Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πατησα (touch menu upgrade) αλλα δεν κανει τπτ. χαλασε και το knock off *τωρα.

Για να το επαναφερω σε ανροοτ κατασταση περναω απλα την original η θελει και αλλα?

ευχαριστω

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το πατησα (touch menu upgrade) αλλα δεν κανει τπτ. χαλασε και το knock off *τωρα.

Για να το επαναφερω σε ανροοτ κατασταση περναω απλα την original η θελει και αλλα?

ευχαριστω

Ακολουθησε τον πολυ καλο οδηγο απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 για επαναφορα του κινητου σε stock οπως το πηρες δηλαδη....Απλα σου υπενθυμιζω το εξης μολις τελειωσεις το flash ( το λεει και στον οδηγο ) : Προτεινεται και η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων καθως το Flashtool δεν κανει full wipe...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση, τελικά το touch upgrade απενεργοποιεί την ρύθμιση . την τσεκαρα και οκ τώρα. θα κρατήσω για λίγο ακόμα το ροοτ

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Μήπως ξέρει κανείς(100% όμως μην κάνουμε καμία πατάτα ) αν για να περάσω pardus 7.4 ενώ έχω την 7.3 δεν χρειάζεται τα συνηθισμένα wipes;Επειδή ο dev δεν αναφέρει τίποτα για αναβάθμιση,Μήπως λέω και γλιτώσουμε το στήσιμο απ'την αρχη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Μήπως ξέρει κανείς(100% όμως μην κάνουμε καμία πατάτα ) αν για να περάσω pardus 7.4 ενώ έχω την 7.3 δεν χρειάζεται τα συνηθισμένα wipes;Επειδή ο dev δεν αναφέρει τίποτα για αναβάθμιση,Μήπως λέω και γλιτώσουμε το στήσιμο απ'την αρχη

Βασικα τι διαφορες εχει απο την 7.3 περα απο τον κερνελ;

Εχω και εγω την 7.3 με τον 5.2 κερνελ ομως και δεν ειδα τιιιιιιιιι διαφορα εχει η 7.4

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση, τελικά το touch upgrade απενεργοποιεί την ρύθμιση . την τσεκαρα και οκ τώρα. θα κρατήσω για λίγο ακόμα το ροοτ

Να σαι καλα φιλε δεν κανει τιποτα οτι αλλο θες εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε .... Για μενα μην βγαλεις το root :D

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί το antutu μου βγάζει αποτελέσματα γύρω στο 24000-25000? Είμαι στην lightning Rom v3... Ακόμα και κάτω από galaxy s4 με βγάζει και το έκανα 3 φορές σε διαφορετικές ώρες
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Βασικα τι διαφορες εχει απο την 7.3 περα απο τον κερνελ;

Εχω και εγω την 7.3 με τον 5.2 κερνελ ομως και δεν ειδα τιιιιιιιιι διαφορα εχει η 7.4

Διαβασε changelog της Pardus 7.4 μηδαμινες ειναι οι διαφορες....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα!Μήπως ξέρει κανείς(100% όμως μην κάνουμε καμία πατάτα ) αν για να περάσω pardus 7.4 ενώ έχω την 7.3 δεν χρειάζεται τα συνηθισμένα wipes;Επειδή ο dev δεν αναφέρει τίποτα για αναβάθμιση,Μήπως λέω και γλιτώσουμε το στήσιμο απ'την αρχη

Λογικα δεν θελει τα συνηθισμενα wipes ..... Περιμενε να σου απαντησει και καποιος ποιο εμπειρος...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Μήπως ξέρει κανείς(100% όμως μην κάνουμε καμία πατάτα ) αν για να περάσω pardus 7.4 ενώ έχω την 7.3 δεν χρειάζεται τα συνηθισμένα wipes;Επειδή ο dev δεν αναφέρει τίποτα για αναβάθμιση,Μήπως λέω και γλιτώσουμε το στήσιμο απ'την αρχη

 

νομιζω πως η αλλαγη της 7.3 σε 7.4 ειναι το κερνελ μπορεις να κατεβασεις την 5.2 εκδοση και να την φλασαρεις...γιατι δεν ειδα καποια αλλαγη στη 7.4 αν και δεν την περασα νομιζω πως απο dorimanx 5.0 εβαλε το 5.2 .... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2725023 το μεσημερι βγηκε το 5.3 και το εχω περασει ηδη.... προσωπικα θα περιμενω την 7.5

Edited by mrliakoss

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί το antutu μου βγάζει αποτελέσματα γύρω στο 24000-25000? Είμαι στην lightning Rom v3... Ακόμα και κάτω από galaxy s4 με βγάζει και το έκανα 3 φορές σε διαφορετικές ώρες

Μην δινεις βαση σε benchmarks ....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως η αλλαγη της 7.3 σε 7.4 ειναι το κερνελ μπορεις να κατεβασεις την 5.2 εκδοση και να την φλασαρεις...γιατι δεν ειδα καποια αλλαγη στη 7.4 αν και δεν την περασα νομιζω πως απο dorimanx 5.0 εβαλε το 5.2 .... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2725023 το μεσημερι βγηκε το 5.3 και το εχω περασει ηδη.... προσωπικα θα περιμενω την 7.5

