Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα flex και είμαι 5 ώρες με μπαταρία 3 ώρες οθόνη και έχω 50 μπαταρία... Ούτε μετά δε βγάζει αν το λιώνεις δηλαδή;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλα flex και είμαι 5 ώρες με μπαταρία 3 ώρες οθόνη και έχω 50 μπαταρία... Ούτε μετά δε βγάζει αν το λιώνεις δηλαδή;

 

βαλε simple v1 ειχα φτασει 27-28 ωρες αναμονη και 6:50 οθονη στην cloudyflex...με dorimanx τη τελευταια εκδοση επιασα 6 ωρο με σχεδον 38 ωρες αναμονη και τα δυο στο 35% φωτεινοτητα και ανοιχτο σχεδον ολη την ωρα το wifi

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εδωσε pro και stock αν δεν δωσει cloudyflex σημερα μπορει να βαλω τη pro ετσι για μια αλλαγη μεχρι να δωσει τη μαυρη

Link to comment
Share on other sites

βαλε simple v1 ειχα φτασει 27-28 ωρες αναμονη και 6:50 οθονη στην cloudyflex...με dorimanx τη τελευταια εκδοση επιασα 6 ωρο με σχεδον 38 ωρες αναμονη και τα δυο στο 35% φωτεινοτητα και ανοιχτο σχεδον ολη την ωρα το wifi

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εδωσε pro και stock αν δεν δωσει cloudyflex σημερα μπορει να βαλω τη pro ετσι για μια αλλαγη μεχρι να δωσει τη μαυρη

 

Επιβεβαιώνω τον φίλο,με flex 2.1 και dori,2.3.1 με 21 ώρες λειτουργία 5 ώρες και 10 λεπτά οθόνη με αρκετό WiFi και data με ταινίες γύρω στις 2,5 ώρες έχω ακόμα τώρα που μιλάμε 21%.Για μένα πολύ καλός συνδυασμός και με cpu στα 2,5 χρονισμενη!

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια μια βοηθεια.Ποιοι ειναι οι driver για να τους εγκαταστησω στον υπολογιστη;Βαζω το καλωδιο usb αλλα δεν το βλεπει ο υπολογιστης.Μονο εαν κανω επανεκινηση τον υπολογιστη το βλεπω τα αρχεια...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα flex και είμαι 5 ώρες με μπαταρία 3 ώρες οθόνη και έχω 50 μπαταρία... Ούτε μετά δε βγάζει αν το λιώνεις δηλαδή;

 

περιμενε να κανει και μερικες φορτισεις..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Παρατηρω βρε παιδια οτι καθε λιγο κ λιγακι βγαζουν καινουργιες εκδοσεις rom. Cloudy pro 2.1 cloudyflex 2.1 cloudy stock 2.1 oι τελευταιες...Τι γινεται;Μπορει καποιος φιλος να μου απαντησει στο ερωτημα γιατι τις ανανεωνουν τοσο γρηγορα;Ωσπου να βαλουμε την μια βγαινει καινουργια...Και το βασικοτερο ερωτημα:τι διαφορες εχουν μεταξυ τους...Και 2 τελευταια ερωτηματα: το Philz touch εχει βγει για 4.4.2(link); και διαβασα σε προηγουμενα ποστ για την camera στις ληψεις το βραδυ για ενα pach.Εγω φοραω αυτη τη στιγμη την cloudy pro II.Ποιο ειναι το συγκεκριμενο για μενα; Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, εχω την cloudystock 1.2 και σκεφτομαι να περασω την καινουργια 2.1 (επειδη εχει και knock code), αν κανω μονο "clean to install new Rom" απο το recovery του Philz θα εχω προβλημα; Πρεπει να κανω οπωσδηποτε και factory reset; Βασικα βαριεμαι να ξαναστηνω απ' την αρχη :p. Παντως οταν περασα την 1.2 την ειχα περασει απο 4.2.2 μονο με "clean to install new Rom" χωρις κανενα απολυτως προβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Παρατηρω βρε παιδια οτι καθε λιγο κ λιγακι βγαζουν καινουργιες εκδοσεις rom. Cloudy pro 2.1 cloudyflex 2.1 cloudy stock 2.1 oι τελευταιες...Τι γινεται;Μπορει καποιος φιλος να μου απαντησει στο ερωτημα γιατι τις ανανεωνουν τοσο γρηγορα;Ωσπου να βαλουμε την μια βγαινει καινουργια...Και το βασικοτερο ερωτημα:τι διαφορες εχουν μεταξυ τους...Και 2 τελευταια ερωτηματα: το Philz touch εχει βγει για 4.4.2(link); και διαβασα σε προηγουμενα ποστ για την camera στις ληψεις το βραδυ για ενα pach.Εγω φοραω αυτη τη στιγμη την cloudy pro II.Ποιο ειναι το συγκεκριμενο για μενα;

