Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα κάνεις υπομονή. Δε θα βγει για όλους ταυτόχρονα..

 

εσυ το εδωσες το δικο σου??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω άλλο g2 αυτή τη στιγμή..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Έχω άλλο g2 αυτή τη στιγμή..

 

ελληνικο η απο τον κινεζο?? δηλαδη βγηκε η αναβαθμιση ?? απλα οχι σε ολους?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικό unbranded..Ναι βγήκε σε μερικούς παρόχους και νομίζω σε μερικά unbranded. Ο χρόνος διάθεσης διαφέρει ανάλογα τη περιοχή και τον πάροχο.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μέρες χρήσης, μπορώ να πω ότι είμαι απογοητευμένος. Σίγουρα το περίμενα καλύτερο. Σε σχέση με το optimus g που είναι το προηγούμενο κινητό μου, υστερεί σίγουρα σε απόκριση οθόνης. Το optimus g ήταν βούτυρο πραγματικά. Ο ήχος από το ηχείο του πολύ κατώτερος σε ποιότητα και ένταση. Η οθόνη σίγουρα έχει πιο ζωηρά χρώματα, αλλά η φωτεινότητα και το λευκό του g ήταν το κάτι άλλο. Επίσης το σήμα του GPS ήταν πιο δυνατό στο g. Αυτά και σε συνδυασμό με την ποιότητα κατασκευής του g και τα 32GB μνήμης, με κάνουν να πιστεύω ότι δεν άξιζε η μετάβαση. Σκέφτομαι να το δώσω. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα επαναφορα εργοστασικων ρυθμισεων,κλαασικα ξεχασα να καω backup και εχασα τα παντα!Μεγαλυτερο προβλημα τωρα ομως,δε σταθεροποιειται καθολου το σημα wifi,συνδεεται και αποσυνδεεται διαρκως,ειμαι να σκασω,να το παω για εγγυηση?Πως επιστρεφω 4.2 ρε παιδια?Μια χαρα δουλευε τι με εβαλε να του κανω αναβαθμιση!Φυσαγε πριν γμτ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα επαναφορα εργοστασικων ρυθμισεων,κλαασικα ξεχασα να καω backup και εχασα τα παντα!Μεγαλυτερο προβλημα τωρα ομως,δε σταθεροποιειται καθολου το σημα wifi,συνδεεται και αποσυνδεεται διαρκως,ειμαι να σκασω,να το παω για εγγυηση?Πως επιστρεφω 4.2 ρε παιδια?Μια χαρα δουλευε τι με εβαλε να του κανω αναβαθμιση!Φυσαγε πριν γμτ

 

O οδηγος ειναι εδω

Ακολουθησε τις οδηγιες στο How to unroot.

Οτι δεν καταλαβαινεις εδω ειμαστε.

Αν δεν θες να χασεις την εγγυηση κατεβασε την ρομ που αντιστοιχει στην δικη σου συσκευη.Αν δηλαδη εχεις Ελληνικο GR6 τοτε πρεπει να κατεβασεις την ρομ που προοριζεται για αυτη την συσκευη,την Ελληνικη.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι root,απλως θελω την στοκ 4.2 που ειχα πριν

 

Το ξερω οτι δεν εισαι ρουτ.

Αυτο τον οδηγο ακολουθεις.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δώστου λίγο χρόνο. Πάντα όταν παίρνουμε μια καινούρια συσκευή μέχρι να την γνωρίσουμε καλά και να την οικιοποιηθούμε μπορεί και να ''ξενερώσουμε''.

 

Λες να στρώσει με καμιά cm11? Με ενοχλεί που πήρα καινούριο τηλέφωνο και είναι λιγότερο smooth από το προηγούμενο.

Έχω βάλει αγγελία για όποιον ενδιαφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Λες να στρώσει με καμιά cm11? Με ενοχλεί που πήρα καινούριο τηλέφωνο και είναι λιγότερο smooth από το προηγούμενο.

Δέν έχω εμπειρία απο το G. Αυτό που θα σου πρότεινα εγώ είναι να έβλεπες την kitkat(άν δεν το έχεις κάνει ήδη) και να έψαχνες αυτό που θέλεις σε 2-3 διαφορετικούς launchers.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos

Είχα συνδέσει το g2 me to pc μέσω lg pc suite και ήμουν στη διαδικασία μεταφοράς επαφών από ένα αρχείο excel που είχα και ξαφνικά το κινητό έσβησε τελείως και δεν ανοίγει.

Τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς βρήκα τη λύση. Απλά κλείδωσε, δεν ξέρω πώς. Μπήκα στην LG και ακολούθησα τις οδηγίες. Όλα εντάξει!
Link to comment
Share on other sites

Λες να στρώσει με καμιά cm11? Με ενοχλεί που πήρα καινούριο τηλέφωνο και είναι λιγότερο smooth από το προηγούμενο.

