Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι σιγουρο ακομα.Αυτος το δοκιμασε στο δικο του D800 32gb οπως λεει.

Περιμενετε να δοκιμασει καποιος απο xda με d802 16gb να δουμε αν δουλευει και στα δικα μας.

 

Ενημερώνω και δε προτρέπω...:)

ΠΑΝΤΑ θα πρέπει να παρακολουθούμε πρώτα και μετά να δοκιμάζουμε, ιδίως αν δε ξέρουμε τί να κάνουμε μετά...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπόν σε μένα μέσω του LG mobile support tool αναβαθμίστηκε σε 4.4.2, γύρω στο 1.7 gb το αρχείο

γερμανικό vodafone, η αναβάθμιση κράτησε γύρω στο μισάωρο

 

πρώτες εντυπωσεις φαίνεται ότι είναι λίγο πιο γρήγορο και έχω την εντύπωση ότι το knock έγινε καλύτερο, πιάνει πάντα με την πρώτη

....ακυρο δεν πιάνει πάντα με την πρώτη

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν σε μένα μέσω του LG mobile support tool αναβαθμίστηκε σε 4.4.2, γύρω στο 1.7 gb το αρχείο

γερμανικό vodafone, η αναβάθμιση κράτησε γύρω στο μισάωρο

 

πρώτες εντυπωσεις φαίνεται ότι είναι λίγο πιο γρήγορο και έχω την εντύπωση ότι το knock έγινε καλύτερο, πιάνει πάντα με την πρώτη

....ακυρο δεν πιάνει πάντα με την πρώτη

 

Παρατήρησες καμιά βελτίωση με το gps και με την φωτογραφική ?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root με stock rom πρέπει να κάνεις unroot για να λάβεις την ενημέρωση;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να ενεργοποιησω το usb debugging ? βρηκα καποιες οδηγιες στο net μπηκα στο developer options αλλα οποια ρθθμιση στην συνδεση με το pc κι αν εκανα το usb debug........ παραμενει γκρι δεν μου δεινει καν την δυνατοτητα να το ενεργοποιησω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να ενεργοποιησω το usb debugging ? βρηκα καποιες οδηγιες στο net μπηκα στο developer options αλλα οποια ρθθμιση στην συνδεση με το pc κι αν εκανα το usb debug........ παραμενει γκρι δεν μου δεινει καν την δυνατοτητα να το ενεργοποιησω.

 

http://androidcentral.us/2013/09/root-lg-g2/

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

το update μεσω mobile support tool σβηνει τα παντα στο τηλεφωνο και κανει clean install, η μονο το αναβαθμιζει?
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση μέσω mobile tool δεν διαγράφει τα δεδομένα, διατηρεί τα πάντα εκτός του root και καποιες ρυθμίσεις που τις επαναφέρει στην αρχική κατάσταση.

ota δεν μου το εκανε λόγω root, εμφανείς διάφορες δεν έχω δει, gps Και φωτο δεν έχω δοκιμάσει ακόμα

Γενικα είναι σαν να μην αναβαθμιστηκε το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος θέμα με την αυτόματη φωτεινότητα,όταν ανοίγω με knock on το κινητό και έξω έχει φουλ ήλιο ανάβει σχεδόν στο σκοτεινό η οθόνη με αποτέλεσμα να απενεργοποιω την αυτόματη φωτεινότητα για να φωτίσει κανονικά η οθόνη, όπως επίσης θέμα έχω με το knock on δεν την ακούει με την μια ενώ φίλου μου ασιατικό αποδοκιμασία δουλεύει άψογα(το δικό μου είναι Ελληνικό)

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά μόλις δοκίμασα το antutu με στοκ ρομ χωρίς ροοτ και μου έβγαλε το παρακάτω σκορ.

 

πως γίνεται να έχει τόση διαφορά από το g2 που έχει στην λίστα;

 

Το δικό μου LG G2 βγάζει σκορ 37.075 και έχω διαβάσει για ακόμα μεγαλύτερα

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Eκανα σημερα την αναβαθμιση σε 4.4.2,εχω την εντυπωση πως τρωει κολληματα,αντουτου μου βγαζει απο 37000 τωρα βγαζει 29600,επισης οταν ανοιγει η συσκευη εχω το σημα της vodafone,στην προηγουμενη εκδοση 4.2 δεν το ειχα αυτο,η αναβαθμιση εγινε μεσω της lg suite,μπορω να επιστρεψω στην 4.2 και να περιμενω την fota update?
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος θέμα με την αυτόματη φωτεινότητα,όταν ανοίγω με knock on το κινητό και έξω έχει φουλ ήλιο ανάβει σχεδόν στο σκοτεινό η οθόνη με αποτέλεσμα να απενεργοποιω την αυτόματη φωτεινότητα για να φωτίσει κανονικά η οθόνη, όπως επίσης θέμα έχω με το knock on δεν την ακούει με την μια ενώ φίλου μου ασιατικό αποδοκιμασία δουλεύει άψογα(το δικό μου είναι Ελληνικό)

 

Και το δικό μου ελληνικό όποτε θέλει ακούει με την μία το knock on. Πολλές φορές θέλει 2 και 3 διπλοπατήματα για να πιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου ελληνικό όποτε θέλει ακούει με την μία το knock on. Πολλές φορές θέλει 2 και 3 διπλοπατήματα για να πιάσει.

 

το δικο μου ειναι απο αγγλια πεταει ξαπλες το knock on και me official και με custom rom

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά.. Βγήκε αναβάθμιση κιτ κατ? Έγω το έχω απο τον γνωστό κινέζο κ δεν μου έχει βγάλει καμια αναβάθμιση λογισμικού..το έχω στον και Ρουτ.. Τι πρεπει να κάνω??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Eκανα σημερα την αναβαθμιση σε 4.4.2,εχω την εντυπωση πως τρωει κολληματα,αντουτου μου βγαζει απο 37000 τωρα βγαζει 29600,επισης οταν ανοιγει η συσκευη εχω το σημα της vodafone,στην προηγουμενη εκδοση 4.2 δεν το ειχα αυτο,η αναβαθμιση εγινε μεσω της lg suite,μπορω να επιστρεψω στην 4.2 και να περιμενω την fota update?

 

Φυσικά και μπορείς να γυρίσεις πίσω οποιαδήποτε στιγμή .

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,πως γινεται αυτο φιλε μου?Πως μπορω να επιστρεψω στην προηγουμενη εκδοση?

 

Εγω παντως θα σου προτεινα να κανεις μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Θα στρωσει και θα δουλευει κανονικα.

Σε καθε μεγαλο update καλο ειναι να κανουνμε επαναφορα.

Οσο για το antutu νταξει δεν σχολιαζω....αφου ακομα κοιτατε αυτο για να κρινετε μια ρομ τι να πω;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοιταω αυτο και πιστεψε με δεν εχω ιδεα απο mods benchmarks κτλπ,το θεμα ειναι οτι το κντ τρωει σοβαρα κολληματα μεχρι και στο home button lagαρει,εγω που ειμαι και ψιλοασχετος,η αναβαθμιση που πηρα χθες μεσω καλωδιου lg suite ειναι η τελευταια επισημη η θα ερθει στο κινητο fota η final ?
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά.. Βγήκε αναβάθμιση κιτ κατ? Έγω το έχω απο τον γνωστό κινέζο κ δεν μου έχει βγάλει καμια αναβάθμιση λογισμικού..το έχω στον και Ρουτ.. Τι πρεπει να κάνω??

 

επαναλαμβανω το ερωτημα μου.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις υπομονή. Δε θα βγει για όλους ταυτόχρονα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...