Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλαξες την ταχύτητα αναπαραγωγής??? Μια μιλάμε πάντα για τον στοκ video player.

 

Κώστα καλημέρα, δεν βγαίνει (ούτε στην stock Rom ούτε στην sotmax που λέει ο demon) δεξιά η ταχύτητα στην αναπαραγωγή...! Με το που πέρασα την CloudyStock_2.5 την βγάζει στο playre αλλά πάνω αριστερά, και παίζει σωστά το slow motion;) και στην Stok camera και στην XCamLG 512 g2.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κώστα καλημέρα, δεν βγαίνει (ούτε στην stock Rom ούτε στην sotmax που λέει ο demon) δεξιά η ταχύτητα στην αναπαραγωγή...! Με το που πέρασα την CloudyStock_2.5 την βγάζει στο playre αλλά πάνω αριστερά, και παίζει σωστά το slow motion;) και στην Stok camera και στην XCamLG 512 g2.

 

εντωμεταξυ θυμαμαι οτι στην cloudyg3 δεν πειραζα τιποτα απο ταχυτητα αναπαραγωγης απλα το βιντεακι επαιζε μονο του slowmotion. Στο pc ηθελε νομιζω προγραμμα για να το παιξει σωστα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ είχα και παλιά cloudystock και πήγα στην CloudyG3 2,0 μόνο για την camera;) Μετά που βγήκε η XCamLG 512 g2 + τα xdabbeb camera binaries έβαλα την μαμά stock Rom France D80220D όπου εκεί δεν έτρεχε το slow motion. Μετά έφαγα ''φλασια'':w00t: και θυμήθηκα την CloudyStock_2.5 όπου έτρεχαν όλα σωστά.;) την πέρασα και όλα o.k.:up:

 

Τώρα τρέχω : CloudyStock_2.5 & Kernel-Dorimanx-V8.6.2-KK- beta

 

Ε κοιτα αν εξαιρεσουμε την καμερα g3 οπου η xcam ειναι καλυτερη, τι αλλο αρνητικο εχει η cloudystock απο την cloudyg3 και την stock france? αντε να καταληξω σε μια rom γιατι ολη την ωρα φλασαρισμα δεν λεει...:lol:

edit: κοιτα τι γραφουν μεσα στην cloudystock: "Is there any way of porting the CloudyPro II 2.0 cam on Cloudy Stock 2.0 ... even with xdabbeb's mod , the cam on C.Stock doesn't come even close to the Pro II one. I'm not a techy guy , but IA on stock is much darker , the 120fps mod is allmost totally dark in lower light conditions , unlike on PRO II where everything is quite perfect ."

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ θυμαμαι οτι στην cloudyg3 δεν πειραζα τιποτα απο ταχυτητα αναπαραγωγης απλα το βιντεακι επαιζε μονο του slowmotion. Στο pc ηθελε νομιζω προγραμμα για να το παιξει σωστα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ε κοιτα αν εξαιρεσουμε την καμερα g3 οπου η xcam ειναι καλυτερη, τι αλλο αρνητικο εχει η cloudystock απο την cloudyg3 και την stock france? αντε να καταληξω σε μια rom γιατι ολη την ωρα φλασαρισμα δεν λεει...:lol:

 

Σωστά θυμάσαι....αλλά είχες την δυνατότητα στο stock player να έχεις αυτήν την ρύθμιση...! οτι και να βάλουμε πάντα θα μας τρώει το χέρι για πείραγμα,:lol: και μην ξεχνάς....κάπως έτσι έφτασε ο άνθρωπος στο φεγγάρι....!!!:superman:

 

*** CloudyPro ΙΙ δεν την έχω δοκιμάσει !!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστά θυμάσαι....αλλά είχες την δυνατότητα στο stock player να έχεις αυτήν την ρύθμιση...! οτι και να βάλουμε πάντα θα μας τρώει το χέρι για πείραγμα,:lol: και μην ξεχνάς....κάπως έτσι έφτασε ο άνθρωπος στο φεγγάρι....!!!:superman:

 

ελπιζω απο τα πολλα τα flash να μην φτασει η μνημη στο φεγγαρι....:lol::lol::lol:

Το θεμα ειναι οτι εγω κοιταω πολυ την καμερα και τα lag ενω εσεις κοιτατε αυτονομια και τα υπολοιπα. Οποτε θα ενωσουμε τις εμπειριες μας να βγαλουμε μια rom της προκοπης :D

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω απο τα πολλα τα flash να μην φτασει η μνημη στο φεγγαρι....:lol::lol::lol:

