Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμάσατε οι AOSP (Mahdi) την νέα 20/6 4.4.4;

Πως σας φαίνεται; Εγώ μένω εντυπωσιασμένος!

 

απο μπαταρια πως παει?

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έβαλα την Pardus 7.4 και είχε μέσα viper4android αλλά δεν βλέπω καμία διαφορά στον ήχο.... Μήπως θέλει κάποιο κερνελ να δουλέψει?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

;);););););););)

Τσιμπαει λιγακι αλλα και παλι πολυ καλα.Πανω απο στοκ ρομ

Για δώσε μας ώρες....

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

;);););););););)

Για δώσε μας ώρες....

 

φιλε το εδωσα το G2 και δεν κρατησα αλλα θα σου πω τι παρατηρησα χωρις στρωσιμο της ρομ.

 

Με wifi εισαι ανετος μεχρι αηδιας.6 ωρες οθονη ανετα και σε μιαμιση μερα. Με 3G data 5- 5μιση ωρες,Και κοντα στη μια ωρα κλησεις

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

οχι απλα πρεπει να το ενεργοποιήσετε

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και γω ετοιμάζομαι για [ROM] [4.4.4] [D800/801/802/803/LSVS980/F320] Mahdi-Rom [06/22

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εχω περασει την Sotmax Ultimate Stock V9 του συμπατριωτη μας Σωτηρη και εχω κολλησει....απιστευτη αυτονομια σταθεροτητα ταχυτητα και χωρις bugs.

ΜΠΡΑΒΟ στο Ελληνα developer.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εχω περασει την Sotmax Ultimate Stock V9 του συμπατριωτη μας Σωτηρη και εχω κολλησει....απιστευτη αυτονομια σταθεροτητα ταχυτητα και χωρις bugs.

ΜΠΡΑΒΟ στο Ελληνα developer.

 

μπαταρια ποσες ωρες screen on?

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος S4 και σκέφτομαι την αλλαγή σε G2 για λόγους αυτονομίας πιο πολύ. Αυτό που με νοιάζει είναι λίγο ο αποθηκευτικός χώρος καθώς γνωρίζω ότι τα 16 είναι ουσιαστικά 9.

Πιο πολύ μου χαλάει το όλο θέμα στο ότι δεν μένω ποτέ στοκ και πρέπει να έχω πάντα πάνω στο κινητό nandroid backup και μία ρομ έτοιμη να περάσω. Αυτό σημαίνει αν είμαι με stock based roms, ~1GB περίπου το κάθε build και αν το backup είναι παρόμοιο του S4 τότε είναι περί τα 3+ GB. Αμέσως αμέσως ο αποθηκευτικός χώρος μειώνεται στην μέση. Δύσκολο να έχω μέσα λοιπόν και πολλές εφαρμογές, και μουσική, και φωτο/βιντεο.

Ωστόσο γνωρίζω ότι philz recovery(δεν ξέρω για twrp) έχει επιλογή για backup στο otg αντί για την μνήμη τηλεφώνου. Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς αυτό? Να δει αν λειτουργεί απροβλημάτιστα? Καθώς έτσι δεν χρειάζεται να πάω για την 32αρα έκδοση που έχει και 100 παραπάνω.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος S4 και σκέφτομαι την αλλαγή σε G2 για λόγους αυτονομίας πιο πολύ. Αυτό που με νοιάζει είναι λίγο ο αποθηκευτικός χώρος καθώς γνωρίζω ότι τα 16 είναι ουσιαστικά 9.

Πιο πολύ μου χαλάει το όλο θέμα στο ότι δεν μένω ποτέ στοκ και πρέπει να έχω πάντα πάνω στο κινητό nandroid backup και μία ρομ έτοιμη να περάσω. Αυτό σημαίνει αν είμαι με stock based roms, ~1GB περίπου το κάθε build και αν το backup είναι παρόμοιο του S4 τότε είναι περί τα 3+ GB. Αμέσως αμέσως ο αποθηκευτικός χώρος μειώνεται στην μέση. Δύσκολο να έχω μέσα λοιπόν και πολλές εφαρμογές, και μουσική, και φωτο/βιντεο.

