Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλλους!Ρε παιδιά το temple run και το chrome σας lagaρε;Επίσης όταν μπαίνω στο album μου βγάζει τις φωτογραφίες διπλές με αποθήκευση την μία στην διαδρομή storage/emulated και την άλλη storage/emulated/legacy..Αύτο ξέρεις κανένας πως μπορούμε να το λύσουμε εκτος απ'το να το κάνουμε απόκρυψη απ'το μενού;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλλους!Ρε παιδιά το temple run και το chrome σας lagaρε;Επίσης όταν μπαίνω στο album μου βγάζει τις φωτογραφίες διπλές με αποθήκευση την μία στην διαδρομή storage/emulated και την άλλη storage/emulated/legacy..Αύτο ξέρεις κανένας πως μπορούμε να το λύσουμε εκτος απ'το να το κάνουμε απόκρυψη απ'το μενού;

Lag δεν εχω για δειγμα, αλλα εχω πολυ τροποποιημενη ρομ.

Κανε εκαθαριση δεδομενων στο αλμπουμ (δε θα χαθουν οι φωτο) και ενα ρεσταρτ το κινητο να δεις αν θα φτιαξει. Πειραξες κατι και εγινε αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Lag δεν εχω για δειγμα, αλλα εχω πολυ τροποποιημενη ρομ.

Κανε εκαθαριση δεδομενων στο αλμπουμ (δε θα χαθουν οι φωτο) και ενα ρεσταρτ το κινητο να δεις αν θα φτιαξει. Πειραξες κατι και εγινε αυτο;

 

Το κινητό μου είναι γερμανικό branded vodafone,αλλά του έχω περάσει την ευρωπαίκη rom(και νομίζω πάει καλύτερα).Επίσης το έχω rootaρισμένο και φοράω και xposed framework με τρία mods.Βέβαια αυτό το έκανε και πριν τα κάνω όλα αυτά.Όσο για το Τemple run 2 και το chrome είναι τα μόνα που lagaρουν.Όλα τα άλλα πάνε τραίνο!Δεν έχω φλασάρει ακόμα rom γιάτι περιμένω kitkat.Αν δεν στρώσει και τότε ξεκινάμε...(έκανα αυτό που μου είπες αλλά τα ίδια)

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα στο xda.Ο xdabbed που έχει κάνει το Μοντ για την κάμερα έβγαλε έκδοση για την KitKat της at&t με 4κ video recording και 120fps σε 720p! Όταν βγει και η universal KitKat θα την περάσει και εκεί!
Link to comment
Share on other sites

εβαλα ενα κσστομ ρομακι το ετρεχα δυο μερες πηγενε μπαλα το κηνιτο και ξαφνικα χανεται το σημα ποτε ξαναρχοταν δουλευε 2λεπτα παλη τα ηδια,την ξαναφλασαρω τα ηδια βαζω αλλη τιποτα εβαλα official ουτε παλη εφτιαξε.καμια ιδεα η παει για service:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι..εχω και εγω το g2 αλλα εδω και 2-3 μερες απανταει και απορπτει τις εισερχομενες κλησεις μονο του...

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων αλλα τιποτα και παλι..Δεν το κανει ολη την ημερα αλλα πραγματικα οποτε του ερθει... τι να ειναι !?

 

Edit. Ολα καλα,βρεθηκε ακρη

Edited by dhmhtrhsg2

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

νεος κατοχος G2 απο χτες και εγω :)

θελω να περασω να δοκιμασω μια kitkat rom, εχω διαβασει οτι αλλαζει ολο το κινητο :D

 

εχετε να προτεινετε καποια? ισως την Mahdi-Rom 2.4 ????

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι..εχω και εγω το g2 αλλα εδω και 2-3 μερες απανταει και απορπτει τις εισερχομενες κλησεις μονο του...

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων αλλα τιποτα και παλι..Δεν το κανει ολη την ημερα αλλα πραγματικα οποτε του ερθει... τι να ειναι !?