Το θεμα ειναι οτι εγω κοιταω πολυ την καμερα και τα lag ενω εσεις κοιτατε αυτονομια και τα υπολοιπα. Οποτε θα ενωσουμε τις εμπειριες μας να βγαλουμε μια rom της προκοπης :D

 

Πέρα την ''camera'' η διαφορά της cloudy stock από την cloudyg3 είναι στο ui, αλλά εγώ έχω παρατήρηση και διαφορά και στο scroll (κύλισης) προσωπικά πιστεύω ότι η cloud ystock έχει καλύτερη. Και στο κάτω - κάτω G2 αγόρασα...!!!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Τελικά έφυγα από την MIUI (η οποία μου άρεσε φοβερά) αλλά θέλει κάποιες διορθώσεις.

 

Έβαλα την Mahdi (27/10) όλα τέλεια ...το μόνο είναι πως δεν έχω Data παρόλο που έβαλα τις ρυθμίσεις Internet του παρόχου μου...:happy:

Ξέρει κανείς τίποτα?????????

 

Τις ρυθμίσεις MMS λειτουργούν κανονικά.

Το Intenet t τίποτα......

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Πέρα την ''camera'' η διαφορά της cloudy stock από την cloudyg3 είναι στο ui, αλλά εγώ έχω παρατήρηση και διαφορά και στο scroll (κύλισης) προσωπικά πιστεύω ότι η cloud ystock έχει καλύτερη. Και στο κάτω - κάτω G2 αγόρασα...!!!:lol:

Εγω φιλε Μαριε ημουν παντα μέγας υποστηρικτης των cloudystock :D

Ακριβως για τον λογο που αναφερεις....... G2 εχουμε!! Μου φαινοταν πιο οικειο το ui του!

Εβαλα πρωτη φορα τον Απριλιο την πρωτη cloudystock kit kat (νομιζω την 1.2), μεχρι τοτε ειχα stock jelly bean με root και recovery! Aπο τοτε εχω βαλει σχεδον ολες τις cloudystock μεχρι και την 2.5, την οποια κρατησα 1 μηνα περιπου!

Εβαζα περιστασιακα cloudyG3 (παλαιοτερες version) αλλα δεν με "κερδιζε"!

Ενα μηνα τωρα που εχω cloudyG3 2.0 μπορω να πω οτι μου εκανε το "κλικ" :D:D

Ειναι (τουλαχιστον στο δικο μου κινητο) πιο γρηγορη και lag free απ' τις cloudystock που ειχα, χωρις καθολου bug's!!

Ισως οι cloudystock να εχουν λιγο καλυτερη μπαταρια (ελαχιστα) αλλα μαλλον τελικα ειναι τι θα "κατσει" στον καθενα καλυτερα!

Μεχρι να μας "κεντρισει" παλι κατι αλλο, και α'ι'ντε παλι φλασαρισματα :D

Link to comment
Share on other sites

Με το που την εβαλα την cloudystock παρε χρεωση στο κεφαλι 1 ευρω...Τι γινεται ρε γμτ....μηπως πρεπει να φλασαρω το kitkat baseband? δεν το εχω κανει ποτε χρειαζεται? το κινητο μου ηρθε με kitkat (νεα φουρνια) Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Με το που την εβαλα την cloudystock παρε χρεωση στο κεφαλι 1 ευρω...Τι γινεται ρε γμτ....μηπως πρεπει να φλασαρω το kitkat baseband?

Οχι φιλε μου, αφου ειχες ηδη kit kat δε χρειαζεται!

Παντως (διαβαζω που παιδευεσαι μερες τωρα) ειμαι και 'γω περίεργος να μαθω τι ευθυνεται για τις χρεωσεις που εχεις!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου, αφου ειχες ηδη kit kat δε χρειαζεται!

Παντως (διαβαζω που παιδευεσαι μερες τωρα) ειμαι και 'γω περίεργος να μαθω τι ευθυνεται για τις χρεωσεις που εχεις!!

 

Μονο στις rom του cloudy μου το κανει αυτο...δεν μπορω να καταλαβω..Θα το βρω που θα παει...Τωρα σκεφτομαι να περασω αυτη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2702048

αλλα θελει philz recovery και δεν εχω ιδεα τι και πως...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Τελικά έφυγα από την MIUI (η οποία μου άρεσε φοβερά) αλλά θέλει κάποιες διορθώσεις.

 

Έβαλα την Mahdi (27/10) όλα τέλεια ...το μόνο είναι πως δεν έχω Data παρόλο που έβαλα τις ρυθμίσεις Internet του παρόχου μου...:happy:

Ξέρει κανείς τίποτα?????????

 

Τις ρυθμίσεις MMS λειτουργούν κανονικά.

