Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα. Πέρασα την TWRP 2.8.1.1 πριν κάτι μέρες. Εχτές πέρασα και την cloudy 2.1. Όλα καλά αλλά όταν έφτασε στο 100% και ζήτησε να κάνω reboot μου έγραψε στην οθόνη του castom recovery ότι κάτι πήγε λάθος...Αναγκάστηκα να κάνω reboot με πατημένο το πλήκτρο power. Όλα καλά. Πέρασα ξανά την rom το ίδιο. Πέρασα την cloudystok το ίδιο... Μήπως παίζει κάτι με το τελευταίο TWRP; Πως αλλάζω recovery και πιο να βάλω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες καλησπέρα. Πέρασα την TWRP 2.8.1.1 πριν κάτι μέρες. Εχτές πέρασα και την cloudy 2.1. Όλα καλά αλλά όταν έφτασε στο 100% και ζήτησε να κάνω reboot μου έγραψε στην οθόνη του castom recovery ότι κάτι πήγε λάθος...Αναγκάστηκα να κάνω reboot με πατημένο το πλήκτρο power. Όλα καλά. Πέρασα ξανά την rom το ίδιο. Πέρασα την cloudystok το ίδιο... Μήπως παίζει κάτι με το τελευταίο TWRP; Πως αλλάζω recovery και πιο να βάλω;

Βάλε την προηγούμενη 2.8.1.0 είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Η 2.1 G3 τι διαφορές έχει σε σχέση με την 2.0 Είναι τίποτα το ουσιαστικό ή μικροβελτιώσεις που δεν αξίζουν τον κόπο να μπει κάποιος στη διαδικασία αναβάθμισης?
Link to comment
Share on other sites

Τι προτεινετε συμφορητες?εξυπνη φορτιση η οχι?τικαρισμενο το κουτακι?ειμαι με cloudy G3 2.1 και dori 8.8.

Παντως μετα απο λιγες ωρες με την 2.1 απλα θ @ πω οτι ειναι λιγο πιο smoothie απο την 2.0.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω την g3 2.1 το θεμα ειναι πως στο dialer δεν εχει ηχογράφηση κλησης, πως θα το ξαναβαλω;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω την g3 2.1 το θεμα ειναι πως στο dialer δεν εχει ηχογράφηση κλησης, πως θα το ξαναβαλω;

 

 

Με xposed framework και G3Tweakbox στις ρυθμισεις κλησεων

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω την g3 2.1 το θεμα ειναι πως στο dialer δεν εχει ηχογράφηση κλησης, πως θα το ξαναβαλω;

Αν δεν εχεις την επιλογη που φαινεται στο πρωτο screenshot, δοκιμασε με το G3 Tweaks οπως το δευτερο screenshot. Εγω εχω την 2.0.

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω την g3 2.1 το θεμα ειναι πως στο dialer δεν εχει ηχογράφηση κλησης, πως θα το ξαναβαλω;

 

Μεσα απο το μενου των κλησεων.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο δεν κοιταξα στις ρυθμίσεις, ευχαριστώ
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πουθενά τα εικονίδια τις lollipop για κατεβασμα??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο το μενου των κλησεων.

Eγω φιλε που το εχω, διαπιστωσα το εξης:πρεπει να καλεσεις καποιον αριθμο,να ανοιξει η γραμμη και μετα να πατησεις την ηχογραφιση...Δεν το κανει αυτοματα η ας πουμε οταν ξεκινησει η συνομιλια να αρχισει την εγγραφη μονο του.Δεν βολευει ετσι.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Eγω φιλε που το εχω, διαπιστωσα το εξης:πρεπει να καλεσεις καποιον αριθμο,να ανοιξει η γραμμη και μετα να πατησεις την ηχογραφιση...Δεν το κανει αυτοματα η ας πουμε οταν ξεκινησει η συνομιλια να αρχισει την εγγραφη μονο του.Δεν βολευει ετσι.

Αν δεις το post μου λιγο πιο πισω, στο 2ο screenshot, που ειναι απ' το G3 TweaksBox εχει επιλογη για αυτοματη εγγραφη!;)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις το post μου λιγο πιο πισω, στο 2ο screenshot, που ειναι απ' το G3 TweaksBox εχει επιλογη για αυτοματη εγγραφη!;)

A eνταξει φιλε μου.Οι ηχογραφησεις που βρισκονται μετα;Σε φακελλο ειναι;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει κάποιος file manager που να δουλεύει μέσω recovery?