Έχω βάλει αγγελία για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Βαλε mahdi και δεν θα πιστευεις το ποσο smooth ειναι..Η cm11 μου καταπινε τη μπαταρια.Στη τελευταια mahdi μαλλον ειχα καλυτερη μπαταρια και απο stock.

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το είχες πάρει το G για να εκτιμούσες ακόμα περισσότερο το πλαστικό G2!! To υλικό,προσωπικά,δε μου λέει κάτι,η δουλειά μου να γίνεται σωστά. Το G είναι ακόμα ένα πολύ καλό τηλέφωνο αλλά σε καμία περίπτωση δε συγκρίνεται με το G2 και σε τίποτα!! Τελικά εδώ έχουμε αρχίσει ,προ πολλού,να κάνουμε τα μαύρα άσπρα και το αντίθετο,κόντρα σε οποιονδήποτε άλλον παγκόσμια.

 

το g διαφοροποιουσε την σειρά optimus αλλα και την Lg και τις εδινε ταυτοτητα εναντι του ανταγωνισμου..το σχεδιο του g2 ολοι ξερουμε απο που ειναι επηρεασμενο οπως και του g pro και του g2 pro. Σε καποια σημεια το g ειναι πιο smooth απο το g2 αλλα Overall το g2 ειναι καλυτερο τηλεφωνο εννοειται, δεν νομιζω οτι το αμφισβητει κανενας αυτο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το είχες πάρει το G για να εκτιμούσες ακόμα περισσότερο το πλαστικό G2!! To υλικό,προσωπικά,δε μου λέει κάτι,η δουλειά μου να γίνεται σωστά. Το G είναι ακόμα ένα πολύ καλό τηλέφωνο αλλά σε καμία περίπτωση δε συγκρίνεται με το G2 και σε τίποτα!! Τελικά εδώ έχουμε αρχίσει ,προ πολλού,να κάνουμε τα μαύρα άσπρα και το αντίθετο,κόντρα σε οποιονδήποτε άλλον παγκόσμια.

 

Άνθρωπε μου δεν συγκρίνω τα δύο τηλέφωνα. Σίγουρα το G2 είναι καλύτερο συνολικά, αλλά έχει και μια διαφορά στην τιμή. Σαν κάτοχος και των δύο, μπορώ να δω που υπερτερεί το καθένα. Και πίστεψε με υπάρχουν σημεία που υπερτερεί το g, δυστυχώς.

 

 

 

 

Βαλε mahdi και δεν θα πιστευεις το ποσο smooth ειναι..Η cm11 μου καταπινε τη μπαταρια.Στη τελευταια mahdi μαλλον ειχα καλυτερη μπαταρια και απο stock.

 

Μάλλον για Mahdi με βλέπω. Και στο g pad που την είχα δοκιμάσει μου είχε αφήσει καλές εντυπώσεις. Δουλεύουν όλα καλά?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βοηθήστε με λίγο διότι έχω μπερδευτεί λίγο . Που πρέπει να μπω στο κινητό μου για να δώ ποια firmware φοράει για να δω εδώ αν έχει βγει η kit-kat ?

Υπόψη το G2 μου είναι από birdphone αγορασμένο και πρέπει να είναι γερμανικό Τ-Mobile, αν μπορεί να σας βοηθήσει αυτό .

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ένα σοβαρό για μένα bug έχει η Mahdi που μου σπάει τα νευρα. Δεν μπορείς να χαμηλώσεις όσο θες την ένταση του ακουστικού κατά τη διάρκεια μιας κλήσης. Παραμένει πολυ δυνατή η ένταση ακόμα κι αν την έχεις τέρμα κατεβασμένη..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,πριν λιγο μιλησα με καποιον φιλο μου κ τον ακουγα καπως απομακρυσμενα,μετα εκανα μια αλλη κληση σε διαφορετικο ατομο κ ακουγονταν πεντακαθαρα,λογικα ειναι θεμα γραμμων κ δικτυων ε?
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι δεν εισαι ρουτ.

Αυτο τον οδηγο ακολουθεις.

 

Μολις εκανα αυτον τον οδηγο και στο τελος αφου εκανε εγκατασταση κολλησε στο logo της lg,προσπαθω να πατησω συγχρονως τα κουμπια να μπω για hard reset και δε θελει,μια βοηθεια ρε παιδια εχω πελαγωσει!!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησα το lg mobile support tool και του περασε αυτοματα την 4.4.2 vodafone,ολα καλα εως τωρα,ουφφφφ,σχετικα με το wifi της αποσυνδεσεις το εχετε κι εσεις?
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει ακομα κιτ κατ οποτε δεν ξερω να σου πω.

Παντως αν διαβασεις θα δεις οτι αλλα παιδια που βαλανε τη 4.4 δεν ειχαν τετοιο θεμα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...