Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια βοηθεια οποιος μπορει αμεσα

θελω να βαλω cyanogenmod 11 σε ενα lg g2. εκανα root, εβαλα cwm recovery και μετα εκανα install το .zip με την rom

το κινητο κολησε στην οθονη με τον σημα της cyanogen που γυριζει ο κυκλος, μπηκα ξανα στο recovery εκανα wipe cache και wipe dalvik και ξαναφλασαρα το .zip

παλι τα ιδια, να κανω wipe data/factory reset ή θα μου το μπρικαρει;

Σαν αρχή γυρνά πίσω σε στοκ,αν έχεις backup,Μετά φλασαρε twrp να δεις αν περνάει,αφού έχεις κάνει backup,πάντως να ξέρεις ότι κάνει αρκετή ώρα να bootαρει για πρώτη φορά..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδες ειμαι με mahdi 4.4.4.καποιον σιγουρο οδηγο να δυναμωσουμε τον ηχο του ηχειου?την αλλη φορα δεν τα καταφερα οτι και να εκανα με mahdi 4.4.2!το κολλησα και το επαναφερα με χιλια ζορια!αν μπορει καποιος!ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος οδηγος για εμας τους αρχαριους,θελω να περασω την mahdi 4.4.4.

 

μην την βάλεις δεν αξίζει... ετοιμάζομαι να την αλαξω είδη και την έβαλα εχτές

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια βοηθεια οποιος μπορει αμεσα

θελω να βαλω cyanogenmod 11 σε ενα lg g2. εκανα root, εβαλα cwm recovery και μετα εκανα install το .zip με την rom

το κινητο κολησε στην οθονη με τον σημα της cyanogen που γυριζει ο κυκλος, μπηκα ξανα στο recovery εκανα wipe cache και wipe dalvik και ξαναφλασαρα το .zip

παλι τα ιδια, να κανω wipe data/factory reset ή θα μου το μπρικαρει;

 

εχτές το βραδύ το έκανα και κώλυσε....ούτε στο rucovery εμπεναι

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. μολις παρελαβα ενα LG G2 DoCoMo L01f. υπαρχει καποιος που εχει το εν λογω μοντελο????

Ηθελα να ρωτησω τα εξης: Μου δειχνει οτι ειμαι roaming!!! κανει κλησεις και δεχεται απλα δειχνει ιαπωνικη σημαια!! επισης δεν μπορει να καλεσει αριθμος 1270 και τετοια.. καποια λυση?

Ξερετε πως να κανω ροοτ για το ευρωπαικο φιρμ(και μετα κιτκατ)? για να βγαλω ολη την σαβουρα του DoCoMo και τις εφαρμογες που είναι στα ιαπωνικα. (dialer, calendar,messaging MA OOLA!) μετα το ροοτ θα ειναι λες και εχω το 802? η να το στειλω πισω???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. μολις παρελαβα ενα LG G2 DoCoMo L01f. υπαρχει καποιος που εχει το εν λογω μοντελο????

Ηθελα να ρωτησω τα εξης: Μου δειχνει οτι ειμαι roaming!!! κανει κλησεις και δεχεται απλα δειχνει ιαπωνικη σημαια!! επισης δεν μπορει να καλεσει αριθμος 1270 και τετοια.. καποια λυση?

Ξερετε πως να κανω ροοτ για το ευρωπαικο φιρμ(και μετα κιτκατ)? για να βγαλω ολη την σαβουρα του DoCoMo και τις εφαρμογες που είναι στα ιαπωνικα. (dialer, calendar,messaging MA OOLA!) μετα το ροοτ θα ειναι λες και εχω το 802? η να το στειλω πισω???

