Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το greenify έχει θέματα που κ που. Επίσης ίδιους χρόνους βγάζω με ή χωρίς αυτό τεσταρισμενο Όχι Μόνο σε μένα αλλά και σε άλλους. Από κει κ πέρα ο καθένας κάνει ότι θέλει στη συσκευή του

Αυτό σημαίνει οτι εχεις σεταρισμενο πολυ καλα το κινητο.. Οσο ποιο χάλια το εχεις, τοσο μεγαλύτερη βελτίωση θα δεις με το greenify και ολα τα παρόμοια. Παρόλα αυτα για καποιες λίγες εφαρμογές θα δεις βελτίωση. Πχ εγω δε θέλω μονίμως να εχω ειδοποίηση από το Facebook οτι ο ταδε παπαρας σε καλει να παιξετε μπίλιες.. και αλλα παρομοια. Τα βλέπω μαζεμενα οποτε μπαίνω fb. Διαφορετικά έχω πχ 2 η ωρα τα ξημερώματα live τετοιες ανούσιες ειδοποιήσεις. Επίσης κερδίζω σε μπαταρία ετσι. Το μόνο που με ενδιαφέρει να εχω live από fb είναι μυνηματα.. Τα οποία τα έχω απο messenger.. Πως θα το κάνω αλλά αυτό χωρίς greenify? Υπάρχουν και άλλα παρόμοια παραδείγματα..

Τωρα αμα αρχισεις να βάζεις ολες τις εφαρμογές να τις παγωνει το greenify θα δεις μεγαλύτερη κατανάλωση συνήθως για πολλούς λόγους..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει οτι εχεις σεταρισμενο πολυ καλα το κινητο.. Οσο ποιο χάλια το εχεις, τοσο μεγαλύτερη βελτίωση θα δεις με το greenify και ολα τα παρόμοια. Παρόλα αυτα για καποιες λίγες εφαρμογές θα δεις βελτίωση. Πχ εγω δε θέλω μονίμως να εχω ειδοποίηση από το Facebook οτι ο ταδε παπαρας σε καλει να παιξετε μπίλιες.. και αλλα παρομοια. Τα βλέπω μαζεμενα οποτε μπαίνω fb. Διαφορετικά έχω πχ 2 η ωρα τα ξημερώματα live τετοιες ανούσιες ειδοποιήσεις. Επίσης κερδίζω σε μπαταρία ετσι. Το μόνο που με ενδιαφέρει να εχω live από fb είναι μυνηματα.. Τα οποία τα έχω απο messenger.. Πως θα το κάνω αλλά αυτό χωρίς greenify? Υπάρχουν και άλλα παρόμοια παραδείγματα..

Τωρα αμα αρχισεις να βάζεις ολες τις εφαρμογές να τις παγωνει το greenify θα δεις μεγαλύτερη κατανάλωση συνήθως για πολλούς λόγους..

Γιατι αυξανεται η καταναλωση; :confused: Εγω παντως, αν οχι ολες, εχω τις περισσοτερες να "κοιμουνται" με το greenify!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αυξανεται η καταναλωση; :confused: Εγω παντως, αν οχι ολες, εχω τις περισσοτερες να "κοιμουνται" με το greenify!

Μπορεί να κανω και λάθος αλλά αυτό έχω παρατηρήσει. Πιθανότατα επειδή η διαδικασία πχ να κλείνεις και να ανοιγεις 200 εφαρμογές καθε φορά που ανοίγει ή κλείνει η οθονη, καταναλώνει περισσότερο απο οτι να μην κανεις απολύτως τίποτα. Στην περίπτωση βέβαια που το κινητό το έχεις στημενο σωστα, και αυτες οι 200 εφαρμογές του παραδειγματος δεν καταναλώνουν παρα ελάχιστα με την οθόνη κλειστη. Αν καταναλώνουν, τοτε θα δεις διαφορά με το greenify. Η οποια διάφορα θα ειναι κατανάλωση με ggreenify μειον κατανάλωση χωρίς greenify. Η όποια μπορει να είναι συν ή πλην. Δεν το γράφω σωστα αλλα το τέλειο αποτέλεσμα έρχεται με το σωστό συνδυασμό. Τουλάχιστον αυτη ειναι η εμπειρία μου.

