Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω... Στο ότι το flash tool κολλάει στο 2% συνέχεια και με όσα fix και αν έχω δοκιμάσει δεν διορθώνεται, τι να κάνω; δε μπορώ με τίποτα να περάσω kdz, κολλάει μόνιμα στο 2% και πάλι από την αρχή...

 

Το έχει πάθει κανείς να μας πει αν το έφτιαξε, ΠΩΣ το έφτιαξε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω... Στο ότι το flash tool κολλάει στο 2% συνέχεια και με όσα fix και αν έχω δοκιμάσει δεν διορθώνεται, τι να κάνω; δε μπορώ με τίποτα να περάσω kdz, κολλάει μόνιμα στο 2% και πάλι από την αρχή...

 

Το έχει πάθει κανείς να μας πει αν το έφτιαξε, ΠΩΣ το έφτιαξε;

Προσπαθησε να περασεις κιτ κατ kdz και μετα να περασεις λολλι....επισης οταν σου βγαζει σφαλμα η κολλαει στο 2% ας περιμενις λιγο μπορει στο κινητο μα δειξει οτι ξεκινησε η διαδικασια αλλα στ pc οχι

 

Στάλθηκε από το LG-F320K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω... Στο ότι το flash tool κολλάει στο 2% συνέχεια και με όσα fix και αν έχω δοκιμάσει δεν διορθώνεται, τι να κάνω; δε μπορώ με τίποτα να περάσω kdz, κολλάει μόνιμα στο 2% και πάλι από την αρχή...

 

Το έχει πάθει κανείς να μας πει αν το έφτιαξε, ΠΩΣ το έφτιαξε;

Αυτό το δοκίμασες;

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/fix-lg-flash-tool-stuck-2-t3031112

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Θα ηθελα καποια γνωμη για rom.Aυτη τη στιγμη εχω την Limitless 1.3 με dori 9.5.Ποια προτεινετε?Ψαχνω κατι σε στοκ...Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι δεν δουλεύει... Ίσως να κάνω κάτι λάθος, αλλά δύσκολο το κόβω, δεν ασχολούμαι πρώτη φορά...

 

Νομίζω όταν τρέχω το αρχείο που λέει, ενώ έχω μπει recovery δεν κάνει τίποτα.... Πρέπει απλά να μπω recovery και να μείνω εκεί και να τρέξω το αρχείο; δεν καταλαβαίνω ακριβώς τη διαδικασία

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπαθησε να περασεις κιτ κατ kdz και μετα να περασεις λολλι....επισης οταν σου βγαζει σφαλμα η κολλαει στο 2% ας περιμενις λιγο μπορει στο κινητο μα δειξει οτι ξεκινησε η διαδικασια αλλα στ pc οχι

 

Στάλθηκε από το LG-F320K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αλήθεια είναι ότι προσπαθώ μόνο lollipop να φλασαρω... Λες αν προσπαθήσω kit kat kdz να το περάσει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν δουλεύει... Ίσως να κάνω κάτι λάθος, αλλά δύσκολο το κόβω, δεν ασχολούμαι πρώτη φορά...

 

Νομίζω όταν τρέχω το αρχείο που λέει, ενώ έχω μπει recovery δεν κάνει τίποτα.... Πρέπει απλά να μπω recovery και να μείνω εκεί και να τρέξω το αρχείο; δεν καταλαβαίνω ακριβώς τη διαδικασία

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η αλήθεια είναι ότι προσπαθώ μόνο lollipop να φλασαρω... Λες αν προσπαθήσω kit kat kdz να το περάσει;

Δοκιμασε jelly bean καλύτερα έτσι το είχα καταφέρει

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε jelly bean καλύτερα έτσι το είχα καταφέρει

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φλασαρω δηλαδή jelly bean kdz και φτιάχνει; μετά βάζω ότι θέλω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω το stock browser στην FF1.1 ή στην 1.3; Τον εχω κατεβάσει από άλλες rom, βαζω τον φάκελο LGBrowser στο system/priv-app, μέσα στο φάκελο το apk και φτιάχνω τα permissions του apk (644) και του φακελου (755), κάνω reboot, αλλά μόλις ξαναμπαίνω στη rom και ανοίγω την εφαρμογή κλείνει.