Εκτός από από τον Aroma File Manager.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

A eνταξει φιλε μου.Οι ηχογραφησεις που βρισκονται μετα;Σε φακελλο ειναι;

Μπορεις μετα στη "Διαχειρηση αρχειων" να τους βρεις εδω:

Link to comment
Share on other sites

Με xposed framework και G3Tweakbox στις ρυθμισεις κλησεων

 

Με την ευκαιρία της παραπάνω ερώτησης, που βλέπω για την ηχογραφημένη κλήση...? και πως βλέπω οτι ηχογραφώ...?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία της παραπάνω ερώτησης, που βλέπω για την ηχογραφημένη κλήση...? και πως βλέπω οτι ηχογραφώ...?

Σου γραφεις πανω στην οθονη REC. Αν το εχεις manual, μολις πατησεις το κουμπι της εγγραφής σου γραφει REC και ηχογραφει!!

Αν το εχεις να γινεται αυτοματα, μολις ανοιξει η γραμμη αρχιζει!

Link to comment
Share on other sites

Σε aosp Rom το g2 tweaksbox μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε;ή είναι μόνο για στοκ based; και το g3 αντίστοιχα;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Κατά πώς φαίνεται ο dorimanx βρήκε τους λόγους για τα sod στους κερνελς. Ελπίζω να το λύσει γιατί θέλω να τον ξαναβάλω για την αύξηση του ήχου. :)[ATTACH]52407[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Σε aosp Rom το g2 tweaksbox μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε;ή είναι μόνο για στοκ based; και το g3 αντίστοιχα;

 

Όχι μόνο για στοκ. Αλλά εκεί έχεις το Gravity box ;)

 

 

Βρε παιδια το Τ Ενέργεια(λειτουργια) στην Cloudy G3 2.1 τι ειναι και σε τι χρησιμευει;

 

 

Υπάρχει και Module στο xposed που δεν στο βγάζει αριστερά αλλά δίπλα στο σήμα ή το wifi αναλόγως τι έχεις ανοιχτό!

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο για στοκ. Αλλά εκεί έχεις το Gravity box ;)

 

 

 

 

 

 

Υπάρχει και Module στο xposed που δεν στο βγάζει αριστερά αλλά δίπλα στο σήμα ή το wifi αναλόγως τι έχεις ανοιχτό!

 

Αν μπορείς να μου δώσεις Module στο xposed, η τουλάχιστον τι ψάχνω...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να μου δώσεις Module στο xposed, η τουλάχιστον τι ψάχνω...!

Υπαρχει και στο teawksbox και στο gravitybox αλλα και μόνο του ως Network speed indicator. https://www.dropbox.com/s/43h0q3nf1i9y4kj/pl.com.android.networkspeedindicator_v2_0f9dbf.apk?dl=0

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Μπορείτε βρε παιδιά κάποιος που έχει βάλει την 2.1 G3 αν και ξέρω είναι λίγο νωρίς ακόμη να μας πει τι διαφορές έχει σε σχέση με την 2.0 ?? Είναι τίποτα το ουσιαστικό που να είναι εμφανή αξίζει να την βάλουμε έχει περισσότερες λειτουργίες είναι σταθερή ή μόνο μικροβελτιώσεις που δεν αξίζουν τον κόπο να μπει κάποιος στη διαδικασία αναβάθμισης και στο στήσιμο ξανα της συσκευής ? Και επίσης ο νέος dorimanx 8.8 τι λέει είναι καλός?? Οποία βοήθεια πολύτιμη !!! ;);) Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Η 2.1 G3 τι διαφορές έχει σε σχέση με την 2.0 Είναι τίποτα το ουσιαστικό ή μικροβελτιώσεις που δεν αξίζουν τον κόπο να μπει κάποιος στη διαδικασία αναβάθμισης?

 

βαριεσαι να το ψαξεις;;;

 

ειναι τοσο δυσκολο δλδ;;

 

τοσο παθητικοτητα;

 

φίλε μου αν δεν έχεις κάτι ουσιαστικό να γράψεις, μη γράφεις καλύτερα.

Το παιδί ζήτησε εντυπώσεις από κάποιους που έχουν περάσει την νέα cloudy, πολλοί θα ωφεληθούν - μαζί κ εγώ- που δεν έχουμε αρκετό χρόνο να ασχολούμαστε με το κινητό μας λόγω υποχρεώσεων, δουλειάς και οικογένειας. Άρα αν υπάρχουν γενικά θετικά στοιχεία να καταφέρουμε να βρούμε χρόνο να την περάσουμε, αν όχι να μην ασχοληθούμε ή να ασχοληθούμε όοοοταν θα βρουμε χρόνο προσωπικά.

Άρα...όπως λέει και η διαφήμιση.. καλύτερα να μασάς παρά....φιλικά πάντα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...