Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι δουλεύετε το g3tweakbox, αν ενεργοποιήσετε το κρυφό μενού του lg launcher, μετά από επανεκκίνηση που πρέπει να πας για να μπεις στο κρυφό μενού..έχω ψάξει παντού.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κόκκινο σε άσπρο; εμένα είναι άσπρο σε άσπρο....

Και εμένα άσπρα σε άσπρο, γι αυτό ρώτησα.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160413/044982304753cbb2453dab4a4e46625b.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέμε τη θερμοκρασία. Τις ρυθμίσεις εννοούμε.https://www.dropbox.com/s/go05uu8817dg5hv/Screenshot_2016-04-13-20-42-01.png?dl=0
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Οκ, λάθος κατάλαβα, νόμιζα ότι λέγατε για το on off που είναι στην κουρτίνα...

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν βρειτε κατι πειτε μου!! Εμενα με καλυπτει η ρομ!

Κωστή είναι πολύ καλή και αρκετά γρήγορη, απλά σκέφτομαι ποιον κερνελ να βάλω, dori ή xceed; Επίσης αν περάσω xposed λες να έχω κάποιο πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κωστή είναι πολύ καλή και αρκετά γρήγορη, απλά σκέφτομαι ποιον κερνελ να βάλω, dori ή xceed; Επίσης αν περάσω xposed λες να έχω κάποιο πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ δεν έχω θέμα με xposed. Έβαλα Dori 9.5

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δουλεύετε το g3tweakbox, αν ενεργοποιήσετε το κρυφό μενού του lg launcher, μετά από επανεκκίνηση που πρέπει να πας για να μπεις στο κρυφό μενού..έχω ψάξει παντού.

Βρισκεται στις ρυθμισεις του launcher.

Αλλα.... δε δουλευει σε ολες τις ROMs. Πχ στην Lamhong και στην Blitz 3.3 που ημουν υπηρχε αυτη η επιλογη. Τωρα με SRKG2 3.0 η επιλογη των προσθετων ρυθμισεων δεν εμφανιζεται στις ρυθμισεις του launcher κι ας το εχω ενεργοποιησει μεσω G3TweaksBox.

Mε ποια ROM εισαι;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βρισκεται στις ρυθμισεις του launcher.

Αλλα.... δε δουλευει σε ολες τις ROMs. Πχ στην Lamhong και στην Blitz 3.3 που ημουν υπηρχε αυτη η επιλογη. Τωρα με SRKG2 3.0 η επιλογη των προσθετων ρυθμισεων δεν εμφανιζεται στις ρυθμισεις του launcher κι ας το εχω ενεργοποιησει μεσω G3TweaksBox.

Mε ποια ROM εισαι;

SRKG2!! Απλά είπα μετά από 1 χρόνο να ξανακατεβάσω το tweakbox να παίξω λίγο και είδα την επιλογή. Δηλαδή σε κάποιες ρομ σου βγάζει την επιλογή αυτη στις ρυθμίσεις αρχικής οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω θέμα με xposed. Έβαλα Dori 9.5

Και εγώ dori θα βάλω, αλλά γιατί 9.5; Ο τελευταίος δεν είναι καλύτερος;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ dori θα βάλω, αλλά γιατί 9.5; Ο τελευταίος δεν είναι καλύτερος;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απλά το αναφέρω. Δεν είχα τον τελευταίο. Θα τον βάλω όμως.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα μεταχειρισμενο..ποια ρομ εχει καλυτερη μπαταρια και ειναι ποιο γρηγορη? google paly edition 1.5 ? SRKG2-3-00_? ελεγα για cm13 6.0.1 αλλα δεν εχει 1080π στα 60 ουτε και 4κ μπορω να βαλω με xcam
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα μεταχειρισμενο..ποια ρομ εχει καλυτερη μπαταρια και ειναι ποιο γρηγορη? google paly edition 1.5 ? SRKG2-3-00_? ελεγα για cm13 6.0.1 αλλα δεν εχει 1080π στα 60 ουτε και 4κ μπορω να βαλω με xcam

 

Αν σε ενδιαφέρει η κάμερα μείνε σε στοκ και όχι σε cm. Μετά για το ποια είναι πιο γρήγορη ο καθένας θα σου πει και κάτι διαφορετικό, το ίδιο ισχύει ανάλογα με τα γούστα και το στήσιμο της συσκευής και για την εμφάνιση και την μπαταρία. Αναγκαστικά θα δοκιμάσεις μερικές και βλέπεις ποια θα σου κάτσει καλά.

