Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πια recovery δουλευει σωστα στο g2? Θελω να κανω wipes γιατι εχω battery drain απο play store και μεγαλη χρηση απο το συστημα android.

 

Συγγνώμη για το διπλό post!

 

Φοράω twrp δουλεύει μια χαρά απλά κρατάνε παραπάνω σε διάρκεια τα wipes. Υπάρχει μια διόρθωση στο xda αν βρω το λινκ θα το ποσταρω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φοράω twrp δουλεύει μια χαρά απλά κρατάνε παραπάνω σε διάρκεια τα wipes. Υπάρχει μια διόρθωση στο xda αν βρω το λινκ θα το ποσταρω εδώ.

 

Έβαλα την 6.0.4.4 και δείχνει να δουλεύει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το έχουν δει/δοκιμάσει, το GravityBox δουλεύει σχεδόν τέλεια, πλην κάποιων προφανών περιπτώσεων mods που δεν έχουν εφαρμογή στο G2 (διαφάνειες, navbar, ξεκλειδώματα κλπ). Αν και σχεδόν τα πάντα (ακόμα και πιθανά bootloops) είναι αναιρέσιμα, τουλάχιστον όσο έδειξε η εμπειρία με το GNex...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το έχουν δει/δοκιμάσει, το GravityBox δουλεύει σχεδόν τέλεια, πλην κάποιων προφανών περιπτώσεων mods που δεν έχουν εφαρμογή στο G2 (διαφάνειες, navbar, ξεκλειδώματα κλπ). Αν και σχεδόν τα πάντα (ακόμα και πιθανά bootloops) είναι αναιρέσιμα, τουλάχιστον όσο έδειξε η εμπειρία με το GNex...

 

Δουλεύει κυρίως σε Aosp Roms.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 6.0.4.4 και δείχνει να δουλεύει καλά.

 

Αυτή φοράει και το δικό μου, και νομίζω δουλεύει καλα.εχει κάποιο πρόβλημα;

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Αυτή φοράει και το δικό μου, και νομίζω δουλεύει καλα.εχει κάποιο πρόβλημα;

 

Όχι κανένα. Η Μπαταρία δε μου τα λέει καλά. Κοίτα λίγα post πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσες να απενεργοποιησεις την εύρεση τοποθεσίας τόσο στο μενού που ανοίγεις το GPS αλλά και μέσα στην εφαρμογή ρυθμίσεις google;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσες να απενεργοποιησεις την εύρεση τοποθεσίας τόσο στο μενού που ανοίγεις το GPS αλλά και μέσα στην εφαρμογή ρυθμίσεις google;

 

Ναι αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να αλλάξει κάτι με φλασαρισμα άσε που οι περισσότεροι έχουμε το σύστημα android πρώτο στη λίστα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και στο κεντρικό θέμα του G2, το ποστάρω και εδώ, επειδή το έχουμε συζητήσει. Τις τελευταίες δύο μέρες έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα στην Europe, και δεν έχω βρει ούτε μία ασυμβατότητα, κρασάρισμα, FC, ή κάτι που απλά να μην δουλεύει. Δηλαδή στο δικό μου G2 η EUR είναι 100% λειτουργική, ακόμα και σε πειράγματα σε rom, kernel κλπ. Άρα κανένα θέμα, όσοι θέλετε "κανονικό" ευρωπαϊκό G2, προχωρήστε άφοβα :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νεος κατοχος του ΤΙΤΑΝΟΜΕΓΙΣΤΟΥ αυτου κινητου :D . Το εκανα ηδη root και ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις καποιον τροπο να αφαιρεσω το boot logo του T-Mobile. Ακρως αηδια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νεος κατοχος του ΤΙΤΑΝΟΜΕΓΙΣΤΟΥ αυτου κινητου :D . Το εκανα ηδη root και ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις καποιον τροπο να αφαιρεσω το boot logo του T-Mobile. Ακρως αηδια.

Googlάρεις ''boot animation for Android'' και βρησκεις αυτο που σου αρεσει το οποιο θα πρεπει να ονομαζεται ''bootanimation.zip''. Το αποθηκευεις στο κινητο και το αντικαθιστας με το αντιστοιχο που βρησκεται στο /system/media. Του δεινεις τα σωστα permissions με τον root explorer π.χ. και κανεις ενα reboot.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Googlάρεις ''boot animation for Android'' και βρησκεις αυτο που σου αρεσει το οποιο θα πρεπει να ονομαζεται ''bootanimation.zip''. Το αποθηκευεις στο κινητο και το αντικαθιστας με το αντιστοιχο που βρησκεται στο /system/media. Του δεινεις τα σωστα permissions με τον root explorer π.χ. και κανεις ενα reboot.

 

Το permissions που του δίνουμε ποια είναι;

Link to comment
Share on other sites

Το permissions που του δίνουμε ποια είναι;

 

Το γνωστο ''Γαμα (Γ)'', δηλαδη rw-r--r--

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σου εχει 3-4 επιλογες η LG στις ρυθμισεις να διαλεξεις shutdown animation.

Ρυθμισεις-προβολη-Εφε απενεργοποιησης οθονης

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Σου εχει 3-4 επιλογες η LG στις ρυθμισεις να διαλεξεις shutdown animation.

Ρυθμισεις-προβολη-Εφε απενεργοποιησης οθονης

Αυτα ειναι εφε κλειδώματος οθονης. Καπου μπερδευτηκες :-P

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο.Ημουν τουαλετα και προχειριδιαβασα

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που χάρηκα...την είπα τελικά την π@π@ρι@ μου. Το κινητό παραμένει SEA (λόγω IMEI ?), και άρα το LG Support Tool βρήκε ξανά ότι υπάρχει αναβάθμιση (η Β), αντί της European A που είχα περάσει με το χέρι...άρα ναι, μην κάνετε update αυτόματα μέσω Suite ή Tool, αλλά μόλις βγει η "κανονική" European B τότε την περνάτε με τον τρόπο που λέει ο οδηγός για το G2...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, κατι περιεργο που παρατηρησα. Παρ'ολο που εχω κανει root, στο superuser δεν εμφανιζονται οι εφαρμογες που εχουν παρει αδεια. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Σε όλους το ίδιο συμβαίνει. Αν οι εφαρμογές παίρνουν δικαιώματα ρουτ δε τρέχει τίποτα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους το ίδιο συμβαίνει. Αν οι εφαρμογές παίρνουν δικαιώματα ρουτ δε τρέχει τίποτα

 

Ναι, παιρνουν κανονικα. Οκ, ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους το ίδιο συμβαίνει. Αν οι εφαρμογές παίρνουν δικαιώματα ρουτ δε τρέχει τίποτα

 

off topic αλλα gsir ο οδηγος για συγχρονισμο γενεθλιων και εορτων στο google calendar IS ALL THE MONEY :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που βοήθησε :)

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...