Και γω το ίδιο θέμα έχω,πήρα τον browser απο την storm τον βάζω στην stock 1.1 βαζω τα permission κανω reboot παει να ξεκινήσει αλλα σταματαει..εσυ πως το έλυσες μηπως μπορείς να ανεβασεις τον browser;Κάτι ακόμα είχε libs ο φάκελος μέσα;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φλασαρω δηλαδή jelly bean kdz και φτιάχνει; μετά βάζω ότι θέλω;

Ναι έτσι το είχα κάνει εγώ γιατί μου κόλλαγε με lollipop kdz πέρασα πρώτα jelly bean με flash tool και μετα lollipop με flash tool.Καλού κακού έχε το lg suite στο pc να του κάνεις μια σύνδεση του κινητού μαζί του όσο θα φοράς jelly bean για να έχεις τους σωστους drivers οταν θα περνάς την lollipop μπορει να ειναι αχρείαστο αλλα ειναι και ενα θεμα οι drivers!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω το ίδιο θέμα έχω,πήρα τον browser απο την storm τον βάζω στην stock 1.1 βαζω τα permission κανω reboot παει να ξεκινήσει αλλα σταματαει..εσυ πως το έλυσες μηπως μπορείς να ανεβασεις τον browser;Κάτι ακόμα είχε libs ο φάκελος μέσα;

 

Έβαλα την FF v1.3 μετά και πήρα ότι ήθελα από τη storm v1.2 και δούλεψαν όλα. Προσωπικά μου αρέσει περισσότερο η FF v1.3 από την v1.1.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την FF v1.3 μετά και πήρα ότι ήθελα από τη storm v1.2 και δούλεψαν όλα. Προσωπικά μου αρέσει περισσότερο η FF v1.3 από την v1.1.

Στην ff στοκ v1.1 που εχω βαλει δεν ξεκιναει

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σήμερα πήρα πίσω από τη γυναίκα μου το πολυαγαπημένο μου g2 και σκεφτόμουν να το κάνω root και να περάσω custom rom. Σκεφτόμουν την bliss αλλά εάν έχετε κάποια άλλη καλή πρόταση (βασικά θέλω μια σταθερή rom χωρίς προβλήματα) ακούω προτάσεις από τους έμπειρους.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο εναν Χρονο γυρισα σε ΚΚ μαμα. Εκανα ρουτ με το iroot αλλά δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το su. Τι κάνω λάθος; κατέβασα την εφαρμογή από το play. Την έκανα εγκατάσταση, την ανοίγω, ζητάει να κάνει αναβάθμιση (ή κάτι τέτοιο) παταω οκ αλλά δεν κάνει, βγάζει ότι απέτυχε,

Δεν θέλω να περάσω twrp και απλά να φλασαρω το su, δεν μπορώ να το κάνω έτσι απλά ;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί πάντως εχουμε γυρίσει σε KiKat......!!! η πιο σταθερή Rom για μένα.....!!!;) κανονικά τρέχει το Su.

 

http://s32.postimg.org/mzizow8g5/Screenshot_2016_05_06_02_03_53.png

how do i print screen

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε'μενα δεν κανει την αναβαθμιση.... μηπως δεν πετυχε το ρουτ? με τι το εκανες ρουτ εσυ?
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια σημερα γυρισα σε cloudy 2.2 και dori 10.9 δεν κερω αλλα βλεπω τη συσκευη πιο γρηγορη απο λολλιποπ.....με καμερα g3 bootanimation lolli θεμα g5 και καποιες αλλες αλλαγες καμια διαφορα με λολλι....μενω εδω και θελω μα δω και μπαταρια σε καμια βδομαδα!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν σπάσει τα νεύρα μου.

Πέρασα την μαμά ΚΚ για καλό.... τελικά με παιδεύει, το τηλέφωνο ζεματαει. Χτυπάει κάτι 75άρια και σε νορμάλ χρήση είναι στα 60+ σε αναμονή είναι γύρω στα 52-55 παράλογο αλλά αληθινό. Ρουτ δεν μπόρεσα να το κάνω, η μπαταρία φεύγει σαν νεράκι, σε 6 ώρες με ελάχιστη χρήση έφαγε 65% και το κακό είναι ότι μέχρι τις 6 θα είμαι στην δουλειά και δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα περάσω πάλι την ΚΚ χωρίς πρόβλημα αυτήν την φορά, πως θα το ρουταρω και θα βάλω twrp; Αλλιώς να σας πω που είμαι να έρθετε να το μαζέψετε από κάτω;

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει ας το κάνει, εστω με ΡΜ, θα του χρωστάω.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια σημερα γυρισα σε cloudy 2.2 και dori 10.9 δεν κερω αλλα βλεπω τη συσκευη πιο γρηγορη απο λολλιποπ.....με καμερα g3 bootanimation lolli θεμα g5 και καποιες αλλες αλλαγες καμια διαφορα με λολλι....μενω εδω και θελω μα δω και μπαταρια σε καμια βδομαδα!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπερα Κωστη Χρονια Πολλα, πως θα βαλουμε σε ΚΚ καμερα g3 bootanimation lolli θεμα g5 ??

 

Σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν σπάσει τα νεύρα μου.