Αυτές που έχουν καλή μπαταρία (κατά γενική ομολογία πάντα) είναι η SRK, η Google Edition και η NDM. Γρήγορες είναι και οι 3 από αυτές που σου έγραψα μαζί με την Fast & Furious των παιδιών από εδώ. Το καλό είναι ότι έχεις έναν φανταστικό κόσμο να εξερευνήσεις!!;)

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει η κάμερα μείνε σε στοκ και όχι σε cm. Μετά για το ποια είναι πιο γρήγορη ο καθένας θα σου πει και κάτι διαφορετικό, το ίδιο ισχύει ανάλογα με τα γούστα και το στήσιμο της συσκευής και για την εμφάνιση και την μπαταρία. Αναγκαστικά θα δοκιμάσεις μερικές και βλέπεις ποια θα σου κάτσει καλά.

Αυτές που έχουν καλή μπαταρία (κατά γενική ομολογία πάντα) είναι η SRK, η Google Edition και η NDM. Γρήγορες είναι και οι 3 από αυτές που σου έγραψα μαζί με την Fast & Furious των παιδιών από εδώ. Το καλό είναι ότι έχεις έναν φανταστικό κόσμο να εξερευνήσεις!!;)

 

 

χαχαχα ναι και μπορω να πω οτι το g2 κραταει ακομα πολυ καλα! πεταει ακομα!

Link to comment
Share on other sites

SRKG2!! Απλά είπα μετά από 1 χρόνο να ξανακατεβάσω το tweakbox να παίξω λίγο και είδα την επιλογή. Δηλαδή σε κάποιες ρομ σου βγάζει την επιλογή αυτη στις ρυθμίσεις αρχικής οθόνης?

Ναι. Και γινεται ενας χαμος εκει μεσα με πανω απο 100 διακοπτες on/off που δε σου λεει καθαρα τι ειναι και τι κανει το καθενα για να το ενεργοποιησεις ή να το απενεργοποιησεις. Ειναι πολυ πιθανο να να εχεις force close στον LG launcher οποτε πρεπει να εχεις εγκαταστημενο και καποιον αλλο launcher για να μπορεσεις να λειτουργησεις τη συσκευη και να διορθωσεις το λαθος (αν διορθωνεται).

 

Μα καλα, πως ησουν τοσο καιρο χωρις G3TweaksBox;;;;!!!!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και γινεται ενας χαμος εκει μεσα με πανω απο 100 διακοπτες on/off που δε σου λεει καθαρα τι ειναι και τι κανει το καθενα για να το ενεργοποιησεις ή να το απενεργοποιησεις. Ειναι πολυ πιθανο να να εχεις force close στον LG launcher οποτε πρεπει να εχεις εγκαταστημενο και καποιον αλλο launcher για να μπορεσεις να λειτουργησεις τη συσκευη και να διορθωσεις το λαθος (αν διορθωνεται).

 

Μα καλα, πως ησουν τοσο καιρο χωρις G3TweaksBox;;;;!!!!

 

Το δοκίμασα αλλά δεν μου εμφάνισε στην SRK κρυφό μενού. Έχω παίξει αρκετά εκεί μέσα με το shortcut master από το playstore. Άμα κάνεις λάθος πρέπει να κάνεις clear cache/data τον launcher. Έψαχνα μήπως βρω easter eggs!!! Βρήκα κάποια (landscape στην αρχική, gboard, dual window και άλλα) άλλα κάποια λειτουργούν και άλλα όχι. Είχα tweakbox στην kitkat, με lollipop δεν είχα βάλει καθόλου. Σίγουρα ξεχωρίζω την ενεργοποίηση όλων των εφέ καιρού στην lockscreen κάτι που δεν έχει η SRK. Δεν πρόλαβα να παίξω πολύ αλλά από ότι είδα πέρα από το theming άμα το αγοράσεις έχει ωραία πράγματα.

Εσύ τι γουστάρεις από εκεί μέσα να πειράζεις?

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά δεν μου εμφάνισε στην SRK κρυφό μενού. Έχω παίξει αρκετά εκεί μέσα με το shortcut master από το playstore. Άμα κάνεις λάθος πρέπει να κάνεις clear cache/data τον launcher. Έψαχνα μήπως βρω easter eggs!!! Βρήκα κάποια (landscape στην αρχική, gboard, dual window και άλλα) άλλα κάποια λειτουργούν και άλλα όχι. Είχα tweakbox στην kitkat, με lollipop δεν είχα βάλει καθόλου. Σίγουρα ξεχωρίζω την ενεργοποίηση όλων των εφέ καιρού στην lockscreen κάτι που δεν έχει η SRK. Δεν πρόλαβα να παίξω πολύ αλλά από ότι είδα πέρα από το theming άμα το αγοράσεις έχει ωραία πράγματα.

Εσύ τι γουστάρεις από εκεί μέσα να πειράζεις?