Το Intenet t τίποτα......

 

Μόλις έβαλα στις ρυθμίσεις προτιμητέο δίκτυο 2G όλα λειτουργούν........

Είμαι με καρτα Q .....

Γνωρίζει κανείς αν συμβαίνει και στις άλλες ROM????

Με τις άλλες ROM δεν είχα τέτοιο θέμα:wacko:

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Μονο στις rom του cloudy μου το κανει αυτο...δεν μπορω να καταλαβω..Θα το βρω που θα παει...Τωρα σκεφτομαι να περασω αυτη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2702048

αλλα θελει philz recovery και δεν εχω ιδεα τι και πως...

Το philz recovery θα το βρεις εδω:

https://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Advanced_Edition/d802/

Κατεβαζεις το zip αρχειο και φλασαρεις απο recovery (προφανως εχεις TWRP).

Εγω εχω την 6.19.7, αλλα βαλε αν θες και λιγο πιο καινουργια!!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου να σαι καλα. Τωρα βαζω την cloudypro 2 να δω τι κανει. Οσο για την αλλη φανταζομαι δεν την εχει δοκιμασει κανεις
Link to comment
Share on other sites

Με το που την εβαλα την cloudystock παρε χρεωση στο κεφαλι 1 ευρω...Τι γινεται ρε γμτ....μηπως πρεπει να φλασαρω το kitkat baseband? δεν το εχω κανει ποτε χρειαζεται? το κινητο μου ηρθε με kitkat (νεα φουρνια)

 

Το λάθος είναι...όταν περνάς την Rom στην αρχή σε ρωτά .......με Wi-Fi η δεδομένα κιν. τηλ. ? EKEI βάζεις Wi-Fi και κλικαρεις περιήγηση μόνο με Wi-Fi ...;) Το πάθαινα και εγώ με την κολοcosmote ....... να υποθέσω έχεις Cosmote....?

 

Το εψαξα ΕΔΩ σε εχω...!!! :up: Για να απενεργοποιήσετε την υπηρεσία Cosmote Internet Day Pass στείλτε δωρεάν SMS με την φράση END DAY στον αριθμό 1333 τέρμα η χρεώσεις...!!!:yahoo:

 

http://s29.postimg.org/9944ek3hz/Picture0001.png

img host

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μονο στις rom του cloudy μου το κανει αυτο...δεν μπορω να καταλαβω..Θα το βρω που θα παει...Τωρα σκεφτομαι να περασω αυτη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2702048

αλλα θελει philz recovery και δεν εχω ιδεα τι και πως...

 

Για παιξε μπαλα ετσι : Για να απενεργοποιήσετε την υπηρεσία Cosmote Internet Day Pass στείλτε δωρεάν SMS με την φτάση END DAY στον αριθμό 1333

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Τελικά έφυγα από την MIUI (η οποία μου άρεσε φοβερά) αλλά θέλει κάποιες διορθώσεις.

 

Έβαλα την Mahdi (27/10) όλα τέλεια ...το μόνο είναι πως δεν έχω Data παρόλο που έβαλα τις ρυθμίσεις Internet του παρόχου μου...:happy:

Ξέρει κανείς τίποτα?????????

 

Τις ρυθμίσεις MMS λειτουργούν κανονικά.

Το Intenet t τίποτα......

 

φιλε μου θα μου τι διορθώσεις θελει θα μου πεις!!(απλα θελω να δω τι ειναι μηπως και δεν το εχω προσέξει εγω!!!:p)

και την εχω απο χθες και ολα καλα !!ειναι η πιο lag free rom απο ολες ολα λειτουργούν αψογα!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ΕΠΕΙΓΟΝ βοήθεια, πρόσφατα πέρασα cloudy g3 και dorinmax 8.4.3 αν δεν κάνω λάθος. όλα καλά όλα ωραία τέλεια ούτε ένα πρόβλημα. σήμερα στο γραφείο πήγα να το κάνω knock up να το ξυπνήσω και μαύρισε η οθόνη και τώρα δεν λειτουργεί, δεν δείχνει τίποτα αλλα το touch δουλεύει κανονικά και το led αναβοσβήνει. τι να κάνω? please help!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου να σαι καλα. Τωρα βαζω την cloudypro 2 να δω τι κανει. Οσο για την αλλη φανταζομαι δεν την εχει δοκιμασει κανεις

 

Γιώργο η cloudypro 2 εχει καιρο να κανει αναβάθμιστη μαλλον την εχει παρατήσει και ο ιδιος ο cloudy !!!την ειχα δοκιμασει βεβαια στην πρωτη μου συσκευη καλυ ηταν!!δοκιμασε και την miui αφου εισαι σε φαση δοκίμων!!!! :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες ΕΠΕΙΓΟΝ βοήθεια, πρόσφατα πέρασα cloudy g3 και dorinmax 8.4.3 αν δεν κάνω λάθος. όλα καλά όλα ωραία τέλεια ούτε ένα πρόβλημα. σήμερα στο γραφείο πήγα να το κάνω knock up να το ξυπνήσω και μαύρισε η οθόνη και τώρα δεν λειτουργεί, δεν δείχνει τίποτα αλλα το touch δουλεύει κανονικά και το led αναβοσβήνει. τι να κάνω? please help!