 

Edit. Ολα καλα,βρεθηκε ακρη

καλημέρα

καλό είναι να μας πεις τι ήταν , ώστε να βοηθηθεί και κάποιος άλλος που ενδεχομένως έχει το ίδιο πρόβλημα στο μέλλον:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

νεος κατοχος G2 απο χτες και εγω :)

θελω να περασω να δοκιμασω μια kitkat rom, εχω διαβασει οτι αλλαζει ολο το κινητο :D

 

εχετε να προτεινετε καποια? ισως την Mahdi-Rom 2.4 ????

 

Καλημέρα και καλορίζικο.

Σε λίγο θα βγει η επίσημη kitkat της LG. Δούλεψε το λίγο μαμά να το δεις για να μπορείς να συγκρίνεις μετά.

Κοίτα μήπως έχει και καμία δυσλειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλορίζικο.

Σε λίγο θα βγει η επίσημη kitkat της LG. Δούλεψε το λίγο μαμά να το δεις για να μπορείς να συγκρίνεις μετά.

Κοίτα μήπως έχει και καμία δυσλειτουργία.

 

 

μαμα? τι ναι αυτο? χαχαχα...

ηδη ειμαι ροοτ και μοντ για ηχο :)

 

την kitkat νομιζω θα την δωσουν προς τελος μαρτιου, ποιος περιμενει μεχρι τοτε? :lol:

 

δυσλειτουργια τι εννοεις? τι πρεπει να δω? το gps ας πουμε που ειχα διαβασει καποια θεματακια???

Link to comment
Share on other sites

μαμα? τι ναι αυτο? χαχαχα...

ηδη ειμαι ροοτ και μοντ για ηχο :)

 

την kitkat νομιζω θα την δωσουν προς τελος μαρτιου, ποιος περιμενει μεχρι τοτε? :lol:

 

δυσλειτουργια τι εννοεις? τι πρεπει να δω? το gps ας πουμε που ειχα διαβασει καποια θεματακια???

 

28/2 μάλλον δίνουν Γάλλου παρόχου. Οπότε αφού είσαι ήδη ρουταρισμένος θα την πάρεις πολύ πιο γρήγορα.

Εννοώ αυτά που κοιτάμε όταν παίρνουμε μια καινούργια συσκευή. Να δουλεύουν όλα ρολόι δηλαδή.

 

Τώρα αν επιμένεις για aosp του Mahdi είναι από τις καλές. :D

Link to comment
Share on other sites

28/2 μάλλον δίνουν Γάλλου παρόχου. Οπότε αφού είσαι ήδη ρουταρισμένος θα την πάρεις πολύ πιο γρήγορα.

Εννοώ αυτά που κοιτάμε όταν παίρνουμε μια καινούργια συσκευή. Να δουλεύουν όλα ρολόι δηλαδή.

 

Τώρα αν επιμένεις για aosp του Mahdi είναι από τις καλές. :D

 

αν ειναι για 28/2 να περιμενω... :)

οταν εισαι ροοτ νομιζω δεν μπορεις να κανεις επισημο update...πρπεει να γυρισεις παλι σε στοκ ρομ χωρις ροοτ,θα το κοιταξω οταν ερθει η ωρα..

επειδη ερχεται και το 3ημερο,θα μεινω οπως ειμαι προς το παρον :)

 

στην συσκευη φαινεται να δουλεουν ολα παντως,ελπιζω να μην εχω καποιο θεμα

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι για 28/2 να περιμενω... :)

οταν εισαι ροοτ νομιζω δεν μπορεις να κανεις επισημο update...πρπεει να γυρισεις παλι σε στοκ ρομ χωρις ροοτ,θα το κοιταξω οταν ερθει η ωρα..

επειδη ερχεται και το 3ημερο,θα μεινω οπως ειμαι προς το παρον :)

 

στην συσκευη φαινεται να δουλεουν ολα παντως,ελπιζω να μην εχω καποιο θεμα

 

Και εγώ σε συμβουλεύω να μήνεις σε καποια stock based ίσως πιο ελαφρομένη.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

νεος κατοχος G2 απο χτες και εγω :)

θελω να περασω να δοκιμασω μια kitkat rom, εχω διαβασει οτι αλλαζει ολο το κινητο :D

 

εχετε να προτεινετε καποια? ισως την Mahdi-Rom 2.4 ????