οι ανανεωσεις γινονται για καποιες διορθωσεις ειτε μικρες ειτε μεγαλες!! με απλα λογια η cloudystock και η cloudypro εχουν μηδαμηνες διαφορες η cloudyflex εχει περισοτερερο μαυρο.

εδω θα βρεις τη philz touchhttp://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Advanced_Edition/d802 η τελευταια εκδοση ειναι η τελευταια προς τα κατω και κανει ειτε για 4.2.2 ειτε για 4.4.2.

το mode της καμερας που ζητας ειναι ενσωματωμενο στην cloudypro 2.1 που βγηκε

για περισοτερες λεπτομεριες μπορεις να δεις τα changelog της καθε rom στο xda οπου βλεπεις αυτα που προσθετει στη καθε ανανεωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα σε ολους, εχω την cloudystock 1.2 και σκεφτομαι να περασω την καινουργια 2.1 (επειδη εχει και knock code), αν κανω μονο "clean to install new Rom" απο το recovery του Philz θα εχω προβλημα; Πρεπει να κανω οπωσδηποτε και factory reset; Βασικα βαριεμαι να ξαναστηνω απ' την αρχη :p. Παντως οταν περασα την 1.2 την ειχα περασει απο 4.2.2 μονο με "clean to install new Rom" χωρις κανενα απολυτως προβλημα!

δεν κανεις factory reset μονο clean to install new rom

Link to comment
Share on other sites

οι ανανεωσεις γινονται για καποιες διορθωσεις ειτε μικρες ειτε μεγαλες!! με απλα λογια η cloudystock και η cloudypro εχουν μηδαμηνες διαφορες η cloudyflex εχει περισοτερερο μαυρο.

εδω θα βρεις τη philz touchhttp://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Advanced_Edition/d802 η τελευταια εκδοση ειναι η τελευταια προς τα κατω και κανει ειτε για 4.2.2 ειτε για 4.4.2.

το mode της καμερας που ζητας ειναι ενσωματωμενο στην cloudypro 2.1 που βγηκε

για περισοτερες λεπτομεριες μπορεις να δεις τα changelog της καθε rom στο xda οπου βλεπεις αυτα που προσθετει στη καθε ανανεωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν κανεις factory reset μονο clean to install new rom

Μεγαλος ηγετης εισαι φιλε.Να εισαι καλα ευχαριστω.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία. Στην προσπάθεια να περάσω στο G2 μου το TWRP recovery το κιν. Μου έκανε restart και από τότε δεν μπορεί να ανοίξει. Μου εμφανίζει στην οθόνη με το λογότυπο της LG το έξης μήνυμα:

ERROR: boot certification verify

Secure booting error

cause: boot certification verify

και στη συνέχεια μαυρίζει η οθόνη. Καμία ιδέα για το πώς θα το επαναφέρω;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα με τρελάνει !!

 

Έχω 4.4.2 γερμανική T mobile official - χωρίς Root χωρίς τίποτα , και θέλω να περάσω Ελληνική 4.4.2 , ενώ ακολουθώ τα πάντα με βάση τον οδηγό εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 ( μάλιστα μου λειτουργεί και ο πρώτος τρόπος διαδικασίας ) όταν φτάνω στο βήμα 4 (

4. Στο παραθυρο που θα εμφανιστει επιλεγουμε στο Select Country Republic of Korea και στο Language δεν θα μπορουμε να επιλεξουμε κατι αλλα δεν παιζει ρολο.
) να πατήσω το " normal web update " και να εμφανιστεί το μήνυμα αυτό αντί να γίνει κανονικά η διαδικασία μου ανοίξει η ******* το LG MOBILE SUPPORT TOOL λέγοντας μου οτι φοράω την τελευταία επίσημη. Τι κάνουμε τώρα; παιδιά μια βοήθεια όποιος ξέρει ευχαριστώ :(