 

κρατα το power button για αρκετη ωρα και θα κανει reboot η συσκευη και θα ανοιξει κανονικα!!!και βαλε αν ειναι τον τελευταιο dorimanx !!!δεν εχω κανενα απολυτος προβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο η cloudypro 2 εχει καιρο να κανει αναβάθμιστη μαλλον την εχει παρατήσει και ο ιδιος ο cloudy !!!την ειχα δοκιμασει βεβαια στην πρωτη μου συσκευη καλυ ηταν!!δοκιμασε και την miui αφου εισαι σε φαση δοκίμων!!!! :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

κρατα το power button για αρκετη ωρα και θα κανει reboot η συσκευη και θα ανοιξει κανονικα!!!και βαλε αν ειναι τον τελευταιο dorimanx !!!δεν εχω κανενα απολυτος προβλημα!!

 

thank you it worked! 8.6 i 8.5?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Τελικά έφυγα από την MIUI (η οποία μου άρεσε φοβερά) αλλά θέλει κάποιες διορθώσεις.

 

Έβαλα την Mahdi (27/10) όλα τέλεια ...το μόνο είναι πως δεν έχω Data παρόλο που έβαλα τις ρυθμίσεις Internet του παρόχου μου...:happy:

Ξέρει κανείς τίποτα?????????

 

Τις ρυθμίσεις MMS λειτουργούν κανονικά.

Το Intenet t τίποτα......

 

Λοιπον παιδες εγω προτεινω να ανοιχτει ενα θεμα σαν γκαλοπ για τις διαφορες rom που μπορει ο καθενας να εχει χρησιμοποιησει μεχρι τωρα και να λεει τα + και τα - περιεκτικα ωστε να μπορεσουμε να εχουμε μια αποψη για το τι παιζει με καθε rom.δυσκολο βεβαια γγιατι απο οτι φαινεται η ιδια rom καθεται διαφορετικα σε καθε κινητο.

Τι λετε?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου θα μου τι διορθώσεις θελει θα μου πεις!!(απλα θελω να δω τι ειναι μηπως και δεν το εχω προσέξει εγω!!!:p)

και την εχω απο χθες και ολα καλα !!ειναι η πιο lag free rom απο ολες ολα λειτουργούν αψογα!!!:D

 

Ολα καλά... Ηταν λίγο πιο αργή αλλά αυτό δε με πείραζε. Εκανε κατι χαζα με τον dialer αλλα χρησιμοποιώντας τον στοκ διορθώθηκε. Αλλα εκει που δεν μπορεσα ηταν με τα μηνύματα. Καταρχας το πληκτρολόγιο ανταποκρινοταν αργά και κολουσε η εφαρογη.

Πανφως κάποια φορά θα την δοκιμάσω παλι.

Με άρεσε πολύ το ui:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά το θέμα με το ίντερνετ λύθηκε. Περασα σε 2g και λειτούργησε. Μετα λεω.... δεν βαζω παλι 3g λειτουργεία... Και ολα καλα......

Ποιος ξέρει? Μαλλον με λυπηθηκε:p

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

thank you it worked! 8.6 i 8.5?

Το εχω ξαναγραψει, εγω ειχα 4 τετοια "περιστατικα" με διάφορες εκδοσεις του dorimanx, ειχα 1 και με την 8.5. Επισης εχουν αναφερθει στο xda φαινομενα τετοια και με την 8.6.

Εδω και μια εβδομαδα δεν εχω ουτε ενα, και λυση βρηκα στην beta 8.5.2, αν σου το ξανακανει δοκιμασε και αυτη: ;)

https://www.dropbox.com/s/meisa0w1lso3yic/Kernel-Dorimanx-V8.5.2-KK-%5B12-34%5D-%5B22-10%5D-LG-D802-PWR-CORE.zip

Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλατε για roms , την Pardus HD RoM™ Classic 7.7 την εχει δοκιμασει κανεις? εντυπώσεις?

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...