Jump to content

Everest vs Γρηγόρης;!


meleneevi
 Κοινοποίηση

Τι προτιμάτε για γρήγορο φαγητό, καφέ κλπ;  

40 members have voted

  1. 1. Τι προτιμάτε για γρήγορο φαγητό, καφέ κλπ;

    • Everest
    • Γρηγόρης
    • Πιο παραδοσιακά μαγαζιά της πόλης
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ


Recommended Posts

Ποιό απ τα δύο σας αρέσει περισσότερο και γιατί (τιμές,ποιότητα,εξυπηρέτηση); Καμιά φορά πάω γρηγόρη (αν και λίγο ποιό ακριβός,έχει σχετικά φρέσκα πράγματα) Αλλά προτιμώ τα τοπικά καφεσνακσαντουιτζάδικα που δεν είναι αλυσίδες.Να μένουμε που και που στην τοπική αγορά αντί να ταιζουμε τους μεγαλοφαγάδες των αλυσίδων!;)
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα γ**ω τα θέματα!

 

Τα τοπικά λέω εγώ! Υπάρχει ένα τέτοιο δίπλα στην δουλειά μου που φτιάχνει γ**ω τους καφέδες και τον έχει και 1,5 ευρώ (fredo espresso). Τι γρηγόρηδες και everest λες τώρα!

>> m4b <<
Link to comment
Share on other sites

τα εβερεστ ριξαν τις τιμες η για ενα απλο τοστ πρεπει να σκασεις 5ευρω;

 

Τώρα αν εννοείς το απλο τετράγωνο ζαμπόν-τυρί οχι δα! Αν είναι τούμπανο με 100+ υλικά μέσα μάλλον ναι :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ξαδέρφη μου που είναι κολλημένη με ΟΤΙ brand υπάρχει! Απο ρούχα μέχρι φαι! έλεος! Ρούχο σκέτο κολωνάκι στο ένα χέρι καφέ starbucks και μέσα στην τσάντα σακουλάκι everest κουλούρι!! Γιατι,το κουλούρι της κυρίας Μαίρης θα την χάλαγε :confused: ;! Δε λέω, μ'αρέσει ο Γρηγόρης αλλά όπωτε τύχει! Αλλά για το καθημερινό μου κουλουράκι δεν αλλάζω κυρία Μαίρη!! ΤΕΛΟΣ!
Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν εννοείς το απλο τετράγωνο ζαμπόν-τυρί οχι δα! Αν είναι τούμπανο με 100+ υλικά μέσα μάλλον ναι :rolleyes:

 

εχω 2 χρονια σιγουρα να παρω εβερεστ. τελευταια φορα εβαλα 4 ειδη(ζαμπον κασερι πατατακια μαγιονεζα) στο τοστ και εδωσα 4.90:X

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 χρονια σιγουρα να παρω εβερεστ. τελευταια φορα εβαλα 4 ειδη(ζαμπον κασερι πατατακια μαγιονεζα) στο τοστ και εδωσα 4.90:X

 

Την caesars από κοντά 5euro την είδα παλιά μέσα σε 2 βδομάδες να ακουμπάει τα 7....Στον καφέ έχω την εντύπωση ότι είναι καλύτερα τα everest...στον γρηγόρη βάζουν ζάχαρη με το κιλό....

Link to comment
Share on other sites

Γρηγόρης πάντα και παντού από εμένα. Πολύ καλός καφές με συνέπεια, από Αθήνα μέχρι Ραφήνα και Ρέθυμνο που έχει τύχει να αγοράσω, το consistency ιδίως στο καφέ για μένα είναι πολύ σημαντικό. Και δείχνει οτι πέφτει αρκετή επένδυση στην εκπαίδευση των barista.

Τα everest είναι και ακριβά και με καθόλου συνέπεια στην ποιότητα - έχει τύχει να πιώ πολύ καλό καφέ αλλά και πάρα πάρα πολύ κακό καφέ - και είναι αποκλειστικά θέμα του πως τον φτιάχνει ο κάθε υπάλληλος. Τα δε κατεψυγμένα τυροπιτοειδή τους είναι 1-2 κλικ χειρότερα από του Γρηγόρη.