Σε τελική ανάλυση δεν εχει νόημα να παγωσεις εφαρμογές που ετσι και αλλιως ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΟΥΝ με την οθόνη κλειστη. Γιατι ακόμα και αυτη η ενέργεια προκαλεί μια μικρή κατανάλωση. Ο στόχος ειναι να βρεις ποιες καταναλωνουν και να παγωσεις μονο αυτες.

Αν μπορείς να το κάνεις αυτο.. Αλλιως δοκίμασε να παγωσεις σχεδον ολες ή καμιά και κοιτα τη διαφορά. Αναλόγως το στήσιμο του κινητου, μπορεί η μια ή η αλλη να έχει καλύτερο αποτέλεσμα..

Link to comment
Share on other sites

;)

Αυτό σημαίνει οτι εχεις σεταρισμενο πολυ καλα το κινητο.. Οσο ποιο χάλια το εχεις, τοσο μεγαλύτερη βελτίωση θα δεις με το greenify και ολα τα παρόμοια. Παρόλα αυτα για καποιες λίγες εφαρμογές θα δεις βελτίωση. Πχ εγω δε θέλω μονίμως να εχω ειδοποίηση από το Facebook οτι ο ταδε παπαρας σε καλει να παιξετε μπίλιες.. και αλλα παρομοια. Τα βλέπω μαζεμενα οποτε μπαίνω fb. Διαφορετικά έχω πχ 2 η ωρα τα ξημερώματα live τετοιες ανούσιες ειδοποιήσεις. Επίσης κερδίζω σε μπαταρία ετσι. Το μόνο που με ενδιαφέρει να εχω live από fb είναι μυνηματα.. Τα οποία τα έχω απο messenger.. Πως θα το κάνω αλλά αυτό χωρίς greenify? Υπάρχουν και άλλα παρόμοια παραδείγματα..

Τωρα αμα αρχισεις να βάζεις ολες τις εφαρμογές να τις παγωνει το greenify θα δεις μεγαλύτερη κατανάλωση συνήθως για πολλούς λόγους..

Έτσι είναι συμφωνώ. Επίσης θεωρώ ότι έχουμε τρομερή αυτονομία οπότε δεν έχουμε λόγο να παγώνουμε πράγματα εκτός κάποιων εφαρμογών όπως είπες. Άλλωστε είναι κ σπαστικό για μένα τουλάχιστον Κάθε φορά να ανοίγω την εφαρμογή από την αρχη και να μην χαιρόμαστε την συσκευή μας.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Και αυτο που λεω για σωστο στησιμο, υπάρχουν πολλοί που βάζουν οτι ναναι. Εφαρμογές πχ παιχνιδάκια της πλακας που ψάχνουν κατα τακτα διαστήματα αν βγηκε update, να ενημερωσουν τις διαφημίσεις που εμφανίζουν κλπ. Καποια απο αυτα δεν το κάνουν με την οθονη σβηστη (σε αυτη την περίπτωση δε θα κερδίσεις απολύτως τίποτα αν το παγωσεις) και καποια αλλα το κάνουν και με την οθονη κλειστη, πολυ κακώς φυσικά. Ε αν παγωσεις αυτην εννοείται οτι κατι θα κερδίσεις.. Βέβαια το να ξεχωρίσεις τις καλες απο τις κακές συχνά ειναι πολυ δύσκολο με αποτέλεσμα οι περισσότεροι να παγώνουν τα πάντα. Αυτο δε σημαίνει οτι είναι η καλύτερη λυση..

Κατα κανόνα οποτε βλεπω κινητά που αυτοι που τα έχουν διαμαρτυρονται για κακη μπαταρια, και βλέπω πολλες τετοιες δωρεάν εφαρμογές, τους προτείνω greenify και βλέπουν διαφορά.

Αντίθετα σε κινητά που βλέπω λίγες επιλεγμένες εφαρμογές, δεν τους το προτείνω καν..

Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεια ρε παιδια για να επαναφερω το lockscreen clock??

 

λογικα το εχεις επενεργοποιηση απο τις εφαρμογες πηγαινε (ρυθμισεις συστηματος) εφαρμογες και βρες το ''γραφικο στοιχειο ρολοι'' και ενεργοποιησε το

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει φιλε μ γτ το ξυλωσα με το system app remover.υπαρχει ομως στον καδο ανακυκλωσης της εφαρμογης αλλα μου βγαζει error οταν παω να το επαναφερω.μπορει καποιος να ανεβασει το apk να το βαλω χειροκινητα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχουν cloudyflex 2.4, τα settings είνα όπως στη μαμα rom? (δλδ 4 tabs) ή είναι όλα σε μια σελίδα?