 

Και Εγώ έχω περάσει 5.3 οπότε αναμένουμε!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παρατηρησα σημερα οτι κατα τη διαρκεια του animation στο stock weather widget η αλλαγη στις σελιδες της αρχικης οθονης κολλαει πολυ..το εχει παρατηρησει κανεις αυτο?γινεται να διορθωθει?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παρατηρησα σημερα οτι κατα τη διαρκεια του animation στο stock weather widget η αλλαγη στις σελιδες της αρχικης οθονης κολλαει πολυ..το εχει παρατηρησει κανεις αυτο?γινεται να διορθωθει?

Το παρατηρώ συνέχεια αυτό. Δεν μπορώ να φανταστώ πως μπορεί να διορθωθεί. Είναι κακογραμμενο μάλλον για να προκαλεί όλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

απο settings στο STweks τι βαζεις?

 

Battery profile φίλε μου και τίποτα άλλο..τραβάς και ένα undervolting με android tuner,greenify και είσαι έτοιμος!Νομίζω ότι σε 6ωρες και 36 λεπτά χρήση με 3 ώρες και 26 λεπτά ανοιχτή οθόνη και μπαταρία στο 48 %,δεν νομίζω να ζητάμε κάτι παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Αν αγορασει κανεις το g2 απο Αμερικη θα λειτουργει κανονικα στην Ελλαδα;

Εστω και με καποια ρυθμιση ή φλασαρισμα;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Battery profile φίλε μου και τίποτα άλλο..τραβάς και ένα undervolting με android tuner,greenify και είσαι έτοιμος!Νομίζω ότι σε 6ωρες και 36 λεπτά χρήση με 3 ώρες και 26 λεπτά ανοιχτή οθόνη και μπαταρία στο 48 %,δεν νομίζω να ζητάμε κάτι παραπάνω...

 

το greenify δεν το παω πολυ δεν ξερω γιατι

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

το greenify δεν το παω πολυ δεν ξερω γιατι

Καλά κάνεις! Ούτε εγώ το έχω πλέον παρόλο που το έχω αγορασμένο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

το greenify δεν το παω πολυ δεν ξερω γιατι

 

Καλά κάνεις! Ούτε εγώ το έχω πλέον παρόλο που το έχω αγορασμένο

Βάζεις τα πάντα εκτός απο fb messenger και εισαι κομπλέ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

πως το οριζεις το καλα κανεις;

 

Εχει θεματα το greenify.Παρολο που δουλευε καλα πλεον δεν πεταει ειδοποιησεις και γενικοτερα δεν κανει σωστη δουλεια.Γιαυτο πιστευω το ειπε ετσι το παιδι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πως τι χρησιμοποιείς το greenify.. Τι ρυθμίσεις έχεις.. Αν παγωσεις συγκεκριμένες εφαρμογές. Κυρίως οσες έχουν το μπλε συννεφάκι που γράφει gsm και δεν θες να τρέχουν, μια χαρά δουλειά κάνει.. Επίσης μπορείς να παγωσεις το Facebook αμα εχεις και το Facebook messenger εγκατεσημενο..

Αμα δεν ξερεις τι κάνεις εννοείται ότι θα εχει αρνητικό αποτέλεσμα..

Link to comment
Share on other sites

Το greenify έχει θέματα που κ που. Επίσης ίδιους χρόνους βγάζω με ή χωρίς αυτό τεσταρισμενο Όχι Μόνο σε μένα αλλά και σε άλλους. Από κει κ πέρα ο καθένας κάνει ότι θέλει στη συσκευή του
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα απο το store το system app remover και επειδη μου ειχε την επιλογη της επαναφορας απο τον καδο ανακυκλωσης αφαιρεσα αρκετα πραγματα απο το τηλεφωνο..αφαιρεσα ομως κατα λαθος και το clock widget της lockscreen και τωρα που προσπαθω να το επαναφερω μου βγαζει σφαλμα..υπαρχει καποιος αλλος τροπος να το επαναφερω?
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πως τι χρησιμοποιείς το greenify.. Τι ρυθμίσεις έχεις.. Αν παγωσεις συγκεκριμένες εφαρμογές. Κυρίως οσες έχουν το μπλε συννεφάκι που γράφει gsm και δεν θες να τρέχουν, μια χαρά δουλειά κάνει.. Επίσης μπορείς να παγωσεις το Facebook αμα εχεις και το Facebook messenger εγκατεσημενο..

Αμα δεν ξερεις τι κάνεις εννοείται ότι θα εχει αρνητικό αποτέλεσμα..

Το ξέρω αυτό φιλε. Το χρησιμοποιώ το greenify απλα αν βαλω το messenger αν θελει θα μου στείλει ειδοποίηση. Τι νανσου πω

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...