Ωστόσο γνωρίζω ότι philz recovery(δεν ξέρω για twrp) έχει επιλογή για backup στο otg αντί για την μνήμη τηλεφώνου. Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς αυτό? Να δει αν λειτουργεί απροβλημάτιστα?

Δεν έχεις κανέναν λόγο να έχεις στη μνήμη του κινητού μπακαπ. Όλοι μέσω otg κάνουμε. Οπότε προχωρα άφοβα στην αγορά του..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κανέναν λόγο να έχεις στη μνήμη του κινητού μπακαπ. Όλοι μέσω otg κάνουμε. Οπότε προχωρα άφοβα στην αγορά του..

 

Nice. Τόσο με twrp όσο και με philz λοιπόν κανένα πρόβλημα. Οπότε μια χαρά!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Nice. Τόσο με twrp όσο και με philz λοιπόν κανένα πρόβλημα. Οπότε μια χαρά!

Ναι φιλε μου, εγω εχω 3 διαφορετικα backup κρατημενα κατευθειαν μεσα σε usb! Οντως ειναι περιπου 3+ gb το καθενα. Με philz recovery το αποθηκευεις κατευθειαν στο usb, συν το οτι βαζεις στο usb και στη custom rom που θελεις και τη φλασαρεις κατευθειαν απο εκει!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου, εγω εχω 3 διαφορετικα backup κρατημενα κατευθειαν μεσα σε usb! Οντως ειναι περιπου 3+ gb το καθενα. Με philz recovery το αποθηκευεις κατευθειαν στο usb, συν το οτι βαζεις στο usb και στη custom rom που θελεις και τη φλασαρεις κατευθειαν απο εκει!

 

Τέλεια... Μου λύθηκαν τα χέρια. Τώρα μένει η απόφαση του χρώματος :p:p

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να επιμείνω λίγο στο θέμα, το twrp υποστηρίζει otg;

Γιατί μιλάτε μόνο για το philz.

όλοι philtz έχουμε και μιλάμε συγκεκριμενα μιας κ αυτό χρησιμοποιούμε. για το άλλο δεν έχω δοκιμάσει προσωπικά γιαυτό δεν φέρω άποψη.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Να επιμείνω λίγο στο θέμα, το twrp υποστηρίζει otg;

Γιατί μιλάτε μόνο για το philz.

 

Πάντα ήμουν φαν της cwm οπότε και στο S4 philz έχω και στο G2 που έρχεται αύριο philz θα βάλω. Αλλά επειδή ασχολήθηκα και στο xda με το θέμα από ότι διάβασα από την twrp 2.6.3.4 και μετά υποστηριζόταν και μάλιστα έβγαλε και σχετικό fix στην 2.7.0.1.

Βέβαια για να είμαι σίγουρος ρώτησα και εκεί χωρίς να έχω λάβει ακόμα απάντηση!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με twrp 2. 7.0 μια χαρά έκανα και backup και πέρασα και την Pardus 7.4 Rom που είχα στο otg....

 

Παλιά είχα το call recorder της acr σε ένα jelly bean τηλέφωνο αλλά τώρα στο κιτ κατ δεν δουλεύει... Κάνα πρόγραμμα άλλο υπάρχει?

 

Χρειάζεται να κάνεις imei backup η κάτι άλλο γιατί προς το παρών δεν έκανα τίποτα άλλο εκτός από root και custom recovery/rom

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου καλησπερα ,2η εβδομαδα ενασχολησης με το κορυφαιο g2 και τα λογια ειναι περιττα το εχω καταχαρει σαν μικρο παιδακι που του ειχαν παρει το πρωτο game boy.Το ερωτημα μου ειναι το ε3ης εχοντας μεσα στοκ την 4.4.2 χρειαζετε να βαλω καποια αλλη και κανω ρουτ ?

