Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια... ΑΝ Κανουμε root & Βαλουμε Custom Roms χανουμε εγγυηση ?

Ναι. Αλλα αν βαλεις μετα official ROM εχεις παλι εγγυηση.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αλλα αν βαλεις μετα official ROM εχεις παλι εγγυηση.

 

Μονο εμένα φαίνεται περίπλοκο το να γυρίσεις στοκ στο g2. Απο τους πρώτους λόγους ρουτ ειναι τα dpi. Έτσι και στο note ολα τεράστια

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κι εδω το διορθωμενο apk της καμερας: https://drive.google.com/file/d/0ByvGi03xq66qXzdDX3JUdFdTVlE/edit?usp=sharing&pli=1

(Δεν το δοκιμασα ακομα το apk)

 

Πως το κάνουμε εγκατάσταση? Διότι ναι μεν το κατέβασα αλλά το κινητό αναγνωρίζει μια άλλη εφαρμογή με το ίδιο όνομα και δεν με αφήνει. Εκτός και αν μετονομάσω το .apk πράγμα που δεν δοκίμασα ακόμη.

 

Ξέρεις ποια έκδοση είναι? Η Κάμερα που έχω τώρα είναι η 4.2.9

Link to comment
Share on other sites

Μονο εμένα φαίνεται περίπλοκο το να γυρίσεις στοκ στο g2. Απο τους πρώτους λόγους ρουτ ειναι τα dpi. Έτσι και στο note ολα τεράστια

Γιατι ρε παιδια ο μαμα launcher ειναι η μονη εφαρμογη που μενει ανεπιρεαστη απο την αλλαγη του dpi;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ανεβασεις κανα screenshot απο τον launcher. Αρχικη οθονη, μενου εφαρμογων, ρυθμισεις launcher, επεξεργασια συντομευσεων και δημιουργια widgets. Σε 'μενα ολα αυτα τα του μαμα launcher δεν εχουν αλλαξει.

 

 

 

Μετα την αλλαγη. Δεν εχει καμια σχεση με το focus. Δοκιμασε το. Ειμαι σιγουρος οτι θα σου αρεσει.

 

Ιδια ειναι και σε μενα αυτά... :)

Το καινουριο apk της camera τι ειναι ακριβως ;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η στοκ καμερα στα 480 για να μην εχει προβλημα οποιος αλλαζει την αναλυση και δεν εχει xposed framwork . Το "δοκιμασε το" πηγαινει στην αλλαγη της αναλυσης.

 

Γιατι ομως να μην αλλαζει ο μαμα launcher αναλυση ενω οι αλλοι αλλαζουν; Δοκιμασα και μεσα απο το module αλλα παλι τιποτα. Για μενα ειναι η πιο συμαντικη εφαρμογη που θελει αλλαγη αναλυσης και τωρα σκεφτομαι σοβαρα να βαλω αλλον launcher οσο κι αν δε το θελω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η στοκ καμερα στα 480 για να μην εχει προβλημα οποιος αλλαζει την αναλυση και δεν εχει xposed framwork . Το "δοκιμασε το" πηγαινει στην αλλαγη της αναλυσης.

 

Γιατι ομως να μην αλλαζει ο μαμα launcher αναλυση ενω οι αλλοι αλλαζουν; Δοκιμασα και μεσα απο το module αλλα παλι τιποτα. Για μενα ειναι η πιο συμαντικη εφαρμογη που θελει αλλαγη αναλυσης και τωρα σκεφτομαι σοβαρα να βαλω αλλον launcher οσο κι αν δε το θελω.

 

Βαλε nova launcher και αλλαξε απο το app settings την αναλυση του nova στα 380..Ημουν ετσι αρκετες μερες και γυρισα σε μαμα παλι.

Στο s4 που αλλαζε ο μαμα launcher απο system prop μπορουσες να δουλεψεις στη μιση οθονη και η αλλη μιση ηταν αχρηστη,σαν να μην υπηρχε.Δυστυχως δεν εχω κρατησει screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παω νε root explorer στο system/prop.build κλπ για να αλλαξω τα dpi και οταν το κανω 380 και πάω παω να το αποθηκευσω. Δεν αποθηκεύεται. Γιατί ετσι?
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παω νε root explorer στο system/prop.build κλπ για να αλλαξω τα dpi και οταν το κανω 380 και πάω παω να το αποθηκευσω. Δεν αποθηκεύεται. Γιατί ετσι?

Πατα το πισω σα να το κλεινεις και θα σε ρωτησει αν θελεις να το αποθηκευσεις. Πατα ναι και εισαι ετοιμος.

Αααα καταλαβα τι φταιει. Εχει ιδη δημιουργηθει ενα build.prop.bak οποτε το καινουργιο που παει να γινει backup εχει το ιδιο ονομα και δε μπορει να συμβει αυτο αρα κραταει το αρχειο απειραχτο. Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να μετονομασεις το build.prop.bak ή να το σβησεις ή να το μετακινησεις και μετα να πας να πειραξεις το build.prop.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πατα το πισω σα να το κλεινεις και θα σε ρωτησει αν θελεις να το αποθηκευσεις. Πατα ναι και εισαι ετοιμος.