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία. Στην προσπάθεια να περάσω στο G2 μου το TWRP recovery το κιν. Μου έκανε restart και από τότε δεν μπορεί να ανοίξει. Μου εμφανίζει στην οθόνη με το λογότυπο της LG το έξης μήνυμα:

ERROR: boot certification verify

Secure booting error

cause: boot certification verify

και στη συνέχεια μαυρίζει η οθόνη. Καμία ιδέα για το πώς θα το επαναφέρω;

 

με lg suite θα περασεις παλι την στοκ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός για το πως θα το κάνω;

 

και εγω σχεδον στην τυχη το εκανα κατεβασε το συνδεσε το και θα το βρεις νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει το κιν για να το δει ο PC SUITE. Σου έτυχε και σενα το ίδιο και το διόρθωσες έτσι;

 

Ακολουθησε τον οδηγο Go back to stock να γυρισεις σε 4.2.2 να βαλεις recovery & να κανεις οτι θες μετα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερεςςς.. Μίλις ολοκληρώθηκε το κατέβασμα τις cloudyflex 2.2... Φλασαρω κ φεύγω να πιάσω τον Μάη...

Καλό μήνα σε ολους με υγεια..κ χρόνια πολλά στην γυναικα μου που χει γενέθλια....!!! Χαχα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, εχω την cloudystock 1.2 και σκεφτομαι να περασω την καινουργια 2.1 (επειδη εχει και knock code), αν κανω μονο "clean to install new Rom" απο το recovery του Philz θα εχω προβλημα; Πρεπει να κανω οπωσδηποτε και factory reset; Βασικα βαριεμαι να ξαναστηνω απ' την αρχη :p. Παντως οταν περασα την 1.2 την ειχα περασει απο 4.2.2 μονο με "clean to install new Rom" χωρις κανενα απολυτως προβλημα!

 

ενα απλο backup θα παρεις χρησιμοποιωντας ειτε το lgbackup (αψογο κατ'εμε) ειτε μεσω titanium και εχεις στημενο το κινητο παλι σε ελαχιατο χρονο!

αν δεν θες να εχεις οποιοδηποτε προβλημα παντα κανεις ολα τα wipes που απαιτουνται...παντα ομως!

τοσα και τοσα κανουμε στο κινητο μας,του αλλαζουμε τα φωτα..."το βαριεμαι ομως να παρω backup/στηνω το κινητο"πραγματικα δεν το καταλαβαινω!

καλυτερα δεν ειναι να εχεις το κεφαλι σου ησυχο (οχι μονο εσυ,ολοι) παρα να τρεχεις μετα για το χ,ψ προβλημα?

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

ενα απλο backup θα παρεις χρησιμοποιωντας ειτε το lgbackup (αψογο κατ'εμε) ειτε μεσω titanium και εχεις στημενο το κινητο παλι σε ελαχιατο χρονο!

αν δεν θες να εχεις οποιοδηποτε προβλημα παντα κανεις ολα τα wipes που απαιτουνται...παντα ομως!

τοσα και τοσα κανουμε στο κινητο μας,του αλλαζουμε τα φωτα..."το βαριεμαι ομως να παρω backup/στηνω το κινητο"πραγματικα δεν το καταλαβαινω!

καλυτερα δεν ειναι να εχεις το κεφαλι σου ησυχο (οχι μονο εσυ,ολοι) παρα να τρεχεις μετα για το χ,ψ προβλημα?

Σ' ευχαριστω Κλαιρη, δεν ειναι τοσο το "βαριεμαι να ξαναστηνω" απλα δεν εχω τοσο πολυ το "μικροβιο" του συνεχους φλασαρισματος νεων rom :) Οταν δηλαδη το κινητο μου δουλευει ρολο'ι' (οπως το 'χω φτιαξει τωρα με την cloudystock 1.2) θελω να βρω κατι αρκετα καλυτερο (και δοκιμασμενο) για να μπω παλι στη διαδικασια!!