επισης διαβαζω για καποιο μοντ καμερας που την βελτιωνει αρκετα.Τι μου προτεινετε να κανω ?,η καλυτερα να κατσω με τη στοκ και να μην πολυ μπερδευομαι με πραγματα που δεν εχω καμια εμ8ειρια.

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου καλησπερα ,2η εβδομαδα ενασχολησης με το κορυφαιο g2 και τα λογια ειναι περιττα το εχω καταχαρει σαν μικρο παιδακι που του ειχαν παρει το πρωτο game boy.Το ερωτημα μου ειναι το ε3ης εχοντας μεσα στοκ την 4.4.2 χρειαζετε να βαλω καποια αλλη και κανω ρουτ ?

επισης διαβαζω για καποιο μοντ καμερας που την βελτιωνει αρκετα.Τι μου προτεινετε να κανω ?,η καλυτερα να κατσω με τη στοκ και να μην πολυ μπερδευομαι με πραγματα που δεν εχω καμια εμ8ειρια.

Η πιο "ορθη" γνωμη που θα σου ελεγα εγω (και αλλα παιδια φανταζομαι) ειναι:

Αν λες πως δεν εχεις εμπειρια σε τετοιου ειδους ενεργειες μην μπλεκεις καλυτερα καθολου, για να μην κανεις αθελα σου καμμια ζημια!

Απ' την αλλη ομως (αν θες το κατι παραπανω) και διαβασεις τους οδηγους που υπαρχουν εδω για root, custom recovery και rom και κανεις προσεκτικα βηματα νομιζω οτι αξιζει :)

Οσο αναφορα την αλλη σου ερωτηση (camera mod) πιστευω πως βελτιωνει αρκετα την καμερα (αν και εχω παρα πολυ καιρο να τη δουλεψω stock)!

Η ιδανικη λυση για μενα (προσωπικη αποψη) ειναι αν τελικα αποφασησεις να "κολυμπησεις στα βαθια" να βαλεις μια custom rom βασισμενη στη stock, οι περισσοτερες δουλευουν πολυ καλα και αρκετες εχουν ενσωματωμενο και το mod της καμερας (του xdabbed)!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το g2 rooted με τη στοκ rom και επειδη ειμαι καινουργιος στο android ηθελα να ρωτησω ποιος ειναι ο καλυτερος και πιο ευκολος τροπος για backup?υπαρχει πουθενα καποιος οδηγος?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος οδηγος για εμας τους αρχαριους,θελω να περασω την mahdi 4.4.4.

 

Πες μας πως εχεις το κινητο σου τωρα για να ξερουμε

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια οποιος μπορει αμεσα

θελω να βαλω cyanogenmod 11 σε ενα lg g2. εκανα root, εβαλα cwm recovery και μετα εκανα install το .zip με την rom

το κινητο κολησε στην οθονη με τον σημα της cyanogen που γυριζει ο κυκλος, μπηκα ξανα στο recovery εκανα wipe cache και wipe dalvik και ξαναφλασαρα το .zip

παλι τα ιδια, να κανω wipe data/factory reset ή θα μου το μπρικαρει;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. μολις παρελαβα ενα LG G2 DoCoMo L01f.

Ηθελα να ρωτησω τα εξης:

Ξερετε πως να κανω ροοτ για το ευρωπαικο φιρμ(και μετα κιτκατ)? για να βγαλω ολη την σαβουρα του DoCoMo και τις εφαρμογες που είναι στα ιαπωνικα. (dialer, calendar,messaging MA OOLA!) μετα το ροοτ θα ειναι λες και εχω το 802?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι επειγον, οποιος μπορει ας βοηθησει. Δειτε το ποστ μου πιο πανω. Κοντευουμε να τρελαθουμε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...