Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@alexkidd μπορείς να πεις τον zg85 να κάνει μια ομάδα στο gplus γιατί δεν έχω και δεν ξέρω να δουλεύω το Twitter;

 

Στάλθηκε από το Tesla powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα με τα back buttons, vol up & down το έχω ακόμα. Πέρασα xceed 14 από dori9.5 μήπως και εμφανιστούν (θεωρούσα υπαίτιο τον dori kernel) αλλά δεν εμφανίστηκαν. Τώρα δοκίμασα τον Xceed 16, πάλι τα πατάω και δεν εμφανίζεται το πλαίσιο που χαμηλώνεις την ένταση/ ανεβάζεις κλπ. Εντωμεταξύ τα κουμπιά δουλεύουν (δηλ δεν έχει χαλάσει ο μηχανισμός τους), αφού όταν είναι σβηστή η οθόνη, κρατάω το Vol Down και ανοίγει η κάμερα. Καμιά ιδέα έχετε;
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω μια AOSP ROM 6.0.1 παιδιά την οποία φοράω εδώ και λίγες μέρες και έχω πάθει ταράκουλο!!!

Ονομάζεται XOSP 5.3 for D802, είναι παναλαφρη, μπαταρία εξαιρετικη , κάμερα επιτέλους εφάμιλλη της stock και χωρίς bugs.

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/general/rom-xosp-5-3-d802-zg85-t3361197

 

Το double tap to wake λειτουργει οπως στις stock based ή πρεπει να το κοπανας 4 φορες για να παρει μπρος οπως στηνν bliss 6.2;

Ηταν ο μονος λογος που εφυγα απο τις aosp.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Το double tap to wake λειτουργει οπως στις stock based ή πρεπει να το κοπανας 4 φορες για να παρει μπρος οπως στηνν bliss 6.2;

Ηταν ο μονος λογος που εφυγα απο τις aosp.

 

Σε μενα δουλευει με την μια

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

περασα την FF stock του Κωστη και δεν δουλευει το playstore ! τι γινεται ;

ειδα οτι υπηρχε παρομοιο προβλημα με την τελευταια ρομ που εχει G4 UI

πως το λυσατε ; να την ξαναπερασω ;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Το double tap to wake λειτουργει οπως στις stock based ή πρεπει να το κοπανας 4 φορες για να παρει μπρος οπως στηνν bliss 6.2;

Ηταν ο μονος λογος που εφυγα απο τις aosp.

Και σε μένα με τη πρωτη δουλεύει

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

περασα την FF stock του Κωστη και δεν δουλευει το playstore ! τι γινεται ;

ειδα οτι υπηρχε παρομοιο προβλημα με την τελευταια ρομ που εχει G4 UI

πως το λυσατε ; να την ξαναπερασω ;

 

Δοκίμασε να μπεις ρυθμίσεις, εφαρμογές, playstore και να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων και αν δεν δουλέψει απεγκατάσταση ενημερώσεων.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μπεις ρυθμίσεις, εφαρμογές, playstore και να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων και αν δεν δουλέψει απεγκατάσταση ενημερώσεων.

 

την ξαναπερασα κι εφτιαξε .. ευχαριστω Κατερινα

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

περασα την FF stock του Κωστη και δεν δουλευει το playstore ! τι γινεται ;

ειδα οτι υπηρχε παρομοιο προβλημα με την τελευταια ρομ που εχει G4 UI

πως το λυσατε ; να την ξαναπερασω ;

Κ εγώ αυτό έπαθα όταν την πέρασα... Θα ξαναδοκιμασω... Για ποια rom λες; εγώ την f f ux 5.1....

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

@vrwmiaris μπα...το είχε συζητήσει καιρό πριν και βαριέται..εδώ πάντως το download profile του - προτείνω την Turbo https://www.androidfilehost.com/?w=profile&uid=95864024717072638
Link to comment
Share on other sites

@vrwmiaris μπα...το είχε συζητήσει καιρό πριν και βαριέται..εδώ πάντως το download profile του - προτείνω την Turbo https://www.androidfilehost.com/?w=profile&uid=95864024717072638

Ξέρω την πέρασα χτες.Κατά λάθος την βρήκα, τον έψαχνα γιατί είδα ότι ανέφεραν το όνομα του αυτός που έβγαλε το script να περνάς d800 rom στο δικό μας

 

Στάλθηκε από το Tesla powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αγνό, παρθένο, ανέγγιχτο G2 2 χρόνων, έχει αρχίσει και κάνει έντονα νερά με καθυστερήσεις. Ηρθε η ωρα για ρουτάρισμα και custom rom ωστε να φρεσκαριστεί και να ελαφρύνει. Προτάσεις σε έκδοση Android και rom που πρέπει να στραφώ; Ευχαριστώ!
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Αγνό, παρθένο, ανέγγιχτο G2 2 χρόνων, έχει αρχίσει και κάνει έντονα νερά με καθυστερήσεις. Ηρθε η ωρα για ρουτάρισμα και custom rom ωστε να φρεσκαριστεί και να ελαφρύνει. Προτάσεις σε έκδοση Android και rom που πρέπει να στραφώ; Ευχαριστώ!

Καλό διάβασμα στις πιο πίσω σελίδες υπάρχουν προτάσεις για όλα τα γούστα

 

Στάλθηκε από το Turbo powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτά που διάβασα σκέφτομαι να παω σε SRKG2. Δεν κατάλαβα το "3" που προτείνει κάποιος φίλος, η ρομ μια ειναι; και βρισκεται εδω;

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-srkg2-1-00-20150516-t3109906

 

 

Επίσης, πρεπει να εχω περασει stock Android 5.0 πριν φλασάρω; Έτσι γίνεται στις Nexus συσκευές γιαυτό ρωταώ.