 

απο που το πήρες; δε ρωτούσες την έκδοση; για μένα καλύτερα στείλτο πίσω και να μην μπλέκεις και να έχει την εγγύηση

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα το πήρε από κινέζικο μαγαζί ο άνθρωπος...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα το πήρε από κινέζικο μαγαζί ο άνθρωπος...[/QUO

απο ebay το πηρα αγγλιας αλλα αυτοι τα φερανε απο ιαπωνια! . Η δεν γνωριζει κανεις τπτ ε? το φιρμ του ειναι L01F10c version αλλα μπορω να το κανω upgrade στο L01F11k που λενε οτι ειναι πιο δυσκολο για ροοτ μετα. αν μπορει καποιος που ξερει να μου απαντησει για το ροοτ και την εγκατασταση ευρωπαικου φιρμ. μπορει να γινει αυτο? (αυτα τα νεα σμαρτ ζεσταινονται τοοοοοσο ευκολα? στα 5 λεπτα χρησης whats up-viber ??? απιστευτο)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

να ρωτησω ξανα αν ξερει καποιος αν ειναι φυσιολογικο να βλεπω κατι καθετες γραμμες σε λευκο φοντο συνηθως

και να ρωτησω επισης αν και πως μπορω να αλλαξω το quick settings panel και να το κανω οπως πχ στο nexus 7 σαν αυτο

http://images.anandtech.com/doci/6440/2012-11-12%2023.56.41.png

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα το πήρε από κινέζικο μαγαζί ο άνθρωπος...[/QUO

απο ebay το πηρα αγγλιας αλλα αυτοι τα φερανε απο ιαπωνια! . Η δεν γνωριζει κανεις τπτ ε? το φιρμ του ειναι L01F10c version αλλα μπορω να το κανω upgrade στο L01F11k που λενε οτι ειναι πιο δυσκολο για ροοτ μετα. αν μπορει καποιος που ξερει να μου απαντησει για το ροοτ και την εγκατασταση ευρωπαικου φιρμ. μπορει να γινει αυτο? (αυτα τα νεα σμαρτ ζεσταινονται τοοοοοσο ευκολα? στα 5 λεπτα χρησης whats up-viber ??? απιστευτο)

 

Αν το αγόρασες για ευρωπαϊκό και ήρθε το γιαπωνέζικο μπορείς να το στείλεις πίσω και να πάρεις τα λεφτά σου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

 

Αν το αγόρασες για ευρωπαϊκό και ήρθε το γιαπωνέζικο μπορείς να το στείλεις πίσω και να πάρεις τα λεφτά σου.

 

oχι το εγραφε οτι ειναι το ιαπωνικο DoCoMo! Απλα ειπα να κανω ενα ροοτ και να το επαναφερω. δεν υπολογισα οτι δεν θα το εχει κανεις. η διαφορα με το ευρωπαικο στα λεφτα ειναι στα 50 ευρω να φανταστεις. για σουταρισμα παει.αρκετα.!

Link to comment
Share on other sites

παιδες ειμαι με mahdi 4.4.4.καποιον σιγουρο οδηγο να δυναμωσουμε τον ηχο του ηχειου?την αλλη φορα δεν τα καταφερα οτι και να εκανα με mahdi 4.4.2!το κολλησα και το επαναφερα με χιλια ζορια!αν μπορει καποιος!ευχαριστω....

 

Στο 1ο post στο xda για την mahdi, γράφει σε κάποιο σημείο "Volume Boosts for Mahdi". Ανάλογα πόσο θέλεις να την ανεβάσεις, φλασάρεις το αντίστοιχο ζιπάκι.

Πάντως η συγκεκριμένη ROM απλά ΤΑ ΣΠΑΕΙ! Πανάλαφρη, πολύ σβέλτη και από RAM δεν έχω ξαναδεί τόση πολύ ελεύθερη!

Όλες οι υπόλοιπες που είναι βασισμένες στης LG ROM (cloydy κτλ), τελικά έχουν πολύ σαβούρα της LG μέσα. Το καταλαβαίνεις κι από τα μεγέθη. 1.4GB τουλάχιστον, ενώ η Mahdi 199MB!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους!OptimousG3!Πολυ καλή Rom φτιάξανε για το εργαλείο.πολύ ωραία στημένη,ταχύτατη,κάμερα λίγο καλύτερη και Πιο ωραία στημένη και μπαταρία στα ιδια.nfs,lte δεν μου δουλεύουν,πράγμα που μάλλον θα διορθωθεί σε Επόμενη εκδοση.quick circle Καλό λίγο άμα φτιαχτεί όλα καλά!Πολύ καλές εντυπώσεις, μπράβο στην lg και στον dev για την καλή δουλειά που μας εδωσε!
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να περασω twrp recovery ο τροπος με την εφαρμογη autorec ειναι ασφαλης??θα μπορεσω μετα να επαναφερω το knock on μεσω του hidden menu??στο κινητο εχω κανει μονο root..σας ευχαριστω εκ των προτερων!!
Link to comment
Share on other sites