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω Κλαιρη, δεν ειναι τοσο το "βαριεμαι να ξαναστηνω" απλα δεν εχω τοσο πολυ το "μικροβιο" του συνεχους φλασαρισματος νεων rom :) Οταν δηλαδη το κινητο μου δουλευει ρολο'ι' (οπως το 'χω φτιαξει τωρα με την cloudystock 1.2) θελω να βρω κατι αρκετα καλυτερο (και δοκιμασμενο) για να μπω παλι στη διαδικασια!!

 

μιας και λοιπον δεν εξασκεις το σπορ συχνα,τοτε ενας λογος παραπανω να κανεις την αλλαγη σωστα :)

εχω ακουσει καλα λογια για την cloudystock 2.0,μονο οι αποψεις διιστανται ως προς την αποδοση μπαταριας...

προσωπικα εχω την cloydypro και θα σου πω τα καλυτερα και για την μπαταρια,αποψε θα φλασαρω την 2.1 (ειμαι στην 2.0)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία. Στην προσπάθεια να περάσω στο G2 μου το TWRP recovery το κιν. Μου έκανε restart και από τότε δεν μπορεί να ανοίξει. Μου εμφανίζει στην οθόνη με το λογότυπο της LG το έξης μήνυμα:

ERROR: boot certification verify

Secure booting error

cause: boot certification verify

και στη συνέχεια μαυρίζει η οθόνη. Καμία ιδέα για το πώς θα το επαναφέρω;

Στην πρώτη φώτο φαίνεται η οθόνη που εμφανίζει το σφάλμα και μετά μαυρίζει. Στη δεύτερη φαίνεται η οθόνη του download mode και μόνο τότε αναγνωρίζει το κιν το PC. Επίσης η εγκτάσταση του TWRP recovery δεν ολοκληρώθηκε.

 

Όταν πάω να φλασάρω κάποια ρομ αντιμετοπίζω το ίδιο πρόβλημα με τον Wolfox

Ρε παιδιά θα με τρελάνει !!

 

Έχω 4.4.2 γερμανική T mobile official - χωρίς Root χωρίς τίποτα , και θέλω να περάσω Ελληνική 4.4.2 , ενώ ακολουθώ τα πάντα με βάση τον οδηγό εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 ( μάλιστα μου λειτουργεί και ο πρώτος τρόπος διαδικασίας ) όταν φτάνω στο βήμα 4 ( ) να πατήσω το " normal web update " και να εμφανιστεί το μήνυμα αυτό αντί να γίνει κανονικά η διαδικασία μου ανοίξει η ******* το LG MOBILE SUPPORT TOOL λέγοντας μου οτι φοράω την τελευταία επίσημη. Τι κάνουμε τώρα; παιδιά μια βοήθεια όποιος ξέρει ευχαριστώ :(

Μήπως να το πάρω απόφαση ότι πάει το κιν ή υπάρχει λύση;

Edited by sfgt
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι root και θες να κανεις update σε 4.4.2 τι κανεις?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη φώτο φαίνεται η οθόνη που εμφανίζει το σφάλμα και μετά μαυρίζει. Στη δεύτερη φαίνεται η οθόνη του download mode και μόνο τότε αναγνωρίζει το κιν το PC. Επίσης η εγκτάσταση του TWRP recovery δεν ολοκληρώθηκε.

 

Όταν πάω να φλασάρω κάποια ρομ αντιμετοπίζω το ίδιο πρόβλημα με τον Wolfox

 

Μήπως να το πάρω απόφαση ότι πάει το κιν ή υπάρχει λύση;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

θα ακολουθήσεις τον οδηγό: Πως να περάσουμε χειροκίνητα Stock Firmware ή/και να κάνουμε downgrade απο 4.4.2 σε 4.2.2

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω αλλά αντί να μου εμφανίσει το παράθυρο που επιλέγω τη χώρα και τη γλώσσα (βήμα 4), μου ανοίγει το LG MOBILE SUPPORT TOOL. Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι root και θες να κανεις update σε 4.4.2 τι κανεις?

 

Αν δεν εχεις περάσει custom recovery κανεις κανονικα update (ειτε ΟΤΑ, ειτε μεσω pc) και απλα χανεις το root. Καλου κακου κανε ενα factory reset πριν και μετα για να κατσει καλα το update.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...