 

Επισης, το Stump Root 1.2 απλά το εγκαθιστώ σαν app κανονικά κ γινομαι root? Χωρις να χρειαστει να μπω σε recoveries κτλ. κ χωρις να χασω τιποτα;

Edited by mclisme
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτά που διάβασα σκέφτομαι να παω σε SRKG2. Δεν κατάλαβα το "3" που προτείνει κάποιος φίλος, η ρομ μια ειναι; και βρισκεται εδω;

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-srkg2-1-00-20150516-t3109906

 

 

Επίσης, πρεπει να εχω περασει stock Android 5.0 πριν φλασάρω; Έτσι γίνεται στις Nexus συσκευές γιαυτό ρωταώ.

 

Επισης, το Stump Root 1.2 απλά το εγκαθιστώ σαν app κανονικά κ γινομαι root? Χωρις να χρειαστει να μπω σε recoveries κτλ. κ χωρις να χασω τιποτα;

Είναι εκδόσεις της SRKG2. Αν πας πιο κάτω στην σελίδα του dev έχει για κατέβασμα την έκδοση 3 πέρα από την 4.10 που είναι η τελευταία.

Τι έκδοση / ρομ είπες ότι είσαι?

Το stump έκανε ρουτ στην kit Kat. Δεν ξέρω αν δουλεύει και στην lollipop. Παλιά που είχα δοκιμάσει δεν δούλευε

Link to comment
Share on other sites

Ok καταλαβα κ τη βρηκα την 3.

 

Είμαι 4.4.2 στοκ εντελως.

 

Αν κανω root με το stump και περασω rom lollipop οπως η SRΚG2 δε θαχω θεμα;

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Ok καταλαβα κ τη βρηκα την 3.

 

Είμαι 4.4.2 στοκ εντελως.

 

Αν κανω root με το stump και περασω rom lollipop οπως η SRΚG2 δε θαχω θεμα;

μην το κάνεις κατευθείαν..στην σελίδα του ο dev εξηγεί πως πας από kit Kat στην ρομ του που είναι lollipop..υπάρχει ένα zip που λεγεται νομίζω gotolollipop ή κάπως ετσι

Link to comment
Share on other sites

Ok καταλαβα κ τη βρηκα την 3.

 

Είμαι 4.4.2 στοκ εντελως.

 

Αν κανω root με το stump και περασω rom lollipop οπως η SRΚG2 δε θαχω θεμα;

Αν κάνεις root και βάλεις custom recovery σε Kit Kat, δε θα βάλεις μετά κατευθείαν custom rom Lollipop. Πρώτα θα φλασάρεις ένα zipακι από recovery και μετά wipe's και τη rom. Το αρχείο αυτό το έχει και στη σελίδα της SRKG2 (λίγο πιο κάτω απ' τη rom) ) αλλά δεν ξέρω αν είναι διαθέσιμο για download. Αν δεν είναι........ τότε παρτο από 'δω:

https://www.dropbox.com/s/45bv9kg40c6jhl3/D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip?dl=0

Για επιστροφή σε custom Kit Kat υπάρχει κι άλλο αντίστοιχο zip......

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χτες turbo rom να την δω και μπορω να πω πως ειναι φανταστικη εκτος απο το κομματι της καμερας...

Ποια καμερα χρησιμοποιειτε εσεις;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι διαφορετικό περίμενες για την κάμερα σε aosp; Όλες το ίδιο είναι αφού λείπουν οι οδηγοί

 

Στάλθηκε από το Turbo powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι διαφορετικό περίμενες για την κάμερα σε aosp; Όλες το ίδιο είναι αφού λείπουν οι οδηγοί

 

Στάλθηκε από το Turbo powered G2 D802 μου

Καλα ναι δεν εχεις αδικο...Στο G3 που ειχα καποιος ειχε δωσει link για καμερες port απο διαφορα κινητα κι ειχε μεσα ενα port απο καποιο HTC που δουλευε ωραια αλλα δεν μπορω να θυμηθω τωρα...

Ξαναγυρισα σε ff stock v1 για την ωρα και θα το ψαξω οταν βρω χρονο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!sl82nRTL!P8oSMEzrikOM-VDF6qumhfMoHj1UmwgvMAnuHhJC9KU

Htc camera port Παιδιά είναι η καλύτερη κάμερα για aosp.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://mega.nz/#!sl82nRTL!P8oSMEzrikOM-VDF6qumhfMoHj1UmwgvMAnuHhJC9KU

Z5 camera port Παιδιά είναι η καλύτερη κάμερα για aosp.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χτες turbo rom να την δω και μπορω να πω πως ειναι φανταστικη εκτος απο το κομματι της καμερας...

Ποια καμερα χρησιμοποιειτε εσεις;

 

Πάνο μάλλον απαντάω αρκετά καθυστερημένα, εγώ όταν είχα για λίγο bliss από όσες δοκίμασα η LG camera for MM έβγαζε τις πιο κοντινές φωτό σε στοκ: https://www.dropbox.com/s/6866ehcngh1ja70/LGCamera%20for%20MM.apk?dl=0

 

Αξίζει μια δοκιμή άμα ξαναπάς σε aosp

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...