μην την βάλεις δεν αξίζει... ετοιμάζομαι να την αλαξω είδη και την έβαλα εχτές

 

Θες να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος...

 

Στο 1ο post στο xda για την mahdi, γράφει σε κάποιο σημείο "Volume Boosts for Mahdi". Ανάλογα πόσο θέλεις να την ανεβάσεις, φλασάρεις το αντίστοιχο ζιπάκι.

Πάντως η συγκεκριμένη ROM απλά ΤΑ ΣΠΑΕΙ! Πανάλαφρη, πολύ σβέλτη και από RAM δεν έχω ξαναδεί τόση πολύ ελεύθερη!

Όλες οι υπόλοιπες που είναι βασισμένες στης LG ROM (cloydy κτλ), τελικά έχουν πολύ σαβούρα της LG μέσα. Το καταλαβαίνεις κι από τα μεγέθη. 1.4GB τουλάχιστον, ενώ η Mahdi 199MB!

Η mahdi αν δεν κάνω λάθος, δεν είναι aosp? Λογική ή διαφορά αυτή στο μέγεθος.

 

 

*** Και κάτι άσχετο. Μπορεί κάποιος να μου ανεβάσει κάπου το lgclockwidget.apk γιατι το διεγραψα καταλαθος

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θες να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος...

 

 

Η mahdi αν δεν κάνω λάθος, δεν είναι aosp? Λογική ή διαφορά αυτή στο μέγεθος.

 

 

*** Και κάτι άσχετο. Μπορεί κάποιος να μου ανεβάσει κάπου το lgclockwidget.apk γιατι το διεγραψα καταλαθος

 

δικο σου

https://www.dropbox.com/s/ls3u1wnto47hdho/LGClockWidget.apk

 

ποια/ες θεωρουντε καλυτερες ρομ για το G2?

Link to comment
Share on other sites

δικο σου

https://www.dropbox.com/s/ls3u1wnto47hdho/LGClockWidget.apk

 

ποια/ες θεωρουντε καλυτερες ρομ για το G2?

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Για ρομ δεν ξέρω ακόμα... Δεν έχω κλείσει καλά καλά 24 ώρες με το κινητό. Μόνο ρουτ έκανα και αφαίρεση προγραμμάτων

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

oχι το εγραφε οτι ειναι το ιαπωνικο DoCoMo! Απλα ειπα να κανω ενα ροοτ και να το επαναφερω. δεν υπολογισα οτι δεν θα το εχει κανεις. η διαφορα με το ευρωπαικο στα λεφτα ειναι στα 50 ευρω να φανταστεις. για σουταρισμα παει.αρκετα.!

 

Κατά την γνώμη μου κακώς δεν πήρες το ευρωπαϊκό με αυτή τη χρηματική διαφορά...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

εβαλα χτες CloudyG3."αλλο" τηλεφωνο πραγματικα!

 

Για δώσε report και από μπαταρία μετά από λίγες μέρες!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε report και από μπαταρία μετά από λίγες μέρες!

 

για αρχη την βλεπω τσιμπαει λιγο!προερχομαι και απο mahdi οποτε....και στο xda διαβαζω για προβληματακια αλλα κουκλα η ατιμη

Link to comment
Share on other sites

για αρχη την βλεπω τσιμπαει λιγο!προερχομαι και απο mahdi οποτε....και στο xda διαβαζω για προβληματακια αλλα κουκλα η ατιμη

 

Αφού στρώσει θα δεις την κανονική διάρκεια. Μετά τις 3-4 φορτίσεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...