 

Προσωπικα δοκιμαζω διαφορες ρομ,αλλα η mahdi ειναι η βαση μου..Εκει γυρναω παντα,τη θεωρω κορυφη στις aosp.

Απλα σε αυτες δεν αλλαζει το τηλ λογω κιτ κατ,αλλαζει λογω aosp..Αν σου αρεσει προχωρα αφοβα..

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι για 28/2 να περιμενω... :)

οταν εισαι ροοτ νομιζω δεν μπορεις να κανεις επισημο update...πρπεει να γυρισεις παλι σε στοκ ρομ χωρις ροοτ,θα το κοιταξω οταν ερθει η ωρα..

επειδη ερχεται και το 3ημερο,θα μεινω οπως ειμαι προς το παρον :)

 

στην συσκευη φαινεται να δουλεουν ολα παντως,ελπιζω να μην εχω καποιο θεμα

 

Δεν έχει σχέση το root με το ΟΤΑ update (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων όπου γίνεται έλεγχος πριν την αναβάθμιση). Αυτό που σίγουρα σε μπλοκάρει σε αυτή τη περίπτωση είναι το custom recovery script, καθώς δεν μπορεί να περάσει η stock ROM με το π.χ. TWRP και μένεις σε boot-loop.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Απεγκατάστησα και επανεγκατέστησα το gravity box και δεν μου δίνει την δυνατότητα να προσθέσω widget με κάποια συγκεκριμένη ενέργεια του gravity ενώ παλιότερα μου το έδινε. Μήπως είναι κάποια επιλογή που πρέπει να ενεργοποιήσω και δεν θυμάμαι;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Απεγκατάστησα και επανεγκατέστησα το gravity box και δεν μου δίνει την δυνατότητα να προσθέσω widget με κάποια συγκεκριμένη ενέργεια του gravity ενώ παλιότερα μου το έδινε. Μήπως είναι κάποια επιλογή που πρέπει να ενεργοποιήσω και δεν θυμάμαι;

 

Κλείδωμα Οθόνης -> Απενεργοποίηση ορίου + Επιτρέπονται όλα τα widgets

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Κλείδωμα Οθόνης -> Απενεργοποίηση ορίου + Επιτρέπονται όλα τα widgets

 

Πάω graviry box -> βελτιώσεις κλειδώματος - > απενεργοποιήση ορίου widget αλλά τιποτα.

Widget από το gravity δεν έχω

OK το βρήκα

Edited by TAZ_DEV

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

νεος κατοχος G2 απο χτες και εγω :)

θελω να περασω να δοκιμασω μια kitkat rom, εχω διαβασει οτι αλλαζει ολο το κινητο :D

 

εχετε να προτεινετε καποια? ισως την Mahdi-Rom 2.4 ????

 

Καλορίζικο φίλε. Εγώ έχω βάλει τη hellfire. Είναι ταχύτατη (37200 στο αντουτου), σταθερή, ικανοποιητικά παραμετροποιήσιμη και με πολύ ωραία γραφικά. Τις bloated μαμά ρομ ποτέ δεν τις χώνεψα.

Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά μόλις δοκίμασα το antutu με στοκ ρομ χωρίς ροοτ και μου έβγαλε το παρακάτω σκορ.

 

πως γίνεται να έχει τόση διαφορά από το g2 που έχει στην λίστα;

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

εχω το G2 γερμανικο vodafone, εκανα μια ενημερωση λογισμικου που ειχε βγει 11/02, την κατεβασα αλλα δεν την εγκαθιστα λογω root, ετσι αναφερει και σταματαει την εγκατασταση. τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;

ηξερα γενικα οτι γινονται ενημερωσεις παρολο το root, αλλαξε κατι τωρα;

ολα μαμισια +root

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο ότι εγκαθίσταται. Πρέπει να κάνεις unroot. Περιμενε όμως να έρθει η κιτκατ

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ειναι σιγουρο ακομα.Αυτος το δοκιμασε στο δικο του D800 32gb οπως λεει.

Περιμενετε να δοκιμασει καποιος απο xda με d802 16gb να δουμε αν δουλευει και στα δικα μας.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...