Εμένα είναι σε 4 tabs αλλά στο βίντεο του τύπου τα έχει όλα σε μια σελίδα και ψάχνω να βρω τι συμβαίνει.

Edited by xvipes
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχουν cloudyflex 2.4, τα settings είνα όπως στη μαμα rom? (δλδ 4 tabs) ή είναι όλα σε μια σελίδα?

Εμένα είναι σε 4 tabs αλλά στο βίντεο του τύπου τα έχει όλα σε μια σελίδα και ψάχνω να βρω τι συμβαίνει.

Οταν χρησιμοποιουσα nova launcher και έμπαινα στις ρυθμίσεις με gesture ηταν σε μια σελίδα και εμενα. Μηπως είναι αυτό?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχουν cloudyflex 2.4, τα settings είνα όπως στη μαμα rom? (δλδ 4 tabs) ή είναι όλα σε μια σελίδα?

Εμένα είναι σε 4 tabs αλλά στο βίντεο του τύπου τα έχει όλα σε μια σελίδα και ψάχνω να βρω τι συμβαίνει.

 

Πατώντας μενού επιλέγεις αν θες προβολη σε μια καρτελα ή σε 4 tab..

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας μενού επιλέγεις αν θες προβολη σε μια καρτελα ή σε 4 tab..

 

ok το βρήκα ευχαριστώ πολύ! Πατάς το μενού κουμπί όταν είσαι μέσα στις ρυθμίσεις.

Edited by xvipes
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε οι AOSP (Mahdi) την νέα 20/6 4.4.4;

Πως σας φαίνεται; Εγώ μένω εντυπωσιασμένος!

 

Δεν έχω δοκιμάσει κυριως γιατι δεν μπορω τη μαυρίλα, δεν την αντεχα ουτε στην CloudyFlex. Απο μπαταρια ξερω ειναι τούμπανο, καποιες εφαρμογές της LG μπορουμε να βαλουμε;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε οι AOSP (Mahdi) την νέα 20/6 4.4.4;

Πως σας φαίνεται; Εγώ μένω εντυπωσιασμένος!

Εγώ την έβαλα σήμερα. Όντως είναι πολύ καλή. Ένα λαγκ έχω όταν συνομιλία του messenger την συρω προς τα κάτω για να κλείσει. Είναι λίγο σπαστικό γτ κολλάει η κίνηση.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος, καλώς σας βρήκα!

Έβαλα το 1weather γιατι μ αρεσει πολυ το 2χ2 widget για τη Lockscreen, αλλά για την αρχικη οθονη πιανει 4 κουτακια απο τα 5 που εχει κατα μηκος και ειναι άσχημο που περισσεύει 1...Μπορώ να κάνω κάπως την οθόνη διαφορετική η το widget για να είναι γεμάτη η οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην kitkat υπαρχει καποιο mod για αυξηση του ηχου?

 

ελα ντε!και εγω αυτο ψαχνω.στον οδηγο στην αρχη δεν το ανοιγει το λινκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φοράω την Κλαούντι προ δύο και έχω το εξής πρόβλημα. πέρασα το notification του G τρία και τον μαμά kernel και ξαφνικά έχασα το root . δεν ξέρω τι απ'τα δύο μπορεί να το προκάλεσε. καμιά βοήθεια γιατί βαριέμαι να στήνω απ'την αρχή το κινητό

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγώ την mahdi 4.4.4 πολύ καλη. Λιγες μέρες θα την χαρώ όμως

Πως τη βαζουμε αυτη παιδια απο pardus;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Για να περασω μαντι απο στοκ 4.4.2 πρεπει να φλασαρω και το πατσ; και αν θελήσω να γυρισω στοκ με το μπακ απ που εχω γινεται απευθείας ;
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε τιποτα για τη mahdi 4.4.4 Τι καλύτερο βλεπετε? G2tweakbo και xposed παιρνει κανονικα? Ειχε κανεις pardus πριν να κανει μια σύγκριση? Dorimanx παίρνει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...