Πέρασα την μαμά ΚΚ για καλό.... τελικά με παιδεύει, το τηλέφωνο ζεματαει. Χτυπάει κάτι 75άρια και σε νορμάλ χρήση είναι στα 60+ σε αναμονή είναι γύρω στα 52-55 παράλογο αλλά αληθινό. Ρουτ δεν μπόρεσα να το κάνω, η μπαταρία φεύγει σαν νεράκι, σε 6 ώρες με ελάχιστη χρήση έφαγε 65% και το κακό είναι ότι μέχρι τις 6 θα είμαι στην δουλειά και δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα περάσω πάλι την ΚΚ χωρίς πρόβλημα αυτήν την φορά, πως θα το ρουταρω και θα βάλω twrp; Αλλιώς να σας πω που είμαι να έρθετε να το μαζέψετε από κάτω;

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει ας το κάνει, εστω με ΡΜ, θα του χρωστάω.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6360361

 

Root με stump.

Recovery με autorec για kitkat.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια σημερα γυρισα σε cloudy 2.2 και dori 10.9 δεν κερω αλλα βλεπω τη συσκευη πιο γρηγορη απο λολλιποπ.....με καμερα g3 bootanimation lolli θεμα g5 και καποιες αλλες αλλαγες καμια διαφορα με λολλι....μενω εδω και θελω μα δω και μπαταρια σε καμια βδομαδα!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδή Κωστή σου άρεσε πιο πολύ η Kit Kat και συγκεκριμένα η Cloudy 2.2 απ' όλες τις Lollipop που δοκίμασες;

Την συγκεκριμένη Cloudy δεν την έχω δοκιμάσει και η αλήθεια είναι ότι με "ψήνει" μια επιστροφή σε Kit Kat!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή Κωστή σου άρεσε πιο πολύ η Kit Kat και συγκεκριμένα η Cloudy 2.2 απ' όλες τις Lollipop που δοκίμασες;

Την συγκεκριμένη Cloudy δεν την έχω δοκιμάσει και η αλήθεια είναι ότι με "ψήνει" μια επιστροφή σε Kit Kat!! :rolleyes:

Για μενα χειροτερη απο Blitz 3.3 και Lamhong.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για μενα χειροτερη απο Blitz 3.3 και Lamhong.

Ναι;;;

Αν είναι έτσι να μην μπαίνω τζάμπα στον κόπο! :)

Την είχες δοκιμάσει φίλε μου την cloudy και η Blitz σου φάνηκε καλύτερη;

Link to comment
Share on other sites

Ναι;;;

Αν είναι έτσι να μην μπαίνω τζάμπα στον κόπο! :)

Την είχες δοκιμάσει φίλε μου την cloudy και η Blitz σου φάνηκε καλύτερη;

Ε ναι. Δε θα μιλαγα αλλιως. Τη δοκιμασα για λιγο χρονο ομως, 1,5 εβδομαδα.

 

Το μονο που μου λειπει απο την Blitz ειναι το απροβληματιστο gps. Σε αλλες kit kat ROMs δεν δουλευε και πολυ καλα και στις lollipop ROMs δουλευει πολυ χαλια ακομα και αν αντικαταστησω το gps.conf της Blitz. Δεν ξερω τι να κανω με το κwλοgps. Ουτε με τα data κλειδωνει. Λες να το ανοιξω, να το καθαρισω και να σηκωσω τα πινάκια;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παντα cloudy ειχα σε κιτ κατ.....με blitz πιτε δεν δουλευε καλα η συσκευη.....cloudy και ντορι και φυσαει.....μεχρι κ τ facebook ανοιγει πολυ πιο γρηγορα απ οτι με λολλι

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μου λειπει απο την Blitz ειναι το απροβληματιστο gps. Σε αλλες kit kat ROMs δεν δουλευε και πολυ καλα και στις lollipop ROMs δουλευει πολυ χαλια ακομα και αν αντικαταστησω το gps.conf της Blitz. Δεν ξερω τι να κανω με το κwλοgps. Ουτε με τα data κλειδωνει. Λες να το ανοιξω, να το καθαρισω και να σηκωσω τα πινάκια;

Εγώ (όπως ίσως θυμάσαι) το είχα κάνει αυτό απ' την αρχή! Ήταν δεν ήταν 3-4 μηνών το κινητό! Η διαφορά που είδα ήταν μεγάλη! Κάποια στιγμή μάλιστα, μετά από κάποιους μήνες το ξαναέκανα!

Αφού δεν έχεις πλέον εγγύηση, θα μπορούσες να δοκιμάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ (όπως ίσως θυμάσαι) το είχα κάνει αυτό απ' την αρχή! Ήταν δεν ήταν 3-4 μηνών το κινητό! Η διαφορά που είδα ήταν μεγάλη! Κάποια στιγμή μάλιστα, μετά από κάποιους μήνες το ξαναέκανα!

Αφού δεν έχεις πλέον εγγύηση, θα μπορούσες να δοκιμάσεις!

Ναι, το θυμαμαι γι' αυτο ρωτησα εσενα. Θα το κανω κι εγω μπας και δουμε ασπρη μερα.

 

Πολυ παραξενο μου φαινεται Kωστη το οτι ειχες προβληματα με την Blitz και προτιμας την Cloudy 2.2.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...