 

Αυτο σου εγραψα στην αρχη. Οτι στην SRKG2 δεν δουλευει το κρυφο μενου του launcher.

 

Τι γουσταρω να πειραζω στο G3TweaksBox;;; Παρα πολλα...

Ημερομηνια και ωρα στο κεντρο.

Κυκλικο εικονιδιο μπαταριας.

Διαφανο κουρτινακι.

Tined Nav bar και status bar.

Ηχογραφηση κλισεων.

Μεγεθος nav bar.

Κουμπι του μενου και αποκρυψη του κουμπιου των προσφατων.

Long press actions ατα κουμπια της nav bar.

Εμφανιση μνημης RAM στις προσφατες εφαρμογες.

Κρυψιμο του εικονιδιου του alarm.

Κρυψιμο του εικονιδιου του πληκτρολογιου.

Να μη με ειδοποιει για χαμηλη μοαταρια απο το 15%.

Να εχω custom grid στον app drawer.

Να διωξω τις καρτελες στον app drawer.

Επιλογη reboot to recovery.

Να κουναω τον δρομεα με τα κουμπια του ηχου.

Douple tap στη nav bar.

...

...

..

κα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σου εγραψα στην αρχη. Οτι στην SRKG2 δεν δουλευει το κρυφο μενου του launcher.

 

Τι γουσταρω να πειραζω στο G3TweaksBox;;; Παρα πολλα...

Ημερομηνια και ωρα στο κεντρο.

Κυκλικο εικονιδιο μπαταριας.

Διαφανο κουρτινακι.

Tined Nav bar και status bar.

Ηχογραφηση κλισεων.

Μεγεθος nav bar.

Κουμπι του μενου και αποκρυψη του κουμπιου των προσφατων.

Long press actions ατα κουμπια της nav bar.

Εμφανιση μνημης RAM στις προσφατες εφαρμογες.

Κρυψιμο του εικονιδιου του alarm.

Κρυψιμο του εικονιδιου του πληκτρολογιου.

Να μη με ειδοποιει για χαμηλη μοαταρια απο το 15%.

Να εχω custom grid στον app drawer.

Να διωξω τις καρτελες στον app drawer.

Επιλογη reboot to recovery.

Να κουναω τον δρομεα με τα κουμπια του ηχου.

Douple tap στη nav bar.

...

...

..

κα.

Χαχα..κατάλαβα...πολύ πράγμα..το έφερες στα μέτρα σου..όποτε βρω χρόνο θα καω λίγο..

Link to comment
Share on other sites

Αν βρειτε κατι πειτε μου!! Εμενα με καλυπτει η ρομ!

 

Κωστη ειναι παρα πολυ καλη η ρομ, οτι εχω δουλεψει ειναι μια χαρα ολα λειτουργουν, και σε εμενα στις ριθμυσεις ειναι λευκα τα κουμπακια αν μπορει να εχουν ενα χρωμα θα ηταν καλο. Ευχαριστω πολυ για την ρομ.!!

Link to comment
Share on other sites

Κωστη ειναι παρα πολυ καλη η ρομ, οτι εχω δουλεψει ειναι μια χαρα ολα λειτουργουν, και σε εμενα στις ριθμυσεις ειναι λευκα τα κουμπακια αν μπορει να εχουν ενα χρωμα θα ηταν καλο. Ευχαριστω πολυ για την ρομ.!!

Οποιος θελεις να εχει χρωμα στα κουμπακια να γυρισει το lcd destiny απο 430 στα 480 default.... Δεν φταιω εγω γι αυτο :p

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελεις να εχει χρωμα στα κουμπακια να γυρισει το lcd destiny απο 430 στα 480 default.... Δεν φταιω εγω γι αυτο :p

 

Κωστη δεν θα μπορουσα να σου πω ποτε οτι φταις για κατι καθε αλλο.. καταλαβαινω το χιουμορ σου ομως... Αν μπορεις πες μου πως το κανουμε το lcd destiny 480. :) Σε ευχαριστουμε πολυ.!!!

Link to comment
Share on other sites

Κωστη δεν θα μπορουσα να σου πω ποτε οτι φταις για κατι καθε αλλο.. καταλαβαινω το χιουμορ σου ομως... Αν μπορεις πες μου πως το κανουμε το lcd destiny 480. :) Σε ευχαριστουμε πολυ.!!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.texdroider.texdroider_dpi

Κατεβάζεις αυτό. Εγώ το έβαλα 460 και έφτιαξε. Back-up πρώτα καλού κακού....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.texdroider.texdroider_dpi

Κατεβάζεις αυτό. Εγώ το έβαλα 460 και έφτιαξε. Back-up πρώτα καλού κακού....

 

Ευχαριστω πολυ Κατερινα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...