 

Για το καφέ της γειτονιάς παιδία είναι ανάλογα την περίπτωση, γενικά η εμπειρία δείχνει οτι συνήθως φτιάχνουν καλό καφέ αλλά τα τυροπιτοειδή τους είναι σχεδόν πάντα χάλια... ότι τύχει δηλαδή, π.χ. κοντά στο σπίτι μου έχω ένα πρωην Μαύρο Πρόβατο που αντί για εσπρέσσο φτιάχνει ρεβυθόζουμο, αλλά έχει άπαιχτη μπουγάτσα ο κερατάς..... και τι να πω και για κάτι καφέ στην Κέρκυρα φέτος που εκτός του οτι δεν ξέρανε να φτιάξουν εσπρέσσο (φανταστείτε βλαστήμια οι Ιταλοί δηλαδή), πίανανε και τα παγάκια με το χέρι!!!

Link to comment
Share on other sites

παντως τα everest φτιαχνουν καλο καφε κατα τη γνωμη μου(freddo espresso παιρνω παντα)

παντως ειναι και τι υπαλληλος θα σου τυχει

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ μία ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ανακοίνωση: μπορείτε να σχολιάζετε χωρίς να δυσφημίζετε ονομαστικά. Πείτε την ΑΠΟΨΗ σας, χωρίς να γίνετε δυσφημιστικοί. Σε αντίθετη περίπτωση το θέμα θα κλειδωθεί.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Έβερεστ και η καινούρια μόδα απο την Λάρισα :-D, προσωπικά απο τους πιο χάλια καφεδες που εχω πιει..

Μόνο σε απόγνωση

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε και καμια δημοσκοπηση για να μπορουμε να ψηφιζουμε ποιο προτιμαμε.Πρωσοπικα για φαϊ προτιμω everest,για καφε Γρηγορη.
Link to comment
Share on other sites

για σάντουιτς έβερεστ

για καφέ γρηγόρη

αλλά και πάλι αν τύχει και περάσω και έχω δουλειές στην αγορά,δεν είμαι τακτικός θαμώνας δηλαδή.

δυστυχώς δεν έχουμε συνοικιακά ανάλογα μαγαζιά.

Edited by neutral

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε και καμια δημοσκοπηση για να μπορουμε να ψηφιζουμε ποιο προτιμαμε.Πρωσοπικα για φαϊ προτιμω everest,για καφε Γρηγορη.

 

Προστέθηκε και δημοσκόπηση, όπως ζητήσατε :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

για καφε προτιμω γρηγορη καθως του εβερεστ συχνα-πυκνα ΔΕΝ πινετε, ειδικα σε 1-2 μαγαζια του... το μονο αρνητικο οτι κλεινει νωρις :/

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Για Σάντουιτς προτιμώ Everest.Καφε δεν εχω πάρει απο τον Γρηγόρη,οπότε θα πω και πάλι Everest.Πιθανον ο Γρηγόρης να φτιάχνει καλύτερο καφε αλλα δεν γνωρίζω προσωπικά.
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ τα μαγαζιά της γειτονιάς, λόγω συγκυριών προσφέρουν καλύτερη ποιότητα προϊόντος σε ανταγωνιστική τιμή των αλυσίδων.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εκ πεποιθήσεως κατά και τον 2 αλυσίδων όπως και κατά των starbucks,goody's,tgi fridays και λοιπων άλλων τετοιου είδους αλυσίδες.

 

καλύτερα φούρνος και ενας καφές από ενα μαγαζακι της γειτονιάς αν δεν σου αρεσει το ένα θα σου αρεσει το δίπλα.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα πω μονο για αυτες τις αλυσιδες αλλα οποιοδηποτε μαγαζι συνοικιακο η' αλυσιδα που πουλαει επικυνδυνα κατεψυγμενα τροφιμα.εχει καποιες αλυσιδες που ναι μεν παλι τρως ετοιμο φαγητο αλλα φτιαχνεται-ψηνεται εκεινη την ωρα απο καλα φρεσκα υλικα οπως ας πουμε τα κορνερ πιτσα .το λιγοτερο δυνατο κακο για τον πολυτιμο οργανισμο σας:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...