Αααα καταλαβα τι φταιει. Εχει ιδη δημιουργηθει ενα build.prop.bak οποτε το καινουργιο που παει να γινει backup εχει το ιδιο ονομα και δε μπορει να συμβει αυτο αρα κραταει το αρχειο απειραχτο. Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να μετονομασεις το build.prop.bak ή να το σβησεις ή να το μετακινησεις και μετα να πας να πειραξεις το build.prop.

 

Τελικά εβαλα root explorer την εφαρμογή και ειδα προκοπή. Ξέχασα να πιω ότι ήμουν με es explorer

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παω νε root explorer στο system/prop.build κλπ για να αλλαξω τα dpi και οταν το κανω 380 και πάω παω να το αποθηκευσω. Δεν αποθηκεύεται. Γιατί ετσι?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.apps.build.prop.editor&hl=el

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν νομίζω πως δουλεύει στο g2. Το ξέρω το συγκεκριμένο σε ευχαριστώ πολύ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παω νε root explorer στο system/prop.build κλπ για να αλλαξω τα dpi και οταν το κανω 380 και πάω παω να το αποθηκευσω. Δεν αποθηκεύεται. Γιατί ετσι?

Έχεις δώσει δικαιώματα r/w στο επάνω μέρος??????To ανοίγεις με text editor???

Εμένα δουλεύει μια χαρά με root explorer.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι το Knock Off οταν εισαι με Nova Launcher δεν λειτουργει...Λειτουργει μονο το Knock On...

Με Default Browser δουλευει κανονικα..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι το Knock Off οταν εισαι με Nova Launcher δεν λειτουργει...Λειτουργει μονο το Knock On...

Με Default Browser δουλευει κανονικα..

Λειτουργεί κανονικά αν έχεις εγκατεστημένο απο το market το screen off and lock και να το έχεις ενεργοποιήσει στις ενέργειες του Nova.

Αλλιώς λειτουργεί μόνο αν το tap tap γίνεται στο Notification Bar.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κανονικά αν έχεις εγκατεστημένο απο το market το screen off and lock και να το έχεις ενεργοποιήσει στις ενέργειες του Nova.

Αλλιώς λειτουργεί μόνο αν το tap tap γίνεται στο Notification Bar.

 

Τhanks Ηλια!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι το Knock Off οταν εισαι με Nova Launcher δεν λειτουργει...Λειτουργει μονο το Knock On...

Με Default Browser δουλευει κανονικα..

Λειτουργει μονο στη status bar.

 

edit: Με προλαβε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση (που λογικά θα 'χει απαντηθεί).Η stock rom στο δικό μου είναι VF Γερμανίας και θέλω να βάλω την Ελληνική ή έστω europe open.Κατέβασα το kdz και θα ακολουθήσω τον οδηγώ για να το πώς τη flashάρω.Θα κάνει επαναφορά εργοστασιακών στο τηλέφωνο;;Το χω σετάρει 3 φορές ήδη και ειλικρινά βαριέμαι 4η :P
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ SOS!

Εγκατέστησα το ελληνικό τελευταίο firmware στο κινητό μου, το έκανα root, περασα flashify και TWRP όπως λέγανε οι οδηγοί αλλά τώρα κάθε φορά που ανοίγει το κινητό με βγάζει στο recovery του ΤWRP!! Tι κάνω;; Έγινε καμιά ζημιά;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρρυ για το διπλό ποστ αλλά καίγομαι.. Είναι κάτι που έπρεπε να συμβει αυτό; Ότι και να κάνω, είτε το κλείσω είτε restart με βγάζει συνέχεια στο twrp..

 

edit: Πάω να ξαναπεράσω τη ρομ γιατί δε βγάζω άκρη...

Edited by tsagalbill
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ SOS!

Εγκατέστησα το ελληνικό τελευταίο firmware στο κινητό μου, το έκανα root, περασα flashify και TWRP όπως λέγανε οι οδηγοί αλλά τώρα κάθε φορά που ανοίγει το κινητό με βγάζει στο recovery του ΤWRP!! Tι κάνω;; Έγινε καμιά ζημιά;;

Αν κανεις reboot system μεσα απο το recovery, δεν μπαινει;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα... Reboot, power off.. Πάντα άνοιγε μόνο του στο twrp..Πέρασα και μία εντολή μέσω του prompt που είδα στο xda αλλά δεν έπιασε.. Ευτυχώς μόλις ξαναπέρασα τη ρομ την τελευταία και άνοιξε κανονικά.. Κάνω και ένα factory reset γιατί το rooting δυστυχώς δε με θέλει... Ξενέρωσα γμτ
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δώσει δικαιώματα r/w στο επάνω μέρος??????To ανοίγεις με text editor???

Εμένα δουλεύει μια χαρά με root explorer.

 

Ηλια Καλησπέρα.δεν είχα τον συγκεκριμένο explorer γιαυτο δεν μπορουσα.

Ερωτηση. Μετα αν θέλουμε να ξαναβαλουμε αλλη τιμη για τα dpi πειραζουμε. Το κανονικο και οχι το bak αρχείο ετσι?

Χρόνια πολλα σε όλους.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...