσταιν. Να σβησω το φακελο οπως ειναι η να σβησω μονο τους χαρτες;
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα! Εχω το G2 rooted! Το ειχα φλασαρει σε cyanogemod 10.2 με το trwp (recovery) και βγηκε μια εκδοση cm11 και ενω ακολουθησα τη διαδικασια με το recovery-backup-wipe-install το custom rom+google gaps μου εβγαλε σφαλμα! Το θεμα ειναι οτι απο τοτε μου βγαζει το σημα της lg και με βαζει αμεσως σε recovery (twrp) και δεν με αφηνει να κανω και restore το backup μου γιατι μου βγαζει σφαλμα!!

Ακολουθησα μετα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=45293512

 

και ενω ειναι ολα οκ μου βγαζει ενα μνμ "install "CSMG B2C Client Tool" και δεν προχωραει!

Παιδια βοηθεια σας παρακαλω εχω πελαγωσει ;///

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ο μαμα launcher μου φαινεται βαρυς με αποτελεσμα να τρωει κατι φλασιες και να ψιλολαγκαρει ωρες ωρες ή να κανει redraw τα widgets βγαινοντας απο μια εφαρμογη εχετε βρει τροπο να ειναι διαφανα τα navigation keys στον nova.

Μονο τα διαφανα πληκτρα στην homescreen με κρατανε ακομα στον στοκ που στον nova δεν ειναι...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

μονο με xposed framework μπορεις να το κανεις...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...